Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Výber reproduktorov stĺpové/regálové? Do cca 300eur.

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Rodrigez
Hifi obsluha


Založený: 05 november 2014
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Št november 06, 2014 11:35:03    Predmet: Výber reproduktorov stĺpové/regálové? Do cca 300eur. Odpovedať s citátom

Dobrý deň,

s HiFi začínam a chcel by som do izby stĺpové alebo regálové reprobedne. Keďže začínam nemám latku vysoko, kedysi som mal Jamo S 718 ale predal som ich pretože ...

Štýl hudby: Olivia Newton John, ELO, J.M.Jarre, klasické 80-90th (Modern Talking, Erasuse, Baltimora, ATC, ATB, Vengaboys) a určite house music (jazz house, swing house - niečo v štýle Parov Stellar band)

Čo nepočúvam: metal, dnb, hip-hop, dubstep

Sem tam to bude aj na filmy.

Chcel by som len stereo, neplánujem ísť do 5.1, nechce sa mi ísť ani do subwoofru.

Cena za pár spolu cca 300eur (ak sa niekde oplatí prihodiť napr 50eur tak nie je problém.)

Ťahať to budem receiverom ONKYO 5.1 TX-DS494

Hudba pôjde cez optický kábel z MacBook Pro (FLAC a MP3 320kbps) a na origo CD mám cdp SONY (typ taktiež dodám keď budem doma).

Miestnosť je podkrovná 3,7 x 3,5 drevený tatranský obklad na strope, postel, pracovný stôl atď, repro bude hneď pri stene čiže BR zozadu asi neprichádza do úvahy.

Prepojovacie káble (repro-zos) mám Van Den Hul snowline od platanaudio.sk kde sú pozlátené vidličky atď. (viem, nič moc - dostal som ich do daru...)

Rozmýšľal som nad mission M34 (320eur bazos.sk) ale BR majú vzadu a od steny nemôžem ísť dopredu) no má ich kamarát a zvukovo sa mi veľmi páčia, na bazoši sú aj aj Jamo S718 ako som mal, majú BR vpredu a veľký basák na boku ale zvuk mám dojem že nič moc.

Rozmýšľal som aj nad stavebnicou TOTEM 100 ale najprv by som to chcel počuť ale nemám akosi kde (som od Trenčína)

Ďakujem za každú radu.

Rišo.


Naposledy upravil Rodrigez dňa Št november 06, 2014 17:07:56, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št november 06, 2014 11:51:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Můj tip: staré dobré Shany:

http://www.sbazar.cz/ZdendaVolvo/detail/8271025-prodam-reprosoustavy-znacky-shan-byvala-ceska-legenda
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zeus
Hifista


Založený: 25 december 2013
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Št november 06, 2014 11:58:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Můj tip: staré dobré Shany:

http://www.sbazar.cz/ZdendaVolvo/detail/8271025-prodam-reprosoustavy-znacky-shan-byvala-ceska-legenda


Těch bych se zrovna vyvaroval..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št november 06, 2014 12:30:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč? Za 180euro na popík a house jsou super.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zeus
Hifista


Založený: 25 december 2013
Príspevky: 194

PríspevokZaslal: Št november 06, 2014 13:13:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Proč? Za 180euro na popík a house jsou super.


Proč? Protože nehrají basy, tyto měniče jen hučí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mirec1
Hifista - pokročilec


Založený: 12 november 2008
Príspevky: 312

PríspevokZaslal: Št november 06, 2014 14:05:52    Predmet: :) Odpovedať s citátom

Skus si vypocut tento model , za tu cenu hraju naozaj velmi dobre ...... :")

http://eshop.kohutaudio.sk/reprosustavy/policove/dali-zensor-1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Luky
Hifista


Založený: 01 január 2009
Príspevky: 204
Bydlisko: SK

PríspevokZaslal: Št november 06, 2014 15:13:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Na začiatok slušne bedne :
www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/reprosoustavy/mission/mission-703
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Št november 06, 2014 15:46:34    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 21:42:34, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rodrigez
Hifi obsluha


Založený: 05 november 2014
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Št november 06, 2014 17:13:09    Predmet: Odpovedať s citátom

No takže ten receiver ONKYO je TX-DS494 (taktiež som ho dostal/zdedil ako aj tie káble Van Den Hul) je to dobrý receiver? Alebo nejaká stredná trieda? Nižšia trieda? Má nálepku EISA tak neviem Confused

Ďakujem za tie návrhy, privítam aj ďalšie

Páčia sa mi tie Wharfedale Diamond 10.3 Walnut Pearl ale majú bassreflex vzadu a to bude problém a Mission M703 vpredu čo je dobré...

Mám nad čím rozmýšľať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11495
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št november 06, 2014 18:30:00    Predmet: Odpovedať s citátom

predaj tie kable a bude viac na lepsie repro :)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rodrigez
Hifi obsluha


Založený: 05 november 2014
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: Št november 06, 2014 18:33:49    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
predaj tie kable a bude viac na lepsie repro Smile


no ha ha ha
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1321
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2014 06:28:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som mal (resp. ich ešte stále mám na chalupe) regálovú verziu tých Missionov 703 a dalo sa s tým celkom v pohode žiť. O basy nemusíš mať starosť, nie sú možno najanalitickejšie (dosť záleží na zosilňovači), ale je ich dosť.
Pokial by si zatúžil aj po kine, ostal mi k tejto sérii nevyužitý center z tejto série.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11495
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2014 07:12:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Rodrigez: http://vmaudio.cz/clanky_pokracovani/vma_2.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2014 09:32:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapi,
má rozpočet 10 litrů a poslouchá hodně house.

Doporučujete bedny za 30 nebo rovné, malé cinky-linky bedýnky. Když doporučím bazarové Mission 752 z dobrým středobasem, teda jistě lepším než nahoře haněné TVM, tak první co Rodrigez udělá, otočí korekcí basů naplno, ať to duní jako v klubu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Pi november 07, 2014 20:57:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Možno budu stačiť k tomu zosilnovaču aj tieto http://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/reprosoustavy/sony/28108-sony-ss-x-5/


zaujímavé... su ale ku lepšej aparature a na iný typ muziky su aj tieto http://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/reprosoustavy/xavian/28130-gran-colonna/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Rodrigez
Hifi obsluha


Založený: 05 november 2014
Príspevky: 6

PríspevokZaslal: So november 08, 2014 06:57:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ach nemám rád keď si ľudia o mne myslia že som ,,idiot,, že prvé čo urobím vykrútim basy na plno aby to hralo ako v klube...

Nehcel som to písať na začiatku aby to nejak neskreslovalo ale už musím, na živnosť ozvučujem a osvetľujem kultúrno-spoločenské podujatia všeho druhu (oslavy, svadby, stužkové, konferencie, športové dni). S kolegom máme veľké PAčko značky RCF (vrch dva kusy RCF ART412 a RCF ART745, odposluch RCF ART310 všetko aktívne, 4x SUB RCF LF18X401 na suby je digitálny zosilovač 2U CVR Audio 4x1,5kW RMS) Mix soundcraft, lasery, hlavice, rampy, kilometer káblov, dymostroje, bezdrátové mikrofóny - všetko značkové...že nekecám tak www.mastersound.sk...je v tom kopa peňazí + auto a+ bežné životné starosti a radosti.

Npísal som že do HiFi sa nevyznám a je to tak, HiFi a PAčko ani neporovnávam, v PAčku som doma ako ryba vo vode ale v HiFi ako ryba na suchu. Neviem ktoré značky v HiFi sa považujú za kvalitné/stredné/hrozné. Nemám napočúvané žiadne HiFi zostavy. Viem len s PAčka čo mám na ktorej konkrétnej skladbe rád aký ton/nástroj/pasáž a rád by som ju počul a našiel ešte dokonalejšiu a plnšiu u HiFi.

Doteraz nezostalo na HiFi ani cent kým sa všetko rozbehlo, dnes je tomu inak a chýba mi zvuk v izbe, hudba pri ktorej zrelaxujem po DnB alebo dubstepovom koncerte/ po ozvučovaní. Subwoofer nechcem ani vidieť Smile milujem presné stredy, cinkavé výšky a všetky zvuky od J.M.Jarre a Mezzofotrte a krásny hlas Olivie Newton John, plnosť zvukov v 80-90tých rokov, synťáky Modern Talkingu a napríklad aj Salca prosté akú takú prvotnú a druhotnú elektronickú hudbu z čias analógového hardwaru.

Preto som sa zaregistroval na toto fórum kde hľdám informácie od skúsených HiFistov - aby som nespravil krok späť.

Rišo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: So november 08, 2014 10:23:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Cenový limit 300 EUR je veľmi nízky. Kvalitné meniče niečo stoja, a keď k tomu pripočítaš ešte ozvučnicu, cenu práce, distribúciu... Pomer ceny a kvality býva u menších stojanových reprosústav logicky lepší, tu však treba ešte pripočítať cenu stojanov.
Ponuka bazáru je vecou náhody. Aj tu sa však v tomto cenovom limite ťažko dostaneš k niečomu hodnotnejšiemu.
Ak kúpiš nové na firmu, možno by si si mohol urobiť odpočet DPH, alebo aspoň znížiť daňový základ.

Nejaké tipy nájdeš vo vedľajšej diskusii k stĺpom do 600 EUR:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=19752

Najlepšie ale bude asi zájsť do nejakej predajne s posluchovou miestnosťou a na vlastné uši počuť, čo môžeš v určitej cenovej kategórii očakávať. Neviem, či je dnes niečo také v Trenčíne (deď som tam bol pred cca 15 rokmi, tak tam jeden predajca bol blízko centra), ale Trnavu s BV Audio máš "za rohom" a Bratislava tiež nie je ďaleko.

Ak budeš mať vytipované niečo konkrétnejšie, tak Ti skôr niekto poradí. Takto sú tie rady primerané veľmi všeobecnej otázke a nízkemu cenovému limitu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So november 08, 2014 11:33:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Za seba, aj ked sa tomuto smejes, tak predat kable, kupit za cca 500 toto. Tri stovky je fakt malo. Drzim palce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1241
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So november 08, 2014 13:11:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som si pôvodne pred porokom, keď som chcel meniť staré, tiež povedal že 200-300€ by malo stačiť. Niečo som popočúval, stratil niečo času, ale nakoniec som dal radšej 750 a vôbec to neľutujem.

Pôvodne som mal starú vežu Technics, repráky z nej teraz využívam ako zadné a terajšia zostava je v podpise, prip. podrobnejšie v inom vlákne ( http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=19811&start=17&postdays=0&postorder=asc&highlight= )

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: So november 08, 2014 17:15:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Nikdo si nemyslí, že jsi idiot. Jen se připrav, že navoněné regály s 6" basáčkem budou hrát jinak než zvuk z velkého PA. Jak si to tedy s tím poslechem představuješ a na čem teď doma hraješ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist