Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

TV na pozeranie TV
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Video
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: Št január 01, 2015 12:41:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Bedo súhlasím s názorom, že niektoré DVD majú po upscalingu do HD vynikajúci obraz. Áno je porovnateľný s vysielaním v HD napr. STV či našich komerčných staníc. Mám zopár DVD kde je obraz naozaj v vysokej kvalite. Dobré sú tiež mnohé staršie francúzske filmy (napr. Gaumont). Tie prebehli digitálnym vyčistením a farby majú vo výbornej kvalite.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Št január 01, 2015 15:27:03    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Funguje u predplatenych TV zmena zvukovej stopy na original a titulky k tomu, alebo je povacsine dostupny len dabing?

HBO HD vysiela dabovanu (CZ) stopu a k nej v drivej vacsine aj originalnu. Obvykle je to Dolby Digital 5.1, v ostatnych pripadoch DD 2.0.
Taktiez su dostupne ceske titulky, pri novsich tituloch je to uz viacmenej pravidlo.
Obraz HBO HD patri taktiez k tym (naj)lepsim, co sa da vidiet, aj napriek papierovo nizkemu bitratu (Skylink DVB-S). Bitrate vsak nieje vsetko, ako som v predcahdzajucich prispevkoch spominal (priklad STV HD), zavisi na dalsich aspektoch, do ktorych nevidime.

Kvalitne originalne DVD9 (nie zmensene a prekomprimovane shrinky DVD5), su naozaj vysoko pozeratetelne na vacsej fullHD TV, obraz len posobi maksie. Rozlisenie vsak nieje vsetko, ide o kvalitu obsahu. Detto plati aj na TV vysielanie, pokial je zdroj kvalitny (HD native), tak downscale na SD vyzera velmi dobre. Oproti tomu stare historicke SD zaznamy z pasok a obdobnych su castokrat nepozerelne.

Toto je aspekt, ktory pri CRT vobec nevnimame, tam vyzera vsetko rovnako (dobre).

bedo napísal:
či to UPC púšťa v MPEG-2?

Nie, UPC to pusta vo velmi dobrej kvalite (znacne lepsie, ako cez DVB-S), vyzera, ze to ide neprekomprimovane tak, ako je to v SIXe (cize MPEG2 ako MPEG2, MPEG4 ako MPEG4; vsetky HD idu v MPEG4). Rovnako sa to tyka aj ostatnych slovenskych HD kanalov, kde je bitrate oproti satelitnej distribucii 2-3 nasobny. Mozu si to dovolit, "droty" patria im, neplatia za bitrate.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št január 01, 2015 18:19:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Votriem sa do debaty - zaoblene TV maju aj iny ucel, ako opticke zvacsenie uhlopriecky? Nema to cosi napr. s redukciou odrazov, alebo nieco podobne? Dik.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Št január 01, 2015 22:03:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to (imho) len cisty marketing. Nema to ziadny prakticky vyznam, dokonca samotna homogenita panelov je casto horsia, ako v pripade ich "flat" surodencov (vid testy Samsungov H7000 a H8000 na hdtvtest.co.uk, su to rovnake TV s rozdielom, ze jedna je flat a druha curved. Lacnejsia flat je lepsia).

Vyznam by to malo v urcitych konkretnych pripadoch a to, ked sedis sam pred velkou TV a pozeras z blizkej vzdialenosti. Vtedy moze zakrivenie trochu opticky pomoct (efekt kina). Ovsem musis sediet na jednom exaktnom mieste a pokial by sa na TV divali aj dalsi clenovia rodiny, ti by uz to stastie nemali, kedze by pozerali na TV z ineho uhla.

Pri malych uhloprieckach je to zahnutie minimalne (promo fotky klamu, nazivo 55" model nevyzera nejako zasadne prehnuty, vid real foto), narastajucou uhloprieckou je opticky dojem zo zahnutia vacsi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2015 09:27:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Minule som to okukoval v predajni. Mali tam aj mensie cca 42 ", aj velke hebedo. Aj cena tam uz bola hebedna Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2015 11:15:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Angličania na to majú výstižné slovo: gimmick. Po našom niečo ako ftákovina. Ale inak môj Trinitron je tiež zaoblený, akurát do opačnej strany, takže som stále "in". Smile

Zase som bol dnes v obchode (tentokrát Nay) a asi som bol na dlhší čas vyliečený od kupovania TV. Zistil som, že Sony 40W605, ktorý sa mi doteraz celkom pozdával, má tiež "el cheapo" plastový lesklý rám, takže týmto vypadáva z výberu. Matný kovový má až 42W705. Samsung podobne, ten má hádam iný xicht u každého submodelu a všetky vyzerajú nahovno. Som si pamätal, že šestková rada mala okraje z brúseného hliníka, ale to bolo asi minulý rok. Na 55' Samsungu bolo vidieť clouding ešte aj pri osvetlení v predajni, nechcem si ani predstaviť, ako by to vyzeralo potme. Farby neriešim, bo to by ani nemalo význam, pozerať sa dalo na Philips a Sony a potom ešte niektoré Samsungy, LG a Panasonicy, ale rozdiely boli obrovské. Proste stav vcelku úbohý, keď som sa doteraz pozastavoval nad tým, ako išli ceny za posledné roky dolu, tak už chápem prečo. Pozitívnym osviežením bolo akurát niekoľko 4K modelov (LG, Samsung, Sony), tie sa mi celkom pozdávali. A potom ešte Sony 32W705, to bol sympatický televízorik, len už trochu malý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2015 11:42:13    Predmet: Odpovedať s citátom

bedo napísal:

Zase som bol dnes v obchode (tentokrát Nay) a asi som bol na dlhší čas vyliečený od kupovania TV

Toto isté som si aj ja doteraz vždy povedal po takejto "exkurzii". Very Happy Very Happy Very Happy
Ale toto vlákno, ktoré si založil, mi predsa len dáva nádej...čakám na jarné zľavy na Samsung UE48H6200 alebo UE48H6400, na ktoré mi tu boli dané dobré referencie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2015 15:03:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja sa smejem nad tym, ako tu diskuteri ohrnaju nos nad tym, co je v ponuke, ale to, ze ma vacsina doma nevkusny plastovy (castokrat este nastriekany na strieborno) 10cm ram okolo CRT TV - to uz je v pohode a bez komentara Smile

Tiez mozem napisat, ze staci prist na navstevu rodine a som nadobro vylieceny z tych blikajucich a piskajucich CRT. A chapem, ze moj nazor nikto nemusi brat nestranne, no v poslednych rokoch viaceri moji kolegovia a znami vymenili TV za naozaj slusne FHD TV (vacsinou Hi-End modely LCD Sony, LCD Samsung, ci PDP Panasonic) a ani jeden mi neskor pri diskusii nepovedal, ze by sa rad vratil k CRT. Vacsinou pocujem vetu: "naozaj sme si mali kupit vacsi".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Pi január 02, 2015 16:28:36    Predmet: Odpovedať s citátom

JC napísal:
UE48H6200 alebo UE48H6400

Na tuto uhlopriecku by som si dal trosku pozor, podla priameho porovnania 55" velkosti a 48" velkosti rovnakej rady, je ta v 55" lepsia. Zamerne nepisem radu H6200 a H6400, pretoze oba z tychto panelov maju rovnake oznacenie v SM a oba su to 100/120Hz nativne panely, t.j. predpokladam, ze su rovnake. Pri panelovej loterii to moze byt inak, davam len info v dobrej voli, aby si nebol sklamany.

http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/samsung/test-samsung-48h6200-samsung-h6200-3d-lcd-led-r951

Odporucam pozriet aj detailnu recenziu na H6400 (pisanu znamym PL kalibratorom). Polske stranky preto, pretoze je velka sanca, ze rovnake panely sa distribuuju v tejto casti EU (TV su Made in Slovakia).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: So január 03, 2015 10:09:05    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
Ja sa smejem nad tym, ako tu diskuteri ohrnaju nos nad tym, co je v ponuke, ale to, ze ma vacsina doma nevkusny plastovy (castokrat este nastriekany na strieborno) 10cm ram okolo CRT TV - to uz je v pohode a bez komentara Smile

no, možno na tom niečo bude Smile Ale tie lesklé plasty okolo obrazovky naozaj nemusím, ani žiadne indikačné svetielka (u Sony som sa hneď informoval, či sa dá to pulzujúce svetlo pod obrazovkou vypnúť - dá sa). Pritom nechcem nič extra, stačil by mi jednoduchý čierny rám (najlepšie bez nápisov), ale matný!

Tentokrát to mali tie TV o to ťažšie, že na nich bežala nejaká reklama na Nay výpredaj - jednoduchá grafika, plné plochy - to odhalilo viac ako bežné vysielanie. Celkom ma zarazilo, že niektoré TV zobrazovali oranžovú ako špinavo žltú, pritom to nebola výsada len tých najlacnejších modelov. Clouding som už spomínal, TV bez bandingu by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky. Škoda, že tam nebola na porovnanie plazma, lebo kvôli tomu som tam primárne šiel - či sa náhodou ešte nejaká v predajni nezabudla. Nezabudla. Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: So január 03, 2015 12:05:05    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:
JC napísal:
UE48H6200 alebo UE48H6400

Na tuto uhlopriecku by som si dal trosku pozor, podla priameho porovnania 55" velkosti a 48" velkosti rovnakej rady, je ta v 55" lepsia. Zamerne nepisem radu H6200 a H6400, pretoze oba z tychto panelov maju rovnake oznacenie v SM a oba su to 100/120Hz nativne panely, t.j. predpokladam, ze su rovnake. Pri panelovej loterii to moze byt inak, davam len info v dobrej voli, aby si nebol sklamany.

http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/samsung/test-samsung-48h6200-samsung-h6200-3d-lcd-led-r951

Odporucam pozriet aj detailnu recenziu na H6400 (pisanu znamym PL kalibratorom). Polske stranky preto, pretoze je velka sanca, ze rovnake panely sa distribuuju v tejto casti EU (TV su Made in Slovakia).

Uhlopriečku som vyberal podľa toho, že pôvodne som mal v úmysle kúpiť 42” H6200, ale nakoľko sa u nás bežne nepredáva, tak mi vyšiel 40”. Nuž a na Tvoju radu v tomto vlákne
som sa rozhodol nakoniec trošku priplatiť a zobrať väčší.
vivi napísal:

Pri malej uhlopriecne ako je 40" je sotva vyuzitelny fullHD na bezne TV vysielanie

Tento rok som vymenil obrazovo vybornu 40" CCFL LCD TV (ziadny clouding, banding, DSE, ci ine problemy panelu), cierna 0.04cd/m2 za novu len z jedineho dovodu - bola mala

Vďaka za ten odkaz na poľské testy, dôkladne som si to prešiel a dozvedel som sa tam veľa nového. Nakoniec vynechávam z úvah model 6400, mne stačí aj 6200, pretože nemienim pozerať 3D, takže nepotrebujem ani okuliare a už vôbec nie ďalšie diaľkové ovládanie Smart Touch. Taktiež niektoré blbinky Smart TV sú pre mňa zbytočné. Čo sa týka tej 55” uhlopriečky, tak tá je už mimo môjho rozpočtu. Ešte raz vďaka za cenné rady!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: So január 03, 2015 14:48:02    Predmet: Odpovedať s citátom

bedo napísal:
... stačil by mi jednoduchý čierny rám (najlepšie bez nápisov), ale matný!


V tomto sa zhodneme, rovnako preferujem jednoduchy cisty design - bez zbytocnych kudrliniek - cisto cierny. Problem je takyto najst.
Samotna matna cierna (plast) totiz vyzera lacno, co vyrobcovia vedia, preto su tie ramiky kadejako skraslovane, pripadne sa pouziva neprakticky leskly plast. Rovnako nemusim kombinacie strieborneho a cierneho plastu (vid AS640). Pekny design ma tohtorocne SONY rady 7xx. Bez napisu to zial nejde nikde, ale to sa prezit da. Rovnako tohtorocne Samsungy rady H8000 a vyssie (smola je ten curved design) - ram je pri priamom pohlade cierny (z boku chromovy). A na stene to vyzera naozaj fantasticky, ten ramik ma asi 5mm.
Nizsie modely by boli opat v pohode (aj napriklad H6200), keby design sikmooki nepokazili nejakym "skraslovacim prvkom" - v tomto pripade spodny leskly chromovy pasik, ktory sluzi nato, aby sa od neho odrazalo v noci svetlo a kazilo dojem zo sledovania.

Inak je to prakticky jedno, ci je to plast alebo matny cierny chrom, v noci to neregistrujes, cierna farba neobtazuje.

bedo napísal:

Celkom ma zarazilo, že niektoré TV zobrazovali oranžovú ako špinavo žltú, pritom to nebola výsada len tých najlacnejších modelov

V predajni nieje co pozerat, pokial tam nechas tie standardne "dynamic shop presety". Kazdy z nich ma nastavene podsvietenie na 100% (zvyrazni sa clouding a vsetky chyby panelu, doma realne sledujes na cca 1/3 z tohoto podsvietenia). Aktivovane su vsetky obrazove kurvitka (doostrovanie, odsumovanie, MCFI, Automatic Dynamic Contrast na max + plno dalsich). Ten posledny robi z obrazkov uplne nerealne veci (fotografi poznaju pojem AutoExposure + Color Correction, z obrazka mas vo vysledku nieco ako toto, len ilustracne - ten spodny je originalny snimok) Takze sa to netyka len kontrastu, ale aj farieb, a to je odpoved na tvoju otazku, preco TV vyzeraju v predajni tak, ako vyzeraju a nema zmysel ich tam porovnavat.

Nieje to vsak taka tragedia (opat skoncim pri uvedenom teste Samsungu), ak si pozries ako vyzera preset "Movie" po rozbaleni z krabice a s povypinanymi kurvitkami pred a po kalibracii - odscrolluj do 1/3, a ked si pozries tabulku s dE, nieje to katastrofa, ako sa to tu casto prezentuje (ostatne prve tri obrazove rezimy ale katastroja su). Napriklad ani uvedeny Panasonic nepodava od vyroby taketo vysledky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: So január 03, 2015 18:41:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Na zive.cz bylo video s dvouma redaktorama, ktery bylo o zahnutejch TV. Ja to chapu tak, ze to je ciste marketing; ze nejlepsi zazitek je, kdyz snad sedis ve stredu kruhu; ze kvuli odrazum a tak to neni. Naopak, tim ze je TV zahnuta, tak elektronika nejak musi kompenzovat svitivost a tak, takze je to spis obtiz, nez vylepseni. Kazdopande to vypada, ze vyrobci zahnuty TV na nejakej ten rok vzdali. Spis by bylo fajn, kdyby se dopredu posunulo 4k, nez zahnuti.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: So január 03, 2015 21:43:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto je zaujímavejšia správa
http://www.zive.sk/clanok/101331/nove-televizory-samsungu-budu-postavene-na-systeme-tizen
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gabik
Hifista - pokročilec


Založený: 26 november 2007
Príspevky: 369
Bydlisko: Usti nad Labem/Praha

PríspevokZaslal: So január 03, 2015 22:41:57    Predmet: Odpovedať s citátom

a LG na WebOS. Je jedno, na cem to je, zalezi na vysledku, aby menu bylo rychly a prehledny.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Ne január 04, 2015 07:04:51    Predmet: Odpovedať s citátom

vivi napísal:

bedo napísal:

Celkom ma zarazilo, že niektoré TV zobrazovali oranžovú ako špinavo žltú, pritom to nebola výsada len tých najlacnejších modelov

V predajni nieje co pozerat, pokial tam nechas tie standardne "dynamic shop presety".

to je jasné, nečakal som, že budú ako po kalibrácii, ale toto ma zarazilo, tá oranžová vyzerala ako na najhorších TN paneloch spred 10 rokov, pochybujem, že práve toto by prilákalo nejakých záujemcov. Nevylučujem ani chybu v nastavení (kľudne aj zámernú, napr. kvôli propagácii 4K, tie boli v pohode všetky), ale bolo to na takej tretine TV naprieč značkami (s výnimkou Sony a myslím, že aj Philipsu). No nič, to bol len taký postreh, žiadne závery z toho nerobím....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Foxy
Hifista


Založený: 16 január 2008
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 20:52:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Pořídil sem dneska toho Samsunga 40" H6200. Po vybalení z krabice a menší změně továrního nastavení, i na běžné koukání slušný obraz. Trápí mě tam však mírně odsazný, od horního okraje obrazovky- tmavší proužek 10mm po celé délce obrazovky.. Clouding? Nebo problém s pod-svícením. Dávám tomu týden, jestli se něco třeba nesrovná a pak TV nejspíš vrátím Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Pi január 16, 2015 21:38:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Vies spravit foto, ako to vyzera?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Foxy
Hifista


Založený: 16 január 2008
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: So január 17, 2015 11:31:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkusil sem foto. Na této ploše, ten kraj u horní hrany vypadá světlejší- tedy jako víc podsvícen. Při běžném vysílání se mi to moc vyfotit nedaří, ale ten odsazený pruh je tam průběžně patrný.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: So január 17, 2015 20:05:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Skus si zobrazit cez interny media player obrazok s jednou farbou (png ktore si vytvoris v nejakom editore s rozlisenim 1920x1080) a nasledne odfot kompletnu celu obrazovku. Nejako takto. Na foto je UE40H6270 - realne foto so sivym obrazkom. V tejto H6xxx modelovej rade vidno v rozkoch mierne slabsie podsvietenie, ktore najdes vo vsetkych modeloch napriec radou. Podsvietenie by vsak malo byt v kazdom rohu na rovnakej urovni, nesmu tam byt vo velkej miere viditelne rozdiely (niekde menej a niekde zasa podstatne viac). Ak su, TV vrat a skus iny kus.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Foxy
Hifista


Založený: 16 január 2008
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Po január 19, 2015 20:06:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Popravdě, poslední dobou už nevím co mám a nemám vidět. Obešel sem pár známých a na jejich TV sem našel stejnou věc, kterou poslední dobou vnímám-ten pruh pod horní hranou Rolling Eyes Do nějakého obchodu se přes týden nedostanu, ale tuším, že to tam uvidím také. Nějakým způsobem sem na to prostě zaměřenej.. To je však asi můj problém, nikoho dalšího to neirituje.

Zkusil sem pro posouzení, tedy ještě foto s jednotnou barvou.




Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 19, 2015 20:49:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Po uprave kontrastu/jasu u prveho obrazku je uz vidiet vselico.

U toho druheho uz nie.



P1060320.adj.jpg
 Description:
 Filesize:  18.79 KB
 Viewed:  358 Time(s)

P1060320.adj.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Foxy
Hifista


Založený: 16 január 2008
Príspevky: 169

PríspevokZaslal: Ut február 03, 2015 20:49:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Vrátil sem už druhý kus. Vzdávám to, nemám na to nervy.. Snad zas něco, za nějakou dobu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ut február 03, 2015 23:27:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Velky vyber (toho lepsieho v danej strednej triede) tu moc nieje.
Panasonic ma obdobne problemy v rohoch ako Samsung, Sony rada 8xx uz moze byt mimo tvoj rozpocet, pozri konkretnu uhlopriecku. A povedzme Philips (tie kusky, ktore maju VA panely), su obdobne ako tie, ktore ma Samsung (mozno aj rovnaky vyrobca, kto vie).

Na tej poslednej foto je ten pruh vyraznejsi, na tych predchadzajucich foto som si dany problem ani nevsimol (mozno to foto nedostatocne zobrazuje).
Otazka: je tento pruh len zvyraznenim aktualne zobrazenej farby, alebo obtazuje (je viditelny) aj pri sledovani filmov v pomere 2.35:1?

Foxy napísal:
Nějakým způsobem sem na to prostě zaměřenej.. To je však asi můj problém, nikoho dalšího to neirituje.

Kazdy vnima problemy panelov inak. Niekto nevnima blikanie PDP a nevadi mu, iny to neznesie. Niekto nevidi DSE, iny si to vsimne pri prvom pohybe kamery pri sportovych prenosoch. A tak by sa dalo pokracovat .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
dufi1978
Hifi obsluha


Založený: 26 máj 2010
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: St august 12, 2015 21:06:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Rad by som ozivil toto vlakno.Spominali sa tu LED TV Samsung UE48H6270 a UE48H6470.Nikde sa nemozem dopatrat (ani na oficialnej stranke vyrobcu) aky typ podsvietenia dane typ TV pouzivaju.Ide o direct led alebo edge led??
Rad by som vybral model co ma direct led podsvietenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po august 17, 2015 21:03:46    Predmet: Odpovedať s citátom

V principe je to jedno, v praxi mozes chytit horsi panel aj s directLED podsvietenim, cize nie je to zaruka 100% spokojnosti. Domnievam sa, ze uhlopriecka 40" je direct led, vsetko vacsie by uz malo byt EdgeLED. Preto sa niekde uvadza jeden typ a inde zasa druhy, oba udaje su korektne, vzdy vsak v zavislosti do uhlopriecky modelu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
MaK
Hifista - pokročilec


Založený: 19 marec 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Ne apríl 30, 2017 12:32:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj,
chtěl bych po čase oprášit původní dotaz, tedy doporučení televizoru na běžné sledování TV. Jedná se mi primárně o obraz (terestrický a satelitní příjem). Pochopitelně očekávám i kvalitu zpracování signálu přes AV vstupy, případně přehrávání video souborů.

Zatím mám starou Full HD LCD (LG 42"), ale do nově rekonstruovaných prostor chci pořídit něco většího. Úhlopříčka by měla být alespoň 55" (pozorovací vzdálenost cca 4 m). Značky preferuju Samsung, LG, Panasonic. Rozpočet do cca 35 tis. Kč. Už se touto myšlenkou zabývám delší dobu, ale stále jsem to odkládal Nemám ani jasný názor na to, jestli už koupit 4K nebo kvalitní Full HD, kterých je stále méně. Taky jsem váhal mezi kvalitnější a menší 55" nebo nižší řadu 60" (či dokonce 65").

Nyní vážně uvažuju o OLED Full HD LG 55EG910V. Je sice prohnutá a lesklá, což jsem nechtěl, ale viděl jsem ji včera v prodejně a vypadá pěkně. Obraz se mi líbil. A hlavně, cena teď šla dost dolů. Recenze, které jsem prošel, ji celkem chválí.
Mezi nevýhodami jsem našel otázky kolem životnosti, vypalování obrazu a ne zcela jasná bílá při velké ploše světlého obrazu (celoplošná bílá není úplně bílá).

Rád bych slyšel názory zdejších odborníků, případně tip na jinou televizi. Ale opravdu nechci drahou televizi za 40 k a výše, když je dnes běžná televize 55" kolem 15 kKč. Není to jako u audia, kde jsem ochoten utratit větší částky a kde lze spoustu kvalitních věcí bez velkého rizika koupit i z druhé ruky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne apríl 30, 2017 14:23:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Pri uhlopriečke 55" zo vzdialenosti 4m nemá význam UHD a už vonkoncom nie zahnutá obrazovka.
Zahnutá obrazovka je podľa mňa vo všeobecnosti marketingový nezmysel a pri bežnom sledovaní TV aj UHD. UHD by malo význam pri veľmi veľkých uhlopriečkach, kde už pri Full HD je viditeľný raster. Ale aj to pri UHD zdroji signálu. Full HD by sa na takýchto obrazovkách malo potom sledovať v natívnom rozlíšení s čiernym orámovaním.

Ja osobne by som odporúčal pozrieť sa po nejakom kvalitnom Full HD paneli. A hlavne nie zakrivenom.
Vyberať len podľa značiek sa nedá, každý výrobca má širšie kvalitatívne (a cenové) "spektrum".
Do výberu by som ešte zahrnul Sony. Ale nie s Androidom, na Android je dosť kritiky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaK
Hifista - pokročilec


Založený: 19 marec 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: St máj 03, 2017 16:55:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Nikdo další nemá názor? Vivi?

MaG napísal:
Pri uhlopriečke 55" zo vzdialenosti 4m nemá význam UHD a už vonkoncom nie zahnutá obrazovka.
Zahnutá obrazovka je podľa mňa vo všeobecnosti marketingový nezmysel a pri bežnom sledovaní TV aj UHD. UHD by malo význam pri veľmi veľkých uhlopriečkach, kde už pri Full HD je viditeľný raster. Ale aj to pri UHD zdroji signálu. Full HD by sa na takýchto obrazovkách malo potom sledovať v natívnom rozlíšení s čiernym orámovaním.

Jsem odpůrce curved panelů, to jsem psal. Ale u toho OLED LG bych se s tím smířil, když není na výběr. To zakřivení není tak velké.
Otázka rozlišení má více rovin. Uvažovaný typ je z roku 2015 a je to "pouze" Full HD, což mi vyhovuje. Ovšem případné vyšší rozlišení panelu (4 K) bych využil na fotky, takže bych se tomu v zásadě taky nebránil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaK
Hifista - pokročilec


Založený: 19 marec 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: Ne máj 07, 2017 12:54:19    Predmet: Odpovedať s citátom

To už sem nikdo z video nadšenců nechodí?

Stále váhám. Po týdnu jsem (stručně řečeno) vyhodnotil toto:

LG 55EG910V - cena klesla na 30 tis. Kč! Výhoda - OLED technologie. Nevýhoda - jen 55" (asi by to chtělo víc na skoro 4 m vzdálenost). Je to televize 2015, Full HD.

Dále jsem uvažoval LG 60UH7707 (cca 34 tis, Kč) a Sony KD-65XD7505 (cca 35 tis. Kč), ale později jsem je postupně vyřadil.


Naposledy upravil MaK dňa Ne máj 14, 2017 01:32:22, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Video Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia
Strana 6 z 7

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist