Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Stlpy cca 600€
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jogobella
Hifista


Založený: 05 január 2010
Príspevky: 107
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po október 27, 2014 21:56:18    Predmet: Odpovedať s citátom

grego napísal:
Som z vychodu SR a tu ich bohuzial nieje kde vyskusat.
Poculi ste niekto nemecke teufel ultima 40? Teraz maju zaujimavu cenu 400€ aj s postovnym.
http://www.teufelaudio.com/stereo/ultima-40-mk2-p12805.html

grego, ak to nesuri, kasli na to. dosetri aspon na dvojnasobok. jazz a akusticka gitara si uz ziadaju lepsiu vybavu, nez co sa da nove zohnat v tejto cene. ak z toho chces dostat co najlepsi zazitok. a to asi chces.

mal som kedysi trojpasmove stlpy, nove za 1100€. stredne pasmo neznesitelne utopene. obzvlast to vyniklo po pocuvani na sluchadla, cize nebolo to zosilnovacom. trojpasmo za cenu nizsiu skoro o dve tretiny... mal by som obavy, najma ak by nebola moznost to pocut. vacsina hudby sa odohrava v strednom pasme, ucho je nan najcitlivejsie, najlepsie na nom spoznas, ze nieco nie je v poriadku.

v tejto kategorii mas jednoducho malo moznosti, ak pozadujes frekvencny rozsah vyhovujuci pojmu hi-fi. mozno by stalo za to popozerat inzeraty v tvojom okoli a ist si nieco vypocut. nejake 3-4 navstevy. aby si ziskal predstavu co asi mozes ocakavat. v uvode temy ti ostatni dali dobre rady. ked nebudes kupovat nove (najma v tejto cene), mozes ist kvalitativne vyssie. konkretny model ti neviem poradit, len som ta chcel nasmerovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
historik
Hifi obsluha


Založený: 26 október 2014
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Po október 27, 2014 22:28:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Osobne by som popočúval i nejaké regálovky, na tvoj typ hudby budú za rovnakú cenu hrať IMHO vždy lepšie ako stĺpy. Ja som dopadol podobne a namiesto stĺpov šiel do regáloviek KEF R300 (je pravda, že ich cena je mimo tvoj rozpočet, ale pôvodne som uvažoval o ešte o dosť drahších stĺpoch).
_________________
Denon PMA1520 + Denon DCD720 + Denon DNP730(Audioquest Golden Gate), KEF R300 (Atohm ZEF + Atohm WT-STU)

Burson Audio Conductor + Sennheiser HD800
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut október 28, 2014 06:43:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy Vedel som že s tými yamaha bedňamy vzbudím emócie. Ako som písal, nepočul som, neviem posúdiť. Bol to len námet do diskusie.

Inak na tom čo napísal Historik o tých regálovkách niečo bude. Ja som tiež špekuloval nad stĺpmi v tvojej cenovke a tiež nakoniec skončil pri regáloch, ale z iného dôvodu ako Historik. Jednoducho repráky z môjho výberu nebolo kde v mojom okolí vypočuť (bez toho by som si asi netrúfol niečo kúpiť) a práve mali v akcii tie moje regálovky (za polovicu), tak bolo vymalované. Porovnával som ich aj s trojpásmovými stĺpamy toho istého výrobcu (len nižší modelový rad) a zobral som regále ktoré mi prišli na akustickejšie žánre o niečo lepšie. Stĺpy zase vynikli pri rockovej muzike, takže to bolo ťažké rozhodovanie a doteraz som si nie celkom istý či som vybral správne.

Inak som mal vo výbere aj toto: http://www.trinasty.sk/home-hifi-produkty/reprosustavy/stlpove/monitor-audio-bronze-bx5-detail#.VE8lr_mG93U .
Podla recenzie by ti teoreticky mohli sadnúť: http://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-podlahove/1309-monitor-audio-bronze-bx5.html
Len tam bol zas probém že som ich nemal kde pouť. Tuším ich mali najblyžšie v žilinskom Play. Videl som ich pred nejakým rokom (či dvoma?) na HES ale samozrejme že ich mali iba vystavené (zapojený bol top model). Na pohlad nenápadné, decentné repráčiky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
grego
Hifi obsluha


Založený: 25 október 2014
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Ut október 28, 2014 07:35:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Jogobella: ono s financiami to nie je tak, ze by som nemal viac, ale okolo tych 1100€ na vsetko je moj limit, lebo mi je luto dat viac za hudbu do obyvacky. Ale kedze je to moje prve, tak kludne sa moze stat, ze ma to chyti a o pol roka uz budem spekulovat nad vymenou Very Happy. Takze mojim cielom je zohnat do 650€ co najlepsie repro k yamahe r-n500.

Historik, J: regalovky som povodne aj ja chcel, len uz by som sa bal, ci by zvladali ozvucit tych cca 30m2. A tu je najvacsie proti - moja zena Very Happy. Regalovky urcite nechce mat v obyvacke kvoli dizajnu Very Happy.
Dakujem za navhr dalsich repro (monitor audio). Keby ich tu predavaju niekde na blizku, urcite pojdem vypocut Smile. Ale prehovorili ste ma aj na bazarovky, len by museli mojej zene dizajnovo sediet do obyvacky Wink.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
historik
Hifi obsluha


Založený: 26 október 2014
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Ut október 28, 2014 17:21:40    Predmet: Odpovedať s citátom

30 m2 väčšie regálovky ozvučia úplne v pohode. A čo sa týka dizajnu, na stojanoch vyzerajú lepšie ako akékoľvek stĺpy. No, teda skoro akékoľvek Wink

Ale samozrejme najlepšia rada je: "Choď a počúvaj!" Very Happy

_________________
Denon PMA1520 + Denon DCD720 + Denon DNP730(Audioquest Golden Gate), KEF R300 (Atohm ZEF + Atohm WT-STU)

Burson Audio Conductor + Sennheiser HD800
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Ut október 28, 2014 18:42:02    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 21:51:50, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut október 28, 2014 18:58:05    Predmet: Odpovedať s citátom

dbmax napísal:
30m2 uhrať na basoch regálovkami ?

Ak chceš ozvučiť celú miestnosť, tak si nie. Ale to bude vždy o kompromisoch, aj so stĺpovými reprosústavami.
Ak chceš ozvučiť, konkrétne posluchové miesto, tak áno.

Ale tých faktorov je viacej. Veľmi záleží aj na akustike miestnosti a tiež, čo si kto predstavuje pod pojmom basy.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut október 28, 2014 18:59:51    Predmet: Odpovedať s citátom

grego, ak si z východu, poznáš Kohútaudio z Košíc?
Tam si môžeš vypočuť aj Tebou spomínané Dali. A môžeš si so sebou zobrať aj svoj zosilňovač.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
historik
Hifi obsluha


Založený: 26 október 2014
Príspevky: 27

PríspevokZaslal: Ut október 28, 2014 19:25:04    Predmet: Odpovedať s citátom

dbmax napísal:
30m2 uhrať na basoch regálovkami ? Very Happy to je miestnosť o rozmeroch dajme tomu 5x6m, to je snáď vtip ... a monitor audio by som v živote nikomu nedoporučil, falošný sykavkový zvuk výšiek rovnako ako taga harmony.


Úplne v pohode, nie sú regálovky ako regálovky Wink

_________________
Denon PMA1520 + Denon DCD720 + Denon DNP730(Audioquest Golden Gate), KEF R300 (Atohm ZEF + Atohm WT-STU)

Burson Audio Conductor + Sennheiser HD800
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
grego
Hifi obsluha


Založený: 25 október 2014
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Ut október 28, 2014 21:43:49    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
grego, ak si z východu, poznáš Kohútaudio z Košíc?
Tam si môžeš vypočuť aj Tebou spomínané Dali. A môžeš si so sebou zobrať aj svoj zosilňovač.

Ano, tam sa chystam na dali a aj q acoustic. Skoda ze tu toho nieje viac. V bisaudiu maju klipsch co som pozeral a inak nic. Bol som aj v PO sa opytat, ale zevraj ked si chcem nieco vypocut, tak si musim zaplatit za dopravu repro do ich predajne, kedze tam ziadne nemaju.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: St október 29, 2014 15:15:44    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 21:52:04, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St október 29, 2014 21:26:10    Predmet: Odpovedať s citátom

dbmax napísal:
tak pokiaľ zoberieme do úvahy regálovky ako Magnat All Ribbon 12 alebo JBL radu Studio Monitor s 12´´ basom, to je zase iné kafé Smile

Na dosiahnutie rovnakého akustického tlaku môžeš veľkú membránu reproduktora nahradiť menšou membránou, ale s vyšším zdvihom. Vyšší zdvih membrány znamená, že väčšia časť cievky sa bude nachádzať mimo pólových nástavcov magnetu, preto reproduktor bude mať nižšiu účinnosť = citlivosť.

To môžeš vidieť aj v praxi, že (malé) stojanové reprosústavy, ktoré dokážu reprodukovať basy, majú nižšiu citlivosť. Vyššia citlivosť malých reproduktorov je predzvesťou toho, že basy reprodukovať nebudú. Výnimkou sú špecifické (hornové) ozvučnice reprosústav.

Veľké reproduktory (meniče) sú ťažšie, majú vyššiu zotrvačnosť a musia prekonávať vyšší odpor vzduchu pri pohybe. To si vyžaduje výkonný a stabilný zosilňovač, inak budú basy nekonkrétne a dunivé.

Každé riešenie má svoje výhody aj nevýhody a pri výbere vhodných reprosústav treba zohľadniť viacero faktorov - kvalitu a výkon použitého zosilňovača, akustiku miestnosti, vkus poslucháča...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St október 29, 2014 21:38:44    Predmet: Odpovedať s citátom

grego napísal:
...V bisaudiu maju klipsch co som pozeral a inak nic.

Klipsch sa zameriava na reprosústavy s vyššou citlivosťou, čo asi nie je Tvoja priorita.

Ešte by som Ti odporúčal do pozornosti reprosústavy od BV audio - S1.2 a F2.2. Konkrétne tieto modely som nemal možnosť si vypočuť, ale podľa posluchu vyššieho modelu (F3, alebo F3s) viem, že pán Bunta má veľmi dobrý vkus. Na svojej stránke má v Košiciach uvedených troch predajcov, ale neviem, či predávajú aj Hi-Fi, alebo len profi ozvučovaciu techniku. Skús ho kontaktovať, či sa dajú jeho Hi-Fi produkty vypočuť aj na východe Slovenska (aj mňa by to zaujímalo).


Naposledy upravil MaG dňa Št október 30, 2014 19:57:12, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
grego
Hifi obsluha


Založený: 25 október 2014
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: Št október 30, 2014 07:28:57    Predmet: Odpovedať s citátom

BV audio ma najlacnejsie stlpy f2.2 a tie stoja cca 1000€, co uz je dost cez limit Sad.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št október 30, 2014 07:53:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Lepsie je mat dobre hrajuce regalovky ako zle hrajuce stlpy...

Za tu cenu co chces si dobre stlpy mozes jedine kupit z druhej ruky, alebo postavit sam.

http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2.php

pripadne polske, no tieto asi nikto z fora nepocul

http://www.akustyk.com.pl/projekty.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Št október 30, 2014 13:54:48    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 21:52:23, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št október 30, 2014 17:31:30    Predmet: Odpovedať s citátom

grego napísal:
BV audio ma najlacnejsie stlpy f2.2 a tie stoja cca 1000€, co uz je dost cez limit Sad.

Preto som uviedol aj S1.2, pri ktorých by si sa so stojanmi do cenového limitu vošiel. Meniče sú použité rovnaké ako v F2.2, hlavné rozdiely sú v ich počte a v objeme ozvučnice. A keď porovnáš ich rozmery s inými stojanovými reprosústavami, tak k tým najmenším zasa nepatria.

V cenovej kategórii do 600 EUR to bude vždy o kompromisoch. A tiež súhlasím s tým, čo napísal miero: "Lepsie je mat dobre hrajuce regalovky ako zle hrajuce stlpy... ".
Porovnaním by si získal lepší prehľad a utvrdil by si sa v názore, či je zvolený cenový limit pre Teba vhodný, prípadne či má/nemá význam si priplatiť.


Naposledy upravil MaG dňa Št október 30, 2014 19:58:03, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sasko
Hifista - pokročilec


Založený: 09 jún 2009
Príspevky: 413

PríspevokZaslal: Št október 30, 2014 19:48:52    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG
Su to BV audio S 1.2 a nie 2.1 (uz som myslel ze je nejaky novy model)
Mam ich uz roky a su to velmi dobre boxy,oplati sa ich vypocut.Povodne som ich mal v dyhe ale kedze mi spadol jeden box tak som musel dat vymenit MDF korpusy, ktore som dal nastriekat ciernou strukturovanou farbou ako sa pouzivaju na PA bedne a dal som zaoblit hrany.Nevyzera to zle a je to aj odolne.Bedne v tejto verzii budu asi o nejake to euro lacnejsie ale zas dizajn mozno nie je pre kazdeho.
Jeden cas som to mal k tv na yamaha dsp A1 receiveri a bolo to fayn, BV audio PA300 z nich ale dostane ovela viac.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št október 30, 2014 19:59:11    Predmet: Odpovedať s citátom

sasko napísal:
MaG
Su to BV audio S 1.2 a nie 2.1 (uz som myslel ze je nejaky novy model)

Ďakujem za upozornenie, už som to opravil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ToolFan
Hifi obsluha


Založený: 27 február 2010
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: So november 01, 2014 15:01:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Leftfield napísal:
Ja by so išiel do tohoto:

http://www.cerwinvega.com/home-audio/floorstanding-speakers/sl-15.html

cenovo by ste sa vošli a predsa len, ten 15 palcový basák robí iný tlak...

Sorry, ale začínam byť na túto firmu dosť zaťažený! Smile

Tiež odporúčam Cerwin-Vega!, ale model XLS-12 (cca 670,- EUR/pár):
http://www.cerwinvega.com/home-audio/floorstanding-speakers/xls-12.html
http://www.amazon.com/Cerwin-Vega-XLS-12-3-Way-Audio-Speaker/dp/B002JGTO5K/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1414847575&sr=8-1&keywords=xls-12
http://www.shop.muzikus.sk/sk/cerwin-vega-xls-83474.html
http://www.cerwin-vega.cz/pdf/CerwinVega_cenik.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So november 01, 2014 15:29:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta Cerwin-Vega mi pride extremne podozriva....

Za ich najvyssi a najdrazsi model XLS 215 chcu 12500Kc za kus?

http://www.cerwinvega.com/home-audio/floorstanding-speakers/xls-215.html
http://www.djmarket-ostrava.cz/reproduktory/55-cerwin-vega-xls-215-0743658401194.html

Obsahuje to dva 15" basaky...

Najlacnejsi 15" basak co som nasiel je Dayton DCS380-4 v cene cca 120 Eur.
Tzn. ze uz len basaky stoja cca 6500Kc a za tych dalsich 6000 by postavili kvalitny zbytok???

EDIT: pozeram ze tie daytony by sa dali zohnat inde i za 3800Kc oba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macky
Hifi obsluha


Založený: 26 november 2014
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: St november 26, 2014 09:36:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Skus toto: http://www.bisaudio.sk/Produkt.aspx?pr=00036979 mas to v KE,kde som sice nebol ale v pobocke BB su ochotny a cena je tam nizssia
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
macky
Hifi obsluha


Založený: 26 november 2014
Príspevky: 12

PríspevokZaslal: St november 26, 2014 09:37:25    Predmet: Odpovedať s citátom

A hraju SUPER!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Leftfield
Hifista - pokročilec


Založený: 26 február 2007
Príspevky: 297
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St december 03, 2014 20:12:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Tie xls 215 mam a hraju fantasticky vo vsetkych zanroch, ktore pocuvam - prevazne elektronicka hudba, ambient, techno,house, indie rock aj pop. Klasiku ani dzez som neskusal a ani nikdy nebudem Smile
V kazdom pripade si ich treba vypocuta spravit si zaver sam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: St december 03, 2014 21:13:07    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Najlacnejsi 15" basak co som nasiel je Dayton DCS380-4 v cene cca 120 Eur.

Taká kvalita tam určite nebude... ale na žánre čo spomína Leftfield to môže viac ako dobré.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
grego
Hifi obsluha


Založený: 25 október 2014
Príspevky: 29

PríspevokZaslal: So január 03, 2015 09:25:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Takze pani, dakujem za vsetky rady. Buduci tyzden by mi mali dorazit repro dali zensor 7 (biele), pioneer A-50S, pioneer N-50S a zajtra si idem pre pro-ject PS00. Novu prenosku budem riesit neskor Smile.
Edit:// neda mi este neodporucit obchod hifiobchod.cz , bodajby vsetci podnikatelia mali takyto pristup k zakaznikom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: So január 03, 2015 11:22:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Zaujímavý výber. Vidím, že si svoj pôvodný cenový limit predsa len prehodnotil.

S čím si tie reprosústavy porovnával a čo Ťa na nich zaujalo?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aliana
Ready2Die
Ready2Die


Založený: 31 august 2020
Príspevky: 37

PríspevokZaslal: Št september 03, 2020 09:31:02    Predmet: Odpovedať s citátom

I really loved reading your blog. It was very well authored and easy to undertand. Unlike additional blogs I have read which are really not tht good. I also found your posts very interesting. In fact after reading, I had to go show it to my friend and he ejoyed it as well! https://royalcbd.com/washington-state/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist