Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

GG+Babaudio DAC
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne máj 11, 2014 18:36:33    Predmet: GG+Babaudio DAC Odpovedať s citátom

Mám doma nový DAC z dielne GG+Babaudio. DAC je osadený AD1955 v režime dual mono. Kvalitné súčiastky, nekompromisný zdroj, ktorý je úplne imúnny na sieťovú šnúru, môže sa pripojiť sieťovka od žehličky až po VDH bez akéhokoľvek vplyvu. Momentálne hrám tak, že dáta obstaráva ESI Julia, signál ide cez optiku, karta v režime slave. Fs sa prepína prepínačmi. Zanedlho bude hotová verzia USB, kde Fs bude samozrejme prepínaná automaticky a USB rozhranie od samotného DAC bude oddelené cez optiku. Kvôli know-how to nebudem fotiť ani bližšie popisovať (mám prototyp). Každopádne chlapci uvažujú aj s komerčnejšou výrobou v peknej krabici. Pre viac info treba kontaktovať usera GG alebo Babaudio. No a podstatná vec, ako to hrá. Kvalita zvuku je niekde na míle vzdialená v pozitívnom zmysle DACom ako je napr. Casea ORION Lite a pod. Mňa osobne by veľmi zaujímalo priame porovnanie so špičkovými mašinkami ako je Meitner a pod. Zvuk je neskutočne čistý, pohodový s množstvom detialov a prekresleným priestorom. Netrpí žiadnymi sykavkami, rôznymi dozvukmi ("závojčekmi") pri nástrojoch s vysokými obsahmi harmonických (činely, klavír, píšťalky...). Chlapcom sa podarilo niečo, čo určite znesie porovnanie s naozajstným highendom. GG a Babaudio sú vývojári par excellence.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ne máj 11, 2014 20:56:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Applause
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne máj 11, 2014 21:37:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to je super. Bude to podporovat i DSD?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2014 07:59:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Páni paráda, klobúk dole keď sa Vám podarilo pohladiť Slimákové ušiská Thumbs up no nezabúdajte že škatuľu je potrebné dokončiť do 3 mesiacov.

Slimak, píšeš exelentne a k veci, napíš si prihlášku za exkluzívneho recenzenta Cheers
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2014 08:21:04    Predmet: Odpovedať s citátom

PĚKNÉ
GG nebo Lubo nebylo by na ukázku nějaké měření? Wink

_________________
BW801, SPaudio P1, SPaudio A400, HTPC; SPaudio D1, LC1 repro kabel.
www.revize-hc.cz
www.customworks.cz
www.spaudio.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2014 08:29:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Merania sú, len GG to chce ešte zmerať na niečom poriadnom, pretože ho limituje karta na ktorej meria. Ale aj to, čo som videl bolo lepšie než merania jedného referenčného DACu za 5000,- EUR...

JMD - vďaka Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Horys
Hifi obsluha


Založený: 12 máj 2014
Príspevky: 4

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2014 08:47:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Skvělý počin, fandím Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2014 08:52:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak napísal:
Merania sú, len GG to chce ešte zmerať na niečom poriadnom, pretože ho limituje karta na ktorej meria.


Bohužel, nad určitou kvalitou jde o soutěž zvukových karet, nikoliv měřených zařízení. Co se týče předzesilovačů, tak to platí na 100% (jelikož je možné použít tak kvalitní IC, jaké v žádné kartě nejsou ani po tuningu) a platí to i u velmi kvalitních DACů.

Takže pokud pánové (hcrevize + spol.) chcete něco objektivně srovnávat a získávat tak pro sebe marketigové body, chtělo by to měřit za stejných podmínek a nejlépe na něčem jako je SYS2722. Jakmile vidím v měření smetí, tak je pro mě nedůvěryhodné. A smetí je úplně u všech interních PC karet.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2014 09:17:27    Predmet: Odpovedať s citátom

A skusat nestandardne metody...

citácia:
Well, you sweep a DC input to a DAC. You feed it a constant code, some small value, and measure the noise. Increase that code and repeat. Suddenly you’ll find that some of these D-to-A converters will do these frightening things, like the noise floor suddenly shooting up or an audible whistle actually just walking through the audioband as you sweep, going from supersonic down to zero and then back up. You have to be creative when you measure, not just do the standardized battery.

Zdroj:
http://www.soundstageultra.com/index.php/features-menu/general-interest-interviews-menu/455-searching-for-the-extreme-bruno-putzeys-of-mola-mola-hypex-and-grimm-audio-part-one
http://www.soundstageultra.com/index.php/features-menu/general-interest-interviews-menu/465-searching-for-the-extreme-bruno-putzeys-of-mola-mola-hypex-and-grimm-audio-part-two
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2014 10:43:41    Predmet: Odpovedať s citátom

A ani s AP to automaticky nie je bez smeti: http://mola-mola.nl/images/fft3.gif
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
-GG-
Hifista


Založený: 07 september 2012
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2014 11:21:54    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA presne, Lynx L22 si uz vymysla (merania Juliou a podobne su len hrubo orientacne - ci dana vec funguje/nefunguje spravne). Preto to radsej zmeriame na AP alebo R&S, ked to bude finalne hotove.
Aj tak to bude, ale iba honenie si ega, pretoze pri DAC ma na kvalitu vplyv mnoho inych veci (nie to ci bude rozdiel 0,000 03% medzi PRIEMEROVANYMI meraniami THD). Ak by sme robili DAC cisto na meranie, vyzeral by inac, zaroven by, ale nehral tak dobre Very Happy

Co ukazal LYNX bolo :

THD+N pre 1VRMS 0,000 16% od 1kHz po 20kHz (pre vsetky fs a pre zataz od 270R vyssie).

Maximum co sa "podarilo" v spojeni DAC + LYNX bolo pre uroven -4dBV (0dBV=1Vrms) a vyzeralo to takto (tie vyssie harmonicke su aj v loopbacku aj tych 45+50Hz), ale netreba to naozaj brat vazne. To iste pre 10kHz (0,000 08% THD) a IMD (19+20kHz) pod 0,000 1%.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2014 11:59:56    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
A ani s AP to automaticky nie je bez smeti: http://mola-mola.nl/images/fft3.gif


Automaticky ne, když testované zařízení produkuje smetí.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2014 12:29:51    Predmet: Odpovedať s citátom

-GG-: mozes este medzi dac a zvukovku dat notch filter
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2014 13:10:32    Predmet: Odpovedať s citátom

To není tak triviální, jak to může na první pohled vypadat. A asi to pro GG nebude novinka.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2014 16:29:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Urcite nebude, ale co to je i verejne dostupne na nete, napr.: http://www.janascard.cz/PDF/An%20ultra%20low%20distortion%20oscillator%20with%20THD%20below%20-140%20dB.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Frantrax
Tetřev hlušec


Založený: 28 január 2007
Príspevky: 3010

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2014 17:52:47    Predmet: Odpovedať s citátom

GG: Jaký měřič od R&S máte na mysli? UPV?
_________________
Omluvte mé hloupé otázky, jsem jen zvídavý tetřev hlušec.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
luta
Hifista


Založený: 13 marec 2010
Príspevky: 205
Bydlisko: Rosice u Brna

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2014 20:52:38    Predmet: Odpovedať s citátom

výsledek je určitě zvukově exceletní Wink měřilo jim to výborně už před rokem Laughing těším se na USB verzi
_________________
USBDAC2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Po máj 12, 2014 21:21:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Som rad, ze Lubo nezahala ani v digitalnom smere.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Ut máj 13, 2014 13:10:32    Predmet: Odpovedať s citátom

budem sledovat, co pises vyzera na to ze by som rad doma pocul. Na porovnanie mam teraz doma Wadia 321 na test http://www.wadia.com/en-us/products/321 celkom by ma zrovnanie zaujimalo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
babaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 867
Bydlisko: Jablonka

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 09:34:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimáka vítam v klube, po včerajšku kováčova kobyla je konečne podkutá. Gregor mi k narodkám doniesol náš DAC. Hrá to neskutočne , pozývam záujemcov na posluch u mňa doma, v izbe alebo open air pred garážou.

P.S. ono to hrá aj bez seriozneho rekáblovania Smile Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne máj 18, 2014 13:04:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Vsetko najlepsie Smile Je fajn, ze si si daroval na narodky vlastny Dac Smile
Urcite sa u Teba zastavim aj ja, idem teraz do CR, potom sa ozvem.
S Dacom ste ma pekne "nasrali", lebo kedze hra navrchu o dost otvorenejsie nez Casea Orion a clovek ani nevie ako pridava hlasitost , tak sa samozrejme prejavi miestnost a prvy odraz, (potom je to mierne agresivne), ktory riesim uz asi 5 rokov tym, ze slubujem, ze si tie akusticke obrazy uz konecne kupim. Ale slubujem, ze teraz si ich naozaj kupim Smile Mne to az tak nevadi, lebo kvoli tinitu pocuvam potichu. A co ma fascinuje je, ze aj potichu to hra excelentne.
Serioznu rekablaciu nepodcenuj:-) , ja som nakoniec spred dacu vyhodil oddelovacie trafo. Paradoxne oddelovak zhorsoval zvuk.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So máj 31, 2014 13:07:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Pred chvilou som sa vratil od Slimaka. Musim uznat, ze chalanom sa podaril vynikajuci DAC. Hned na prve pocutie to hra inak, ako Orion Lite USB. Je to cistejsie na stredoch a vyskach, tym padom lepsie rozlisenie, dozvuky. Najviac sa to prejavuje na zenskom vokale, vysokych tonoch husli, separaciou nastrojov v komplikovanych pasazach, kde je vela nastrojov - nezleje sa to.

Ked to bude s plnym konfortom automatickeho prepinania FS (= USB modul), bude to v skatuli a s cenovkou, myslim, ze to bude velmi zaujimava volba pre ludi, co zhanaju kvalitny DAC.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi august 15, 2014 14:11:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Také se zajímám o USB DAC, kdy bude DAC hotový a jaká bude cena?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
-GG-
Hifista


Založený: 07 september 2012
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Ne august 17, 2014 21:51:17    Predmet: Odpovedať s citátom

DAC bude hotovy, ked budeme na 100% spokojni s vysledkom...Cena bude odpovedat kvalite Smile Nerad by som zatial predbiehal...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So september 06, 2014 14:52:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Dá sa to niekde počuť? Celkom by ma to zaujímalo, mám "nedorobený" prevodník BB od TomasaT, jeden z jeho prvých, chodí do 96kH, a ten už tak aj zostane, pre konštruktéra je to "mrtvola". Dá sa to počúvať, ale ak by to moje počúvanie hudby mohlo byť z iným prevodníkom lepšie, tak prečo nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
-GG-
Hifista


Založený: 07 september 2012
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: So september 06, 2014 18:11:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Do zajtra sa to da pocut na stretnuti na Hradisti - open air...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Ne september 07, 2014 18:54:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Da sa to pocut aj u mna doma, momentalne som ale Dac dal GG, pretoze sa doraba USB rozhranie, do par tyzdnov to budem mat naspat doma aj s USB interfejsom s plnou funkcnostou, teda automatickym prepinanim Fs.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po september 08, 2014 18:51:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Slimak napísal:
Da sa to pocut aj u mna doma, momentalne som ale Dac dal GG, pretoze sa doraba USB rozhranie, do par tyzdnov to budem mat naspat doma aj s USB interfejsom s plnou funkcnostou, teda automatickym prepinanim Fs.

Neber to ako urážku, alebo nejaký pokus o zosmiešnenie, ale naozaj ma zaujíma, prečo práve tento prevodník to u Teba vyhral. Mám taký pocit, že si mal aj prevodník od TomasaT, aj nejaké iné - ďaľšie. V čom je tento lepší. alebo inakší. Ja som na nejakú dobu "odtiaľto vypadol" a nejako som stratil prehľad o diani medzi prevodníkmi a prečo sa predávajú prevodníky TomasaT. Ja mám jednu z prvých verzií Tomašovho prevodníka (verzia 24/96 bez prepínania vstupov) a som s ním celkom spokojný (netvrdím, že to nemôže byť lepšie, ale na to čo som vtedy za to dal, som spokojný). Ak máš problém písať sem, tam mi môžeš napísať ss. Ďakujem!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: Po september 08, 2014 20:09:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Zapa v pohode, kľudne Ti tu odpoviem. Na normálne príspevky normálnych ľudí rád odpoviem.

Áno, mal som doma všeličo, aj teraz mám nielen GG+Babaudio DAC, ale aj napr. Caseu.

GG+Babaudio vyhral pre svoj dobrý zvuk. Priznám sa, že nikdy u žiadneho Dacu som niečo také nepočul. Je to dané nekompromisnosťou prevedenia.
V skratke - ÚPLNE galvanické oddelenie od PC, nielen prerušenie zemnej slučky cez napr. hojne používaný ADUM (a hojne ešte nesprávne implementovaný), prenos audio signálu je cez profi optiku a nie cez audio optiku (ktorú volám žiarovka so silónom), všade ošetrený jitter (ktorý bežne predávaný DAC má ošetrený jitter aj na I/V konverzii..), výstupné obvody s veľmi rýchlym SR, plošák navrhnutý so zásadami VF, zdroj nekompromisný na rušenie (žiaden sieťový kábel nemá na zvuk vplyv a zdroj je dvakrát tak veľký ako samotný DAC), dobre zvolený samotný DA čip a nie základné datasheetové zapojenie. Chlapci sú profíci, komunikovali priamo s ľuďmi od AD. Nechcem nejak podrobnejšie rozpisovať technické detaily kvôli know-how, myslím, že pre základnú predstavu to stačí.

DAC už počulo dosť ľudí, ohlasy sú veľmi dobré a dojmy z DACu sú zhodné s mojimi. Tomášov DAC bol fajn, ale tomuto sa nemôže rovnať ani náhodou, ani z technického hľadiska, ani z hľadiska zvukového.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zapa
Hifista - pokročilec


Založený: 13 február 2007
Príspevky: 344
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut september 09, 2014 16:18:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za odpoveď! Ak to nie je tajomstvo, z čoho do toho púšťaš signál?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> DAC Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Ďalšia
Strana 1 z 9

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist