Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Porada gramofón

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
griwo
Hifi obsluha


Založený: 01 október 2014
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: St január 07, 2015 10:31:25    Predmet: Porada gramofón Odpovedať s citátom

zdravím všetkých ...rozmýšlam nad kúpou gramofónu Audio-technica AT-LP120USBC .... má ho niekto doma?? má niekto nieakú skúsenosť s týmto
gramcom?? vďaka
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Št január 08, 2015 09:11:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Iba tak pre zaujímavosť som si ho pozrel na internete a objavil som (možno) pre Teba ako začiatočníka niečo ešte lepšie. Pozri si na Alza.cz Lenco L-90. Píšem preto na Alza, lebo tam bývajú väčšinou aj recenzie na uvedené výrobky. Majú totiž takmer rovnaké parametre, ale Audio-technica AT-LP120USBC nemá koncové vypínanie, takže to môže byť dosť na závadu pri bežnom počúvaní. Oproti tomu zasa Lenco L-90 má iba manuálne ovládanie, ale má koncové vypínanie (výborná vec pri zaspaní počas počúvania) Smile. Ale aj to koncové vypínania sa dá vyradiť z činnosti). A nakoniec, má ešte aj príjemnejšiu cenu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
griwo
Hifi obsluha


Založený: 01 október 2014
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Št január 08, 2015 12:39:32    Predmet: Odpovedať s citátom

hmm vyzerá super...sa mi zdá ale nie je to čína?? alebo vlastne oni už asi vyrábajú úplne všetko ...má ho niekto ?? a je spokojný?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
freeface
Hifista


Založený: 21 marec 2007
Príspevky: 117

PríspevokZaslal: Št január 08, 2015 19:36:28    Predmet: Odpovedať s citátom

griwo: Zaleží, či chceš gramofón používať ako DJ alebo na domáce počúvanie - rozumej hi-fi gramofon? Audio-Technica vyzerá ako začínajúci DJ-ský gramofón, ak sa to dá tak nazvať. Skôr by som sa priklonil na stranu Lenco L-90. A ešte aj to USB, budeš ho využívať? Možno za tie isté peniaze zoženieš aj nový gramofón bez USB. Napr.: od Pro-Ject tento: http://www.tophudba.sk/pro-ject-essential-ii-781
_________________
/// Andrej Šeban : 1. „Hudba tu bola stovky rokov aj bez hitparád.” 2. „Hudba sa vždy počúva srdcom, ušami sa len dostáva do tela, a ten stav, v ktorom sa telo ocitne, by som nazval hudbou.” ///
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
griwo
Hifi obsluha


Založený: 01 október 2014
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Št január 08, 2015 19:47:20    Predmet: Odpovedať s citátom

vďaka za názor ...hej využitie bud skôr na domáci posluch...na ten pro-ject
som sa už pozeral no napadlo ma že gramo sem tam zapína aj manželka ( púšťa deťom rozprávky ) takže by som sa nám skôr hodil polo alebo plný automat...to usb nie je až taká priorita
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
freeface
Hifista


Založený: 21 marec 2007
Príspevky: 117

PríspevokZaslal: Št január 08, 2015 19:54:28    Predmet: Odpovedať s citátom

griwo napísal:
vďaka za názor ...hej využitie bud skôr na domáci posluch...na ten pro-ject
som sa už pozeral no napadlo ma že gramo sem tam zapína aj manželka ( púšťa deťom rozprávky ) takže by som sa nám skôr hodil polo alebo plný automat...to usb nie je až taká priorita


Nepoznám tvoju manželku, ale myslím si, že priemerne inteligentný človek zvládne ovládanie manuálne ovládaného gramofónu a ona určite medzi takých ľudí patrí Smile Nakoniec takéto podobné gramce ako pro-ject sa vyrábali aj pred vyše 30 rokmi ako staré známe Tesly a ľudia na tom počúvali doma všetko možné, takže ...

_________________
/// Andrej Šeban : 1. „Hudba tu bola stovky rokov aj bez hitparád.” 2. „Hudba sa vždy počúva srdcom, ušami sa len dostáva do tela, a ten stav, v ktorom sa telo ocitne, by som nazval hudbou.” ///
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
griwo
Hifi obsluha


Založený: 01 október 2014
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Št január 08, 2015 19:58:00    Predmet: Odpovedať s citátom

o to nejde ovládanie zvládne Laughing ide o to že potom furt niekde odbehne a kolotoč by sa krútil až do rána
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
freeface
Hifista


Založený: 21 marec 2007
Príspevky: 117

PríspevokZaslal: Št január 08, 2015 20:01:33    Predmet: Odpovedať s citátom

griwo napísal:
o to nejde ovládanie zvládne Laughing ide o to že potom furt niekde odbehne a kolotoč by sa krútil až do rána


od počúvania platní na gramofóne sa zásadne neodchádza Very Happy ale vychutnávajú sa tóny, čo sa z neho linú Wink

_________________
/// Andrej Šeban : 1. „Hudba tu bola stovky rokov aj bez hitparád.” 2. „Hudba sa vždy počúva srdcom, ušami sa len dostáva do tela, a ten stav, v ktorom sa telo ocitne, by som nazval hudbou.” ///
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
griwo
Hifi obsluha


Založený: 01 október 2014
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Št január 08, 2015 20:08:55    Predmet: Odpovedať s citátom

hej keď si ja púšťam zeppelinov tak sedím na zadku a počuvam ...no tento poznáš ,,vraví žena mužovi - idem na päť minút k susede každú pol hodinku pomiešaj polievku,,....takže pri manželke by som neriskoval manuál kvôli šmirglovaniu ihly na záver Cool ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jidol
Nádejný hifista


Založený: 21 máj 2011
Príspevky: 64

PríspevokZaslal: Pi január 09, 2015 08:34:56    Predmet: Odpovedať s citátom

To že má gramofon manuální ovládání, není automat, neznamena že na konci desky nezvedne přenosku a že nezastaví motor. Nebo jinak i manuální gramofony, alespoň většina, se na konci desky vypnou. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
griwo
Hifi obsluha


Založený: 01 október 2014
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Pi január 09, 2015 12:53:09    Predmet: Odpovedať s citátom

jaaaj Confused tak to je zase niečo nové...ja som myslel že manuál znamená kompletnú obsluhu...takže ten essential II po skončený zdvihne prenosku a vypne motor???...prečo to potom nepíšu v infopopise?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vajnorhifista
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 september 2008
Príspevky: 543
Bydlisko: Vajnory

PríspevokZaslal: Pi január 09, 2015 18:18:12    Predmet: gramo Odpovedať s citátom

Pro- ject ani jeden nezastane na konci LP a nezdvihne ramienko .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Pi január 09, 2015 20:05:04    Predmet: Odpovedať s citátom

freeface napísal:
...od počúvania platní na gramofóne sa zásadne neodchádza Very Happy

To je síce pravda, ale keď človek musí, tak "tlačítko" Pause tam chýba. Úplne stačí zdvihnutie ramienka na konci platne. Jeden optický snímač a páčka s elektromagnetom by nebola drahá záležitosť.

Project má v ponuke mechanické prídavné zdvíhacie zariadenie:
http://www.aq.cz/sk/obchod/prislusenstvi-pro-gramofony-128/project-the-q-up-2171/
Funkčnosť na videu však nevyzerá najlepšie, chcelo by to pomalší (tlmenejší) zdvih:
https://www.youtube.com/watch?v=9bZCabjX5CQ

Na starých Teslách to bola samozrejmosť. Ja mám ešte mechanické vypínateľné, funguje stále bez problémov. Vypnúť ho má význam, ak je platňa nahraná "na doraz", vtedy spôsobuje mierny hluk.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: So január 10, 2015 18:50:02    Predmet: Odpovedať s citátom

jidol napísal:
To že má gramofon manuální ovládání, není automat, neznamena že na konci desky nezvedne přenosku a že nezastaví motor. Nebo jinak i manuální gramofony, alespoň většina, se na konci desky vypnou. Laughing

Tak které...například...jmenuj aspoň tři ať jsme chytřejší, dík.

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
freeface
Hifista


Založený: 21 marec 2007
Príspevky: 117

PríspevokZaslal: So január 10, 2015 19:24:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Lechos napísal:
jidol napísal:
To že má gramofon manuální ovládání, není automat, neznamena že na konci desky nezvedne přenosku a že nezastaví motor. Nebo jinak i manuální gramofony, alespoň většina, se na konci desky vypnou. Laughing

Tak které...například...jmenuj aspoň tři ať jsme chytřejší, dík.


Aj mňa by zaujímalo, ktoré manuálne gramofóny sa na konci platne samé vypnú. Question

_________________
/// Andrej Šeban : 1. „Hudba tu bola stovky rokov aj bez hitparád.” 2. „Hudba sa vždy počúva srdcom, ušami sa len dostáva do tela, a ten stav, v ktorom sa telo ocitne, by som nazval hudbou.” ///
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist