Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Šroll (Lyric mini)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 34, 35, 36  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Po máj 04, 2015 20:25:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Boxer, si si istý, že to "uchu libější " pri korektnom slepom teste dokážeš štatisticky významne odlíšiť, s istotou povedzme 90%? Som si 100% istý, že výsledok bude ako hádzanie korunou, čím viac pokusov, tým bližšie k stredu Gaussovej krivky...Rozdiel "nulanulaprd" (v čo najviac parametroch, nie v jednom čísle..) dá presne rovnaký rozdiel aj vo zvuku. Z toho plynie "obľuba" slepých testov. Jedine nejaký paralelný, mimozmyslový prenos

Nebudeme si rozumět.

Když mám před sebou dva zesilovače, o kterých vím, že mají výborné měření, a to co si teď s PMA hrajete za pingpong o tom jen svědčí, a je fuck jestli plus N je 0,004 nebo 0,0039, tak si budu vybírat už jen pocitově. Jak jinak?

Nerozumím jinak. Pustím si naposlouchané kousky kvalitně nahraných nástrojů a budu se rozhodovat co mi je uším bližší.

Pokud to bude plusminus plichta, kouknu do peněženky a je vybráno.

Nebo jak to dělají jiní?

Pokud by to mělo být jinak,(dle tebe a tvých stejných a stále stejných názorů (nic proti)) celý svět (skoro) by hrál a měl doma BVa. Což jak vidno není. Ale možná to tak někdy bude a já ti to přeji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po máj 04, 2015 20:29:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako velmi je doveryhodne meranie na Juli@, ked tam su JRC4580? Mala by sa dat urcit hranica pod ktoru uz meranie nie je vypovedajuce...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po máj 04, 2015 20:33:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Slepé testy jsou fajn, jen musí mít smysluplnou metodiku, což je docela fuška.

Boxer: pod nějakou úrovní parametrů (= lepší než) se rozhoduju zásadně podle uší, ne podle čísel.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po máj 04, 2015 20:36:17    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Ako velmi je doveryhodne meranie na Juli@, ked tam su JRC4580? Mala by sa dat urcit hranica pod ktoru uz meranie nie je vypovedajuce...


= AP SYS2722. Zvukovka je orientační amatérské měření, zvláště při rozdílech zvukovek a nastavení. Mé oblíbené - nezajímá mě souboj zvukovek, což je často výsledek měření kvalitních komponentů.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Po máj 04, 2015 20:40:18    Predmet: Odpovedať s citátom

pod nějakou úrovní parametrů (= lepší než) se rozhoduju zásadně podle uší, ne podle čísel.

Ano, tak jsem to myslel. (a snad i napsal srozumitelně).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po máj 04, 2015 21:43:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Já mám pocit, že kdyby Luděk považoval THD za klíčový parametr, tak si to AP koupí. Laughing
Ale z komentáře mi připadá, že to měření udělal pouze na přání lidu "aby se neřeklo".
A že kdyby tušil, jaká debata se kolem toho strhne, že by si to možná rozmyslel. Embarassed

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po máj 04, 2015 22:01:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Trochu bych polemizoval, výsledek na AP lze považovat za referenční protokol a použít jej při propagaci výrobku. Jelikož by to dopadlo dobře, není důvod to neudělat. A není nutné AP kupovat.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Po máj 04, 2015 22:16:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Souhlasím. Navíc na AP se neměří jen nelineární zkreslení. Možnost změření přístroje na špičkovém, uznávaném zařízení rozhodně není na škodu a bagatelizace není na místě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 06:01:50    Predmet: Odpovedať s citátom

2 boxer
citácia:
Nebudeme si rozumět.

Nebudeme.. Pretože ak by sa vyberalo skutočne len podľa toho, čo je "uchu libější", teda skutočne len sluchom, podľa zvuku, za rovnakých podmienok,tak by si 95% tých rozdielov, ktoré "počuješ" nemal šancu rozlíšiť, existujú limity sluchu (množstvo verifikovaných testov a článkov ) a nie si ani ET ani delfín aby si mal nejaké prahy 100x lepšie ako "normálny" človek..
citácia:
Když mám před sebou dva zesilovače, o kterých vím, že mají výborné měření

tak si 95% ľudí vyberie podľa vzhľadu a svojho vkusu (najdôležitejší parameter, zvlášť pre manželky..) , podľa sympatií, podľa názoru známych (aby to neohovorili a boli sme "in"), podľa toho ako je to značkové, podľa možnosti prípadného ďaľšieho predaja s čo najmenšou stratou, podľa zvyku na určitý zvuk a v neposlednom rade podľa svojej peňaženky. Zvuk je až ďaleko za týmito faktormi, niekde skoro na konci, pokiaľ tam nie je vyložený problém, ani nemusia byť merania rovnaké a výborné. Ak dáš vedľa seba Soulution a nejaké lampové monštrum s 100-1000x horšími parametrami tak množstvo ľudí si vyberie to druhé, bez ohľadu na zvuk. Tak to je a tak to bude, nič proti tomu. So zvukom to má pramálo spoločného.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vanadoo
Hifista - zaslúžilec


Založený: 25 december 2009
Príspevky: 591
Bydlisko: SVK

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 06:53:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto vlakno je cim dalej tym veselsie na citanie Very Happy . Take velmi lahke zhrnutie, niekto ma za 7litrov "len" integrac "opradeny s vesmirnymi odami" ku ktoremu sú odporucane bedne za sumy >10tis. eur a niekto ma za 5litrov taku "obycajnu" zostavicku... . Nuz nikdy nie je nad racionalitu. Ma vazne niekto zaujem este stale to to porovnavat? (Keby sa to aspon dalo porovnavat.....).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 07:37:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som si celkom rád Šrolla vypočul na svojej zostavičke.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 08:39:52    Predmet: Odpovedať s citátom

BV je fajn to napisat aj takto. Velmi pekny a realny pohlad a plne suhlas.
Skusim ho dpoplnit - V zasade su dve skupiny - ti co si vyberu zasadne len aparat teoreticky a technicky co najviac "spravny" a podriadia tomu vsetko ostatne (je ich extrene malo) a ti ktori sa riadia predovsetkym emociami a suborom faktorov ktore BV vymenoval (financie, dalsia predajnost, vzhlad, znacka, dojmy, zvyky a skusenost, druh pocuvanej hudby...). Medzi tymyto opacnymi polmi sa nachadza prienik vacsiny ci si to chceme alebo nechceme priznat a vzdy totak bude. Ocenujem vsak nesmierne pracu vsetkych ktori sa snazia vniest svetlo a racionalitu do tohto emotivneho konicka a ja osobne sa snazim vzdy aby to technicke racio v tom zostalo co najviac a potlacit co najviac objektivne nepodstatne vplyvy (znacku, vzhlad...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 09:03:33    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
BV je fajn to napisat aj takto. Velmi pekny a realny pohlad a plne suhlas.


Podle mě je orientace čistě podle některých parametrů zjednodušená a zavádějící. Velká většina "bojovníků za parametry" je stejně neumí interpretovat a má tendenci se orientovat podle naprosto nepodstatných parametrů a specifikací. Příkladem jsou nesmyslné boje a požadavky na srovnání zkreslení v hladinách odstupu harmonických -100dB a více. Nedává to žádný smysl a pro mě je to jen jiná forma marketingu, který se v jiných případech odsuzuje. Jen to není tak okaté a "poučené laiky" to tolik nedráždí.

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=232801#232801

Mnohem důležitější je znát svou aplikaci (zesilovače), tj. repro a k tomu vybírat. Například jinde zmíněné elektrostaty. Poznáte z grafů THD do 4 a 8 ohm odporové zátěže, jak se ten stroj bude chovat s téměř čistě kapacitní zátěží, která se blíží k 10uF? Nevyrukovávejte na mě, že jde o extrém. Ano jde, ale je to příklad hledání podstatného a nepodstatného. Rezidua zkreslení pod -100dBr jsou zcela nepodstatná, co se týče slyšitelnosti. Stabilita do extrémní zátěže bude, v případě vlastnictví takového repro, podstatným parametrem.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 09:14:54    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Podle mě je orientace čistě podle některých parametrů zjednodušená a zavádějící.

Ano, to je. Ale nikto tu nehovorí o orientácii podľa "niektorých" parametrov (okrem Vás), ale podľa čo najširšieho okruhu meraní pri rôznych signáloch , kmitočtoch, výkonoch a záťažiach.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 09:24:03    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
citácia:
Podle mě je orientace čistě podle některých parametrů zjednodušená a zavádějící.

Ano, to je. Ale nikto tu nehovorí o orientácii podľa "niektorých" parametrov (okrem Vás), ale podľa čo najširšieho okruhu meraní pri rôznych signáloch , kmitočtoch, výkonoch a záťažiach.


záťažiach - ano, to se neděje. K dispozici je mračno grafů do 4 ohm a 8 ohm čistě reálné zátěže. Grafů, kde slyšitelné rozdíly při srovnání 2 slušných komponentů měřených do odporu jsou pod hranicí slyšitelnosti. Lze to snadno dokázat. Proto je srovnání BV x Šroll na základě grafů absurdní, je relevantnější si to poslechnout.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 09:26:12    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: to stale nechavam na vas sa skusit zhodnut co marketing je a co nie: BV, PD, BS, PMA, Danhard.... Dovtedy nam zostava citat medzi riadkami a samostudium:-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 09:31:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Podjatost v určité míře je u každého, ale nejjednodušší odpověď je eliminovat výrobce/prodejce, jelikož u nich je přímý zájem na prodeji vlastních komponentů, i když to nepřipustí a mohou propagovat velmi chytře. Je to totéž, jako střet zájmů v politice.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 09:48:33    Predmet: Odpovedať s citátom

este mozeme do toho zoznamu zaradit aj odpovede tych, ktori sice nic nepredavaju, ale drzia si knowhow

a diskutovat tu potom o astralnom hifi posluchu :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 11:26:18    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Podle mě je orientace čistě podle některých parametrů zjednodušená a zavádějící. Velká většina "bojovníků za parametry" je stejně neumí interpretovat a má tendenci se orientovat podle naprosto nepodstatných parametrů a specifikací. Příkladem jsou nesmyslné boje a požadavky na srovnání zkreslení v hladinách odstupu harmonických -100dB a více. Nedává to žádný smysl a pro mě je to jen jiná forma marketingu, který se v jiných případech odsuzuje. Jen to není tak okaté a "poučené laiky" to tolik nedráždí.


Thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 12:13:49    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Podjatost v určité míře je u každého, ale nejjednodušší odpověď je eliminovat výrobce/prodejce, jelikož u nich je přímý zájem na prodeji vlastních komponentů, i když to nepřipustí a mohou propagovat velmi chytře. Je to totéž, jako střet zájmů v politice.


tak ako je to napisane to chapem ze tvoj nazaor je eliminovat=nekupovat nic od tych vyrobcov a/alebo predajcov ktori chodia na toto forum a ci aktivne alebo proistrednictvom SS "ovlyvnuju" potencialneho spotrebitela? Inak slovu eliminacia v tomto kontexte nerozumiem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 12:25:40    Predmet: Odpovedať s citátom

K eliminaci podjatosti výrobce/prodejce zcela postačuje dostupný komplex korektně provedených měření a poslech, nejlépe na vlastním aparátu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 12:29:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta typicka diskusia, co vzdy vznikne, by mohla byt v 1 threade a vzdy by sa len "prilinkovala". Troton by usetril miesto na disku Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 12:35:38    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
K eliminaci podjatosti výrobce/prodejce zcela postačuje dostupný komplex korektně provedených měření a poslech, nejlépe na vlastním aparátu.

1.nesuhlas - na korektych meraniach sa tu tazko zhodnu konstrukteri)
2.nesuhlas - to uz vobec nie lebo kazdy "domaci" aparat je predpojatost sama. ked s nim dany komponent "nehra" neznamena ze ten doneseny komponent je spatny
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 12:55:24    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
záťažiach - ano, to se neděje.

Ako to viete?? Mám pomerne realistickú komplexnú záťaž simulujúcu dvojpásmový reprobox (Zmin=3,2ohm, fáza +-50stupňov), bežne ju používam.
Skúšať napr. plný výkon na 20kHz do čistej kapacity 10uF, alebo do podobnej záťaže obdĺžnik 10kHz s hranami 100ns, to za realistý prípad nepokladám, zosilňovač je prioritne určený na budenie "normálnych" reproboxov. Samozrejme že každý zosilňovač by mal prežiť aj takéto pokusy, ale skreslenie nulanulanič mať nebude, lebo sa aktivujú (pri trvalom budení) SOAR ochrany, ak tam nejaké sú.
citácia:
Proto je srovnání BV x Šroll na základě grafů absurdní,

Ano ,je to absurdné a neviem, prečo to tlačíte stále do takejto polohy??Však si zrovnávajte grafy s BB, s DPA, SPaudio, so Soulution, MBL, zverejnených meraní je dosť.. Ja som tu žiadny môj zosilňovač a nejaké zrovnávanie nespomenul ani slovom, tak sa spamätajte. O zrovnávaní tu začal hovoriť Syčák, nie ja. A označiť za predpojatosť a stret záujmov to, že napíšem , že sú nejasné skutočné úrovne a že relatívny odstup sieťových zložiek je slabší, to je trápne. A že som spochybnil reálnosť argumentácie , ktorou sa tu "vysvetľujú" niektoré technické záležitosti (množstvo signálov súčasne a podobné?)
Ak skutočne chcete zrovnávať posluchom, kľudne sa toho zúčastním (ale organizovať to nebudem..),nemám obavy a som zvedavý ako spoľahlivo to Vy alebo niekto iný dokážete rozlíšiť sluchom pri korektnom slepom teste. Ostatné testy sú len výrazom nejakých emócií, kde vplyv zvuku je marginálny. Odosobniť sa nedokáže nikto.
Rovnako Vaša výzva k "eliminácii" je výsmech , pozrite si obdobie dispre, BB a podobných a Vaše vystúpenia v tom období ..A naraz voláte po nestrannosti? Každý, kto vie koľko je dva a dva si to veľmi rýchlo zrovná, ľudí dosť podceňujete. A opakujem, výrobok , o ktorom je toto vlákno nie je vôbec pre mňa nijako konkurenčný, je určený pre úplne iných (potenciálnych) zákazníkov ako je moja cieľová skupina.
Skúste raz argumentovať vecne , nie ad hoc a čisto "politicky", ak tu už hovoríte o nejakom strete záujmov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 14:28:41    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 :

Korektně provedená měření jsou dostačující, za předpokladu, že jim rozumíš. Pro účely posouzení kvalit toho kterého komponentu je v zásadě jedno, zda jsou měření realizována na PC (s kvalitní ZK) anebo na zařízení typu AP. Jen pokud je cílem detailní porovnání špičkových produktů, jako např. Soulution, s nějakým dalším obdobným, je požadavek na testování na shodném zařízení, za stejných podmínek, oprávněný.

Poslech je smysluplný, poněvadž mi řekne, jak se shodují marketing. výroky výrobce o zvuku komponentu se skutečností resp. s mým očekáváním. Udělám si také obrázek o tom, jakou filozofii zvuk. ideálu ten který výrobce zastává.

Někdo rád blondýnky, jiný brunety a další rusovlasé. Myslím, že se ale všichni (bez ohledu na "politickou" příslušnost) shodneme na tom, že dotyčná by neměla mít např. zkažené zuby. A k odhalení ekvivalentního problému u HiFi techniky slouží právě testy s měřením..


Naposledy upravil sekal dňa Ut máj 05, 2015 16:57:55, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 16:03:07    Predmet: Odpovedať s citátom

BV

Nějak to sklouzlo jinam. Podle tvé první věty by to tedy znamenalo, že je tedy zcela zbytečné, aby se dělaly zesilovače s dobrými parametry.

Když stejně nic nepoznáme, tak je to vlastně fuk, a je zbytečné se bavit o grafech a dalších měření. V tom případě proč ty, tak dbáš na těch parametrech, když to hned vlastně shazuješ ze stolu. Nebo jsem něco nepochopil?

Nevím jak slyší ET, ale s delfínama normálně komunikuji.

Zkusím to ještě jednou. Abych si vybíral pro sebe zesilovač, musím si být jistý před výběrem, že jsou to špičkové výrobky. Nač se zdržovat s porovnáváním kvalitních a špatných. I když zase tvrdíš, že stejně nic neslyšíme.

No a mezi těmi špičkovými si pak vyberu nejen dle peněženky a dizajnu, ale podle poslechu. Proto to vybírání dělám.

Jinak bych to mohl objednat v e-shopu jako šaty či voňavky objednávají naše drahé 3/4.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 18:46:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Lidé nechtějí pravdu znát ale mít. Připadne i víra i hory přenáší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 19:16:24    Predmet: Odpovedať s citátom

2 boxer
citácia:
Podle tvé první věty by to tedy znamenalo, že je tedy zcela zbytečné, aby se dělaly zesilovače s dobrými parametry.

Ale to je nezmysel, tá veta hovorí o nemožnosti rozlíšiť len sluchom prístroje, ktoré majú vlastnosti lepšie, ako je prah rozlíšenia sluchu. Jednoducho tá schopnosť rozlíšiť zvuk zmizne (od určitých parametrov), ak vnímanie obmedzíš len na sluch.
citácia:
Když stejně nic nepoznáme, tak je to vlastně fuk, a je zbytečné se bavit o grafech a dalších měření.

To meranie je dobré na to, aby bolo jasné, či ten prístroj skutočne má vlastnosti (nielen jeden parameter) ako píšem vyššie. Ak toto pochopíš, ostané otázky nemajú zmysel.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 20:19:30    Predmet: Odpovedať s citátom

tá veta hovorí o nemožnosti rozlíšiť len sluchom prístroje, ktoré majú vlastnosti lepšie, ako je prah rozlíšenia sluchu

Asi je problém v překladu z čj do sk a naopak.

Opakuji. Pokud mají dva přístroje velmi dobré měření, vyberu si ten, který bude mému uchu lepší.

Pokud podle tebe nepoznám stejně nic, tak já píši, že je zbytečné dělat "tak dobré" přístroje.

A pokud to nepoznám, nemusí se měřit, abych(om) onanoval(i) nad jejich skvělým měřením. Myslím si, že stále hovoříme o opravdu dobrých přístrojích.

Potom ale tvoje věta nahoře podporuje mou, protože práh rozlišení sluchu človíčka je dost špatný, takže nemusíme vyrábět....

Znáš tu písničku... Pes jitrničku sežral?-.-.--

Zkus mi to tedy vysvětlit tak, aby to i moje vyboxovaná hlava pochopila.

Z jedné strany se honíš za co nejlepším výsledkem, ale z druhé strany smeteš cokoliv ohledně porovnání přístrojů pod stůl, páč stejně hovno slyšíme.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sroll
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2015
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: Ut máj 05, 2015 20:35:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem zas nakoukl, co je tu nového. Rád bych reagoval více, ale musím to odložit na někdy. Děkuji PMA za shrnutí výsledků měření. Měření na AP je určitě v plánu. Škoda že se tu tak podceňuje sluch a přeceňuje měření běžných parametrů. Chtělo by to osobní zkušenost s komponenty, kde jsou opravdu výrazné rozdíly ve zvuku. Takové že se dá dělat slepý test z vedlejší místnosti přes zavřené dveře. Pro menší rozdíly slepé testy používáme také, ale často jde o rozdíly tak zásadní, že je slyší všichni přítomní okamžitě. A to se týká i kabelů. Ale vysvětlovat to v komunitě kde možná převládá názor, že hudební signál jde slušně vést i 50 ohmovým koaxiálem je asi zbytečné. Možná se účastníme nějakého hifi srazu, jestli nějaký letos bude.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 34, 35, 36  Ďalšia
Strana 16 z 36

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist