Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

simulácia / meranie / realizácia
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
philo
Hifista


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 122

PríspevokZaslal: So december 09, 2006 20:57:50    Predmet: Odpovedať s citátom

dobre, takze som zacal zo zleho konca.
1. postavit ozvucnicu
2. zmerat v nej reproduktory (Just MLS, Seakerworkshop)
3. ulozene data importovat (strcit Wink ) do LSP CAD
4. simulovat vyhybku s datami nameranymi
5. skonstruovat vyhybku
6. merat hotovu skrinu / ladit vyhybku

je tento postup ten spravny?

len na doplnenie. moja anglictina je taka uboha, ze aj ked si citam manual, malo rozumiem. a z toho mi vychadzaju tie nespravne postupy.

_________________
len sa neunáliť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Hop377
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 278

PríspevokZaslal: So december 09, 2006 20:58:12    Predmet: Odpovedať s citátom

To BV:
Ved tak nejak som sa to snazil napisat, vzdy treba merat merat na konkretnej ozvucnici, a podla toho vyhybku doladit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
philo
Hifista


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 122

PríspevokZaslal: So december 09, 2006 20:59:51    Predmet: Odpovedať s citátom

este jedna otazka - ak som spravne pochopil help k Spekerworkshopu, meraju sa tam parametre najprv bez ozvucnice - vo vzduchu.
pri Just MLS je to urcite v ozvucnici?

ako sa vopred urci objem ozvucnice? odhadom?

_________________
len sa neunáliť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So december 09, 2006 21:00:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemá to cenu, Philo je arogantní ignorant. Cool

Na to, co chce zkusit, stačí MS excel. Podle vzorců, které si najde v literatuře, pak to jistě hravě sesmolí. Pak přijde na to, že s každým reproduktorem postavit uzavřenou ozvučnici nejde a začne hledat. A...

Za téměř směšné prachy udělat nejjednodušší bedýnky, naučit se přitom pracovat s profi softama, naučit se měřit reprosoustavy a ještě se tady agresivně vyptávat?!? To je trochu moc, ne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
philo
Hifista


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 122

PríspevokZaslal: So december 09, 2006 21:10:38    Predmet: Odpovedať s citátom

2 KUBA 4

prosim ta pekne, som k tebe naposledy slusny - co je na mojich otazkach agresivne???
odisiel som (bol som vyhodeny) z vedlajsieho fora, pretoze sa mi nepacili administratori, ktori tam uradovali. chces teraz prudit tu?
poradit nedokazes, aspon to cele narusis?
ano - verejne sa priznavam, chcem sa naucit pracovat so softami a merat akusticke a ine parametre cohokolvek. chces mi branit? upozornujem, ze ak si potrebujes nieco "vyříkat", zaloz na to thread na bojisku. rad sa ti povenujem. v ostatnych pripadoch tvoje snazenie odignorujem, alebo poprosim Trotona o zmazanie tvojich prinosnych prispevkov.

_________________
len sa neunáliť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Hop377
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 278

PríspevokZaslal: So december 09, 2006 21:13:09    Predmet: Odpovedať s citátom

To Philo:
neviem ako v Speakerworkshope, ale pokial viem tak vyrobca meria bud ne nekonecnej ozvucnici, alebo v uzvratej bedni kde uda aj objem. Vid. pdf Seas.
Objem urcis bud podla doporuceni vyrobcu, alebo piblizne odsimulujes v nejakom programe a zase doladujes podla zvuku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dusan
Hifi obsluha


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 22
Bydlisko: Orlovice

PríspevokZaslal: So december 09, 2006 21:17:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Nerad bych vám nevhodně vstupoval do vaší diskuse Very Happy ale vlastně mám úplně stejný problém jako philo Sad Pro práci s LSP CAD jsou potřebné data ve formátech frd a zma.Hledal jsem je dost dlouho na netu a nic Sad Přes všechny výhrady proti objektivnosti simulace na základě těchto dat,byl bych za ně velice vděčen.Zvláště pro SeasW26.Dík Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So december 09, 2006 21:18:00    Predmet: Odpovedať s citátom

4Philo
Objem ozvučnice:

Voz=Vas * ((Qts^2-1)/k)

k - dej třeba 0,65 - 0,8, pro uzavřené o. optimální

nebo zkus pro Q=0,707 (bez hrbu v kmitočtové charakteristice)

Voz=Vas * (Qts^2/(2-Qts^2)

A jsi fakt osel. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So december 09, 2006 21:20:08    Predmet: Odpovedať s citátom

4Dusan

Kontaktuj Aleše Bílého, ten si s W26kou v simulačních programech hraje už rok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: So december 09, 2006 21:36:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 : nevím proč se do něj navážíš že je osel . Na něco se ptá a ty mu na to neodpovídáš !

Philo:
Co se týče tvojeho postupu nemám výhrady tímto způsobem můžeš dojít k rozumným výsledkům. jsou ještě nejaký zásady co bys měl dodržet ale i takhle pořád dojdeš k lepším výsledkům než podle frekvenčních chár výrobce (tedy i s nima se dá slušně pracovat ale musíš umět předpovědět chování v ozvučnici).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Hop377
Hifista - pokročilec


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 278

PríspevokZaslal: So december 09, 2006 21:40:15    Predmet: Odpovedať s citátom

To Philo: Stiahni si z http://www.speakers.czweb.org/ exe.htm graph reader.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So december 09, 2006 22:02:22    Predmet: Odpovedať s citátom

4Pistole

Stejně jako MSW, Hop a třeba Jardag se snažím pomoci. V obecném vláknu simulácia / meranie / realizácia to philo stočil na "vybral jsem si simulační soft, poraďte jak ho ovládat a donuťte všechny výrobce repro, aby ve formátu, která tento soft vyžaduje dodali všechny parametry repráků"

Toto téma se ale může ubírat mnoha směry. Třeba Coffee to zapíchl hned v úvodu, snaží se naznačt, že tudy cesta nevede.

Osla jsem použil, díky své manželce po hlášce "ví hovno, musí pochopit teorii, aby se vzpamatoval, tak mu to někdo vyoslete"

Za osla se tedy omlouvám, philo. Promiň.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
philo
Hifista


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 122

PríspevokZaslal: So december 09, 2006 22:33:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Dusan

frd files pre seas W26 najdes tu medzi ostatnymi.
http://www.thielesmall.com/database.asp#
je tam aj navod, ako to pouzit. bohuzial, menice, ktore som vybral ja, tam nie su.

pistole

mohol by si rozvinut svoju odpoved? ake zasady treba este dodrzat?

hop377
dakujem, idem na to. som zvedavy, ci to pomoze. dufam, ze som pochopil.

_________________
len sa neunáliť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So december 09, 2006 23:00:37    Predmet: Odpovedať s citátom

philo
Postup je už správny. To meranie bez ozvučnice je na získanie TS parametrov pre bas (potrebných pre návrh ozvučnice podľa bodu 1....), ak nemáš katalógové údaje, alebo nie sú spoľahlivé, kmit. charakteristiku (.frd) tak nezmeriaš, ani priebeh impedancie (.zma) v boxe, kde bude v reále použitý. Priebeh impedancie v interakcii s výhybkou totiž dosť podstane ovplyvňuje výsledok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: So december 09, 2006 23:06:36    Predmet: Odpovedať s citátom

například odkud se jednotlivé měniče měří , jak se vybírá časové okno , aby fázové poměry byly správně. Jak zkombinovat měření jednotlivých měničů v blízkém a vzdáleném poli tak aby jsi dostal relevantní výsledky a aby hladiny SPL nebyly vzájemně posunuté. atd. atd. atd...

Jak vidíš otázek je mnoho a každá z nich se nedá odpovědět stručně v threadu . Alespoň já to dělat nebudu , nemám na to chuť. Něco jsem už dával na amplion tak si tam vyjeď moje příspěvky a třeba něco z toho vyčteš bohužel psát to na každej server znovu nebudu. a už si ani nepamatuju co jsem kam dal. Není to na fórum to je nejlepší vidět v praxi. učil jsem to už několik lidí a někteří si už vedou slušně. Nepočítej že to bude rychlovka.
Pokud bys měl konkrétní dotaz zda tak či onak můžeš se zeptat ale manuál psát (alespoň prozatím) nebudu je to náročná a nevděčná činnost a zadarmo. Moje zásada je že se podílím na zajímavých projektech. to znamená že pokud autor přijde se zajímavým nápadem tak pomůžu. Dneska jsem třeba byl měřit reproduktor SS 25W8567SE a mohu říct že předčil očekávání velmi snadno se s ním bude pracovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: So december 09, 2006 23:10:40    Predmet: Odpovedať s citátom

dusan
Okrem toho softu podľa odkazu od Hop377 (dosť "blbý" na obsluhu..), je pre jeden reproduktor možná aj (dosť prácna)cesta vytvoriť to ako .txt súbor odčítaním z katalógu, stačí napr. pre 100 kmitočtov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: So december 09, 2006 23:17:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Philo: to víš já ti vlastně ani nemám co radit jsem podobně jako BV jenom hifi obsluha. od radění jsou tu hifisti a hifisti pokročilci Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
philo
Hifista


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 122

PríspevokZaslal: So december 09, 2006 23:33:32    Predmet: Odpovedať s citátom


_________________
len sa neunáliť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Ne december 10, 2006 00:27:29    Predmet: Odpovedať s citátom

philo

ďakujem! Urobil si ma šťastným Embarassed Embarassed Embarassed
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jardag
Hifista - zaslúžilec


Založený: 05 október 2006
Príspevky: 685
Bydlisko: Čr

PríspevokZaslal: Ne december 10, 2006 10:41:44    Predmet: Odpovedať s citátom

philo já vím, že to není k tématu, ale co zkusit postavit už ověřené zapojení. Já osobně jsem se s tím trápil rok a nebýt Pistole, tak se asi trápím dodnes. Nemám ani měřící vybavení ani neumím obsluhovat ten soft.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
philo
Hifista


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 122

PríspevokZaslal: Ne december 10, 2006 11:21:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Jardag

Ja presne to trápenie hľadám. nechcem si postaviť hotový odladený projekt. ani nechcem tie bedne, ktoré tu takto vzniknú používať - to by výsledok musel byť naozaj výborný. ja nechcem nič iné, len spoznať zákonitosti a prácu pri vývoji takýchto bední. budem velľmi spokojný s každým výsledkom. chcem proste o reproduktoroch vedieť čo najviac, preto si ich chcem postaviť tak, že pri stavbe budem merať každú prkotinu, navrhovať viacero variant - následne ich porovnávať... Po skončení dám menče niekomu, alebo postavím nejaký projekt podľa overeného návodu Smile
dúfam, že po všetkom (možno o rok, dva) budem vedieť rozlíšiť, čo sú kecy marketingového oddelenia a čo sú v popisoch produktov naozaj veci podstatné. je celkom reálna šanca, že to tu ešte niekto bude čítať a poučí sa spolu so mnou.

Nie vždy cieľ je cieľom. v tomto prípade je cieľom CESTA.

_________________
len sa neunáliť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dusan
Hifi obsluha


Založený: 03 december 2006
Príspevky: 22
Bydlisko: Orlovice

PríspevokZaslal: Ne december 10, 2006 11:59:09    Predmet: Odpovedať s citátom

philo vůbec nic ve zlém,jsem na tom v podstatě stejně jako ty,ale když už jsi u té cesty.Nebylo to náhodou tak že žáci léta jen slepě kopírovali své mistry a až po tom co od nich pochopili principy a zákonitosti se snažili o vlastní tvorbu?Já osobně neznám lepší cestu Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
philo
Hifista


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 122

PríspevokZaslal: Ne december 10, 2006 12:17:36    Predmet: Odpovedať s citátom

ja naozaj nemam v plane preskakovat majstrov. na to mam prilis malo inych teoretickych zakladov. naozaj ide len o to, ze ked v buducnosti niekedy budem chciet postavit dospelu bednuu, chcel by som sokazat ju navrhnut, alebo aspon sa dokazat spravne rozhodnit pri vybere repro, rozumne posudit dobre mienene rady odbornikov. pripadne dokazat poradit dalsim, ktori ma poziadaju.
a v neposlednom rade mi ide o to, aby som nezomrel celkom hlupy.

_________________
len sa neunáliť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Po december 11, 2006 12:44:26    Predmet: Odpovedať s citátom

philo
V tuto chvíli není co radit. Rozjeď to a nahoď konkrétní problémy, které ti vrtají hlavou.

pistole
Potvrzuji. Nové hliníkové Scany jsou perfektně odvedená práce a úspěch je téměř zaručen i bez teorie.

_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
coffee
Hifi expert


Založený: 04 október 2006
Príspevky: 2324
Bydlisko: různě

PríspevokZaslal: Po december 11, 2006 20:38:50    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil coffee dňa St jún 02, 2010 17:30:49, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MSW
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 október 2006
Príspevky: 704

PríspevokZaslal: Ut december 12, 2006 11:05:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen dodám, proč použít pro pasiv vynikající nedoznívající měnič, když pak bude jeho waterfall zhoršený vlivem pasivních filtrů? Ne že bych pro pasiv chtěl jen horší měniče, to rozhodně ne, ale prostě jde to proti sobě.
_________________
Nothing is best
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
philo
Hifista


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 122

PríspevokZaslal: Ut december 12, 2006 19:32:06    Predmet: Odpovedať s citátom

tak kuciii,

dnes som sa pokusal zohnat repro na projekt. podarilo sa mi zohnat od monacoru DT-25N/8Ohm, DT284/4Ohm, a nejaky alphard 8", ku ktoremu neexistuje ziadny popis parametrov, ani ziadna krivka. kym dorazi peerles, myslim, ze sa pohram s tymto. uz sa tesim, ako ho budem merat Smile

_________________
len sa neunáliť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Skipy
stepná kengura


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 1290
Bydlisko: Zsolna

PríspevokZaslal: Ne december 17, 2006 14:28:07    Predmet: Odpovedať s citátom

narazil som na ďaľší pekný odkaz v tejto veci http://www.mhsoft.nl/spk_calc.asp
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
pistole
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 679
Bydlisko: severní čechy

PríspevokZaslal: Po december 18, 2006 18:36:32    Predmet: Odpovedať s citátom

tyhle vebový crossovery jsou nanic nezohledňují reálné chování měničů. Pro bednu kde potřebuješ od 1,9 - 2,2 mH na středobas u dvoupásmovek vychází z těhle kalkulátorů tak 0,82 mH - to musí být zvuk Wink
a většinou to taky nezohledňuje fázové poměry. Výsledky vypadají často takhle: http://www.troelsgravesen.dk/sorry_cannot.htm
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Majco
Hifista


Založený: 09 január 2007
Príspevky: 183
Bydlisko: Liptovský Mikuláš <-> Praha

PríspevokZaslal: Ut január 09, 2007 19:08:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Mam jednu otazocku... existuje vobec nejaky program na simulaciu ozvucnic
ktory vie spocitac v podstate hocico? Trebars exponencialne zuzujucu sa ozvucnicu Nautilov atd.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist