Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pridanie Bluetooth podpory pre AVR

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
puntoii
Nádejný hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 83
Bydlisko: Štúrovo

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 20:41:12    Predmet: Pridanie Bluetooth podpory pre AVR Odpovedať s citátom

Pozdravujem Vás páni,

snažím sa postupne si ,,vybudovať,, ako také audio/video/multimediálne centrum pre svoje potešenie Smile Napriek tomu, že vlastním multimediálny prehrávač, ktorý je pripojiteľný na domácu WiFi sieť a je možné cez neho z PC bezdrotovo prehrávať obsah, nepodporuje internetové rádia. Taktiež ani z PC nie je možné takýto online obsah ,,posúnúť ďalej,, a ani so stabilitou to nie je na tom bohvie ako...
Samozrejme, tu nie je reč o žiadnom audiofilskom projekte a tak som rozmýšlal, že by som aspoň audio obsah ,,preposlal,, priamo do receiveru (Harman AVR) pomocou nejakého Bluetooth adaptéru/receiveru cez niektorý vstup. PC má zabudovaný Bluetooth a tak by som to vedel prepojiť ,,napriamo,,.
Vedeli by ste mi pomocť a usmerniť ma v tomto pláne ? Pár kusov takýchto zariadení som našiel, niekde sa mi podarilo najst aj recenzie a bola to naozja bieda. Ešte raz spomeniem, čo je všetkým jasné už z plánov, neide o žiadne HQ, ale chcel by som zachovať aspoň tu biednu kvalitu zvuku internetových radií. Tiež viem googliť a hľadať, no nerád by som investoval do niečoho, čo sa neosvedčí. Rád by som si nechal poradiť radšej od profesionálov. Čo sa týka financií, investície, ťažko sa k tomu vyjadrovať. Jedná sa o detinsku záležitosť, maličkosť, no dnes už asi samozrejmosť, ktorú by som si rád doplnil, no s minimálnymi investíciami. Ak to bude hlboko do peňaženky, tak sa asi tejto investície zrieknem. Taktiež budem rád, ak mi zdelíte nejaké iné, možno lepšie, modernejšie nápady, ako dostať zvuk z PC (resp. zvuk audio médií a online zvuku) do receiveru.

Ďakujem Vám !

ronnie
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 20:56:52    Predmet: Odpovedať s citátom

nemam odskusane, ale nieco taketo by som si asi vzal...

http://www.ebay.com/itm/For-Iphone-6-6-Plus-5S-Wireless-APT-X-Bluetooth-4-0-Music-Audio-Optical-Receiver-/361334545714

http://ebay.com/itm/Bluetooth-4-0-aptx-fiber-coaxial-audio-fidelity-lossless-Sound-wireless-Receiver-/161700561260

http://www.ebay.com/itm/Bluetooth-4-0-HIFI-Music-Receiver-Wireless-Audio-Adaptor-With-Coaxial-Optical-US-/141714880993 (toto nevravi ze ma apt-x, ale pouzity cipset ho podporuje, tak snad pojde tiez)

su i lacnejsie varianty so starsim stratovym protokolom za 1/4 ceny
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
puntoii
Nádejný hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 83
Bydlisko: Štúrovo

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 21:22:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Miero, ďakujem Ti za odpovede. Cenovka okolo 30USD/€ je si myslím akceptovateľná. Čo sa týka PC a týchto technológií, tak v nich posobim už asi 20rokov, no dnes je tempo vo vývoji obrovské a mojho času málo, musím si nechať poradiť. Netuším čo znamená opcia APTx ? Načo sa mi može zísť, resp. aké možnosti mi pridá ? Ohľadom kvality zvuku by som dodal iba toľko, aby sa zachovala aspoň tá skromná 256/320 internetových radií. Neviem, ako by to reagovalo, resp. či záleží na tom, čo by bolo cez tento BT most prehrávané, čo sa týka podpory zariadenia. Či by to dokázalo plynule streamovať aj napr. FLAC súbor s omnoho vyšším dátovým tokom, ako napríklad spomínané rádiá, resp. ako by som ho vedel využiť, aké má obmedzenia. Poslednou otázkou by bolo, či je možné sa k Tebou uvedeným zariadeniam dostať aj na SK.

Ďakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 21:38:57    Predmet: Odpovedať s citátom

jaj pockaj, tak to sme si mozno nerozumeli... tieto zariadenia ti prijmu bluetooth audio, napriklad streamovane z mobilu a vyslu ho pre receiver (spdif, alebo audio out)

ak chces skatulku, co bude prijimat radio a streamovat ho po bluetooth, tak to nebude ono
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 21:42:06    Predmet: Odpovedať s citátom

aptx je bluetooth audio kodek, ktory ma lepsiu kvalitu ako tie predchadzajuce bluetooth audio kodeky

a dostupne je to i u nas, kupis na ebay a pride ti to domov :)
akurat ak to cinania poslu s vyssou cenovkou ako 22 eur, tak mozno budes musiet riesit i dane+clo
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
puntoii
Nádejný hifista


Založený: 13 jún 2008
Príspevky: 83
Bydlisko: Štúrovo

PríspevokZaslal: Ne júl 19, 2015 22:05:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Ďakujem za vysvetlenie. Nie, porozumel si spravne. Chcem iba niečo, čo prijme BT signál t.j. receiver. Na všetko ostatné je tu PC. Pozrel som aj moznosti dodania, no lehota je celkom extremne. Viac než mesiac. Preto som sa informoval ohladom moznosti nakupu z SK
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist