Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

BATERIOVÝ POHON PRO ADAPTÉR SPDIF:)

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: St január 21, 2015 10:58:44    Predmet: BATERIOVÝ POHON PRO ADAPTÉR SPDIF:) Odpovedať s citátom

dodali mi špatný zdroj na krabičku z USA, ke komponentu viz vlákno

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=20095&highlight=

řešení nepotřebuje komentář Laughing Laughing
rozmlátil jsem ten US shit, a dal do něj baterii 9V

ale beze srandy...budete se mi posmívat že piju hadí olej, ale zní to líp s tou baterkou:) zkoušel jsem to se starým univerzálním spínaným zdrojem 8.4 V co se válel doma, (americký zdroj uvádí nominální hodnotu 9V)...tak buď vadil ten rozdíl napětí, anebo holt to je mizerný zdroj, anebo se potvrzují magické vlastnosti bateriíSmile

s tím adaptérem jsem měl pocit že zvuk je draplavý, jako levný CD...hrálo to hůř než normálně hraje Lavry DAC. Bud to bylo hifistický placebo, anebo ne...nebyl čas na slepý test. Ale s tou baterkou to hrálo dvě hodiny a furt to jede:)[url][/url]



HosaDac.jpg
 Description:
 Filesize:  67.7 KB
 Viewed:  170 Time(s)

HosaDac.jpg



DSC_0049 - Copy.jpg
 Description:
 Filesize:  66.75 KB
 Viewed:  158 Time(s)

DSC_0049 - Copy.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: St január 21, 2015 11:07:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to tak, čistý zdroj robí divy...
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 21, 2015 11:47:07    Predmet: Odpovedať s citátom

(odborny clanok na temu merania napatoveho sumbaterii)

Measurement of voltage noise in chemical batteries

http://tf.nist.gov/timefreq/general/pdf/1133.pdf

citácia:
Ultra low noise voltage sources are often required in measurement
systems and other applications. Common voltage regulators have performed
inadequately in some applications. As an alternative, battery cells have
been used. Of the various types, Hg cells have been credited with the
best performance. However, actual values for the voltage noise in
batteries have not, to our knowledge, been reported. In this paper a
measurement system capable of measuring voltage noise below -200 dBV/Hz
is discussed and its ability to characterize experimentally high
performance voltage references is explored. The results of such
measurements on common batteries are presented, and potential
applications are considered
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 21, 2015 18:30:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Nic nebrání dát za baterii jakýkoliv nízkošumový stabilizátor. Ale odpadá rušení od usměrňovače, 50 Hz ze sítě a všechny vf sračky nachytané na kabely a vnucované do sítě nejrůznějšími cestami. Kapacitní vazbou přes trafo vlezou dovnitř a už se jich nezbavíš, o smyčkách ani nemluvně.
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: St január 21, 2015 20:49:12    Predmet: opa Odpovedať s citátom

no já tomu technicky nerozumím, ale poprvé jsem opravdu slyšel rozdíl...byl jsem fakt zklamán, s velkým časovým nasazením jsem dovezl z USA debilní krabičku za 100usd ,plus dph 500, a uječenost mi vadila už i na zvukovém doprovodu k Jamesu Bondovi... řezalo to uši, a to se řekne " to je jenom z televize to je jedno".. ale není, s tou blbou baterkou to holt hraje líp.
nahlodává mě to experimentovat s těma baterkama víc... já chtěl objednat accu pack od firmy battex.
http://www.battex.cz/
poptal jsem to, odpověděl mi korektní pan technik s dotazy které jsem nebyl schopen zodpovědět....
cituji
xxx

Přeji dobrý den,
v uvedeném odkazu nejsou bližší technické informace. Napište mi povolený rozsah vstupního napájecího napětí podle návodu k použití. Nevím, zda je problém v adaptéru, pokud je jen 8,4V místo 9 V, to by jste měl vyčíst právě z povoleného rozsahu vstupního napětí. Pokud není povolený rozsah vstupního napětí, tak většinou je zařízení konstruováno jen na přesné napětí. Ani u baterií není možno dodržet konstantní napětí, jejich napětí stoupá nebo klesá v rámci stupně nabití baterie. Pokud bude povolený rozsah vstupního napětí v nějakých rozsazích, lze použít i napájení akumulátorem, ale pokud napájení je přesně stanoveno na určitou hodnotu, lze použít jen přesný adaptér.

xxx
kontaktoval jsem firmu HOSA.... VÍ HOVNO O SVÉM VLASTNÍM PRODUKTU. sídlí v Kalifornii, neví nic o toleranci v oblasti napětí... ke krabičce není manuál, datasheet, NIC. řekli mi že oni to nevyrábí. že nemají data k produktu. Já se zeptal, at mi dají kontakt na firmu co to vyrábí. Odmítli to že to nejde a informace nemají a nedají.
tak jsem musel bastlit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: St január 21, 2015 21:00:40    Predmet: OPA, Odpovedať s citátom

PLS, podle tvého odhadu, uměl bys mi pomoci, co mám třeba říci tomu člověku od Battexu, kdybych chtěl trvalé řešení, akku pack který lze dobíjet?
pouze podle zdravého technického rozumu, kolik asi taková krabička může mít toleranci? standardně lze sehnat accu pack na 8.4, prý to jsou násobky 1.2.
anebo, pak je to 9.5V...uměl bys nějak pomoct naformulovat zadání, pro ten battex? za pár stovek by vyrobili dobíjitelný accu pack, jenom musím umět sformulovat co chci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 21, 2015 21:36:47    Predmet: Odpovedať s citátom

ALEX: mozes to skusit rozobrat a detailne nafotit ... idealne aby sli precitat napisy na integrovanych cipoch... potom by snad slo z toho odhadnut max. povolene napatie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: St január 21, 2015 21:40:38    Predmet: Re: OPA, Odpovedať s citátom

ALEX napísal:
PLS, podle tvého odhadu, uměl bys mi pomoci, co mám třeba říci tomu člověku od Battexu, kdybych chtěl trvalé řešení, akku pack který lze dobíjet?
pouze podle zdravého technického rozumu, kolik asi taková krabička může mít toleranci? standardně lze sehnat accu pack na 8.4, prý to jsou násobky 1.2.
anebo, pak je to 9.5V...uměl bys nějak pomoct naformulovat zadání, pro ten battex? za pár stovek by vyrobili dobíjitelný accu pack, jenom musím umět sformulovat co chci.

Otázka je síce na OPA, ale pokúsim sa to vysvetliť. Tie násobky 1.2 znamenajú to, že acupack je vlastne batéria NiCd, prípadne NiMH článkov s nominálnym napätím 1.2V na článok. Čiže 7x1.2=8.4V, 8x1.2=9,6V. Tých 9,6V by malo byť úplne v pohode. Tak, ako ti odpísali, napätie kolíše v závislosti od stupňa nabitia/vybitia v rozsahu od asi 1,4V (plne nabitý článok) až 1V (vybitý článok), takže napätie celého akupacku v rozsahu 11,2 - 8V. Tých 8V by malo byť úplne v pohode a 11,2V by, podľa mňa nemalo tiež ničomu uškodiť (poistkou by bolo zistiť aké sú v tej krabičke použité integrované obvody, stiahnuť datasheety a pozrieť max. dovolené napájacie napätie). Keby si bol aspoň trošku zdatný v elektronike, tak najjednoduchšie by bolo použiť olovený akumulátor 12V a za ním stabilizátor na 9V. To by bolo úplne najlepšie riešenie, aj výdrž od nabitia po ďalšie nabitie by bola dobrá (olovené akumulátory sa vyrábajú aj vo väčších kapacitách, za dobrú cenu).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št január 22, 2015 07:36:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Mimochodem stačilo ke zdroji dokoupit adaptér na us zásuvku za 20 Kč např. http://www.nc.cz/adapter-redukce-do-zasuvky-230v-z-usa-na-eu-zastrcku-pro-us-pristroje-do-eu-zasuvky-_d21806.html , nebylo nutné ten zdroj zlikvidovat. A případná baterka se mohla strčit do jiné krabičky.

Jinak si tipuji, že uvnitř bude na směr toslink-aes/ebu jen klasický 6x invertor - viz schémata těchto konvertorů na netu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št január 22, 2015 10:50:47    Predmet: Odpovedať s citátom

A bol ten pôvodný napájací adaptér vôbec vhodný na napätie 230V / 50Hz? V USA majú predsa 120V / 60Hz. Ak aj mal adaptér nejaký prepínač, je otázne aké napätie bolo v skutočnosti na výstupe. Zmeral si ho?

Ja by som Ti odporúčal vyskúšať prevodník s klasickým stabilným napájacím zdrojom (nie spínaným). Klasické "trafko" a prúd vyhladený dostatočnou kapacitou kondenzátorov by mohlo stačiť. Hotový adaptér už kúpiš ťažko, tuším ich EU zakázala. Ale ako zdroje k "niečomu" sa stále dajú kúpiť, hoci aj ako stavebnica. Zísť sa môže aj regulovateľný zdroj, na ktorom si vieš sám nastaviť napätie v určitom rozsahu. Napr:
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=143&pg=det&article=5589
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Št január 22, 2015 11:27:11    Predmet: Mag, Dustin, etc Odpovedať s citátom

MAG správně bylo to na usa 120...já to nepotreboval kvuli krabičce, ale kvuli drátku s konektorem pasujícím do zařízení.
díky všem za rady, skusím...dík
zkusím nafotit o víkendu..je to bytelná krabka s velkými šrouby, jinak bych to neuměl. Zdatný v elektronice nejsem Smile
Ale pořídil jsem za pár korun několik držáků na baterie , tj pouzdra s pájenými vývody, a jakési clip on součástky, které pasují na 9V baterky...tak budu moci zbasltit zdroj z dobíjitelné 9V baterky a dobíjet jí, a dávat do toho pouzdra. to nebude ze začátku urážet.

http://www.gme.cz/drzak-baterie-sn9v1-p819-059

pokud to chci krmit dvěma 9V baterkama, dá se to nějak paralelne spojit, aby to dalo jenom 9V ale trochu dýl vydrželo? přepokládám že to lze zapojit paralelně ale nechci to spálit..tj když spojim + konektory obou baterek, - konektory obou článků, vznike něco se stejným napětím a trochu větším proudem a celkovou kapacitou v mAh?


Naposledy upravil ALEX dňa Št január 22, 2015 11:38:45, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Št január 22, 2015 11:32:34    Predmet: další info Odpovedať s citátom

Kvuli adaptérové krabičce asi nemá cenu proinvestovat jednou tolik na zdroj...když už se zahrabu do tematiky zdrojů, hodlám do řetězce pořídit tohle,

http://audiopraise.com/avarice/overview.php

vyzkoušeno s výbornou spokojeností, pak bych zvážil zda nechat vyrobit zdroj který umí nakrmit i tu druhou krabičku "čistým" proudem... to už by mělo smysl. Pro samotný adaptér se budu snažit o co nejlevnější řešení...ale od spínaných zdrojů nečekám zázraky, neb to hraje debilně s tím klasickým zdrojem 8.4 který jsem původně zkoušel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št január 22, 2015 17:21:08    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
A bol ten pôvodný napájací adaptér vôbec vhodný na napätie 230V / 50Hz? V USA majú predsa 120V / 60Hz.


Většina těchto obyčejných spínaných zdrojů jsou na rozsah 110V - 240V, liší se jen zástrčkou (občas jen výměnnou). Divil bych se, kdyby byl tenhle jinak. Jinak je to na něm určitě napsané.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Št január 22, 2015 19:38:59    Predmet: dustin Odpovedať s citátom

napsaný na tom je že to má být narváno pouze do US frekvence a napětí. nevím zda to nutně znamená že to v evropě nebude fungovat s redukcí zástrčky, ale napsaný na to m je pouze US
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št január 22, 2015 19:43:39    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Většina těchto obyčejných spínaných zdrojů jsou na rozsah 110V - 240V, liší se jen zástrčkou...

Máš pravdu, pozrel som napájací adaptér k externému HDD a má uvedené vstupné napätie 100 - 240V. Premeral som výstupné napätie a nameral som 12,25V bez záťaže (uvádzané je 12V).
Zatiaľ som si to nevšimol.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Št január 22, 2015 20:00:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Je možné, že zrovna tenhle má klasické trafo, to je hned poznat podle hmotnosti (a samozřejmě vnitřku). Trafo adaptér 110V samozřejmě do evropské sítě připojit nejde, to je jasné. Jen už se s nimi skoro nesetkávám, měď a železo jsou drahé.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Št január 22, 2015 20:06:18    Predmet: tohle zkusím:) Odpovedať s citátom

jestli teda dělají i jeden kus.

experté, myslíte že z tohoto pdf,
http://www.fulgurbattman.cz/

http://www.fulgurbattman.cz/data/vyroba/konfigurace-sestav.pdf

bude ok nějaká věc s napětím 9.6V?

umíte se v tom někdo zorientovat tak, abystemi řekli, co mám objednat? jsou tam jakési varianty, F, L, atd...o víkendu dodám fotky adaptéru...díky
poradili mi to v obchodě kde jsem sehnal ty držáky na baterii.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št január 22, 2015 21:34:11    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
...Jen už se s nimi skoro nesetkávám, měď a železo jsou drahé.

Príčina je niekde inde, a to v príkazoch a zákazoch EU.
Prakticky zákaz napájacích adaptérov s klasickým transformátorom má myslím na svedomí toto nariadenie Európskej komisie o "ekodizajne":
http://www.eurlex.cz/dokument.aspx?celex=32009R0278
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Št január 22, 2015 21:46:25    Predmet: k Odpovedať s citátom

Do. riti aj s EK Evil or Very Mad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št január 22, 2015 21:47:28    Predmet: Re: tohle zkusím:) Odpovedať s citátom

ALEX napísal:
bude ok nějaká věc s napětím 9.6V?

Každé zariadenie má určitú toleranciu napájacieho napätia. Aké sú hraničné hodnoty Tvojho zariadenia, to by Ti asi vedel povedať len konštruktér. Ale +- 10% by nemal byť problém.
Záleží aj na odbere zariadenia a "tvrdosti" zdroja. Pri odbere môže napätie mierne klesnúť.

Skús pouvažovať aj nad kvalitnejším zdrojom. Jeden regulovateľný zdroj sa v domácnosti zíde. Ja mám tiež poskladaný jeden podobný regulovateľný zdroj, ako som Ti dával odkaz vyššie (má ešte vyššiu kapacitu filtračných kondenzátorov) a bežne ho používam na napájanie predzosilňovača k MM prenoske. A keby som potreboval náhle nahradiť nejaký napájací adaptér, tak len prestavím napätie a pripojím koncovku (samozrejme v rámci maximálneho prúdového odberu).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Pi január 23, 2015 07:32:27    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:

Príčina je niekde inde, a to v príkazoch a zákazoch EU.


Porovnám-li ceny spínaných adaptérů s cenou malých traf na aliexpressu (tam na to eu nemá žádný vliv), vychází jasný rozdíl. Suroviny jsou drahé, elektronika dnes nic nestojí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JC
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1174
Bydlisko: Úpätie Malých Karpát

PríspevokZaslal: Pi január 23, 2015 07:58:48    Predmet: Re: tohle zkusím:) Odpovedať s citátom

ALEX napísal:

bude ok nějaká věc s napětím 9.6V?

umíte se v tom někdo zorientovat tak, abystemi řekli, co mám objednat? jsou tam jakési varianty, F, L, atd...o víkendu dodám fotky adaptéru...díky
poradili mi to v obchodě kde jsem sehnal ty držáky na baterii.


O tom napätí 9,6V som písal už vyššie a písal to i Miero, chcelo by to tie fotky s kvalitným rozlíšením, aby sa dali prečítať nápisy na súčiastkach.

Čo sa týka variant F a L, tak to je úplne jednoduché, je to iba zobrazenie geometrického usporiadania jednotlivých článkov ("valčekov") v budúcom packu. V takýchto variantách to výrobca ponúka a je iba na záujemcovi o kúpu čo si objedná (do akého zariadenia chce ten budúci pack použiť). Do notebooku bude napr. vyhovovať typ L (iba príklad, napätie 12V by nestačilo), do vŕtačky naopak typ F.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ALEX
Hifista - pokročilec


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Pi január 23, 2015 12:45:39    Predmet: JC Odpovedať s citátom

díky o víkendu zkusím nafotit
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist