Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Vlasto

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Vlasto
Hifista


Založený: 25 január 2007
Príspevky: 210
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po december 21, 2009 16:18:01    Predmet: Vlasto Odpovedať s citátom

Momentálna zostava,: [update 21.02.2017]

- reprosústava: CANTON VENTO 807DC
- SW - stary canton
- predzosilovač: NAD C160 (nejaký vlastný repas)
- koncový zosilovač: NAD 216 THX -(repasovaný)
- CD prehrávač: NAD 541i
- tuner: NAD C 420
- repro kable: Kimber 8PR
- signal kable: tkaničky Monacor

Hudba:
najradšej mám progresívny rock-metal, rok-metal, jazz-rok, jazz, akustiku, slovensky gospel....nepočúvam klasiku a iné žánre.

Kapely, interpreti:
Dream Theater, Neal Morse, Rush, Dominici, Shadow Gallery, Redemption, Liquid Tension Experiment, Transatlantic, Fates Warning, IQ, TOTO, Savatage...

Helloween, Anthrax, Stratovarius, Sonata Arctica, Extreme, starý Bon Jovi, Whitecross, Stryper, Metallica, ...

Dave Mathhews Band, Victor Wooten, Laco Deczi Celula N.Y, Norah Jones, Diana Krall a mnoho daľších...


Naposledy upravil Vlasto dňa Ut február 21, 2017 08:37:11, celkom upravené 14 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
matus_pigy
Hifista - pokročilec


Založený: 07 január 2009
Príspevky: 340
Bydlisko: Stupava

PríspevokZaslal: Po december 21, 2009 17:01:07    Predmet: Odpovedať s citátom

o niečo takéto sa pokúšam už pár rokov, zastalo to minulý rok, budúci sa to hádam rozbehne opať...
_________________
Hlavné stereo: (Auralic Aries mini + SP audio power supply -> SP audio D1 -> Ayre K5Xe -> Ayre V5Xe -> Dynaudio Contour 20i)+GIK Acoustics
Slúchadlá: Hifiman Ananda+Chord Mojo2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Po december 21, 2009 21:45:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekne, pekne Smile
Aky velky bol zvukovy prinos pri zmene Ergo->Vento ?

P.S. k estetickej dokonalosti chyba zakryt tie kable k TV.


Naposledy upravil vivi dňa Št december 24, 2009 16:56:31, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
lubo212
Hifista


Založený: 08 január 2008
Príspevky: 147
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Ut december 22, 2009 21:54:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Nazdar, máš to pekné a podľa mňa to aj celkom dobre hrá, bodol by ale aspoň kusový dobre huňatý koberec. Poznám to aj z mojich experimentov, keď aj na zvyšok plávajúcej podlahy, ktorú normálne nezakrýva kusový koberec - dám deky a hneď sami to viac páči. To ale samozrejme nieje doma žena s deťmi Razz Razz .
_________________
Aurum Cantus M 102, BV Audio PA 300 SE, P1SE Audio, H/K HD 970, M2Tech Hiface, pasiv Intel NUC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlasto
Hifista


Založený: 25 január 2007
Príspevky: 210
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po január 11, 2010 11:19:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Chlapci vdaka, za reakcie.

lubo212, s tym kobercom...to je tak, to je pravda...

vivi....zvukove porovnania, rozdiely, napisem hadam co najskor....

...este som upravil svoj prvy prispevok a doplnil linky na mojej stranke...linky na hifi fotecky...aj ked uz som tam davno nijake nove nepridaval...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Vlasto
Hifista


Založený: 25 január 2007
Príspevky: 210
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut marec 15, 2011 12:09:59    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Vlasto dňa Ut február 21, 2017 08:40:15, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Vlasto
Hifista


Založený: 25 január 2007
Príspevky: 210
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut február 07, 2012 08:47:32    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Vlasto dňa Ut február 21, 2017 08:40:53, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Vlasto
Hifista


Založený: 25 január 2007
Príspevky: 210
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St júl 18, 2012 00:38:00    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Vlasto dňa Ut február 21, 2017 08:41:24, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Vlasto
Hifista


Založený: 25 január 2007
Príspevky: 210
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St november 14, 2012 16:17:43    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Vlasto dňa Ut február 21, 2017 08:41:42, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Ne marec 24, 2013 11:07:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekne farebne zladena miestnost.... 2 thumbs up
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
vivi
Hifi expert


Založený: 30 október 2006
Príspevky: 1054

PríspevokZaslal: Ne marec 24, 2013 12:44:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlasto napísal:
Pomaly dolaďujem obývačku, pozri zopár nových fotiek - viď prvý príspevok...


To je super foto ako do katalogu Smile Repro hraju aj bez kablov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu MSN Messenger
Vlasto
Hifista


Založený: 25 január 2007
Príspevky: 210
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut marec 26, 2013 22:59:03    Predmet: Odpovedať s citátom

peter_spx napísal:
Pekne fare1bne zladena miestnost.... 2 thumbs up

dík

vivi napísal:
Vlasto napísal:
Pomaly dolaďujem obývačku, pozri zopár nových fotiek - viď prvý príspevok...


To je super foto ako do katalogu Smile Repro hraju aj bez kablov.


dík, len tie kvietky mi nejako kapú ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Vlasto
Hifista


Založený: 25 január 2007
Príspevky: 210
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St júl 17, 2013 17:08:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Konecne som spokojny ako mi to hra (aktualne komponenty vid hore). V podstate som nemenil nic, akurat som poriesil problem s predzosikom NAD C160, fil. elektrolyty vymenené.

Naposledy upravil Vlasto dňa Ut február 21, 2017 08:43:29, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: St júl 17, 2013 17:44:52    Predmet: Odpovedať s citátom

V C160 by to hlavne chcelo vyhádzať elektrolyty zo signálovej cesty (C332/432, C344/444). Offset na výstupe tých diskrétnych zos. modulov býva dosť malý (v mojom exemplári <100mV), takže elektrolyty fungujú v nepolarizovanom režime (resp. aj prepólované, podľa polarity offsetu), čo mi príde od NAD-u dosť barbarské riešenie (a tie sivé PET kocky, ako bypass k tým elytom sú viac na okrasu, než že by niečo riešili). Všetko to je navyše mimo feedback slučiek. Úprimne netuším, prečo po niečom takom siahli.

Osobne časom plánujem C332/432 úplne vypustiť (ten 70mV offset snáď chrastenie korekcií a reg. hlasitosti nespôsobí) a C344/444 obísť cez separátnu pomocnú DPS s PP zvitkami a mute relátkom priamo na výstup (nahradiť bez zmeny impedančných pomerov nepôjdu, pre rozumnú dolnú medznú f by bolo treba na pomery PP extrémne veľké kapacity, aj tak by bola fázová char. pod 100 Hz škaredá).

Ďalšia vec sú 220n PE zvitky v gejtoch JFET-ov v moduloch (C810). Tie by to chcelo tiež nahradiť PP-čkami.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlasto
Hifista


Založený: 25 január 2007
Príspevky: 210
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St júl 17, 2013 17:57:24    Predmet: Odpovedať s citátom

cestmir napísal:
V C160 by to hlavne chcelo vyhádzať elektrolyty zo signálovej cesty (C332/432, C344/444). Offset na výstupe tých diskrétnych zos. modulov býva dosť malý (v mojom exemplári <100mV), takže elektrolyty fungujú v nepolarizovanom režime (resp. aj prepólované, podľa polarity offsetu), čo mi príde od NAD-u dosť barbarské riešenie (a tie sivé PET kocky, ako bypass k tým elytom sú viac na okrasu, než že by niečo riešili). Všetko to je navyše mimo feedback slučiek. Úprimne netuším, prečo po niečom takom siahli.

Osobne časom plánujem C332/432 úplne vypustiť (ten 70mV offset snáď chrastenie korekcií a reg. hlasitosti nespôsobí) a C344/444 obísť cez separátnu pomocnú DPS s PP zvitkami a mute relátkom priamo na výstup (nahradiť bez zmeny impedančných pomerov nepôjdu, pre rozumnú dolnú medznú f by bolo treba na pomery PP extrémne veľké kapacity, aj tak by bola fázová char. pod 100 Hz škaredá).

Ďalšia vec sú 220n PE zvitky v gejtoch JFET-ov v moduloch (C810). Tie by to chcelo tiež nahradiť PP-čkami.


Ak si cital moj popis tak, som vymenil vsetky hlavne elektrolyty, dalsie zasahy som vsak nerobil, nie som taky fachman ako ty, ale to, cos pises znie velmi rozumne, malo by to mat este vacsi prinost na celkovy zvuk..ale uz ja tak zmena bola obrovska ..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St júl 17, 2013 18:07:08    Predmet: Odpovedať s citátom

cestmir napísal:
Úprimne netuším, prečo po niečom takom siahli.


Co ale neznamena, ze tomu rozumies lepsie ako oni. Zbytocne kondiky tam asi nebudu, akurat na prvy pohlad nemusi byt jasne kedy su tam dolezite. A riesilo sa tento tyzden nieco podobne vo vlakne DPA 390, a ten elektrolyt vadit vobec nemusi...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: St júl 17, 2013 18:24:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Nieže by som nerozumel funkcii, tá je jasná. C332/432: oddelenie DC zložky pred korekciami + ochrana pri prípadnej poruche výstupného páru/výpadku jednej vetvy napájania - keďže napájanie je tam +-52V, bola by výkonová strata na na deliči, ktorý tvorí bypass korekcií niečo pod 1W, takže minimálne jeden odpor by tam zadymil, potenciometre by to mali vydržať (hoci preťažené). C344/444: oddelenie DC zložky pred výstupmi + ochrana deličov + odstránenie rázov pri spínaní mute relátka.

Čomu nerozumiem je, prečo siahli zrovna po oddelení elektrolytmi, navyše bez polarizačného napätia a mimo spätných väzieb... Je to riešenie na spôsob spotrebky zo 70. rokov, určite nie "lepšej triedy" z prelomu 20./21. storočia. Čistejšie by boli DC servá, alebo iné impedančné pomery a oddelenie PP-čkami (pri súčasných pomeroch je to nereálne, potrebné kapacity by pre zachovanie zmysluplnej frekv./fázovej char. vychádzali príliš veľké).

Resp. teda rozumiem tomu (budget), ale ako technický kompromis je to bieda.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št júl 18, 2013 08:22:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi to bude preto, že to čo tvrdíš nie je celkom pravda a oni si to zrejme overili..pozri sa tu, aká je to "bieda" Smile Iné impedančné pomery (vyššie impedancie v obvode) znamenajú viac šumu, servo nič nezlepší a je drahšie a viac súčiastok.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Št júl 18, 2013 15:52:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Spomínanú debatu som sledoval. Argument postavený na tom, že na C v high-passe je prakticky nulové AC napätie (pre f >> fc) a teda sa nemôže prejavovať napäťová nelinearita by som bral pre bežné nepolarizované kondíky (zvitky, keramiky). Teda že napr. PET spraví na takejto pozícii rovnakú službu ako PP alebo nejaká ešte väčšia audio snobárna.

Pri elektrolyte (navyše bez jednoznačného biasu, resp. dokonca v prepólovanom režime, aj keď je to trebárs len -100mV DC) si ale už tak istý nie som, či to bude pre tečúci AC prúd (ktorý tam je práve pri nízkych Z nadväzujúcich obvodov v rádoch jednotiek až desiatok mA) dokonale lineárne - v dôsledku prípadných nelineárnych zložiek ESR.

Viď. napr. graf na konci tohoto appnote:
http://www.maximintegrated.com/app-notes/index.mvp/id/3171

Je to extrémny prípad (C=100u, R=16Ω, fc=99.5Hz) a vyššie THD sa samozrejme prejavuje hlavne pre f << 10fc, teda v úseku, kde už kondenzátor výrazne posúva fázu (čo je inak dobrý dôvod voliť kapacity oddelovákov tak, aby bola fc dostatočne nízko - tak okolo 1Hz - aby bola aj fázová char. od 20Hz prakticky rovná). Nie je tam ale uvedené, či a s akým DC biasom bol ten filter s elektrolytmi testovaný.

Aj toto je zaujímavé (redukcia THD pri anti-paralelnom zapojení dvoch elytov):
http://www.groupdiy.com/index.php?topic=36210.0
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št júl 18, 2013 16:16:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Podstatná je táto veta na konci
citácia:
To reduce voltage-coefficient effects in AC-coupled audio stages, restrict potential problems to the subaudio frequencies by lowering the -3dB point much more than necessary, by 10x, for example.
A kľudne aj 100x.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: Št júl 18, 2013 16:48:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Hej, to zodpovedá tej požiadavke na rovnú fázovú char. Pri 10fc je fázový posun jednoduchého RC high-passu stále ~6°. Presne tak to nadimenzovali aj v tom NAD-e - RC pred korekciami má fc ~0.3Hz, výstupný ~1.6Hz (pri zmysluplnej vstupnej impedancii koncáku - 10k a viac).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlasto
Hifista


Založený: 25 január 2007
Príspevky: 210
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št júl 25, 2013 21:47:48    Predmet: Odpovedať s citátom

chlapi, toto uz je na mna dost technicke, ale verim, ze este by sa dalo na tej 160-ke dost vylepsit. Koncak 216 ma repasovany u Sinclaira, poviem hra to najlepsie s NADou, co som pocul...

Co je zaujimave , ze to hra vyborne s mojimi Cantonami, tie su vsak totalne vyberave na zosiky, takze rad by so do buducna pocul 160+216 ma inych repro.
V kazdom pripade, teraz je zvuk rychly, aj basy, prekresleny, ale pritom neprebasovany, paci sami to ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Vlasto
Hifista


Založený: 25 január 2007
Príspevky: 210
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St august 28, 2013 21:51:27    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Vlasto dňa Ut február 21, 2017 08:43:50, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Vlasto
Hifista


Založený: 25 január 2007
Príspevky: 210
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St apríl 09, 2014 09:37:50    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Vlasto dňa Ut február 21, 2017 08:44:04, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Vlasto
Hifista


Založený: 25 január 2007
Príspevky: 210
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ut máj 26, 2015 21:39:55    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil Vlasto dňa Ut február 21, 2017 08:44:21, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po jún 15, 2015 05:44:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako tak pozerám, tak od ideálneho posluchového trojuholníka má to tvoje rozostavenie dosť ďaleko. Nechýba ti trochu absencia priestoru v nahrávkach?
Ja to mám podobne a keď si chcem vychutnať aj priestorovejšie podanie, tak si buď presadnem bližšie k bedniam, alebo ich povytiahnem do priestoru. Niekedy stačí keď sa pri počúvaní predkloním a už je ten priestor ovela širší (v porovnaní s tým keď som pohodlne rozvalený).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Po jún 15, 2015 12:43:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Spíš se divím, že má takový druh beden na to, co poslouchá (já defakto nemlich to samý)... Ten NADí kompletek je nicméně sexy, zvláště po tuningu Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist