Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Gramo + slúchadlá
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ogrgel
Hifi obsluha


Založený: 06 január 2009
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Pi máj 02, 2014 11:59:58    Predmet: Gramo + slúchadlá Odpovedať s citátom

Zdravím. V HiFi som docela lajk, preto sa na vás obraciam s prosbou o radu.
Som poslucháč vinylovej muziky (hlavne metaloidné žánre). Mnoho nahrávok je kvalitných a vyžadujú reprodukciu aspoň na nejakej úrovni. Fungujem na aparatúre: technics sl-1310mk2 / sl-q3, pioneer sa-608 + tx-608 + ct-f600, repro Wharfedale 3xp.
Nie vždy môžem muziku púšťať cez repro, preto zvažujem posluch cez slúchadlá. V tomto som, ale fakt mimo. Ako som tak časom sledoval internet tak ku lepším slúchadlám by bolo treba aj headamp. To ešte ide. Lenže väčšinou keď si čítam recenzie headampov a slúchadiel tak ich testujú na CD playeroch prípadne FLAC z PC. Čo, ale keď počúvam muziku z grama cez zosík s phono vstupom? Musím si kvôli headampu zohnať zvlášť phono preamp krabičku? Ak áno viete mi poradiť riešenie so zvukom na úrovni a za rozumnú dostupnú cenu?
Čo sa týka slúchadiel a headampu tak mi prídu zaujimavé sennheiser hd 598 + BV Headamp, ale budem rád za akékoľvek rady ohľadom riešenia a ceny vzhľadom na počúvanú muziku.
Ďakujem.

_________________
Keď sú páni aj zbojníci musia byť!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: So máj 03, 2014 13:03:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Keďže si doteraz počúval cez pioneer sa-608 na reprouktoroch, tak pre začiatok by stačilo pripojiť na výstup malú krabičku, kde by bol patričný delič a konektor na pripojenie slúchadiel. Iba by si musel pri počúvaní na slúchadlá odpájať reproduktory (prípadne by sa dal do tej krabičky nainštalovať aj terminál na pripojenie reproduktorov a patrične robustný prepínač na zmenu posluchu. Asi ma tu za takúto radu udupú, ale je to pre začiatok jednoduché a lacné riešenie.
Pokiaľ by si to chcel mať vyruiešené kóšer, tak v tomto fóre určite nájdeš tipy na dobrý slúchadlový zosilňovač a taktiež na slúchadlá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So máj 03, 2014 15:55:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Však ten pioneer sa-608 má vpredu výstup na slúchadlá..Stačí vypnúť reproduktory prepínačom vpredu. Ak by nevyhovovala kvalita toho výstupu, tak vzadu do výstupu pre mgf zapnúť externý sluchátkový zosilňovač.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So máj 03, 2014 17:11:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdybys žil v amazonským pralese a lovil lukem opice, tak bych se takovýmu dotazo ani nedivil... Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ipyks
Hifista - zaslúžilec


Založený: 17 október 2008
Príspevky: 814

PríspevokZaslal: So máj 03, 2014 18:32:41    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Kdybys žil v amazonským pralese a lovil lukem opice, tak bych se takovýmu dotazo ani nedivil... Rolling Eyes


No tak každej rozumíme něčemu jinýmu, že.... Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ogrgel
Hifi obsluha


Založený: 06 január 2009
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: So máj 03, 2014 18:52:33    Predmet: Odpovedať s citátom

hlavne pre pána kazzatela:

ano viem ze moj zosik ma vystup pre suchadla. ale pochybujem ze dosahuje rovnakych kvalit ako externy sluchadlovy zosik. islo mi skor o sposob zapojenia externeho sluchadloveho zosiku do mojej aparatury tak aby som sa vyhol headampu zakomponovanemu v SA-608...

resp. pri pouziti kvalitnejsich sluchadiel bude asi pocut nekvality vstavaneho headampu. ak mi toto vyvratite budem len rad.

_________________
Keď sú páni aj zbojníci musia byť!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So máj 03, 2014 19:23:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten " headamp" v SA-608 je koniec, cez ktorý to počúvaš na boxy, len je jeho výstup zoslabený cez delič. Takže ak to vyhovuje do boxov, mohlo by aj na sluchátka. A ešte je v ceste signálu aj phono preamp v tom zosilňovači.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: So máj 03, 2014 19:57:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ospravedlňujem sa za komplikovanú radu, vychádzal som z technickej špecifikácie, kde sa píše iba o linkovom výstupe,obrázok som nepozeral.

Specifications
Power output: 45 watts per channel into 8Ω (stereo)
Frequency response: 10Hz to 50kHz
Total harmonic distortion: 0.02%
Damping factor: 30
Input sensitivity: 2.5mV (MM), 150mV (line)
Signal to noise ratio: 78dB (MM), 100dB (line)
Output: 150mV (line)
Speaker load impedance: 4Ω to 16Ω
Semiconductors: 7 x IC, 23 x transistors, 17 x diodes
Dimensions: 451 x 151 x 271mm
Weight: 8.3kg
Year: 1979
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ogrgel
Hifi obsluha


Založený: 06 január 2009
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2014 14:22:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za odpovede.
Moja amatérska predstava bola taká, že zosilňovač s výstupom na repro a zosilňovač pre headphones sú dve úplne samostatné cesty, kt. majú spoločný len phono predzosilňovač.
Znamená to teda, že ak som spokojný so zvukovou charakteristikou zosíku čo sa týka signálu vedeného do reprákov, mal by som byť spokojný so signálom, kt. ide do headphones výstupu? Bál som sa degradácie zvukového prednesu "lepších slúchadiel" pri použití tohto riešenia.
Nemyslím si, že sú to úvahy hodné amazonského pralesného muža.
Zdravím.

_________________
Keď sú páni aj zbojníci musia byť!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2014 16:58:18    Predmet: Odpovedať s citátom

ogrgel:
...nepoznám síce konkrétne zapojenie výstupu na sluchátka na SA-608, ale pri použití klasického oddelovacieho odporu alebo deliča na výstupe koncového stupňa sa bude výstupná impedancia pohybovať typicky niekde medzi 100 až 330 ohm... potom bude problém s degradáciou zvukového prednesu pri použití niektorých nízkoohmových sluchátok s „veľmi zvlnenou“ impedančnou charakteristikou.
Prejavovať sa to bude väčšinou ako nepríjemné zvýraznenie basov resp. dunenie napríklad pri 55-ohmových verziách AKG K240, pri Koss Porta Pro ... a aj pri tebou vybraných Sennheiser HD598

...treba použiť buď vysokoohmové (250-600ohm) alebo orthodynamické typy sluchátok a samozrejme, že sú vhodné aj nízkoimpedančné sluchátka s dostatočne „vyžehlenou impedanciou“ (napr. NAD Viso HP50, Focal Spirit One/Classic/Profesional, ATH M50, Fostex TH7BB ... )

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2014 18:57:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale hovno Bacile, výstupní impedanci pro sluchátka si můžeš zvolit tak nízkou jako impedanci beden, ba i nižší, takže vo nějakým dunění nemusí být ani stopa...vůbec se mi zdá, že to s těma upocenejma ušima dost přeháníte... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2014 19:44:39    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel: počuj Ty „preležaná legenda“, dám Ti jednu dobrú radu: choď do pr...alesa !
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2014 19:58:27    Predmet: bacil2: Odpovedať s citátom

Nešlo by to bez tých hlúpych urážok? Presne takúto odpoveď som sa chystal napísať aj ja, ale kazzatel ma predbehol.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2014 20:16:12    Predmet: Re: bacil2: Odpovedať s citátom

JC napísal:
... Presne takúto odpoveď som sa chystal napísať aj ja, ale kazzatel ma predbehol.


Áno? ...a čo také múdre si chcel napísať? Snáď nie, aby si ogrgel pripojil nejaké 32ohmové sluchátka priamo (alebo snáď cez 4 ohmové odpory) na výstup 25W koncáku!?!

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2014 20:30:58    Predmet: Re: bacil2: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:

(alebo snáď cez 4 ohmové odpory) na výstup 25W koncáku!?!

Múdremu nepovedz, hlúpemu dopovedz...
Počul si už niekedy o deličoch napätia na rôznej impedancii?
A nemusíš sa namáhať s odpoveďou, s Tebou sa tu už viacej nebudem zaoberať!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2014 21:12:38    Predmet: Re: bacil2: Odpovedať s citátom

JC napísal:
bacil2 napísal:

(alebo snáď cez 4 ohmové odpory) na výstup 25W koncáku!?!

Múdremu nepovedz, hlúpemu dopovedz...
Počul si už niekedy o deličoch napätia na rôznej impedancii?


...a to si akože ogrgel má zbastliť na výstup deliče poskladané z nejakých 5 – 15 watových odporov, napasovať ich na citlivosť použitých sluchátiek a súčasne tak, aby to celé „neuvaril“ aj s koncákmi keď bude chceť počúvať nahlas? ... prečo by niekto robil takéto hovadiny, keď už má jestvujúci výstup na 6,3mm jack priamo z fabriky, ktorý mu bude dobre fungovať, ak použije napr. mnou doporučené vhodné sluchátka !

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Ne máj 04, 2014 21:31:20    Predmet: Odpovedať s citátom

ogrgel, toto nie je forum pre normalnych pouzivatelov hifi techniky
kazdy tu ma otvarat krabicu a nieco upravovat

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ogrgel
Hifi obsluha


Založený: 06 január 2009
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Po máj 05, 2014 17:24:35    Predmet: Odpovedať s citátom

susedia nad aj pod nami stale prerabaju byt a nebyvaju tam, takze stale mozem robit poriadny hluk cez repraky dokym sa nedockam normalnej odpovede:D
_________________
Keď sú páni aj zbojníci musia byť!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po máj 05, 2014 19:38:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkus přímo ty 598čky, nejsou špatné. Není to taková věda, jak z mnoha testů vypadá, nebuď zblblý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Po máj 05, 2014 21:01:35    Predmet: Odpovedať s citátom

... no keby som ja bol teraz na ogrgelovom mieste, tak by som po všetkom čo tu už odznelo asi najradšej zobral luk a šípy a šiel do toho amazonského pralesa... Rotfl
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2014 08:02:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale no tak, stačí si pozrieť schému toho zosilňovača (je na webe..), je tam len sériový odpor 330R/1W vo výstupe na sluchátka, priamo na JACK zásuvke. Dorobiť tam delič na malej impedancii (pridať dva opory paralelne k sluchátkam) nie je nič mimoriadne náročné, súčasne vybrať (vyskúšať) dobré sluchátka 200-600ohm podľa možnosti s čo najplochším priebehom impedancie. Ak to nebude vyhovovať, potom riešiť úplne iný reťazec pre sluchátka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2014 09:00:00    Predmet: Odpovedať s citátom

BV: ...a prečo chceš aby to bolo všetko súčasne naraz?
načo aj vysokoimpedančné sluchátka + plochý priebeh impedancie a ešte aj delič „na nízkej impedancii“? ...potom to bude hrať s tým deličom akurát hodne potichu

Ak je tam ten 330R odpor, tak tam kľudne zapasujú bez akýchkoľvek ďalších úprav aj klasické Beyery DT880/250 alebo 600ohm - a hotovo ...a ešte aj budú imidžovo a koncepčne pasovať k takému „starodávnemu“ zosilovaču Very Happy

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2014 09:13:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem, ci sa ogrgel naozaj hodla rypat v zariadeni a ci to nie je len akademicka debata, ale napada ma ten 330R nahradit mensim + pridat jeden paralelny odpor, nieco ako v tabulke vlavo, co je priklad pre 32 Ohm sluchadla.



Impedancia sluchatkoveho vystupu by bola v tomto pripade len o par Ohmov vyssia oproti reproduktorovemu. Takze by to bolo vhodne aj ku sluchadlam s nizkou impedanciou.

Ked uz je potrebne vyznamnu cast vykonu spalit, vhodnejsie sa javia byt menej citlive sluchadla - ci uz vysokoohmove, alebo napr. niektore modely ortodynamickych.

Pre typicke ortodynamicke by nebolo treba upravovat nic - ako uz bolo vyssie vysvetlene. Ale tie vacsinou stoja viac, nez len par sto EUR. ogrgel nenapisal, kolko by bol ochotny investovat.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com


Naposledy upravil bogino dňa Ut máj 06, 2014 09:19:41, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2014 09:13:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Delič na nízkej impedancii môže mať pre 250-600ohm sluchátka deliaci pomer napr.blízko 2 (odpory 27+33), stále to bude vzhľadom na tie sluchátka "nízkoimpedančné". Vyskúšať pár vhodných odporov nestojí majlant, nakoniec možno to bude vyhovať tak ako to je..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2014 09:32:55    Predmet: Re: bacil2: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Delič na nízkej impedancii môže mať pre 250-600ohm sluchátka deliaci pomer napr.blízko 2 (odpory 27+33), stále to bude vzhľadom na tie sluchátka "nízkoimpedančné". Vyskúšať pár vhodných odporov nestojí majlant, nakoniec možno to bude vyhovať tak ako to je..

Dancing happy ...veď ja som tušil už na začiatku, že to tu takto koncepčne "tragicky" dopadne :
bacil2 napísal:

...a to si akože ogrgel má zbastliť na výstup deliče poskladané z nejakých 5 – 15 watových odporov, napasovať ich na citlivosť použitých sluchátiek a súčasne tak, aby to celé „neuvaril“ aj s koncákmi keď bude chceť počúvať nahlas? ... prečo by niekto robil takéto hovadiny, keď už má jestvujúci výstup na 6,3mm jack priamo z fabriky, ktorý mu bude dobre fungovať, ak použije napr. mnou doporučené vhodné sluchátka !



PS: ogrgel si v tejto téme už niečo prežil: najprv ho kazzatel umiestni do amazónskeho pralesa a potom mu ešte za odmenu do ruky vrazíme letovačku... Very Happy

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2014 10:07:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale však stačí pripojiť tam "nejaké" sluchátka a vyskúšať, možno nič viac nebude riešiť. Doteraz nič neskúsil, len čaká 100% správnu radu. Ale ide o jeho uši.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2014 10:32:10    Predmet: Odpovedať s citátom

...zjavne nemá k dispozícii žiadne sluchátka
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2014 10:42:01    Predmet: Odpovedať s citátom

tak chod k nemu a nejake mu pozicaj ty mudrlant Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2014 11:01:40    Predmet: Odpovedať s citátom

...ja na sluchátka radšej balím baby ako vinylových metalistov Embarassed
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ogrgel
Hifi obsluha


Založený: 06 január 2009
Príspevky: 18

PríspevokZaslal: Ut máj 06, 2014 20:22:10    Predmet: Odpovedať s citátom

naozaj dakujem za vsemozne odpovede. aj sa docela bavim. otvarat a letovat urcite nic nebudem. moje elektroznalosti skoncili niekde na vyske, kedze som sa venoval skor optike potom. v tom pripade mi ani tie rady s odpormi a schemy nic moc nehovoria, resp. nic moc mi nehovoria v spojeni s vyslednym zvukom v usiach.
ogrgel chce pocuvat na svojej aparature muziku aj cez sluchatka (v cene cca 150 E plus minus) a to je vsetko. nechce ziadnu 100% radu. chce len vediet smer. jasne ze zvuk budem hodnotit az so sluchatkami na usiach. ziadne suchatka zatial ale nemam. viem ze si mozem sluchatka pozicat cez sluchatka.net, ale nemusim s posielanim sluchatiek sem a tam stravit najblizsieho pol roka. preto chcem aspon radu v style: pohybuj sa v impedancii zhruba tolkoto...tieto sluchatka su uz moc super, na tom mozes pocuvat akurat tak jazz so sluchatkovym zosilovacom za 3000 E a prenoskou za 2500 E...gitarovu muziku snad poznate tak viete aky zvuk sa od nej ocakava.

este k tym impedanciam: v manualy k zosiku pisu headphones low impedance. ja osobne netusim preco a vlastne ani neviem kolko je "low"

dakujem

_________________
Keď sú páni aj zbojníci musia byť!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predzosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist