Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Jednoduchý generátor sinus
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 28, 2014 16:22:05    Predmet: Jednoduchý generátor sinus Odpovedať s citátom

Chtěl jsem si udělat radost nějakou blbinkou, která bude hned hotová, tak jsem se vrátil do dětských let a sestavil primitivní generátor stabilizovaný žárovkou.
Malá žárovička z vyřazeného osvětlení vánočního stromku, jeden operák, dva kondenzátory a tři odpory na kontaktním poli.
Když se to rozjelo, zkusil jsem z legrace změřit zkreslení.
Tři tisíciny %, 7350 Hz, 1 Volt rms při napájení +/-5V (NE5534), to není špatný. Smile

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 28, 2014 17:09:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Hezké je, že to stejně dobře běží na 300 kHz. Jenom to zkreslení neumím změřit.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut december 30, 2014 01:02:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Jako obvykle jsem si trochu naběhnul. Povzbuzen prvními výsledky, začal jsem obvod více zkoumat a experimenovat. Jiný operák, jiné žárovky, jiné kmitočty.
Ukázalo se toto:
S rychlejším operákem není problém dostat se na 1 MHz, na 2 MHz už se projevilo omezení rychlosti přeběhu.
Pokud je obvod napevno pro jeden (vyšší) kmitočet, dá se nastavit nějaká amplituda a obvod je celkem i stabilní.
Jakmile by se ale měl přelaďovat, regulační schopnost žárovky je omezená a buď se mění amplituda, oscilátor vysadí, nebo jde do limitace.
Největší problém je ale to, že pro nižší kmitočty (už jednotky kHz) má obvod tendenci ke kmitání. Nejde o vf oscilace, ale o kolísání amplitudy dané vlastnostmi žárovky.
Pro použití s operačním zesilovačem musí být žárovka na malý jmenovitý proud (20-50 mA), což znamená tenké vlákno s minimální hmotností a tedy velice rychlou reakcí na změnu ztrátového výkonu. Že to na nejnižších kmitočtech zkresluje, se ví a v této aplikaci by to ani moc nevadilo. Ale to kolísání amplitudy, často trvalé, vůbec se to nezastaví, je otravné.
Patrně by pomohla žárovka na podstatně větší proud s větší tepelnou setrvačností. Dokonce bych jednu takovou pěknou měl, jenomže si vezme 350 mA a to je na menší výkonový zesilovač.

Existuje řešení, do zpětné vazby dát omezovač (např. 2x2 LED) a nastavit amplitudu blízko limitace (o ty diody). Pak je to celkem stabilní, ale zkreslení, které jsem tak chválil, jde pochopitelně do háje, ani jsem to neměřil.
Problém se stabilitou ve větším rozsahu (přeladění) to ale neřeší... Confused

Na netu je zmínka o nepřímo žhaveném termistoru. To by bylo skvělé, ale patrně je to zcela nedostupná součástka.

Zkusil jsem i perličkový termistor NTC (musí se to zapojit obráceně než žárovka). To bylo pěkné, ale závislost amplitudy na teplotě okolí je obrovská, funguje to víc jako teploměr, než oscilátor.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut december 30, 2014 09:42:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Použi fet, stačí BF245..Samozrejme je ho nutné ovládať nejakým usmerňovačom (1x OZ).
Ale nechápem zmysel, bude to horšie ako (skoro) akákoľvek zvukovka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Ut december 30, 2014 10:11:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Autorovi pravdepodobne ide o max .dosiahnuty kmit.100k az MHz (co nedokaze zvukovka) co najjednuduchsim zapojenim s akymi - takymi param.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut december 30, 2014 10:34:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut december 30, 2014 10:43:06    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA: jaký potřebuješ kmitočet? Třeba s MAX038 se dostaneš dost vysoko s ještě přijatelným zkreslením.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut december 30, 2014 12:35:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Všem děkuji. Abych to vysvětlil, nejprve šlo pouze o hračku. Pak mě napadlo, že by se to dalo využít na generátor do 1 MHz (případně i víc), který by se mi opravdu občas hodil.
BV: dík, s různými způsoby stabilizace amplitudy mám bohaté zkušenosti už od doby, kdy jsem dělal generátor 6kHz "bez zkreslení". Teď šlo výhradně o tu žárovku. Pokud se mi podaří vyhrabat dvojitý otočný kondenzátor, který jsem vykuchal ze starého rádia, něco s regulací JFET-em asi spáchám.
PMA: MAX038 je bezvadný obvod. Pokud bys tušil, jak ho sehnat, rád si nechám poradit, dlouho už se nevyrábí.
XR2206 chodí jen do 1 MHz.
Dneska se dají sehnat různá udělátka na bázi DDS až do 40 MHz. Na e-bay jsou za pár stovek, ale vůbec se v tom neorientuju, pokud by někdo uměl poradit, co je použitelné, také bych to zkusil.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut december 30, 2014 12:49:04    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:

PMA: MAX038 je bezvadný obvod. Pokud bys tušil, jak ho sehnat, rád si nechám poradit, dlouho už se nevyrábí.


Jestli máš zájem, tak Ti můžu jeden kus věnovat, originál Maxim přímo od výrobce. Je to ale ve 20-ti vývodovém SMD pouzdru, ovšem s dostatečnou roztečí nožiček a šlo by to pájet i ručně. Pokud se ozveš a zastavíš, je Tvůj.


_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Ut december 30, 2014 13:06:49    Predmet: Odpovedať s citátom

S DDS som chcel riesit audio wobler do 1MHz...pouzitelne obvody su ak si dobre pamatam AD9833,AD9851..atd.
Ak mi to cas dovoli,chcel by som to dokoncit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut december 30, 2014 13:16:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Dělali jsme s tím (DDS) před 10 lety generátor do 20MHz, tu je prototyp výstupního zesilovače. Ale ten MAX by OPA určitě stačil.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut december 30, 2014 13:41:37    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
opa napísal:

PMA: MAX038 je bezvadný obvod. Pokud bys tušil, jak ho sehnat, rád si nechám poradit, dlouho už se nevyrábí.


Jestli máš zájem, tak Ti můžu jeden kus věnovat, originál Maxim přímo od výrobce. Je to ale ve 20-ti vývodovém SMD pouzdru, ovšem s dostatečnou roztečí nožiček a šlo by to pájet i ručně. Pokud se ozveš a zastavíš, je Tvůj.


No to by bylo super, díky moc! Vánoce pokračují. Wink
Ozvu se do e-mailu, nebo zavolám.
S nožičkama si poradím, pájel jsem nějaké operáky do redukcí a celkem to šlo.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Ut december 30, 2014 14:06:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to je vánoční dárek Very Happy na trhu (ebay) jsou většinou nefunkční plagiáty.
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut december 30, 2014 14:09:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to vzorek co jsem dostal asi před 15 lety společně s nějakými jejich OZ a fetovými spínači Smile
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Ut december 30, 2014 22:26:44    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA
S větší žárovičkou by to možná šlo postavit s OZ TPA6120, kdysi jsem Ti ho posílal.
Je stabilní pro zisk 2x, ten RC generátor potřebuje zisk 3x.

Já mám postavený generátor s OZ LM6171, také jsem zkoušel s výbornými výsledky LT1363, žárovku tam mám snad 28V/40mA, žárovka v zapojen musí jen sotva viditelně žhnout, pak nejlépe stabilizuje amplitudu RC generátoru.
Nemám problém s frekvencí od 10Hz do 1MHz na jedno nestavení výstupní amplitudy.

Přeji pěkné svátky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St december 31, 2014 00:36:44    Predmet: Odpovedať s citátom

FILIPAUDIO napísal:
...Já mám postavený generátor s OZ LM6171...

Je dost možné, že je to tím operákem, jak začne zabírat proudové omezení operáku, tak se to rozkmitá. Ta 6171 dává přes 80 mA do 100 Ohmů, takže to zvládne. Ale je to mrcha rychlá (což je pro zapojení dobře) ale na nepájivém kontaktním poli by se to rozkmitalo na vf, tam jsou dlouhé cesty a parazitní kapacity.
TPA6120 schovávám na ten sluchátkáč, jenže to chce profi desku s prokovy... Embarassed
Možná bych mohl zkusit nějaký operák s posíleným výstupem (bufffer), vysápat odpory ze zpětné vazby a předělat na generátor, aby se vidělo, jestli je to tím proudovým omezením.

Když ten Tvůj generátor dáš na osciloskop a přelaďuješ frekvenci, tak se Ti nerozhoupe amplituda ? Respektive, jak rychle se ustaluje ?

Tady:
http://www.moorepage.net/Lamps.html
je zajímavé doporučení. Pracovní bod žárovky by měl být okolo
1/10 jmenovitého napětí
1/4 jmenovitého proudu
2/5 odporu "v horkém stavu" (tedy tomu spočtenému ze jmenovitých parametrů)

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St december 31, 2014 02:19:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak se přeci jen něco povedlo. Zkusil jsem AD825, ta dá alespoň těch 50 mA. Zvednul napájení na +/-15V. Vyměnil žárovku za miniaturní "telefonní" 12V/40 mA.
A když se to správně nažhaví, zdá se, že to funguje. Jenom při přeladění na 1,2 MHz poklesne amplituda, ale to se dá vydržet, případně nějak vykompenzovat malým kondenzátorem.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St december 31, 2014 11:33:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Stabilní v celém rozsahu, výstupní napětí cca 7 Vrms, se zmiňovanou kompenzací pokles na 1 MHz na cca 80%.
Pro případné přelaďování je zapotřebí dvojitý potenciometr nebo kondenzátor s dobrým souběhem.
Protože těžiště použití je rozsah 100 kHz - 1 MHz, lákavá je myšlenka použít otočný kondenzátor (akorát ho nemůžu najít) tam by souběh měl být velmi dobrý.
Zkreslení na 2 kHz vyskočilo na THD=0,02 %. Na měření zkreslení to není, ale pro ostatní účely je to naprosto perfektní.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St december 31, 2014 12:49:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Abyste věděli, co se také může přihodit. Dělal jsem ještě nějaké pokusy, když jsem se vrátil k již ověřenému zapojení, které ale nyní beznadějně kmitalo. Kontroloval jsem všechno možné a trvalo dost dlouho, než mi došlo, že jsem pouze odpojil multimetr, kterým jsem měřil frekvenci. Patrně 20cm přívodního kabelu spolu se vstupní kapacitou měřáku vytvořilo specifický boucherot, který kmitání zatlumil. Laughing
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: St december 31, 2014 14:20:41    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA
Generátor se ustálí v podstatě okamžitě, a pokud ne, tak mám vypozorováno, že za to může mizerný potenciometr.
Pokles amplitudy má na svědomí pravděpodobně šířka pásma pro plné výstupní napětí, viz obrázek 16 v datasheetu AD825.
V tomhle ohledu je třeba LME49710 použitelý v RC generátoru do cca 200-300KHz,
pak začně tvrdě limitovat.

Co se týká nějakých parazitních oscilací třeba s LM6171, tak jsem nic nezaznamenal, ani na bastlu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 01, 2015 17:29:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Příběh má pokračování. Dvojitý otočný kondenzátor nalezen, odbahněn, změřen. 2x 215pF se zdálo málo, ale zkusil jsem to.
Problém je ten, že jedna elektroda je společná na kostře, která má velké rozměry a jako na potvoru v zapojení musí přijít na neinvertující vstup OZ, jinak to nejde.
Což samozřejmě nedělá dobrotu a projevilo se to i na výsledku, ještě mnohem větší pokles amplitudy s frekvencí, než dříve. Žárovka pohasíná, oscilace vypadávají.
Nedával jsem si velkou naději, ale zkusil jsem parazitní kapacitu na zem vykompenzovat přídavnou paralelní kapacitou ke druhé sekci otočného kondenzátoru.
Nastala situace, kterou kamarád nazývá "slepé kuře našlo zrno"
Na druhý pokus jsem trefil kompenzaci, která srovnala kompletně celý průběh až do 1 MHz. Jediné omezení je, že přeladitelnost je 1:5.
Takže mám dva rozsahy: 40 kHz - 200 kHz; 200 kHz - 1 MHz (s malými přesahy)
Bude stačit jednoduchý přepínač dva póly - dvě polohy.
Do 40 kHz můžu měřit zvukovkou s veškerým komfortem a nad 1 MHz by měla zafungovat MAX038.
Ještě bych nekřičel hop, občas se stává, že to co chodilo na kontaktním poli plném parazitních kapacit a vazeb, na plošňáku zazlobí, ale v tuto chvíli to vidím nadějně.
Pro vf stabilitu pomohl boucherot 100R-100pF, možná na plošňáku nebude třeba.
Blbé je, že kompletní odzkoušení a nastavení bude možné až ve finální krabici, ty parazitní kapacity budou hrát na všechny strany. Takže to chvilku potrvá...

_________________
Cui bono ?


Naposledy upravil opa dňa Št január 01, 2015 23:33:36, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št január 01, 2015 18:16:34    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
nad 1 MHz by měla zafungovat MAX038.


Zafunguje Smile

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2015 09:39:26    Predmet: Odpovedať s citátom

To vypadá moc dobře, sinusovka lepší, než v datasheetu.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2015 09:55:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Někdy před 7 lety, kdy to vzniklo, jsme se tu o tom trochu bavili:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=33975#33975

Zkreslení nic moc, ale pro orientační použití v pásmu 1MHz - 20MHz by to mělo stačit. Získáš i trojúhelník a obdélník. Zapojení více-méně podle ap. listu Maxim, visí tu i schéma v tom vlákně.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2015 14:17:27    Predmet: Odpovedať s citátom

S těmi žárovkami jsem si kdysi dost hrál, i když teda ne ve spojení s tak kvalitním OZ. Přiznám se, že jsem nebyl schopen najít žárovku a pracovní bod, aby to chodilo dobře v oscilátoru od 10Hz do pár MHz. Největší problém bylo pod 20-50Hz, rostlo zkreslení - asi malá tepelná setrvačnost vlákna.

Ještě si neodpustím jednu poznámku - mnohé žárovky jsou nepoužitelné. Vlákno je napojeno na vývod smáčknutím, ten spoj není dokonalý, za studena je tam přechoďák a žárovky jsou velmi slušně mikrofonické a podle pracovní polohy reagují na kdejaký otřes. U některých se to projeví až po nějaké době, nebo po nějaké době svitu apod. Zkoušel jsem různé miniatury do palubních desek automobilů, nebo do autorádií atd., nejspolehlivější byly "velké" pro podsvícení LCD displayů s drátovými vývody a pak taky Philips se skleněnou paticí T5, 24V/1W, pochopitelně připájené natvrdo. Co se týče klasických telefonních žárovek, tragické byly všechny Polamp. Chtěl jsem tenkrát koupit na zkoušku nějaké IB (ti už zkrachovali) nebo Oshino, ale nakonec jsem se na to vykašlal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2015 21:33:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Potvrzuji, těch žárovek jsem taky vyzkoušel víc, zatím funguje dobře jen jedna. Navíc mám na potvoru jen jeden kus, takže kdyby odešla, můžu začít od začátku.
Patrně by se výběr rozšířil, kdyby zesilovač měl dostatečný výstupní proud, mohly by se použít větší žárovky.
Na velmi nízkých frekvencích to logicky nemůže fungovat, tepelná setrvačnost je malá. Možná snad nějaký termistor s větší hmotností nebo nepřímým ohřevem. Ale zase by se neúměrně prodloužila doba ustalování.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2015 22:10:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Chce to předem ty mikrofonické žárovky vytřídit a člověk si ušetří problémy. A v žádném případě nepoužívat žádné patice.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: So január 03, 2015 09:48:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Použil jsem tam žárovku přesně podle zapojení z obrázku 39, na straně 29, v přiloženém dokumentu.
Žárovka má vlákno podepřené drátky na dvou místech, mívali je v Gesu.
Mikrofoničnost mě zajímala nejvíce, ale tato žárovka se chová v tomto ohledu dobře, při poklepu na DPS není na osciloskopu nic pozorovatelného.
Nejnižší frekvence co žárovka ustabilizuje je 1,5Hz.

http://cds.linear.com/docs/en/application-note/an43f.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: So január 03, 2015 13:44:25    Predmet: Odpovedať s citátom

http://uk.rs-online.com/web/p/filament-indicator-lamps/6559621/
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So január 03, 2015 21:01:20    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
http://uk.rs-online.com/web/p/filament-indicator-lamps/6559621/

Pěkná žárovička, je nějaký zvláštní důvod, proč tato je lepší, než jiné ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist