Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Šroll (Lyric mini)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 34, 35, 36  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: So máj 02, 2015 22:51:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Sroll napísal:
A netvrďte tu že WaveSpectra nemá žádné nastavování osy Y na grafu. Má tam devět předvoleb plus možnost ručně zadávat posun po setinách db.


Je to tato předvolba ve verzi 1.51? Je tam 8+1 (auto) volba nastavení posunu osy Y, všechny však posunují měření "směrem nahoru", navíc tam nelze zadat natvrdo žádnou vlastní hodnotu... asi něco dělám špatně...

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So máj 02, 2015 22:57:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Nic takového (viz obr.) v tom SW není /tj. nastavení vstupu, ne grafu/? A co předřazené vst. děliče pro úpravu úrovně před vstupem do karty?
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So máj 02, 2015 23:08:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Sroll napísal:
...Nastavení realizovaných obvodů pak kontroluji různým vnitřním měřením jiných veličin než THD sinusovky. K tomu máme sadu měřících přístrojů za skoro tři čtvrtě milionu...

Jednoduchá otázka, co se těmi přístroji měří a proč je to tak náročné, že musí stát tolik peněz ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So máj 02, 2015 23:24:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Zvukovka může být těžko stanovené měřidlo. Při určení hodnoty Vrms použijeme ověřený voltmetr/multimetr a kontrolu osciloskopem. Zvukovka je dobrá pro relativní měření, ale určitě ne pro stanovení skutečné hodnoty napětí. Je tam příliš potenciálních zdrojů chyb.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Sroll
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2015
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 00:05:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Neuvěřitelné co tu řešíte a ještě nemáte pravdu. Skočil jsem julinu přeměřit a ta moje ukazuje při nastavení shift na 0db -16db při 750mV na vstupu, a ta na které se to měřilo ukazuje při stejných podmínkách -18db. Obojí prověřeno dnes. Měřilo se to při nastavení shift na 0db. Jinak já na měření napětí používám voltmetr nebo osciloskop. Určitě ne spektrální analýzu zvukovkou. Pokud je v programu WS nastaveno shift na auto nebo -6,02db, tak je graf překalibrován o 6db nahoru, a při začátku limitace ukazuje asi -0,4db. To při napětí asi 2,22V RMS na mé julině, na té která byla použita to asi bude o něco víc. Nevím co s tím máte za problém.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sroll
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2015
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 00:24:25    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Sroll napísal:
...Nastavení realizovaných obvodů pak kontroluji různým vnitřním měřením jiných veličin než THD sinusovky. K tomu máme sadu měřících přístrojů za skoro tři čtvrtě milionu...

Jednoduchá otázka, co se těmi přístroji měří a proč je to tak náročné, že musí stát tolik peněz ?


Měří se jestli všechny části obvodu dělají to co se od nich očekává, a jestli pracují ve středu svého pracovního rozsahu. V zapojení kde je 100 tranzistorů na kanál je dost obvodů k optimalizaci. Není to náročné. A nemusí to být ani drahé. Dnes by stačilo i výrazně levnější vybavení. Ale mne na vybavení záleží, a dělá mi radost když je lepší než potřebuji. To že jsem si nepořídil drahé měření THD je jen proto že mne moc nezajímá a nelíbí se mi to, že dostupné přístroje mají vlastní THD podobné jako moje zesilovače. Takže stejně jsou pro měření nedostatečné. Proto pracuji na vývoji vlastního měřáku THD.


Naposledy upravil Sroll dňa Ne máj 03, 2015 06:17:58, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 02:26:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Pánové, nerozumím těm obrázkům. Chápu to správně, že to měření dopadlo tedy špatně a přístroje mají velké zkreslení? Nebo proč je kolem toho tolik řečí?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 06:15:05    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Sroll
OK. Mám staršiu verziu programu (pretože ma nijako nepresvedčil a novšiu som neskúšal..), kde je možnosť posunu len do plusu a "normalizácia". Navyše tá moja verzia píše vľavo od grafu RMS hodnotu, ktorá sa nemení (ref. 0dBFS), bez ohľadu na nastavenie grafu, takže kalibrácia zvukovky sa nijako nemení.
Z toho a z absencie údaje RMS v grafoch a podmienok menrania a nastavenia programu to vzniklo. Takže za "búrku v pohári vody"ohľadne úrovní sa ospravedlňujem. Ako som napísal, relatívne hodnoty zložiek skreslenia v tých meraniach (až na odstupy siete) sú dobré, otázne boli skutočné úrovne.


2 PMA
citácia:
Nic takového (viz obr.) v tom SW není /tj. nastavení vstupu, ne grafu/?

Ten obrázok je z programu WS? Prečo sem dávate obrázok kalibrácie z MI? Ako to súvisí?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hcrevize
Hifi expert


Založený: 09 júl 2009
Príspevky: 1623
Bydlisko: www.revize-hc.cz

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 12:25:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Sroll napísal:
To že jsem si nepořídil drahé měření THD je jen proto že mne moc nezajímá a nelíbí se mi to, že dostupné přístroje mají vlastní THD podobné jako moje zesilovače. Takže stejně jsou pro měření nedostatečné. Proto pracuji na vývoji vlastního měřáku THD.


Jde to změřit i jinak viz metoda PMA zde:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=217314#217314

_________________
BW801, SPaudio P1, SPaudio A400, HTPC; SPaudio D1, LC1 repro kabel.
www.revize-hc.cz
www.customworks.cz
www.spaudio.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 13:46:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Sekal

Nač najednou starost o našince?
Ve světě i zde v našem kotlíku se prodávají hifivěci za cenu baráčku na vesnici a nikomu to nevadí.

Když na to nemá, tak si veme půjčku nebo holt koupí něco levného jako Nad, Denon a podobně.

Pokud bude chtít dobře měřící zesilovač, koupí BVa, nebo Hypa. Když bude chtít originální zesilovač 3v1,kterej nejen v základu dobře měří, ale i "hraje", koupí Šrolla. Nebo taky třeba novýho Levinsona za 13000 Euro. Zajímavý, že tato cena nikomu šílená nepřijde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 14:08:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Akovieš že šílená nepříde?
Nemyslím si že sa na ČS trhu predá viac ML NO 585 ako sa predalo Srollov Lyric.
Mimochodom ak si je niekto schopný zobrať pôžičku na high End, tak nemá všetkých pokope. Hi-fi je len koníček (drahý) v živote sú podstatnejšie veci.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 14:21:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Boxer :

O našinec se (najednou) nestarám. Odpovídal jsem Pavlu Dudkovi, který tady uvedl nekorektní přirovnání cen vcelku obyčejného, (designově značně nepovedeného), integr. zesilovače a bytu. Toť vše.

Jinak jsou mi Šroll Lyric mini a další podobné předražené krámy (viz tebou zmíněný ML) zcela volné. Pokud je někdo ochoten dát za (nevzhlednou) škatuli se součástkami v hodnotě tak max. 20000,- Kč desetinásobek, je to jeho věc. Já ale takový vůl nejsem..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 15:30:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Závidím ti Sekale, že poznáš dle obrázku hodnotu materiálu a součástek. A dizajn je věc vkusu. Tobě se líbit nemusí,že?

ML se ptát nebudu a Luďek nám to neřekne. Ale cena se jen z cen součástek neskládá.

Není to tak dávno, co se tady o tom vedla docela debata a PD k tomu měl co říct.

Je to věcí nabídky a poptávky. Ty jsi si jako etalon hifi udělal BVa a podle toho vše odvíjíš, nejen že ho "cpeš" všude, kde se někdo zeptá co koupit.

Nic proti tomu, ale...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 15:37:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to sranda.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 16:06:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Boxer :

Jako etalon HiFi jsem si BV neudělal, ale vážím si ho, protože je velmi upřímný a nazývá věci pravými jmény. Navíc je ochoten nezištně pomoci, často v elementárních věcech. Nikoho dalšího takového na c-s obor. fórech neznám.

Pokud jde o cenotvorbu, jsem si vědom faktu, že výr. cena nerovná se prodejní. To je samozřejmé. Na druhé straně mám trochu problém přijmout skutečnost, když výrobce, který je současně i (výhradním) prodejcem, nabízí produkt za desetinásobek výrob. nákladů. To už přecejen trochu moc..

Ostatně není to tak dávno, co ses přímo rozplýval nad zvukem zesilovačů zn. Burmester. Jejich cena ti ovšem značně vadila a dosti ses kvůli tomu tehdy rozohňoval. Takže co vadí u jedné firmy, nevadí u druhé ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 16:18:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Sorry, ale kde bereš "jistotu", že Luděk prodává za 10 násobek výrobních nákladů? Jak znám historii Šrolla, na výzkum a zkoušení "právě nestandardních" cest v hifi musel "utopit" mírně řečeno hodně chechtáků.

Normální high end se prodává za výrobní náklady x 1000%.

Takže má plné právo chtít za to cenu jakou uzná. Když si vemeš, že je to předzes, DA převodník a konec , tak mi s ohledem na jiné výrobky ve světě ta cena nepřijde děsivá.

Jak už jsem zmínil, ML, který má jistě nemalé zázemí, za podobný typ chce 13000 Eur.

PMa, když udělal konec BB, tak na přímý dotaz o prodejní případné ceně napsal 100.

Když PD dodělával tenkrát zesík, který měl pohánět Ante. Vzpomeneš si na cenu?

A to jsou v obou případech "jen " konce. A troufám si tvrdit, že to "ostatní" bylo ve Šrollovi větší oříšek.

U Burmestra jsem se čílil proto, že nabízejí vyleštěný čelo za šílený prachy, přičemž jeho kvalita, ač neoddiskutovatelná ( v některých typech), není zase tak omračující vůči lepším MBL, Soulution atd.

Jinak ceny HighEndu mě serou asi jako každýho. Ale porovnávám.


Naposledy upravil boxer dňa Ne máj 03, 2015 16:31:15, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 16:26:59    Predmet: Odpovedať s citátom

boxer napísal:

PMa, když udělal konec BB, tak na přímý dotaz o prodejní případné ceně napsal 100.


Za 100 byl na krámě, ode mě šel asi za 55. Materiálové náklady 25830,90 Kč, tabulku mám Smile Čistě materiál, dost dělala kisna, hlavně custom úprava čelního panelu u těch kusů "na krám". Udělalo se toho pár kousků, ale všechny se prodaly, což považuju za úspěch.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 16:28:19    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal naco to tu potom citas a prispievas sem ked vidis srolla ako "nevzhladnu krabicu so suciastkami za 20tis Kc" ktora ti je volna. To ze na fora chodia vacsinou reptajuci holoprdelnici ktory kupuju zvacsa z druhej ruky (pritom velmi radi a casto potom hovoria co to stalo na krame ale to ze to raz niekto nove musel zaplatit uz neriesia) To akosi ilustruje to ze len jeden vacsi Slovensky predajca HiFi je schopny za mesiac mat na jednej jedinej renomovanej znacke mesacny obrat okolo 100tis Eur.... a tu sa dokola toci to iste. Vsak chodte zbierat znamky alebo servitky, ked vam to tu nevoni.

Naposledy upravil blesk666 dňa Ne máj 03, 2015 16:36:39, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 16:32:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ti, co vědí prdlajs o reálných cenách a nákladech, tak nejvíc kecají - to je normální. Kdyby něco o tom věděli, tak ty žvasty nevypustí.

Třeba chodí do zaměstnání, kde se platí jen materiálové náklady, takže na pásce má 0,- Kč

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 16:40:27    Predmet: Odpovedať s citátom

boxer napísal:
Takže má plné právo chtít za to cenu jakou uzná. Když si vemeš, že je to předzes, DA převodník a konec , tak mi s ohledem na jiné výrobky ve světě ta cena nepřijde děsivá.
Ve Šrollovi Lyric mini není integrovaný DA převodník. Víš vůbec, o čem se tady bavíme anebo jen lezeš LŠ do zadku ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 16:48:34    Predmet: Odpovedať s citátom

OK sorry.

Já pořád jedu v "normálním" Lyricu. Proto i to srovnání s ML.

Ale to na ostatním nic nemění.

A lezu Luďkovi do prdele, aby mi ho prodal pod cenou, víš? . Wink

Stačí?

Nebudu se cpát někam, kde jsi už ty nacpaný až po uši.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 17:29:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Boxer :

Toto vlákno je od počátku o novém modelu Šrollu - Lyric mini. Je to jasně uvedeno i v názvu threadu, takže tvoji "omluvu" neberu. Z tvé strany je to tudíž nepodložená a účelová argumentace resp. prosté lezení LŠ do zadku. Ostatně v tom jsi mistr nad mistry, neboť těch zadků, kam pravidelně lezeš, je víc..

PMA připomenul a upřesnil, jaké byly výr. náklady jeho koncového zesilovače BB a za kolik ho prodával on a kolik stál v obchodě. To je přesně podstata toho, co jsem měl na mysli. Není, co dodat..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 17:54:17    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Sorry, ale kde bereš "jistotu", že Luděk prodává za 10 násobek výrobních nákladů? Jak znám historii Šrolla, na výzkum a zkoušení "právě nestandardních" cest v hifi musel "utopit" mírně řečeno hodně chechtáků.
Normální high end se prodává za výrobní náklady x 1000%.

Nie je to náhodou to isté? Very Happy Mimochodom "marža" 900% sa dá nazvať aj úžerníctvo. Vo výrobných nákladoch (čo nie sú materiálové náklady..) je totiž všetko, aj práca, aj náklady na vývoj rozdelené na predpokladaný , rozumný počet predaných výrobkov. Ak sa to má zaplatiť na 5 kusoch, je to problém.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gazy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2010
Príspevky: 385

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 18:01:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Very Happy hej, zo strany predajcu je takáto "marha" úžera, a zo strany kupujúceho snoba zasa pridaná daň za blbosť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sycak
Hifista - pokročilec


Založený: 22 január 2007
Príspevky: 401
Bydlisko: Brno, ČR

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 18:29:47    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:

Jinak jsou mi Šroll Lyric mini a další podobné předražené krámy (viz tebou zmíněný ML) zcela volné. Pokud je někdo ochoten dát za (nevzhlednou) škatuli se součástkami v hodnotě tak max. 20000,- Kč desetinásobek, je to jeho věc. Já ale takový vůl nejsem..


Mohl bys prosím napsat, čím Tě Luděk Šroll tak strašně sere, že na jeho věci musíš stále plivat? Co je na jeho zesáku špatně? Nelíbí se Ti jak hraje (pokud jsi ho slyšel), Luděk Ti něco udělal, myslíš si, že je podvodník, nebo o co jde?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 18:30:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Sekale ty jsi prostě ...

Já si nečtu nadpisy, začetl jsem se do posledních příspěvků vlákna, kterých mám otevřeno víc a prostě jsem se spletl. Na rozdíl od tebe a jiných to přiznám. Taky jsem ŠLM srovnával předtím s novinkou od ML. To ti nevadilo?


Nicméně na tom ostatním trvám.. A že ty si plantáš hubu s tím, že víš kolik je cena součástek, jsi vzal kde? A alpinismus k BV ti neva?

Děláš, jak kdybys nevěděl, že ceny HE jsou přestřelené a někdy až do nebe.

A kam lezu já ti může být jedno. Ty jsi nejdříve lezl PMa, Dudkovi a jiným a nyní jsi našel asi vhodnější otvor.

Krom výrobků BV pliveš na vše a na všechny.
Dokonce jsi schopen vypisovat, jaké že hodnoty a co by měly mít které zesilovače a není to tak dávno a nevěděl jsi ani, co jsou to watty.

Rychloučedník jak Bartoli. Přes noc odborník.

A nyní, na jeden z nejlépe měřících a hrajících zesilovačů vůbec bys nenechal nit suchou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 19:28:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Boxere, jedna z tvých nepěkných vlastností je, že máš, pokud dojde ke sporu, tendenci si vymýšlet a překrucovat fakta. Tedy kromě toho, že se jako omlouváš, ale ve skutečnosti nejenže nic takového neděláš, ale ještě člověka napadáš a urážíš.

Kdepak jsem napsal, jaké hodnoty mají mít které zesilovače ? Prosím o odkaz. Stejně tak si nejsem vědom, že bych se nedávno někde projevil neznalostí v oblasti wattů. Opět žádám o odkaz.

Není také pravdou, že bych kromě výrobků BV plival na všechno a na všechny. To je opět další z tvých dezinformací. Uznávám (a doporučuji) produkty i od jiných seriózních firem, jako jsou např. Parasound, Bryston, Audionet, Accuphase, NAD, Yamaha (a samozřejmě také další české manufaktury Customworks/SPaudio a VMaudio) apod.

Co se týče PMA a Kazzatele, stále je coby odborníky velmi uznávám. Jen jsem si na ně trochu poopravil názor, pokud jde o další "nedůležité" vlastnosti. Podobným názorovým vývojem si tady v poslední době prošlo víc lidí. Tipoval bych Cougha, Basstla, MaBata a jistě by se našli i další..



Syčák : Osobně proti LŠ vůbec nic nemám. Jen mi vadí určité věci, které už jsem tady, myslím, dostatečně popsal. Doporučuji ti si pročíst příspěvky BV týkající se náročnosti výroby (a vývoje) zesilovačů. Jsou velmi inspirující..


Naposledy upravil sekal dňa Ne máj 03, 2015 20:09:35, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 19:34:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě k tomu měření zvukovkou:

1 - označení v grafu není podstatné, pokud je vidět první harmonická a složky zkreslení. Prostě odečtu rozdíl a hotovo.

2 - je dobré si s nastavením všech parametrů pohrát, důkladně vyzkoušet a zdokumentovat. Potom se dá i zvukovkou měřit úroveň, pokud při úvodní kalibraci použijeme spolehlivý voltmetr pro porovnání. Zvukovka je koneckonců digitální převodník, kde může měření kolísat nanejvýš s teplotním driftem napěťové reference, což nebudou hodnoty, které by nás v audiotechnice zajímaly (zlomky procenta).
Mimochodem, kdo z vás má AC milivoltmetr se stabilitou a přesností srovnatelnou s A/D převodníkem zvukovky ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 19:53:24    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Ještě k tomu měření zvukovkou:

1 - označení v grafu není podstatné, pokud je vidět první harmonická a složky zkreslení. Prostě odečtu rozdíl a hotovo.



Přesně tak!! Ale to snad ví každý, a určitě to ví BV, proto beru jeho výroky jako jen čistě konkurenční. Samozřejmě je vhodné, aby absolutní hodnota na Y ose seděla. Nebo je zvykem prostě posadit základní harmonickou na 0dB a napsat, při jaké je to úrovni. Umí to třeba MI, volba dBr. Spousta dalších programů to ale automaticky neumí.

K té přesnosti absolutní hodnoty zvukovky (relativní nezpochybňuju), Vláďo, už mě to mockrát vypeklo. Třeba teď mi zcela nepochopitelně jeden z USB portů s WDM driverem snižuje výstupní úroveň DAC asi na 1/3. Jiný port to nedělá a ASIO je OK. Takže? Já tedy vždycky ověřuju napětí multimetrem a osciloskopem. Jestli je tam 10V nebo 10,1V je při měření výkonu jedno. Ale věřím údajům z multimetru a osciloskopu víc, než údaji ze zvukovky, zejména když se osciloskop a multimetr shodují.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne máj 03, 2015 20:27:09    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
označení v grafu není podstatné,

Je , ak nie je vierohodne známa úroveň. A rovnaká úroveň ( v grafe) pre rovnaký výkon do rôznych záťaží na vierohodnosti nepridá. A ako dobre viete, skreslenie na výkone (obvykle) závisí. Prvých pár W v A triede bude iných ako tesne pod limitáciou. A na tom grafe bol 3 násobný rozdiel v amplitúde proti informácii v texte.
Špeciálne pre PMA-tie výroky o konkurenčnosti si môžete...., je to smiešne. Ponúkam zosilňovče za 7000EUR? Nie som "snílek", stojím nohami na zemi. A dosť pevne.
Hovorím o faktoch a technických veciach. K tým relatívnym úrovniam som sa vyjadil v prvom príspevku po zverejnom meraní, ak vám to uniklo.
Meranie vyzerá "pekne" až na nezmyselné úrovne
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 34, 35, 36  Ďalšia
Strana 14 z 36

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist