Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Šroll (Lyric mini)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 34, 35, 36  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 10:38:18    Predmet: Odpovedať s citátom

2 boxer
citácia:
Už mě to nebaví. Nechceš pochopit psaný text, nebo tomu nerozumím.

Zdá sa , že druhá možnosť je správna. Poviem ti to polopate - nemôžeš merať (rozlíšiť rozdiel) s presnosťou na mikróny s colštokom..
A k tým otázkam-
1. - lepšie sa robia preto, že sa to pomerne jednoducho dá, bežne sú dostupné lepšie súčiastky za menšie ceny ako pred 20rokmi, takže niekedy to nestojí nič navyše, len treba použiť hlavu. A je to vo výsledku "technologická rezerva" aj pre ľudí, ktorí "bežne komunikujú s delfínmi" Smile . A napr. zmenšenie skreslení ,kde pri malých úrovniach hrajú úlohu skutočne všetky detaily konštrukcie, ktoré treba dotiahnuť, čo obvykle zlepší aj iné parametre.
A ak mám odpovedať za seba, prečo to robím ja, tak aj preto, že ma to baví..
2.- také, ktoré sú lepšie ako schopnosť rozlíšenia sluchom, robilo sa množstvo testov, je publikovaných dosť výsledkov, stačí hľadať. Samozrejme konkrétna úroveň sa bude u rôznych poslucháčov líšiť, závisí od veku, zdravia, skúseností, budú vždy nejaké odchýlky od štatistického stredu.
Ak zoberiem len skreslenie, tak nikto nepozná rozdiel 0,001 vs.0,005, niektorí poznajú 0,01 vs 0,1 a skoro každý pozná 0,1 vs. 1%. Ale to je len jeden parameter, ktorý je navyše napr. pri každom zosilňovači (inak) závislý na kmitočte, výkone. A rovnako sú kmitočtovo a amplitúdovo premenné aj schopností uší.
2 Sycak
citácia:
..uz zadny vyvoj nedelate..

To určite nie, nespím , vždy to má zmysel. Výsledkom môže byť napr. aj zjednodušenie pri zachovaní (alebo aj zlepšení) vlastností (novšie súčiastky, napríklad), v dôsledku aj lepšia cena, alebo vyšší komfort, viac možností.. A ako som písal, navyše ma to aj baví.
A k tomu rozdielu počuteľnému aj cez zavreté dvere, Wink , určite bude počuť "vypnutý/zapnutý"..
Inak mi to pripomína klišé "aj manželka z kuchyne to okamžite počula!"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 11:16:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Pane Bunto, nemáte chuť si zkusit poslechvý test vedle? Věřím, že byste mohl uspět. Máte tam i profily zkreslení. Nebavíme se ani o 0.001%, ani o 0.05%, ale o 5%, v tomto případě.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 11:17:28    Predmet: Odpovedať s citátom

alebo budem konkretnejsi na pana Srolla - z danych vasich odpovedi mi vychadza:
1.vplyv beznych parametrov co sleduju ostatni konstrukteri (THD, IMD, presluchy, S/N, skokova odozva...) mate uz natolko zmaknute ze riesenie zosilovaca navrhuje a konstruuje bez potreby ich merat a napriek tomu ich vsetky po kontrolnom (nie vsak nutnom) premerani dosiahne na takej urovni ze ich dalsie zlepsenie by nemalo pre sluch so 100% istotou ziadny vyznam
2.vsetko ostatne zlepsuje uz len na zaklade posluchovych testov- co si ale vibec ale vobec meviem predstavit ako?
3. Su nejake ine meratelne veliciny ktore pouzivate len vy a nechcete o nich hovorit? (ako inak by ste si overil ze dana zmena bez zmerania je k lepsiemu - bud podla bodu 2- teda pokus omyl a "dojmy posluchacov ktory su subjekt od subjektu ine" alebo len na zaklade nejakej empirie (suboru vasich a nastudovanych pravidiel stale opat nepodlozenych inak ako subjektivnym posluchom?) ale bez toho aby sa to dalo niecim inym ako posluchom povazovat za vyznamne alebo meratelne zlepsenie?)

Blackberry k tvojmu nahladu na vec sa tazko aj vyjadruje aj ked zastava asi pomerne velku skupinu. Nikto netvrdi ze kable nemaju ziadny vyznam, noopak mam overene ze rozdiely su pocutelne, ale budem skusat vsetky az zistim ktory mi naviac vyhovuje a nasledne vymenou komponentu u ktoreho zistim vymenou za lepsi ze ten kabel k tomu nefunguje mam hladat dalsi a tak dokola a po rokoch zistit ze som stale mimo kvalitny posluch? ktore kable su objektivne spickove? Alebo vies aj ktory sampon je najlepsi na lupiny? ak ano super sem s tym


Naposledy upravil blesk666 dňa St máj 06, 2015 11:23:14, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 11:18:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkuste si taky ten test. Až bude rozkryté co je co, napíšu, co IMO má nejslyšitelnější vliv.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 12:52:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Black Berry Blesk666ovi píše:

Káble su dané..je ich dosť..len akosi sa mi menia krabičky stále okolo.


blesk666 napísal:

Blackberry k tvojmu nahladu na vec sa tazko aj vyjadruje aj ked zastava asi pomerne velku skupinu. Nikto netvrdi ze kable nemaju ziadny vyznam, noopak mam overene ze rozdiely su pocutelne, ale budem skusat vsetky az zistim ktory mi naviac vyhovuje a nasledne vymenou komponentu u ktoreho zistim vymenou za lepsi ze ten kabel k tomu nefunguje mam hladat dalsi a tak dokola a po rokoch zistit ze som stale mimo kvalitny posluch? ktore kable su objektivne spickove? Alebo vies aj ktory sampon je najlepsi na lupiny? ak ano super sem s tym


Ale tvrdia to viacerí.V poslednej dobe ale čoraz viac ludí zisťuje realitu ,že káble maju velký význam!
To dalej si presne popísal Audiofila- Kabelofila . Mal som istu dobu doma spolu napr. 10 ks kvalitných 1m XLR káblov aj kopu prístrojov atd.
.................


Vrátim sa na začiatok aj pre ostatných.
Ale vyjadruje sa lahko.To v kolkých reakciach na moj názor sa dá za tie roky dozadu lahko nájsť.
Nemám chuť to tu znova písať a tapetovať. Kdo chce si to nájde v mojich príspevkoch.

Všetko je vec doladenia si zvukového aparátu , každý na svoje ucho.
Značiek čo maju kvalitné káble je vela.Zakladný parameter je ten ako Ti hlavne zvukovo vyhovuje , a či si ochotný ho zaplatiť. Very Happy

To platí na celé hifi nielen káble.

Ale pre niekoho je hlavný hlavný parameter dizaj, pre iných merania atd.
Takže tolerancia. Love

cough je beťár...

Pinkflojdi. Emoce.


Naposledy upravil BlackBerry dňa St máj 06, 2015 15:53:46, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 13:16:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Blackberry v tom pripade je v tvojom vyjadreni protirecenie. Ak ladis kablom znamena to ze nieco na zbytku aparatu je spatne ci nie? a ako vies ci nie je lepsie vymenit komponent ktory musis doladovat kablom a cenu co das do kabla (casto niekolko tisic Eur) das do priplatenia si za lepsi komponent a pouzijes bezny techmicky racionalny kabel. ja viem ze predajcovia kablov to neradi pocuvaju lebo na kabloch slusne zarabaju a potreba "doladovania" je prakticky nekonecna ale chapes co tym chcem povedat? ano mozes ladit ked mas uz ten najlepsi aparat co sa da vyrobit a zaplatit a stale mas pocit ze zreba nieco "doladit" ale skor je to len nekonecna cesta omylov. Sle tozumiem aj tomu. niekto lepi letadilka, niekto navrhuje a stavia zariadenia a niekto meni kable aby sa bolo stale s cim hrat. Ja sa nepotrebujem hrat, ani na hifi pozerat, ked mam cas si zavrem oci a zapocuvam sa do hudby. inak mam dost inych povinnosti aj aktivit
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 15:16:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Že ty mu závidíš to laškování s jeho rozkošnou kabeláží?
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 15:22:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Blesk666 Black Berrymu napísal:

....a stale mas pocit ze zreba nieco "doladit" ale skor je to len nekonecna cesta omylov. Sle tozumiem aj tomu. niekto lepi letadilka, niekto navrhuje a stavia zariadenia a niekto meni kable aby sa bolo stale s cim hrat. Ja sa nepotrebujem hrat, ani na hifi pozerat, ked mam cas si zavrem oci a zapocuvam sa do hudby. inak mam dost inych povinnosti aj aktivit

Thumbs up K tomuto som dospel aj ja. Hudbu už radšej počúvam ako jej len načúvam. Radšej vstrebávam obsah, emócie, ktoré chcú, resp chceli jej autori odovzdať poslucháčovi. CD a lp mám požehnane, takže mám čo počúvať.
Kolotočom výmen káblov a komponentov som si prešiel, Našiel som si tie svoje, s ktorými som spokojný. Idea Neustála výmena káblov, či komponentov, je začarovaný kruh a nekonečný príbeh bez konca. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 15:24:37    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
Že ty mu závidíš to laškování s jeho rozkošnou kabeláží?
Hezky řečeno, i když jsi možná řekl víc, než jsi chtěl..Mr. Green
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 16:03:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Že by myslel toho pejska?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 16:21:10    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
...Alebo vies aj ktory sampon je najlepsi na lupiny? ak ano super sem s tym


Nejlepší či nejrozkošnější kabely mě nezajímaji, ale informace o nejlepším šampónu ano !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Sroll
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2015
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 18:57:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Dalo se čekat, že budou připomínky k tomu, co jsem napsal o 50 Ohm koaxiálech. Ale nemohu popírat realitu. Je to realita, kterou má ověřeno určitě stovky lidí kteří to tu čtou, ale neozvou se, aby nebyli utlučeni. Také jsem ještě před deseti lety nevěřil, že audio signál bude průchodem běžným kabelem významně poškozen. A rozdílný zvuk kabelů jsem si vysvětloval tím, že každý kabel jiným způsobem ovlivní spektrum rušení, které zatěžuje obvody přístrojů a ty pak hrají jinak. Takové vysvětlení logicky nabádá právě k použití koaxiálů. Zkušenosti ale dokazují, že je to i jinak. Problém je že aparáty často mívají tak jednoduchý a slitý zvuk, že nejsou moc vhodné na poslechové testy kabelů. Takže uvedu jeden příklad, u kterého byli někteří odsud. Na nějaký hifi sraz na mácháči tuším před rokem až dvěma, jsem dorazil v sobotu odpoledne. Hrála tam nějaká sestava, která mne odrazovala slitým nezajímavým zvukem. Většina účastníků srazu ani neposlouchala a v hospodě vedli diskusi, kdo se obětuje a napíše na fórum, že to letos nehrálo. K bednám s keramickými měniči vedly nějaké zdvojené koaxiály, koncový zesilovač byl od PMA a otevřený převodník vypadal na pohled konstrukčně slušně. Nebylo jasné, proč to tedy nehraje. Tak jsem večer donesl nějaké jiné reprokabely a zkusili jsme je zapojit. Kvůli jiným potížím to trvalo velmi dlouho a stoupaly zmínky že test s takovou pauzou už nemá význam. Když to nakonec začalo hrát, tak PMA, který stál vedle mne 3 sekundy po začátku skladby řekl: Tak to je takový rozdíl, že ani ta dlouhá pauza nevadila. Já se tak rychle nezorientoval, tak od té doby vím, že PMA slyší lépe než já. Zvuk se vyčistil, rozsvítil, přestal být slitý a začalo to hrát hezky. Ale byl večer a ráno se sraz ukončil, tak u toho byla menší část účastníků srazu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sroll
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2015
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 19:00:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Pravdou je, že kdo je zvyklý na slitý rozmazaný zvuk, že čistý neocení hned. Zkušenost ukazuje, že potřebují poslech více hodin, někdy dní. Takže i tam po rychlém přehození na koaxiály a zpět někteří řekli, že tam výrazný rozdíl neslyší, jen že to na druhé kabely hraje hlasitěji. Takže rozdíly nejvíc slyší ti, co už jsou zvyklí na čistší aparát. Ti ostatní, možná mají mozkem přizpůsobené vnímání tak, aby se jim hudba líbila i z horšího aparátu a nevnímali špatnou kvalitu zvuku. Ale to myslím není o kvalitě sluchu. Spíš reakce mozku na nepřirozený zvuk, aby posluchač měl radost z poslechu i tak. Po delším poslechu čistšího aparátu vnímání kvality rychle stoupá. Ale to berte jen za mou spekulativní teorii. Nejsem psycholog, jen nějak popisuji zkušenosti s tímto.

A proč to tak je, že hudební signál neprojde bez poškození ani běžným kabelem? Hodně to souvisí s tím, že jde o široké spektrum signálů přenášených současně. Netroufám si jednoznačně určit, které vlastnosti mají nejvyšší význam, ani netuším, nakolik jsou si tím jisti renomovaní výrobci kabelů. Nevím tedy, jestli dělají vývoj metodou pokus omyl a ocenění dle sluchového hodnocení, ale u značek které jsem slyšel, vím, že opravdu kvalita zvuku s cenou roste výrazně. Na našem aparátu je to slyšet jasně. A amatérské hifi kabely udělané z metráže průmyslových kabelů jsou poráženy brutálně už komerčními kabely za 4000kč. Taková je praxe těch co to zkusili, bez ohledu na to jak jsou odsuzováni těmi co to nezkusili, a nebo to zkusili na aparátu který poškozuje zvuk tolikrát víc než ty kabely, že testy kabelů ani nemají smysl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 19:16:20    Predmet: Odpovedať s citátom

NáčELNíK: Hajdy… DOMŮ!

BERAN: Do staré vlasti.

UčITEL: Do Prahy!

FRIšTENSKý: Do Podolí!

LéKáRNíK: Do lékárny!

(Všichni šlapou na místě proti zuřící vichřici. Světlo se zatmívá až do úplné tmy a do toho zní z reproduktoru hlas:)

Česká polární výprava opustila dne 5. dubna 1909 Severní ledový pól. Teprve den nato dorazil k pólu Američan Robert Edwin Peary. Stateční Čechové se k prvenství nepřihlásili, věděli totiž že by sláva připadla nenáviděnému Rakousku. Teprve po letech, v roce 1918, jediný žijící člen výpravy Varel Frištenský vyjevil lékařskému konsiliu v Kosmonosích u Mladé Boleslavi pravdu. Jeho výpověď byla zaprotokolována a vynesla mu prodloužení pobytu v ústavu o dalších deset let.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 19:31:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Rotfl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Sroll
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2015
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 19:32:07    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
alebo budem konkretnejsi na pana Srolla - z danych vasich odpovedi mi vychadza:
1.vplyv beznych parametrov co sleduju ostatni konstrukteri (THD, IMD, presluchy, S/N, skokova odozva...) mate uz natolko zmaknute ze riesenie zosilovaca navrhuje a konstruuje bez potreby ich merat a napriek tomu ich vsetky po kontrolnom (nie vsak nutnom) premerani dosiahne na takej urovni ze ich dalsie zlepsenie by nemalo pre sluch so 100% istotou ziadny vyznam
2.vsetko ostatne zlepsuje uz len na zaklade posluchovych testov- co si ale vibec ale vobec meviem predstavit ako?
3. Su nejake ine meratelne veliciny ktore pouzivate len vy a nechcete o nich hovorit? (ako inak by ste si overil ze dana zmena bez zmerania je k lepsiemu - bud podla bodu 2- teda pokus omyl a "dojmy posluchacov ktory su subjekt od subjektu ine" alebo len na zaklade nejakej empirie (suboru vasich a nastudovanych pravidiel stale opat nepodlozenych inak ako subjektivnym posluchom?) ale bez toho aby sa to dalo niecim inym ako posluchom povazovat za vyznamne alebo meratelne zlepsenie?)


Nejsem příznivce vývoje metodou pokus omyl. 80% mého vývoje proběhne ve vaně, v posteli, za volantem a na WC. Samozřejmě že v prvních letech jsem byl omezen jasným chápáním fyzikálních zdůvodnění jak co funguje, a to mělo vliv i na mé vnímání zvuku. Prostě když jsem věděl, že takto je to správně, tak se mi to tak i líbilo. A některé názory posluchačů jsem tedy nebral dostatečně vážně.

Ale vždy jsem hledal fyzikální důvod, proč nový obvod hraje lépe než minulý. A protože raději přemýšlím, než dělám pokusy, tak další verze vzniká, až když mám jistotu, že nově vymyšlený obvod bude určitě v něčem lepší. Proto se mi za těch 15 let ani jednou nestalo že by nový obvod nehrál lépe než ten starší. A když ho slyším a přepínám na původní, tak se dle charakteru změn ve zvuku snažím ještě podrobněji pochopit proč přesně, se zvuk změnil zrovna takto. Tím si postupně vytvářím teorie, jaké fyzikální vlastnosti jsou pro zvuk důležité. Následně vymýšlím nová zapojení, která mají tyto vlastnosti vylepšeny a tak dokola.
Postupně jsem zjistil, že se ve zvuku zlepšilo to, na co jsem dříve slyšel kritiku. A došel jsem k závěru, že posluchači mají v hodnocení zvuku sestavy většinou pravdu. Ale už ne v hodnocení, která část sestavy může za to, co se jim nelíbí.

Zlom nastal, když jsem před několika lety pochopil, že zvuk neprojde bez poškození ani běžným kabelem. Tehdy mi došlo, že nároky na kvalitu zpracování audio signálu jsou mnohem vyšší, než jsem kdy tušil, a že všechny běžné zesilovače včetně mého musí být hrubě nedostatečné. A protože jsem chtěl na svět přijít s řešením dostatečným, tak mi to nedalo a stáhnul jsem se z hifi veřejnosti, protože nešlo hádat, jak dlouho budu vyvíjet. Měl jsem už dost teorií, které vlastnosti potřebuji přiblížit k dokonalosti, a tak jsem už bez praktických pokusů jen vymýšlel stále dokola nová zapojení, a stále je měnil dle nových nápadů jak potlačit ten který problém. Takto jsem vymýšlel tak dlouho, dokud jsem nebyl spokojený. Po vyřešení je každý problém jednodušší. Takže nyní mohu snadno vysvětlit, o jaké problémy jde i jak jdou řešit. Vysvětlení by pochopila většina zdejších techniků, i včetně toho že zrovna tyto vlastnosti na které jsem se zaměřil vůbec nepostihuje běžné vnější měření zesilovače. Ale toto vysvětlení si musím nechat pro sebe. Obětoval jsem mu celý střední věk, a zatím jsem z toho nic neměl. Je to jen příprava na expanzi do světa, kam jsem chtěl vstoupit s čistým svědomím. V čechách není žádná naděje dostat se z mínusu alespoň na nulu. Je to malý trh na takové náklady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 19:42:24    Predmet: Odpovedať s citátom

V zajmu zvýšení prodeje bych doporučoval náhubek, nebo přesněji odpojit klávesnici.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 19:44:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Luděk mluví o srazu na Mácháči na podzim 2013 v hotelu Kamýk.

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=195995#195995

Bylo to docela zimprovizované, původně měla hrát celá sestava od mongola, tj. beton bedny, spodek upravený sysmasym a vršek DPA. Mongolovi se ale hned ráno při montáži a manipulaci s linkovými kabely podařilo odpálit DPA, takže jsme neměli pohon pro středovýškovou sekci. Naštěstí jsem měl v autě preamp a konec PM-A3, tak jsme to zkloubili dohromady a s pomocí velkého boba (hlukoměr) srovnali citlivosti na spodek a vršek bedny. Byla to docela sranda. Popsané je to v klubu high end - akce na Lopuchu. No a pak večer přijel Luděk s kabeli a zbytek jste si přečetlo od něj.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Sroll
Hifi obsluha


Založený: 23 január 2015
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 19:48:07    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
V zajmu zvýšení prodeje bych doporučoval náhubek, nebo přesněji odpojit klávesnici.


Smile Také si to myslím. Proto fora ani nečtu a k účasti tady mne přesvědčili jiní. A nejsem si jistý že to byl dobrý nápad.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 19:53:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Luďku nenech se zviklat a piš.

Když nic jiného, dáš do fóra "jiné impulzy" k dalším přetahovačkám věřící versus ateisti.

Jinak je tady skoro nuda až na ty dva ředitele vesmíru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 19:53:31    Predmet: Odpovedať s citátom

mne to vysvetlenie staci a dakujem za neho. nepotrebujem sa v tom viac vrtat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 20:12:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Mňa tak napadá,ako to všetko pán BV ohľadne výroby adistribúcie stíha a Shocked kedy má čas vyvíjať, keď je nonstop na fóre a toľko svojho drahocenného času premrhá vysvetľovaniu a vyvracaniu bludov, miestnych hifikozmonautov ako som napr. ja.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 20:22:34    Predmet: Odpovedať s citátom

ZdeNek II napísal:
V zajmu zvýšení prodeje bych doporučoval náhubek, nebo přesněji odpojit klávesnici.
Laughing Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
stano30
Hifista


Založený: 10 november 2013
Príspevky: 239

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 20:45:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Riaditeľ vesmíru bude niekto iný, pretože čo som sa pozeral na štruktúru riadenia vesmíru, tak pod tohto riaditeľa priamo spadajú aj hifikozmonauti aj samotný bajkonur Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zelenac
Hifista - pokročilec


Založený: 13 december 2006
Príspevky: 260
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 20:48:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ze sa "nezmesti" audio signal do koaxu je ale logicke. Na osciloskope ma taky signal aj 5cm rozkmit. A ten koax mava max 1cm priemer. Kde by sa to tam mohlo zmestit? Proste co je naviac neprejde a signal je orezany a chybaju vsetky vysky a detaily.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 21:00:57    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
audio signál bude průchodem běžným kabelem významně poškozen.

Najlepšie taký strašne komplikovaný signál ani radšej nikam neprenášať, žiadny a kábel , a nie ešte aj zosilňovač! Nech len pekne zostane na placke, tam sa nijako nepoškodí. Žiadny bežný kábel, to je ešte horšie ako bežný prací prášok!
2 vlado222
Bude to tým, že nevymýšľam koleso a nemusel som "prevyvíjať" milióny. Len robím normálne zosilňovače, nemusia byť najlepšie vo vesmíre. Ten prenechám tým hifikozmonautom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 21:10:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Jeste by mel nekdo tem neumetelum, kteri nahravaji audiofilni zaznamy vysvetlit, ze ty prumyslove koaxy v metrazi za 1ecko/metr, ktere pri tom pouzivaji, jsou peklo.
(Tedy ne, ze bych mel osobni zkusenost, ale treba Ivo k tomu ma jiste co rict...)

_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 21:17:47    Predmet: Odpovedať s citátom

BV

Že ty používáš běžně normální kabely? Tak se pak nediv, že to doháníš THD s deseti nulama. Blackberry by ti to vylepšil zadarmo kabeli a mohl bys mít hotovo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 21:23:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Nojo, i PMA používá kabeli, tak to je jiná Very Happy
Že se mi techničtí hňupi soustředíme na fyzikální vlastnosti, v oblbování hraje největší roli přeci forma projevu, tady asi pravopis Laughing

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !


Naposledy upravil danhard dňa St máj 06, 2015 21:29:39, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
milandks
Hifista - pokročilec


Založený: 19 máj 2007
Príspevky: 466

PríspevokZaslal: St máj 06, 2015 21:25:41    Predmet: poriadny koax Odpovedať s citátom

to Zelenac: Laughing Laughing Laughing

http://www.rfparts.com/fxl-1873.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 34, 35, 36  Ďalšia
Strana 18 z 36

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist