Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Audio Nirvana 12inch Cast Frame

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predám
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
lubin
Nádejný hifista


Založený: 02 január 2010
Príspevky: 87

PríspevokZaslal: Št júl 24, 2014 21:47:45    Predmet: Audio Nirvana 12inch Cast Frame Odpovedať s citátom

Prodám výhodně tyto velmi pečlivě vyrobené reproduktorové soustavy s dvanácti palcovým plnorozsahovým měničem. Ozvučnice jsou vyrobeny dle nejlepších zásad dle projektu Davida Dickse z commonsense audio, který je distributorem těchto repoduktorů do USA a zároveň tvůrcem projektů pro jejich využití.
Reprosoustavy jsou vyrobené z MDF tl.32mm+4 výztuhy uvnitř skříně, jsou opatřeny smetanově bílým klavírním lakem. Podstavec je matně černý, osazen nerez hroty (stavitelné). Krycí mřížka z černé průzvučné tkaniny je uchycena pomocí neodymových magnetů, nehrozí tedy opotřebení úchytů. I když se jedná o projekt, jejich vzhled je na úrovni beden za několik desítek tis. Kč.
Použitá kabeláž uvnitř soustav je Kimber Cable 4TC, zlacené terminály.
Vnitřní objem reprosoustavy je 160 litrů, basreflex vyveden na zadní stěnu.
Co se týče zvuku...vynikající prostor díky pouze jednomu měniči poskytuje krásnou informaci o vzniku nahrávky. V mé poslechové místnosti hrají od 30Hz naplno. Bas je suchý , konkrétní a konturovaný. Reprobedny hrají nádherně zejména jazz, folk, akustické strunové i dechové nástroje jsou naprosto realistické a "přítomné". Parádní je např. kontrabas, basa, housle a další strunovky...
Dle mých zkušeností hrají fenomenálně se staršími stroji (které nejsou analytické) nebo s tepleji znějícími lampovými konstrukcemi. Je ale pravdou, že dobře hráli i se současným receiverem od Yamahy (druhý nejnižší model) a to bez korekcí na Pure Direct. (poklona Yamaze).
Pozor, nejsou to žádní drobečci, jeden kus váží cca.70kg.
Fotografie zašlu rád do SZ.
Bedny prodávám z důvodu částečné obměny sestavy vč. komponentů a beden.
Kdo tedy poslouchá akustické náhrávky kvalitních labelů a chce ryzí realitu a velikost nástrojů, je to volba pro něj.
Cenu si představuji na úrovni pouze materiálu (18tis.) a také po vzájemné dohodě.
Omlouvám se, ale nejde mě nějak vložit foto, tak alespoň odkaz....
http://ulozto.cz/xAhhSgQT/lub0156-jpg
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubin
Nádejný hifista


Založený: 02 január 2010
Príspevky: 87

PríspevokZaslal: So júl 26, 2014 09:03:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Odkaz na stránky Davida Dickse pro ty, co neznají:
http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=http://www.commonsenseaudio.com/customer.html&prev=/search%3Fq%3Dhigh%2Bend%2Bfull%2Brange%2Bspeakers%26hl%3Dcs%26biw%3D1280%26bih%3D781%26prmd%3Dimvns&sa=X&ei=ZhR5UIOTGYjh4QT92ICgBg&ved=0CEkQ7gEwAw

V současné době je mám zapojené, takže u mě ke slyšení....kousek od Brna i na Vašem železe. Basovou odezvu v místnosti lze ladit pomocí délky basreflexového portu (jsou vyrobené a k dispozici).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
godz
Hifi expert


Založený: 05 máj 2007
Príspevky: 1077
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: So júl 26, 2014 09:18:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Miesto tých nabubrelých kecov si mohol postnúť aspoň jedno meranie. Neviem kto je zvedavý na chválopspevy preložené pomocou translate google Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So júl 26, 2014 09:43:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Už slyším ty vejšky z 12" palcovýho vejškáče, to musí bejt něco úžasnýho.... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11177
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So júl 26, 2014 10:32:23    Predmet: Odpovedať s citátom

lubin napísal:
Odkaz na stránky Davida Dickse pro ty, co neznají:
http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=http://www.commonsenseaudio.com/customer.html&prev=/search%3Fq%3Dhigh%2Bend%2Bfull%2Brange%2Bspeakers%26hl%3Dcs%26biw%3D1280%26bih%3D781%26prmd%3Dimvns&sa=X&ei=ZhR5UIOTGYjh4QT92ICgBg&ved=0CEkQ7gEwAw

Lidé bývají líní klikat na odkazy, tak sem dávám malou ukázku několika prvních řádek...

! ". Wow, wow, a WOW jsem naprosto unešen vaší audio Nirvanas spárované se zesilovačem Creek Děkuji vám!" - Stephen Aichele

"! Svatá Jsou úžasný zvuk je neuvěřitelné.". - David Borts

"Ach můj bože miluju tyto reproduktory Miluji je tolik Amazing prostě úžasné..." - David Riesenbeck

"Dokončil jsem reproduktory a zvuk je senzační!!!! Naprosto neuvěřitelné! Kombinace je nejlepší zvuk, co jsem kdy slyšel, ruce dolů! Basy a výšky a všechno mezi tím je neuvěřitelný ! "- Wes Bishop

"Ježíši! Zvuk! Pořád tomu nemůžu uvěřit! Jsem od pozval" kamarády "kolem a stále tomu nemůžu uvěřit .... zvuk je soudržná, přítomný, bass habaděj, střední je zemřít. .. ale horní jasnost a usnesení, které se vymyká jejich cenovou! Nemůžu tomu uvěřit! Myslím, že říkal, že předtím? Většina doposud byly ohromeni! Je to neuvěřitelné a uspokojující .... jít postava? No suché jako ! kost jediný zvuk tady řidič Zmínil jsem se o basu Nemůžu uvěřit .... "- Dave Thompson (od Austrálie )

"Jen jsem chtěl říct, děkuji vám za nejlepší řečník, kterou jsem kdy slyšel. Jsem udělal 2,8 Velký Přístav Skříně a vše, co mohu říci, je "WOW"! Budu kupovat nějaké další reproduktory od vás brzy. Opět děkuji za tak skvělý řečník. "- Dallas Richardson

"Zvuk je neuvěřitelný Sakra Jediné, co mohu říci, je vaše ovladače jsou naprosto úžasné i ve srovnání s mým 15 palců ALTEC přemluví ..!." - Jam Hamidi

"Plný, bohatý, přirozený zvuk. Potom jsem se nikdy koupit vyrobeny reproduktory znovu. Širokopásmové reproduktory ........ je jediný způsob, jak jít. To zní lépe než cokoliv tam. Zvuk z tohoto systému je nejlepší, bar none "- Kevin James

"Děkuji vám, děkuji vám, děkuji vám. Stále zde v úžasu sedí, to fouká mi kamarádi $ 62K + stereo pryč. 12" litá Rámy, v 5,6 skříni, jsou skvostem. WOW "- Paul Eagle (od Austrálie )

"To, že umí zpívat jsem unešen zvuku V tento den hadího oleje, atd., to opravdu dělat svou práci.!" - Bene Garland

"Po dvou dnech jsem se udržet uvedení na záznamech a řekl:" Sakra! Sakra! Sakra! " Nikdy jsem vlastnil reproduktory s takovými krásnými high-end a bohatými texturami. Je to opravdu psychedelický zvuk. Běžím pár mých vlastních jednotlivých zesilovačů 45 trubek, s mým vlastním předzesilovačem, a není tam žádný problém s nízkou 2w výkonu řízení nich. "- Jeff Brown

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubin
Nádejný hifista


Založený: 02 január 2010
Príspevky: 87

PríspevokZaslal: So júl 26, 2014 14:02:36    Predmet: Odpovedať s citátom

godz...sorry, měl jsem to na liště, když jsem to kdysi hledal, tak mě to nedošlo, že se jedná zrovna o chvalozpěvy...nicméně, kdo bude chtít, prokliká se samozřejmě např. na základní stránku webu. Těm reakcím na webu věřím, nicméně je jisté, že Dicks si tam nic špatného nedá, je to jako s recenzemi...

kazzatel...zrovna Tebe nebudu poučovat o konstrukci beden. Za cenu 15-20tis. při dobře zvolených komponentech to hraje výborně. Připojíš-li to na ostřeji znějící železo stříbrem a pustíš tam nejnovější Mettalicu, tak to asi nebude to pravé ořechové.
Jinak DPA jsem měl také doma a šlo rychle pryč a nikde to nebleju do cizích vláken. Kdo bude chtít, přijede si poslechnout. Měním za bedny s další nulou na konci, proto mě už "nevyhovují".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Petrr234
Nádejný hifista


Založený: 29 apríl 2014
Príspevky: 61
Bydlisko: Slovenská 642/2,Liberec

PríspevokZaslal: So júl 26, 2014 16:26:22    Predmet: Audio Nirvana 12inch Cast Frame Odpovedať s citátom

Zdravím,prosím Tě na stavbu těch skříní jsi použil projekt od Nirvány?

Dík za odpověď.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubin
Nádejný hifista


Založený: 02 január 2010
Príspevky: 87

PríspevokZaslal: So júl 26, 2014 17:29:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj...ano, projekt od DD 5,6MK II, vnitřní objem cca.160l. Jsou ale podstatně lépe vyztuženy a zadní stěna není souběžná s přední (kvůli odrazům). Bassreflex je vyveden dozadu (konzultováno s Dicksem osobně). Na 5,6 MK II se někdy doporučuje (podle odezvy místnosti) , bassreflexový nátrubek dlouhý 15 cm. Přidá na středních basech a ubere na úplném spodku. U mě se osvědčil otvor bez nátrubku, nicméně obojí je připraveno.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: So júl 26, 2014 17:51:26    Predmet: Odpovedať s citátom

<OT>
lubin napísal:
Připojíš-li to na ostřeji znějící železo stříbrem a pustíš tam nejnovější Mettalicu, tak to asi nebude to pravé ořechové.
Obavam sa, ze ta metelica nebude hrat na nicom Wink
</OT>
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kazzatel
Hifi inventar


Založený: 19 január 2007
Príspevky: 6970

PríspevokZaslal: So júl 26, 2014 18:07:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Slyšel jsem dost jednopásmáků abych si to uměl představit...A žes dal DPA pryč ? A co má bejt ? Podle toho na čem posloucháš, se tomu ani nedivím....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubin
Nádejný hifista


Založený: 02 január 2010
Príspevky: 87

PríspevokZaslal: So júl 26, 2014 21:44:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
<OT>
lubin napísal:
Připojíš-li to na ostřeji znějící železo stříbrem a pustíš tam nejnovější Mettalicu, tak to asi nebude to pravé ořechové.
Obavam sa, ze ta metelica nebude hrat na nicom Wink
</OT>


tak, tak.... Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubin
Nádejný hifista


Založený: 02 január 2010
Príspevky: 87

PríspevokZaslal: So júl 26, 2014 21:49:24    Predmet: Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Slyšel jsem dost jednopásmáků abych si to uměl představit...A žes dal DPA pryč ? A co má bejt ? Podle toho na čem posloucháš, se tomu ani nedivím....


DPA se ani neohřálo chlapče. A bylo to na jiných bednách Laughing , ale jinak si na svůj věk dobře domýšlivej Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Petrr234
Nádejný hifista


Založený: 29 apríl 2014
Príspevky: 61
Bydlisko: Slovenská 642/2,Liberec

PríspevokZaslal: Ne júl 27, 2014 18:22:11    Predmet: Audio Nirvana 12inch Cast Frame Odpovedať s citátom

Ahoj,prosím Tě od kud jsi a bylo by možné Ty bedny slyšet?
Bylo by možno mi na mail poslat více foto. Díky.
farskypetr@seznam.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubin
Nádejný hifista


Založený: 02 január 2010
Príspevky: 87

PríspevokZaslal: Ne júl 27, 2014 20:30:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj...poslal jsem Ti mail.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubin
Nádejný hifista


Založený: 02 január 2010
Príspevky: 87

PríspevokZaslal: Pi november 14, 2014 17:18:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Stále v nabídce....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
aretax
Hifista - pokročilec


Založený: 18 máj 2010
Príspevky: 429
Bydlisko: slovakia

PríspevokZaslal: Pi november 14, 2014 20:03:19    Predmet: Audio Nirvana Odpovedať s citátom

kazzatel napísal:
Slyšel jsem dost jednopásmáků abych si to uměl představit...A žes dal DPA pryč ? A co má bejt ? Podle toho na čem posloucháš, se tomu ani nedivím....

O čo Ti vlastne ide? Pokiaľ viem čítať, Lubin predáva v predajnom vlákne reprosústavy a predáva ich na počúvanie, nie na pokusy z meraním. Ak Ťa zaujímajú merania, prečo ho slušne nepoprosíš, či by nebol ochotný Ti ich nechať zmerať? Síce neviem prečo, lebo ich aj tak nekúpiš. Alebo sa riadiš heslom: čo nie je odo mňa, musí byť na ho...? Vyzerá to tak.

_________________
112233
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubin
Nádejný hifista


Založený: 02 január 2010
Príspevky: 87

PríspevokZaslal: St júl 29, 2015 20:15:41    Predmet: Odpovedať s citátom

stále nebo spíše znova aktuální....ideální k lampě...klidně doneste svůj zesík a vyzkoušíme...

cena dohodou
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubin
Nádejný hifista


Založený: 02 január 2010
Príspevky: 87

PríspevokZaslal: St august 12, 2015 21:14:05    Predmet: Odpovedať s citátom

UP Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubin
Nádejný hifista


Založený: 02 január 2010
Príspevky: 87

PríspevokZaslal: Ne október 18, 2015 20:31:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Prodáno
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predám Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist