Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

BV Audio MAX – high-end reprosoustavy - debata o rieseni
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Po jún 22, 2015 20:39:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl napísal:
Opravdu je tenhle tón nutný?
Připadá mi to jako hon na čarodejnice (MaBata) za každou cenu.
A co trosku sebareflexie. Vsak otvorim chladnicku a uz aj tam je MaBat s jeho teoriami o reprosustavach. Do rytmu ho povzbudzuje Zorg a riaditel Zemegule Bartoli im popri tom poHMMkava do rytmu.

Ja sa vzdy rad cosi dozviem aj z "druhej" strany, preto som sa MaBata pytal, co je na MAXoch podla neho zle. Odpoved som dostal, za co dakujem. Nemam problem s opacnym nazorom cloveka, ak je rozumne zdovodneny.

Ale tie sracky dookola pomaly v kazdom vlakne . . . je to nutne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Po jún 22, 2015 20:43:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, mělo tam být něco trochu jiného (že vyzařovací diagram nebude stejný vertikálně jako horizontálně) na rozdíl od Geddesova OSWG, ale já své příspěvky s výjimkou překlepů několikrát needituji, tak jsem to tak nechal být.

Děkuji ti za upozornění na mé chyby v mých příspěvcích. Vážím si této pozornosti, které mé příspěvky mají a jak jsou pečlivě slovo od slova podrobovány zkoumání. Věřím, že je ti teď už lépe. Jaký máš teď ze sebe pocit? Já myslim, že super.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Po jún 22, 2015 20:45:17    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
Ano, mělo tam být něco trochu jiného (že vyzařovací diagram nebude stejný vertikálně jako horizontálně) na rozdíl od Geddesova OSWG, ale já své příspěvky s výjimkou překlepů několikrát needituji, tak jsem to tak nechal být.

To je ovšem něco úplně jiného. Proti tomu by nikdo nic neměl, kdyby ty diagramy byly myšlené nezávislé na frekvenci. Jenže ani tak to u předmětných reprosoustav není. Mimochodem stejně jako to tak není u těch tvých, jestli ti to někdo prozradil. Jsou to suchá fakta, nic víc.

Když něco čtu, čtu to tak, jak je to napsané, na to není potřeba nic podrobně zkoumat. Za správnost a smysluplnost si má ručit autor, a ne dodatečně vymýšlet, co že chtěl vlastně napsat, po třetí otázce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Po jún 22, 2015 21:12:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Těším se z toho, že podobně jako PMA mám tu na slovanetu svoji stíhačku. Teď jenom aby to stíhačka stíhala a PMA nežárlil.
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Po jún 22, 2015 21:12:39    Predmet: Odpovedať s citátom

No to nápodobně. Schválně, kdo v tomto vlákně začal koho stíhat? Chceš říct, že já tebe?

Nechceš místo toho raději ještě něco zkorigovat, z těch pitomostí, co jsi tu napsal, asi všechno omylem? Nebo si to potřebuješ ještě trochu rozmyslet...? Ach jo, kdyby sis nejdřív zametl před vlastním prahem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Po jún 22, 2015 21:54:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Já budu raději za hloupého, co píše pitomosti. Tato póza mi vyhovuje.
Přeji pěkný večer.

_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5931
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2015 06:00:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Niekedy pred 45 rokmi, som poznal jedného chlapíka, ktorý sa babral do elektroniky. Tradovalo sa o ňom, že raz sa mu dostal do rúk na opravu malý japonský tranzistorák, typický "six transistor", pamätníci vedia...
Tento príjímač mal vnútri na víku nalepenú schému. Po dlhšej námahe sa mu podarilo tento prijímač uviesť do prevádzkyschopného stavu. Lenže odvtedy každý príjímač, ktorý sa mu dostal do rúk, skončil vždy "opravený" podľa tejto schémy (jedinej, ktorú dovtedy poznal a pochopil), jedno či to bola historická Tesla "Doris", alebo nejaká sovietska "Riga". Neviem, prečo som si práve teraz na neho spomenul Question Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20452

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2015 08:15:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Ideální "směrovost" repro, ať už jako má CDhorna nebo jakákoliv jiná jiná směrová charakteristika, třeba konstantní omni (nedosažitelné), je IMO otázka aplikace a prostoru. Stejně tak neexistuje jediná "správná" směrová charakteristika mikrofonu, měřicí "omni" je v řadě jiných aplikací, než měření, zcela nepoužitelný.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2015 08:45:37    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA - nepletl bych nahravaci/merici mikrofony do diskuse jak se maji navrhovat reprosoustavy. Ale pokud jste tomu co psal Cough porozumel tak mate naskok, ja te argumentaci ze nahravame "spatne" a proto je vhodne to kompenzovat reprosoustavami s progresivni smerovosti opravdu neporozumel. Trochu mi to pripomina mnoho let stare diskuse o lampovem zkresleni ktere vylepsi nekvalitni nahravky....to tak nefunguje.

Veta ze dosahnout idealni konstantni smerovost repro v realu na 100% nelze je ok, ale pak naznacujete jakobychom se o to ani nemeli snazit...nevim ale zda mate take tento "progresivni nazor".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2015 09:01:32    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Podle mě jsou reprosoustavy od p. Bunty velmi kvalitní. Pan Bunta je skutečný výrobce a profesionál, přesahující diy rovinu a nabízí výrobky s výborným poměrem výkon/cena. Bylo by přinejmenším slušné to respektovat. Kritizovat umí každý.


....

Hmmm a jak presahuje DIY rovinu napr. tento laciny zvukovod beyma?


http://www.dexon.cz/data/popisy/02900.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jupol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 marec 2011
Príspevky: 807
Bydlisko: KE, SVK

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2015 09:16:45    Predmet: Odpovedať s citátom

S tvojimi vedomosťami si už dávno mal vyrábať špičkové reprosústavy, ktoré strčia do vrecka hociktoré bedne...
_________________
Accuphase Laboratory, Focal Electra Be,
Casea Orion, Pro-Ject, Benz Micro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2015 10:04:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Prosím číst pomalu, pozorně a snažit se nezapojovat emoce, díky.

Nehodnotím kde je pravda ohledně technických řešení, ale co se zde odehrává, aby si to každý plně uvědomil a mohl se podle toho dál zařídit a mohlo dojít k zastavení toho co se zde děje.

BV dal informaci o změně na svých bednách.
MaBat který silně kritizoval již původní provedení změnu ohodnotil „z bláta do louže“, přidal se Zorg, že se dá použít výrazně lepší zvukovod. Celkově jim přizvukuje Bartoli.

Co tím chtějí docílit?

1. Jsou to dobromyslní lidé : snaží se svými připomínkami aby adresát jejich hodnocení a doporučení změnil svůj produkt a dosáhl lepšího výsledku, protože oni vědí jak udělat bedny zcela jasně nejlépe a chtějí aby to všem hrálo nejlépe.

2. Jsou to neuvědomělí egoisti : snaží se v očích komunity sbírat „body“ aby rostl jejich status v tomto oboru. Proto se snaží ponížit zejména ty co něco v oboru dokázali. Pokud by adresát uposlechl jejich rad, byl by to pro ně dvojnásobný triumf. Nestačí jim uspokojení z jejich tvůrčí činnosti, potřebují se ještě povyšovat tím, že poníží druhé.

Pokud by byl pravda bod č1, napsali by svou kritiku dotyčným soukromě a slušně, píší to však veřejně a stilem který každý vidí, což je jasně usvědčuje z reality odpovídající bodu 2.

Neuvědomují si co svým vystupováním činí, ego je totiž zcela ovládlo. Egoismus se mimo jiné projevuje jako obhajování svého názoru za KAŽDOU cenu a jedinec musí mít VŽDY poslední slovo. Ego musí růst bez ohledu na morálku a cokoli dalšího, proto nemůže dojít ke změně chování dokud si jedinec nenakoupí „přesústa“ v podobě choroby či nějakého neštěstí. To je impuls pro vědomí aby přehodnotilo dosavadní chování. Do té doby není ani dost dobře možné aby si jedinec uvědomil, že každý má nárok na svůj postoj a jejich chování není v souladu s celkem.

Kdybych byl přesvědčen, že to pánové jejichž se to týká pochopí a pomůže jim to v sebereflexi napsal bych jim to jako SS, ale protože takto to nefunguje a musí přijít nějaký ten bod zlomu v jejich životě, tak to píšu sem jako případnou inspiraci pro všechny.
Tím neříkám, že i další zde nemají své ego ještě dostatečně pod kontrolou (včetně mě. Wink ) a proto se s oněmi pány zde ještě "přetahujeme" někdo více, někdo méně. Stopněme to, nikam to nevede. Jakmile v nějakém tématu kdokoli začne projevovat tyto silně egoistické prvky nepodporujme ho v tom a skončeme diskusi.

_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
eugen
Hifista


Založený: 27 február 2013
Príspevky: 223
Bydlisko: HC

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2015 10:30:16    Predmet: Odpovedať s citátom

BV na strane 11: A síce že výsledok je vždy interakcia boxu, miestnosti a subjektívnych pocitov.


Plne súhlasím. Takže asi niečo dokonalé nie je a ani nebude. Každý má svoje požiadavky a preferencie.
Tak načo sa tu zbytočne handrkovať.

Čoraz viac počúvam "to svoje audio" a nestačím sa diviť, aké maličkosti vplývajú na zvuk a aký vplyv má momentálna telesná dispozícia . . .

_________________
Muj ty svete kulatej


Naposledy upravil eugen dňa Ut jún 23, 2015 11:06:28, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
N.A.
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 1226
Bydlisko: Ústí nad Labem

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2015 10:58:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen pro upřesnění, Bartoli se od těch dvou zbývajících odlišuje, je to zejména provokatér, a jak si vzpomínám, tím byl vždy, i před lety kdy měl ještě zcela jiné názory na audio. To rypákovství teď krásně dokazuje ve vlákně Sroll.
_________________
Buď vždycky trpělivý k chybám druhých, sám jich máš mnoho, které potřebují také shovívavost.
A neumíš-li udělat sám sebe dokonalým, jak to můžeš očekávat u druhých?

Noble Audio
http://noble-audio.webnode.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2015 11:06:41    Predmet: Odpovedať s citátom

NA ty vnimas kritiku jako asi zakazanou soucast diskuse.
Pokud si predstavujes diskusi na foru jen jako poplacavani po rameni tak se nic nedozvis.

Psani ss je super, budeme tady mit nulovou diskusi a nic se nebude zverejnovat.

Jinak pokud nechces kritiku tak nikdo nikoho nenuti tady zverejnovat svoje vytvory, viz napr Cough a Tomtom nezverejnili nic o svych in wall zvukovodech s progresivni smerovosti, pokud vim ty taky nezverejnujes nic ze svych beden.....pak je to uplne super protoze kdyz nic nezverejnis tak nikdo nic nekritizuje-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2015 12:02:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Jenže ta kritika musí být kontruktivní, protože pokud není, vede to přesně k tomu, co jsi popsal, nikdo nic nezveřejňuje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
fotolaik
Hifista


Založený: 06 marec 2007
Príspevky: 131
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2015 14:07:55    Predmet: Odpovedať s citátom

s N.A. na 100% souhlasím ....

je zázrak najít vlákno, kde by duo B + M neexcelovalo a nezapomelo hloupému hifi světu cpát své hluboké znalosti, pravdy a rady ...
divím se, že už po nich nesáhli headhunteři top výrobců v oblasti hifi - duo B + M v týmu - je pro každou firmu výhra v tombole

BV promine OT ...

_________________
tom_fotolaik

nic - s hifi jsem radeji skoncil....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2015 14:20:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Top drazi vyrobci highendu delaji lampace za 100 000 euro a k tomu ti prodaji gramofon co ma 200kg a stoji 50 000 euro a pak to cele hraje na najakych pidislopepech za milion s keramickymi accutony ....takove firmy potrebuji jine lidi nez jsme my.

Cely hifi svet je jedna velka prevladajici stupidita, koukni se na fotky z Mnichova v sekci akce-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2015 14:27:47    Predmet: Odpovedať s citátom

N.A. napísal:
a snažit se nezapojovat emoce, díky.
Jsi hňup, přesvědčuju se o tom denně. Nechtěl jsem předjímat, než si udělám vlastní názor, ale bohužel tě Marcel odhad dobře. Co to zase řešíš a rozpatláváš? Kdyby tu nezačala vystupovat sorta lidí jako ty, bylo by to v cajku. Ale obviňovat někoho za to, že ty sám nejsi schopnej vést technickou debatu, je docela drzý.

citácia:
Nehodnotím kde je pravda ohledně technických řešení,
Nechápu, jak s takovým přístupem vůbec můžeš řešit cokoliv technického, jako je třeba návrh reprobeden.

citácia:
co se zde děje.
Ano, je mi z toho mdlo, co se na čs technickém fóru odehrává. Místo sebereflexe tu ještě za svojí hloupost, lenost či neschopnost obviňujete druhé.

citácia:
, přidal se Zorg, že se dá použít výrazně lepší zvukovod.
Jsem slavnej; tučně Laughing Co je na tom doprdele špatného se zeptat? Myslím že jsem psal docela pokorně a zdůrazňoval, že má BV na víc. Jeho posty jsem většinou čet rád, neměl bych například žádnej problém si od něj koupit zesilovač. A prostě mě zajímalo, proč se použil na první pohled šmejdskej zvukovod (TPL-150 už se tu rozebíralo) v top bednách. A ano, souhlasím, z bláta do louže. Co je na tom ale nejhorší, je přístup BV, kdy jinde dokáže celkem kriticky diskutovat a tady hned na začátku odseknul nicneříkajícím grafem, přičemž "všeříkající" umí už 20 let. Jeho argumentace se mi zdá překroucená a špatná, ale rejpat se v tom už nehodlám. Nechápu, proč to tak (mimo levné konstrukce) dělá, ale je to jeho věc, resp. věc jeho zákazníků. To ale neznamená, že mu to nemůžeme podrobit kritice - byla snad nemístná?
A nebo se tu chcete jen navzájem plácat po ramenou za každou mršbu, jakože dobrý? Rolling Eyes

(EDIT: koukám, že mám podobné závěry jako Bartoli, aniž bych jeho příspěvek do teď četl...)

Zbytek tvojí psychologické fabulace je naprosto mimo technickou debatu ať jde o mě či PMA. A opakuju znova, nevím, co to furt rozpitváváš, kdybys radši dokázal odpovědět věcně, když se tě na něco někdo zeptá, a furt ses nekroutil jak had...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5931
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2015 15:47:40    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
A prostě mě zajímalo, proč se použil na první pohled šmejdskej zvukovod (TPL-150 už se tu rozebíralo) v top bednách.

Keď sa inak nedá - čo je na tom doprdele šmejdské?? Že sa vám to nepáči? Že to nie je presne podľa vašej "ideológie", rovnako ako TPL150H, prečítajte si , čo o tom meniči píšu po svete (tí čo to vyskúšali, nie teoretici od stola..), ale vás to nezaujíma, lebo "první pohled" a basta... Však si robte čo chcete , ale nechajte aj iných.
Použil som čo som použil, aby som docielil to, čo som chcel a v praxi to funguje bez problémov. Čo mám zbytočne vyrábať nejaké customy, aby sa to zlepšilo o dB a stálo 5x viac?? Len preto, aby to vyhovovalo vášmu "náboženstvu"? Odchýlky od vašej ideálnej teórie sú v reále neroznateľné.. Rovnako MaBat nerieši ani nemeria skreslenie, lebo však on ho nepočuje, tak načo. To je OK??
Skúste urobiť niečo lepšie a ponúknite to za rovnakú cenu. Kecať od stola dokáže každý. Keď je ten graf pre vás "nicneříkající" (tušil som čo bude, a napísal "Tu je. A teraz čo? ") tak načo ste ho chcel vidieť?? Lebo nie je použité okno (ktoré bolo v ATB , ktoré som mal už pred 20 rokmi, ale stálo to vtedy 3500DM..)? Však je tam lepšie vidieť vplyv miestnosti. A keď je minimálny (a to je, impulzky mám uložené a nie je problém tam použiť to okno, skoro nič sa nezmení),tak čo? Čo bude zase špatne? Že tam nie je trúba z Jericha? Pozrite si step response z takého zázraku..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
cough
Hifi obsluha


Založený: 16 december 2006
Príspevky: 1221

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2015 16:35:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Všimněte si jistou agresivitu v chování a vedení diskuse u všech Geddesových žáků zde včetně Geddese samotného (na diyaudio). Asi je v tom OSWG něco infekčního... nebo že by to způsobil prakticky nulový komerční úspěch této konstrukce a pocit nenaplněných ambicí?
_________________
No matter what measurements tell us, a loudspeaker isn't good until it sounds good. Dr. Floyd Toole
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2015 17:06:35    Predmet: Odpovedať s citátom

frantrax napísal:
Mít tak čas poslat do prdele každýho kreténa
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2015 17:17:44    Predmet: Odpovedať s citátom

BV, už aspoň nelžete Sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1287

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2015 17:26:29    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Keď sa inak nedá - čo je na tom doprdele šmejdské?? Že sa vám to nepáči? Že to nie je presne podľa vašej "ideológie", rovnako ako TPL150H, prečítajte si , čo o tom meniči píšu po svete (tí čo to vyskúšali, nie teoretici od stola..), ale vás to nezaujíma, lebo "první pohled" a basta... Však si robte čo chcete , ale nechajte aj iných.
však je to i na druhý pohled. Vyrovnané mimoosovky uděláte s kdečím od RCF po Selenium, ale za dostatečně dobré zvukovody bych to neoznačil (horna, spousta difrakcí uvnitř - to je právě to, co je slyšet). Jak jsem psal, není pak dobrý důvod to neudělat lépe, ani finanční, když se předtím použilo TPL-150H.

citácia:
Použil som čo som použil, aby som docielil to, čo som chcel a v praxi to funguje bez problémov. Čo mám zbytočne vyrábať nejaké customy, aby sa to zlepšilo o dB a stálo 5x viac?? Len preto, aby to vyhovovalo vášmu "náboženstvu"? Odchýlky od vašej ideálnej teórie sú v reále neroznateľné.. Rovnako MaBat nerieši ani nemeria skreslenie, lebo však on ho nepočuje, tak načo. To je OK?? Skúste urobiť niečo lepšie a ponúknite to za rovnakú cenu. Kecať od stola dokáže každý.
Však jsem něco nadhodil, dle mého nejdostupnější nejmíň průserovej zvukovod, co jde běžně sehnat. Ale abych nebyl za debila, tu Beymu si objednám, zkusím.

citácia:
Keď je ten graf pre vás "nicneříkající" (tušil som čo bude, a napísal "Tu je. A teraz čo? ") tak načo ste ho chcel vidieť?? Lebo nie je použité okno (ktoré bolo v ATB , ktoré som mal už pred 20 rokmi, ale stálo to vtedy 3500DM..)? Však je tam lepšie vidieť vplyv miestnosti. A keď je minimálny (a to je, impulzky mám uložené a nie je problém tam použiť to okno, skoro nič sa nezmení),tak čo? Čo bude zase špatne? Že tam nie je trúba z Jericha? Pozrite si step response z takého zázraku..
Co je trúba z Jericha?
Nepřekrucujte to. Vždyť právě díky tomu, že nahodíte mimoosovky na krátkém okně, jde dovodit, jak se to bude chovat v místnosti. Ale zpětně představu o přímém zvuku resp. jak je ta bedna udělaná si z toho sweepu vykouzlit dost dobře nejde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
misog
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 apríl 2013
Príspevky: 614
Bydlisko: Vajkovce

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2015 20:41:49    Predmet: Odpovedať s citátom

truby z jericha,

je biblicky pribeh podla ktoreho znicili mury Jericha pomocou trub (polnice). V skratke su to amliony v kazdej dedine kde sa hlasa mesky/vidiecky rozhlas Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5931
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2015 20:44:06    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat
citácia:
Jestli to někoho zajímá a myslí si, že z toho něco uvidí, nechť si to klidně změří u kluků, kteří to staví. Já tu potřebu nemám. Nemám ani sebemenší problém s tím, když to tu někdo ukáže. Nelineární zkreslení u téhle bedny je mi upřímně fuk.

Toto napísal kto? A kto tu potom klame? Mne je zase fuk lineárne "skreslenie" 2-3dB na SPL..
2 Zorg
citácia:
za dostatečně dobré zvukovody bych to neoznačil ,horna, spousta difrakcí uvnitř - to je právě to, co je slyšet

To súdite zase na prvý pohľad? Lebo tam nie je molitan a "zamáznutý" prechod? Wink A vážne si myslíte, že s 3 ms oknom to bude merať horšie?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2015 20:46:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Vy klamete, pane Bunto. A dobře to víte. Zkuste vždy citovat celý kontext, a nebo se na to vybodněte.
Není to zdaleka jediná vaše lež v tomto vlákně.

Slyšíte snad teď nelineární zkreslení toho driveru? Ano nebo ne?
Pokud ne, jaký je důvod dávat tam TPL-150 (aspoň tak jste to prezentoval)? Pokud ano, jak víte, že to je nelineráním zkreslením?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5931
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2015 20:56:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Povedal ste to v súvislosti s otázkou, či existuje meranie skreslenia pre 1515?
Najprv toto
citácia:
Nic takového neexistuje. Nepotřeboval jsem to dělat.
a potom to pokračovalo
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=231739#231739 a
ďalej
citácia:
Nelineární zkreslení u téhle bedny je mi upřímně fuk.


Naposledy upravil BV dňa Ut jún 23, 2015 20:59:14, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12737

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2015 20:57:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano to je pravda, nepotřeboval jsem to u této bedny dělat, jelikož jde o ověřenou věc. Nevím, proč bych si měl v tomto případě jen přidělávat zbytečnou práci. A nijak to nekoresponduje s vaší větou, kterou jste výše napsal - že se zkreslením nezabývám, protože ho neslyším. To je prostě lež.

Slyšíte snad teď nelineární zkreslení toho driveru? Ano, nebo ne?
Pokud ne, jaký je důvod dávat tam TPL-150 (aspoň tak jste to prezentoval - také mohu citovat)? Pokud ano, jak víte, že to je nelineráním zkreslením?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5931
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ut jún 23, 2015 21:07:07    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Pokud ano, jak víte, že to je nelineráním zkreslením?

Hrá to inak (s TPL je to presnejšie, trochu menej "rozostrené", step response, podľa vás bez významu), a nikdy som nepovedal, že rozdiel je daný len nelineárnym skreslením tlakového drivera..Je to princípom tej TPL, a to je jeden dôvod (okrem iného, ale na to si prídite sám) na jej použitie. Jediný dôvod pre diver s hornou bolo širšie vertikálne vyžarovanie, pre tých , ktorí to požadujú. Určite nie pre lepší zvuk.


Naposledy upravil BV dňa Ut jún 23, 2015 21:10:43, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Ďalšia
Strana 5 z 11

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist