Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

zosilovak na domáce kino

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Daniel Lech
Hifi obsluha


Založený: 22 máj 2014
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Št máj 22, 2014 11:31:45    Predmet: zosilovak na domáce kino Odpovedať s citátom

Prosím poradte mi , pokazila sa mi mechanika na domácom kine samsung a už si nechcem zasa kupiovať domace kino ale chcel som si ho poskladať . lenže nie veľmi sa tomu rozumiem . našiel som si takýto zosilňovač http://elektro.bazos.sk/inzerat/36302776/YAMAHA-AX-930.php a takýto dvd prehrávač http://elektro.bazos.sk/inzerat/36302846/YAMAHA-DVD-prehravac.php. myslel som že repraky a sobwoofer by som si dokupil neskor a dovtedy by som používal tie z domaceho kina čo sa mi pokazilo . dá sa to poskladať dohromady? lebo všimol som si že ten zosilovak vzadu nemá take koncovky na tie kabliky čo strkám do domáceho kina ... prosím poradte
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Št máj 22, 2014 14:35:31    Predmet: Odpovedať s citátom

ahoj Daniel,

bolo by dobre napisat co chces od toho domaceho kina, aky mas rozpocet, co to bolo za ten Samsung aby sme vedeli, ake ''kabliky'' to mas na tom Samsungu. DVD prehravac si kup novy, nevies co je na starom, je to za par susnov, popripade Bluray player do buducnosti, ktory samozrejme prehrava DVD, popozeraj sa napr. na hifibazar.cz, tam je napr. Denon 2808, za nejakych cca 300 eur mas slusny zosilovac na domace kino, popripade hladaj na bazosi, ta Yamaha co si dal do odkazu je 25 rokov stara masina Smile, aj ked ja nemam nic proti starym masinam, predsa len ak chces nejaku podporu DTS,DD,alebo HD zvuk tak treba novsi AV receiver.

brokee

_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Lech
Hifi obsluha


Založený: 22 máj 2014
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Št máj 22, 2014 20:37:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Dakujem za radu. Urcite nechcem 25 rocny zosilovak. No ak mam pravdu povedat moj rozpocet bol 200 eur najviac 300. Takze si domace kino asi skladat nebudem. Takze radis mi ze si mam kupit samotny obycajny dvd prehravac alebo BR prehravac a to sa da napojit na to obycajne domace kino co mam? Tak to by som teda mohol. Ja som bol s tym mojim kinom spokojny kym islo. Teraz mi skacu vsetky cdcka a dvdcko mi prehraje kazde druhe cca.takze asi to tak napojim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št máj 22, 2014 21:45:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Záleží na tom, jestli má to tvoje domácí kino digitální VSTUP zvuku - buďto optický, nebo koaxiální, nebo HDMI. Neplést s výstupem! Pokud to kino digitální vstup zvuku nemá, tak máš smůlu. Pokud má, tak stačí koupit nový DVD přehrávač - nebo dnes spíš Bluray přehrávač. Pokud to neumíš správně identifikovat sám, tak sem můžeš dát odkaz na manuál k tomu kinu, fotku zadního panelu, nebo alespoň uvést model toho kina.

P.S.: Ta Yamaha AX-930 je nejen 25 let stará, ale taky stereo a ne multikanál ... Smile

http://www.hifiengine.com/manual_library/yamaha/ax-930.shtml
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Lech
Hifi obsluha


Založený: 22 máj 2014
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ne máj 25, 2014 10:26:48    Predmet: Odpovedať s citátom

tak ja neviem skušal som sem dať fotku už niekoľko krat ale neuspešne tak aspon napíšem aké vstupy a vystupy mi ostali voľné či teda viem na ne napojiť ten prehrávač. takže voľne je VIDEO OUT , DIGITAL AUDIO IN , EXT AV /NA SCART KABEL/ , COMPONENT OUT /čERVENý ,MODRý A ZELENý / AK TEDA VIEM NAPOJIť TAK MI PORADTE AJ AKý KáBEL MáM K PREHRáVAčI KUPIť. VĎAKA
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Lech
Hifi obsluha


Založený: 22 máj 2014
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ne máj 25, 2014 10:29:28    Predmet: Odpovedať s citátom

TAK Už SA TO PODARILO . OBRAZOK BOL PRIVEľKý .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne máj 25, 2014 15:03:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže digitální optický vstup zvuku to kino má. Teď je ještě důležité, aby na něm podporovalo dekódování DTS. To by mělo být napsáno v manuálu ke kinu. Nejjistější by bylo to ale ověřit prakticky - půjčit si nějaký DVD přehrávač, Bluray přehrávač nebo Media Player, propojit jeho optický výstup optickým kabelem s tím vstupem na kinu, pustit nějaké DVD, vybrat DTS stopu a ověřit, že to skutečně hraje multikanálově - ideálně tedy na nějakém testovacím DVD médiu. Asi by šel použít i počítač s optickým výstupem na zvukové kartě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Daniel Lech
Hifi obsluha


Založený: 22 máj 2014
Príspevky: 5

PríspevokZaslal: Ne máj 25, 2014 15:38:36    Predmet: Odpovedať s citátom

V navode som nasiel na temu dts jedine tuto informaciu: prednostou tohoto domaceho kina je DTS.ten predstavuje komprimovany dig.zvukovy format, vyvinuty spol.Digital Theater System. Tento format poskytuje plny viackanalovy zvuk 5.1 kanalov.
Je to ono? Nemam si od koho pozicat prehravac. Jedine ze si kupim blue ray a ked to nebude fungovat tak nove kino z tym ze si napojim uz aj ten blue ray prehravac a budem mat aj aj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ne máj 25, 2014 16:12:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Z té formulace bohužel není jasné, zda se ta podpora DTS týká jen přehrávání z DVD mechaniky vestavěné do toho kina, a nebo i z optického vstupu. Klidně je možné, že to umí DTS jen z interní mechaniky, ale z optického vstupu ne. Zkus ještě projít tu část manuálu týkající se optického vstupu. Případně můžeš zkusit "pogooglit" a najít něco na webu výrobce nebo v nějakých diskusích podle modelu konkrétního kina.

Bluray přehrávač samozřejmě na blind koupit můžeš. Ono kupovat další All-in-one kino by byl stejně nesmysl, takže když to nebude fungovat, tak můžeš dodatečně dokoupit i AV Receiver.

Z toho kina by mohly jít použít maximálně bedny. Stačí uskřípnout ty konektory na koncích reprokabelů a zapojit je do reprosvorek AV Receiveru:





Subwoofer asi nepoužiješ - většina All-in-one kin má subwoofer pasivní (bez vestavěného zesilovače). U AV Receiverů se počítá se subwooferem aktivním.

Já osobně bych volil nějakého současného nástupce staršího LG BD660:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=14245

Ale není to samozřejmě nutné. Vybrat si můžeš cokoli ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist