Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Projekt "1518"
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 87, 88, 89  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Št jún 25, 2015 20:30:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale Marcelko, pro tebe je ironie zcela neznámá půda.

Nedělej ze sebe, co nejsi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št jún 25, 2015 20:31:23    Predmet: Odpovedať s citátom

OT: Opravdu je nutné tu tahle individua trpět?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1239
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št jún 25, 2015 20:47:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Žiaľ, na verejnom fóre sa s tým asi nedá nič robiť.
Každý si svojim vyjadrovaním vytvára svoj obraz
a na provokácie je asi ozaj najlepšie nereagovať.

_________________
Qobuz,Tidal,DS918+>PC/Win10+lasso/Roon+HQPlayer(REWfilter+DLP\FF)/>
>NA Sunrise[cw DAC1USB(+ALPS+DO)\Topping E50\SMSL D300>>PRE90&EXT90>BVaudio PA300SSE]>
>DIY RS52+>2xSB-1000Pro+SPL-800R


Naposledy upravil mrba dňa Št jún 25, 2015 21:23:58, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Št jún 25, 2015 21:20:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Víš Marcelko, když už konečně pochopíš, že tvojí genitalitě zde nikdo nestačí, že nejsi pro nás hoden a půjdeš konečně doprdele, bude konečně klid a ostatní podprůměrní a neznalí si budou zase lebedit.

Nebuď jak Feďa a necpi se furt tam, kde o tebe zjevně , až na pár blbů, nikdo nestojí.

Jo a ten svůj lavor si tam strč a zatrub si na něj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2316
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Št jún 25, 2015 22:47:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro mě je nejhorší urážkou, když mě někdo ignoruje.
Splést se, nebo přestřelit může každej. Měl by ale mít koule to přiznat.
Sraby a posery fakt nemusím. To už by mi míň vadilo, kdyby mě poslal do prdele...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
TH
Hifi obsluha


Založený: 18 december 2014
Príspevky: 8

PríspevokZaslal: Pi jún 26, 2015 05:52:45    Predmet: Odpovedať s citátom

boxer napísal:
Nebuď jak Feďa a necpi se furt tam, kde o tebe zjevně , až na pár blbů, nikdo nestojí.


Takže já jsem taky blb? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Pi jún 26, 2015 09:37:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Požádat Trotona, ať toho krypla odmaže, naštěstí to půjde kuchnout a nebude to žádná babračka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2316
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Pi jún 26, 2015 19:42:26    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: zkusím to ještě jednou a doufám že mě přestaneš ignorovat.
Rád bych věřil, že jsi to jen přehlídnul.
Napsal jsi o mě tohle:
PMA napísal:
Škoda , že nemáte jiné argumenty, než lak, ještě k tomu s podporou nohsleda, který nemá žádný vlastní názor.


Za tohle:

Basstl napísal:
MaBat napísal:


Ono dost možná u toho laku je ten zvukový přínos ještě větší, zažil jsem to mockrát, jakmile se dá bedna do gala, hned to hraje o třídu líp Wink


To můžu potvrdit. Very Happy

Já se ptám, co tě k tomu vedlo.
Chtěl jsem jen vaši nekončící hádku odlehčit.
Nepřeháníš to trochu?

Když už něco takovýho napíšeš, tak bys měl bejt schopnej to obhájit, nebo přiznat, že jsi udělal chybu.
Tak co, budeš dál předvádět "umění mlčet"?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Pi jún 26, 2015 19:54:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Proč by měl přiznávat chybu PMa nebo BVa, když Marcelka a zbytek plácá a kecá hovadiny a nevím o tom, že by se omluvil za to, že tady lže.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2316
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Pi jún 26, 2015 19:56:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevšim jsem si, že bych se tě na něco ptal.
Otázka se váže na tu jednu větu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Pi jún 26, 2015 19:57:08    Predmet: Odpovedať s citátom

A tak co se do toho sereš ty? Tebe se někdo ptal?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2316
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Pi jún 26, 2015 20:02:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemáš argument, tak plácáš blbosti, nebo jen musíš mít poslední slovo?
Jestli sis nevšim, tak jsem v tom příspěvku oslovil PMA, ne tebe.
Jestli ti to udělá radost, tak ustupuju.
Babička mě učila, že hádka s blbcem je marná...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Pi jún 26, 2015 20:11:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Měl jsi moudrou babičku. Škoda, že nejsi po ní.

Mistr Werich řekl, že hádat se s blbem déle než půl minuty znamená, že se po půl minutě hadají blci dva.

Ale já nemůžu nechat ty kydy svaté trojice jen tak. Ono je s podivem, že PMA a BVA při své inteligenci s nimi vůbec diskutují. Že jim to stojí za to svou inteligenci cvičit zbytečně s hlupákem.

Je to jako s Feďou. Všichni věděli, co je to za sráče, ale hádáním se s ním, mu vlastně dávali rozumy, které on umně ihned na svých webovkách "prodal" a přitom své rádce posral až po uši.

Marcelka není tak iniciativní, ale podobnost je více něž zarážející.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So jún 27, 2015 12:10:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Basstl> Dokud se to člověka přímo netýká, je snadné odledčovat cizí hádky, co? Laughing
Dokud se sám "nenamočí", tak to tak nevmíná. A takhle je to tu s ním bez přestání. Věř, že ani mě to nebaví, jenže mlčet se k tomu prostě nedá, jak sám právě pociťuješ. Dalo by se, ale to bys musel být naprosto splachovací.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2316
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: So jún 27, 2015 12:13:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Řeknu to takhle.
To už mi je milejší to boxerovo hulvátství a sprostota.
Ta ignorace mě hluboce urazila a nenechám to tak...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So jún 27, 2015 19:20:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdyby si chtěl někdo počíst, toto je rok 1983 -
http://www.diyaudio.rs/JBL/JBL%20-%20Improvements%20in%20Monitor%20Loudspeaker%20Systems%20%28Smith,%20Keele,%20Eargle%29%20%281983%29.pdf

"Conclusion

As all other parts of the recording chain are improved, the playback monitors must follow suit. Previous monitors had adequately flat axial frequency response and high acoustic output. By paying attention to power response and off-axis response, a monitor with fewer "colorations" and improved stereo effects can be realized. The use of a constant-coverage horn allows the designer to create a two-way monitor that surpasses three- or even four-way monitors in several of these important aspects."
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So jún 27, 2015 21:22:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Mj. tam ukazují následující měření šířek svazků tehdejších řešení reprosoustav a mluví o nich jako o "poor" (špatný, doslova "ubohý"), především tedy vertikálně:






Srovnejte pak s následujícím, což se už v roce 1983 chápalo jako jednoznačné zlepšení, což je i téma toho článku:



Mimochodem, to poslední je velmi blízké tomu, jak směruje WG u 1518.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: So jún 27, 2015 21:43:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to skoro čtvrt století zpátky, myslíš, že to zdejší začnou alespoň akceptovat nebo budou potřebovat dalších 22 let?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So jún 27, 2015 21:48:03    Predmet: Odpovedať s citátom

To nevím, ale jsem už silně skeptický.

BTW, tehdy šlo konkrétně o JBL 4430, dvoupásmo s 15" basákem.
A mám pocit, že zrovna k tomu tu kdysi utrousil poznámku i VB:

velky bobo napísal:
2. Výškáč by měl být co nejmenší. Teoreticky je kalota 19 mm lepší než 25 mm, kupodivu však 19 mm výškáče většinou nejsou nic moc. Mají hlavně problémy s citlivostí (horší hmotnostní poměr, kmitačka váží podstatně víc než membrána), ale ani charakteristiky nebývají žádný zázrak, s výjimkou směrovosti - ta je u menších výškáčů skoro vždycky lepší (=menší) než u větších. To vše platí o přímovyzařujících výškáčích. Se zvukovody je to jinak, ty se ale v hifi skoro nepoužívají - což je možná škoda, poněvadž např. výškáče s biradiálním zvukovodem (taková ta půlprdel) mohou hrát velmi dobře.

To jen tak pro pobavení. Pamatuju si to slovo půlprdel a vždycky si na to vzpomenu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Po jún 29, 2015 07:51:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevím, proč všechny podceňujete. To se nevyplácí.

Jak už jsem jinde psal, kaloty se za posledních 35 let změnily k lešímu. Důsledkem je používání jiných středových repro, lepší dělení pásem, lepší fázové i směrové charakteristiky i komerčních beden. Proč tedy VB tu "půlprdel" taky nepostavil? Vždy našel tu nejlepší kalotu. Nedávno jste to tady přece vytáhli. Šedá je teorie, zelený strom života.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po jún 29, 2015 07:54:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak to s tím souvisí? Tady se teď jedná o vyrovnanost směrové charakteristiky, potažmo výkonové cháry a s tím související (ne)zabarvení odraženého zvuku. Toho jde víceméně dosáhnout i s dobrou kalotou a proti kalotám jako takovým tu nic negativního napsaného není.

Tak se ho zeptej, proč nedělá hornové bedny. Já to nevím. Mimochodem, i ta půlprdel už je dávno překonaná. Třeba z nějakého důvodu dává prostě přednost široké vyzařovací charakteristice, nebo nechce dělat tak velký krávy, což si to nutně žádá, má-li to za něco stát. O vyrovnaný vyzařovací diagram se ale setsakramentsky snaží, proto také vybírá kaloty, které směrují co nejmíň. A o to tady teď jde, o nic jiného.

Říkáš, abych nepodceňoval, ale rozumíš opravdu těm grafům výše? S dobrou kalotou, např. v rámci kvalitního čtyřpásma, které bude mít také vyrovnanou směrovou charakteristiku, ta vodorovná (nebo v tom případě skoro vodorovná) čára zůstane, jen bude posunutá výš, celkově to bude pozvolna klesat typicky někam ke 180° (rovné čelo ozvučnice pak od jisté frekvence taky funguje jako velmi široká "horna" - jedině, že by bylo velmi malé a zaoblené (viz např. B&W), pak by to mohlo být ještě o něco víc). Jde to tak mimochodem udělat docela dobře ještě pozvolněji přes širší pásmo, směrem k nižším frekvencím, než běžně s hornou. Na basech už je pak každý monopól víceméně všesměrový, tam se to bude při běžných rozměrech ozvučnic chovat všechno dost podobně. Takže jde jen o to, kde tu obecně rostoucí křivku indexu směrovosti zastavit, resp. jak vysoko ji umístit, a už jsem psal mockrát, že teprve tam začíná zajímavá debata. Ale že má být ideálně rovná, nebo opravdu jen pozvolna rostoucí, o tom už opravdu nikdo nepochybuje. Nebo ty ano?

A propos, jak myslíš, že by vypadal graf šířky svazku takových Aragornů? Spíš jako ty první tři grafy, nebo spíš jako ten poslední, jen posunutý o něco výš?
- Na tom posledním je samozřejmě pouze samotná (biradiální) horna, která je pak v bedně pod 1 kHz napojená na basák, který to dole ještě relativně hladce protáhne o něco níž, jelikož sám tam odpovídajícím způsobem směruje. Ty první tři grafy reprezentují dobové mizerné horny (někdo takové používá i dnes).

Nic jiného ty předchozí příspěvky neříkají. Ale nerad bych tu někoho podceňoval Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Po jún 29, 2015 10:39:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Kuba4 napísal:
Jak už jsem jinde psal, kaloty se za posledních 35 let změnily k lešímu. Důsledkem je používání jiných středových repro, lepší dělení pásem, lepší fázové i směrové charakteristiky i komerčních beden. Proč tedy VB tu "půlprdel" taky nepostavil? Vždy našel tu nejlepší kalotu. Nedávno jste to tady přece vytáhli. Šedá je teorie, zelený strom života.
Na prodancu doprodávají výběhové Fane FH230, docela by mě zajímalo, jak by ten biradiál hrál třeba v přímém srovnání s OSWG, co teď mám. Z hubertových měření to vypadá celkem solidně použitelné i k většímu basáku. Jeden kousek už mám dlouho doma, původně plánováno na pokusy v naději, že přestanu bejt línej měřit. Tak uvidíme Laughing

MaBat napísal:
mizerné horny (někdo takové používá i dnes)
Taky jsem koukal, navíc jde o high-end a top-model Shocked

MaBat napísal:
Mimochodem, i ta půlprdel už je dávno překonaná.
Můžeš ve zkratce popsat, čím je horší? Souvisí to s tím - jestli si dobře vzpomínám - že na profilu OSWG jde přímo dokázat, že má nejméně vnitřních difrakcí?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po jún 29, 2015 11:21:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Zorg napísal:
MaBat napísal:
Mimochodem, i ta půlprdel už je dávno překonaná.
Můžeš ve zkratce popsat, čím je horší? Souvisí to s tím - jestli si dobře vzpomínám - že na profilu OSWG jde přímo dokázat, že má nejméně vnitřních difrakcí?

Ano, tohle konkrétně je především pořád "jen" difrakční horna. To ukončení také není zrovna hladké. Je tam pořád dost rezonancí a difrakcí. Však měření té bedny je v jejím datasheetu. V tomto ohledu to jde udělat ještě o něco lépe. Směrovostně je to dobré, nicméně zdokumentované jsou jen svislý a vodorovný řez. Je pak otázka, jak se to reálně chová "diagonálně", což samozřejmě pořád ovlivňuje, jaký výkon a jaké spektrum to kam vyzáří.

Ale myslím, že třeba Kuba4 by ti k tomu napsal víc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po jún 29, 2015 12:11:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Zorg napísal:

...
MaBat napísal:
mizerné horny (někdo takové používá i dnes)
Taky jsem koukal, navíc jde o high-end a top-model Shocked...



citácia:
...ale rozhodně bych mu dal přednost před 1518 co jsem slyšel u Bartoliho...
Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po jún 29, 2015 12:14:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Však to je to, co nás tady speciálně u vás tak zaujalo a zarazilo. Jak jste najednou začal naslouchat hlasu a dojmu nahodilého posluchače, v nahodilých podmínkách, v nahodilém srovnávání. Proč to tak pak nemá být i u zesilovačů, když momentální pocit jednoho posluchače vše určuje?

Napsat na základě svých impresí můžu cokoliv o čemkoliv a klidně každý den něco jiného. To je to, čím se při vývoji audio zařízení řídíte, nebo chcete řídit? Jak to, že to najednou má mít takovou váhu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po jún 29, 2015 13:00:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Už som vám to raz napísal.. Pri zosilňovači je vplyv posluchového priestoru marginálny až nulový , signál na jeho výstupe sa nezmení, na rozdiel od reproboxu, kde signál v mieste posluchu je skoro dominantne závislý od priestoru a boxu. A vtedy sa dôležitosť tejto jednej "vypichnutej" vlastnosti (a bagatelizovanie iných) stáva otázna. Sám ste uznal, že to bude hrať v každom priestore inak.
A mimochodom, nie je to jediný a nahodilý hlas. Na Akeli bolo dosť poslucháčov (iné boxy, ale rovnaký princíp, konštrukčná "priorita). A to vás evidentne štve.
A ešte raz, ta "mizerná horna" je kompromis s účelom vyhovieť istému okruhu poslucháčov, čo preferujú voľnosť pohybu pri počúvaní. Top je ten AMT, pre vás "nestráviteľný".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po jún 29, 2015 13:04:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobře, takže zkrátka nesouhlasíte s tím, že vyrovnaná směrovost, spojená s vyrovnanou chárou celkového akustického výkonu při vyrovnané cháře přímého zvuku a spektry odrazů, je dobrá věc. Tvrdíte, že je dobře, když akustický vákon na výškách rychle klesá a spektra odrazů jsou o to víc zabarvená. Budiž. Sice už lidi, a nebyli to žádní žabaři, u JBL v roce 1983 si mysleli něco jiného a tento stav zatím trvá, ale na svůj pohled na věc máte samozřejmě právo a nikdo vám to nemůže brát. Nemáte sice po ruce žádná fakta (jako mají oni), jen nahodilé pocity posluchačů, ale vem to čert.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po jún 29, 2015 13:09:51    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
že vyrovnaná směrovost, spojená s vyrovnanou chárou celkového akustického výkonu při vyrovnané cháře přímého zvuku a spektry odrazů,

Problém je v tom podčiarknutom, tam tá vyrovnanosť závisí od priestoru. Takže konštantná smerovosť boxu, navyše ešte rovnaká pre H a V, síce teoreticky správna (ale meraná bezodrazovo..) negarantuje vždy optimálnu funkciu v reálnych podmienkach. To je všetko.


Naposledy upravil BV dňa Po jún 29, 2015 13:18:03, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po jún 29, 2015 13:10:37    Predmet: Odpovedať s citátom

A co když zařídím, že pohltivost prostoru bude rozumně vyrovnaná? Proč nutně předpokládáte, že každý prostor je až tak mizerný? Podobné požadavky jsou samozřejmě i na ten prostor. Ale špatná bedna to v tomto ohledu už nijak a nikdy nevylepší. Tohle se opravdu jen sčítá. Tvrdit, že špatný prostor lze "obejít" ještě k tomu podobně špatnou bednou, mi opravdu smysl nedává.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tomtom
Hifista - zaslúžilec


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 622

PríspevokZaslal: Po jún 29, 2015 13:20:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Marcel,

Skus sa prosim vyhnut konfrontacnej forme a reaguj k veci. Pisem s mobilu tak nerieste prosim preklepy a chyby pravopisne

Za nasu stranu nikto nikdy nespochybnoval potrebu a prinos konstantnej smervosti. Bohuzial v reale je tazko dosiahnutelna a dosahuje myslim ze sa lahko da konstatovat ze je nedosihnutelna.
Tooleho vyskum a ponznatky ku ktorym dosiel stali za navrhom mojho systemu, ktory ma smerovost progresivne sa zmensujucu smerom k vyssim kmitoctom. Toole explicitne hovori o potrebe plynulosti vo vyzarovacej charakteristike. Je tam dokonca uvedeny zoznam co ma aku vahu pri subjektivnych preferenciach. Na prvom mieste je uvedena rovna osovka (u nas pravitko), potom vyrovnana mimoosovka bez lalokov (bez uvedenia sirky a tvaru vyzarovacej char.) Potom je ako velmi dolezite kriterium uvedene bass extension.

Takze sme spravili system ktory riadi smerovost od cca 500hz je zcela bez lalokov v smerovej charakteristike. Hra vyrovnane od cca 15 hz bez vyraznych modov miestnosti nakolko ide o mohutne distribuovany 16 bodovy zdroj basov. Je oprosten od odrazov od zadnej steny. bocne odrazy su difuzne dostocne opozdene a zive na vyskach. Cele zatlmenie je len na strope a ani tam nezere vysky. Nebudem komentovat vykon a skreslenie. Trufam si od stola povedat ze to bude menej ako 1518. Cele je to v miestnosti s vysokym stropom nepravidelneho tvaru velkosti vacsej ako beznej cca 7x8x3 (priemer)

Celemu tomu sa venoval vyrazny cas usilie, premyslanie meranie, prototyponie.

Naproti tomu ty si pouzil cudzie riesenie ktore vsetci povazujeme za pomerne dobre. Tvoj kompromis je riadenie smerovosti od cca 900 hz mohutny lalok vo vyzarovacej charakteristike v oblasti psychoakusticky citlivej. A pomerne pretazeny maly menic s malou cievkou ktory pushujes znacne nizko. (Nas kompromis bolo postupne uplne vyrovnane zuzovanie pr)

Teraz sa ta pytam. Na zaklade coho usudzujes ze tvoj system hra lepsie ako nas?
Na zaklade coho usudujes ze som blby a problematike rozumies lepsie ako ja?

Oboje si minimalne naznacil. Ja som ta nikdy ani v naznaku neobvinil z hluposti ani z toho ze ti to nehra dobre.

ktory system je ultimatne lepsi? Ktory kompromis je psychoakusticky prijatelnejsi?

Ja neviem. Preto som ta davno davno slusne pred vyhrotenim debaty pozval k sebe na porovnanie aby sme si obaja v klude spravili subjektivny nazor. Spravil som tak sukromnou spravou. Moja motivacia bola a je snaha o ultimativny system a nie je v mojich a ani v tvojich silach preskumat vsetky cesty. Preto ma uprimne zaujimali ine riesenia. Tvoja odpoved bola absolutne nic. Ignoracia.

Odvtedy si o tebe myslim ze si zdoraznujem ludsky nie odborne kokot a dalsi vyvoj ma v tom utvrdil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 29, 30, 31 ... 87, 88, 89  Ďalšia
Strana 30 z 89

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist