Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Výber sluchadiel do cca250€ k701, hd650 ci dt990 ?

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Twingo
Hifi obsluha


Založený: 06 júl 2013
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: So január 04, 2014 21:58:53    Predmet: Výber sluchadiel do cca250€ k701, hd650 ci dt990 ? Odpovedať s citátom

Ahojte, chcel by som poradiť s výberom slúchadiel do cca (alebo resp. v cene) 250€ možno aj drahšie kedže ISIC odratáva DPH...
Chcel by som otvorené sluchadlá, počúvam rock, 80/90te roky( pop), metal, niekedy aj dubstep, dnb no niekedy aj klasiku čiže taký univerzál...
Doteraz som mal z tých lepších senn hd 598, etymotic hf5 a uzavreté audio technica ath-m50. Teraz mám vybraté Akg k701, Beyerdynamic dt990 a Sennheiser hd650. Nebránim sa iným návrhom a budem len rád Smile

Kedže som mal etymotic hf5 ktoré majú analytický prejav, ako sú "analytické" oproti k701 ? kedže som nemal také slúchadlá tak neviem či chcem k701 ci skôr "zábavnejšie" dt990 či hd650.
Ako sú na tom dt990 oproti hd650 ? aké rozdiely sú medzi nimi ?
Zosilovač ešte nemám kúpený ale mám v pláne ísť do BVaudio HeadAmp, stačí na tieto slúchadlá (poprípadne je dobrý nápad niečo DIY ?) ?
Aký D/A prevodník by som k ním mal kúpiť ?
Ako sú na tom s priestorom a plasticitou ci separaciou ?
Aké by ste mi iné doporučili ?

Za odpovede ďakujem Smile

_________________
Etymotic Hf-5
Sennheiser HD 598 (už nemám)
AKG k512 MK II
Maxell RetroDJ
Koss Pathfinder
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Ne január 05, 2014 08:25:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Před koupí si určitě sluchátka vyzkoušej. Kromě uvedených vybírej i mezi Sennheiser HD880, 990tky ve verzi PRO, German Maestro GMP400, Philips Fidelio X1 nebo ze sekáče třeba Grado 225.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocmeister
Hifista - pokročilec


Založený: 09 október 2008
Príspevky: 344

PríspevokZaslal: Ne január 05, 2014 10:21:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejpodobnější projevem na Etymotic HF5 jsou z tebou zmíněných určitě K701. Tedy nejanalytičtější. Jinak bych řekl, že mezi DT990, HD650 a K701 jsou docela velký rozdíly v charakteru. Chce to slyšet.
_________________
REPRO: ATC SCM40mkII, sub B&W Nautilus ASW 825, AMP: 2x MF 550K, DAC: Hegel HD30, spoustu drátů a jiné snake oily...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne január 05, 2014 10:22:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Kubo, myslel jsi asi Beyerdynamic DT880 a DT990 pro. Jinak souhlas s tím, že je třeba sluchátka slyšet, obzvláště analytické modely jako AKG K701.
_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bogino
Hifista - pokročilec


Založený: 05 september 2012
Príspevky: 386

PríspevokZaslal: Ne január 05, 2014 12:43:07    Predmet: Re: Výber sluchadiel do cca250€ k701, hd650 ci dt990 ? Odpovedať s citátom

Twingo napísal:
Zosilovač ešte nemám kúpený ale mám v pláne ísť do BVaudio HeadAmp, stačí na tieto slúchadlá (poprípadne je dobrý nápad niečo DIY ?) ?
Aký D/A prevodník by som k ním mal kúpiť ?

Ono je to tak, ze sluchadla uvazovanej kategorie vhodny DAC + AMP potrebuju, inac sa ti cast investicie do sluchadiel straca v podobe menej kvalitneho zvuku a niektore sluchadla by si zo slabeho zdroja ani nevybudil.
Kde zacat - sluchadla alebo zelezo - je ako o vajci a sliepke. Vhodnejsie by bolo zacat sluchadlami, lebo tie sa najpodstatnejsie podielaju na charaktere zvuku. Lenze do coho ich zapojis? Sluchadla sa da lahsie pozicat, nez zelezo. Zial, u nas obchody ponukaju spustu dobrych sluchadiel, ale ponuka zeleza je oproti zahraniciu ovela obmedzenejsia. Clovek je potom nuteny najskor si zadovazit zelezo a potom na nom vyskusat viacero sluchadiel. Nie je to celkom optimalne, ked sa vyber odvija od zeleza a nie od sluchadiel, ale je to lepsie, nez kupa zostavy naslepo bez vyskusania.

Alebo ... neviem odkial si, ak z BA alebo mas sem cestu, hifisluchadla.sk ponukaju moznost vyskusania na predajni a maju tam DAC + sluch. zos. od HiFiMan. Aj keby si sa rozhodol pre iny sluch. zos., pre porovnanie charakteru sluchadiel by to mohlo byt pre teba uzitocne.

Ak by si kupil zelezo dopredu, sluchadla si mozes pozicat na tyzden z sk.sluchatka.net, pozri ich web pre detaily. Alebo kupit viacere cez internet a niektore do tyzdna na zaklade zakonneho naroku vratit.

Najprv sa rozhodni pre strategiu, ako chces problem vajca a sliepky rozlusknut.

_________________
Moje testy: http://headaudio.weebly.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Twingo
Hifi obsluha


Založený: 06 júl 2013
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: St júl 16, 2014 08:03:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak, oživím to tu Very Happy
Ešte stále ich stále nemám Confused Crying or Very sad ale, dostal som sa a testujem AKG K702, rozpíšem sa ešte poobede, no teraz tak narýchlo, ako by utiahli slúchadlá zos. BV Audio Headamp a ako DAC (ktorý je pravdepodobne dôležitejší - tie detaily, soundstage sa asi sami neukážu Very Happy) Objective dac ? Teraz to mám, bohužial, len na pc zvuk (10e) karte a na mobile (nezastrelte ma prosim) a soundstage je taký, hm je ho trochu počuť, no také niečo ako zvuky vpredu či vzadu, ani náznak, mám pocit že hrajú tak ako cca 90e sluchadlá, idem večer otestovať bvaudio headamp a v pondelok v jednom obchode q701.
A prečo sú tie basy také aké sú ? oni dokážu aj teraz zahrať hlboké, silné basy, no len niekedy, naozaj len niekedy, nechápem prečo ?
Môže byť že sa mi teraz zdajú dokonca horšie ako Senn HD598 ? (ano, viem, rozdielne typy sluchatok) zatial si to vysvetlujem tym že tie senny boli menej náročné na kŕmenie, preto hrali "lepšie" (nie basy, tie nemyslím, ale napr aj soundstage, či niekedy pri takom nickelbacku, offspring či nirvane mám pocit že ma to unavuje, proste nemám chuť to počúvať, pri sennoch to bolo tak Že aj opočúvanú pesničku som začal znova počúvať)

No a nakoniec či by niekto vedel poradiť, rozdiely medzi (vyberám z DT 880, 990 Senn HD 600/650 a AKG k702 prípadne q701) DT 880 a K 701, ževraj by DT mali mať o niečo viac detailov, no o dosť menší soundstage a ešte menej basov (tým pádom by som ich vyradil zo zoznamu), potom rozdiel medzi DT 990 (pravdepodobne budem brať premium/2005 edition ako pro, uvidim ešte, naštudujem rozdiely, dokonca ževraj aj v k701 a k702 su malé rozdileli, no možno resp. pravdepodobne ich len mal každé inak zahorené) a Senn HD 650/600

No ale už ma to fakt unavuje, štve, stále skúŠanie, rozmýšlanie, študovanie.... Confused K702 by som fakt chcel, dokonca sa mm vzhladovo nepáčili, skôr sa mi páčili DT 990 či HD650, ale keď ich mám, nádherné sú Wink a to pohodlie, zvuk, výšky, soundstage aj keď zatial malý...no basy, nie som basshead, no už aj keĎ pri rocku to chýba, hm...a zase senny, aký by bol ináč rozdiel medzi HD 598 čo som mal a HD650 ? lebo 650 a 600 by si mali byť blízke, no hd 600 porovnávali s hd 590, no a pri hd 598 som bol ohúrený, predsa len, prvé otvorené slúchadlá Smile no mal som pocit že by som chcel ešte niečo viac, možno by to riešil dac a amp, no neviem, plus ich chcem mať dlho, faaakt dlho (to som este zacal citat ze hd 650 su take "pomale", zevraj su nie su take zabavne ako hd600, maju menej vysok (a ja vysky velmi rad, no aj basy...), menej detailov a mensi soundstage (to mi bolo jasne ked k702 maju najvacsi za tu cenu tusim) neviete niekto ale okolko ?), takže preto radšej o "triedu" vyššie a priplatím teda za tie 240, 250 eurové... (hd 650 by som mal za 240 Smile beyery za 200 aj k702) + kontroloval som či nenájdem bublinky, našiel som , no sluchátka mám z alzy na dva týždne, takže ich aj tak či tak vrátim, no ako sa tomu dá vyhnúť, ak nechcem k701, (q701 ešte neviem) ? a ešte, ma napadlo Very Happy aký by bol rozdiel medzi k 702/q 701 a k712 ? padli mi do oka, tie už sú dosť drahé, no bez dph by to možno išlo....ale asi nie, budem mať asi problém kúpiť už dac a amp (padlo mi do oka kombo odac a o2 amp za 270dolarov http://www.jdslabs.com/products/48/o2-odac-combo/, alebo schiit (ano vyslovuje sa to tak ako si myslite Very Happy) magni a modi, mozno ze aj vali a loki )

este aj to ze dt 990 a hd650 su velmi blizke, len beyeri trochu horsie ? ak by to tak bolo tak by som aj dt 990 "vyskrol" a uz by mi zostavali len hd650 a k702/q... no aj tak som nasiel este teda hifiman 300, german maestro gmp 400...po uzarvorenych sa asi uz nema zmysel pozerat, na avmanii si zacali velmi pochvalovat shure 940 (aj ked uz mozno su "unudeni" z otvorenych ?)


ano viem, rozpisal som sa Very Happy dufam ze mi odpoviete, budem fakt vdacny, uz som bezradny a hlavne unaveny a nestastny a predsa to ma byt hobby, radost zo zvuku...

_________________
Etymotic Hf-5
Sennheiser HD 598 (už nemám)
AKG k512 MK II
Maxell RetroDJ
Koss Pathfinder
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Twingo
Hifi obsluha


Založený: 06 júl 2013
Príspevky: 25

PríspevokZaslal: St júl 16, 2014 08:06:21    Predmet: Re: Výber sluchadiel do cca250€ k701, hd650 ci dt990 ? Odpovedať s citátom

bogino napísal:

Najprv sa rozhodni pre strategiu, ako chces problem vajca a sliepky rozlusknut.




Zelezo urcite nebudem najprv kupovat, nemam na to ani dost skusenosti, ani dost penazi to pripadne potom menit, nemyslim si ze by to asi bolo vhodne

_________________
Etymotic Hf-5
Sennheiser HD 598 (už nemám)
AKG k512 MK II
Maxell RetroDJ
Koss Pathfinder
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St júl 16, 2014 09:19:32    Predmet: Odpovedať s citátom

K70x maju velmi presne basy (subjektivne sa ich moze zdat malo), ale treba na ne poriadny retazec. Ak ti je malo basov, skus HD 600, pripadne Bayery.

Twingo napísal:
A prečo sú tie basy také aké sú ? oni dokážu aj teraz zahrať hlboké, silné basy, no len niekedy, naozaj len niekedy, nechápem prečo ?
Pretoze hraju to, co je v nahravke a nie to, co by si ty chcel, aby hrali.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 769

PríspevokZaslal: St júl 16, 2014 11:21:44    Predmet: Odpovedať s citátom

K70x objektivně málo basů nemají ale subjektivně jich málo mají. Může zato velké množství výšek které nutí většinu posluchačů poslouchat na nižší hlasitosti a tím pádem i vnímání basů je menší. Konečně co by lidé za ty peníze chtěli. Jinak drahý řetězec nic nezmění, to je prostě vlastnost těchto sluchátek.

Naposledy upravil ZdeNek II dňa St júl 16, 2014 14:35:03, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: St júl 16, 2014 14:25:01    Predmet: Odpovedať s citátom

+ ked sa k tomu prida "uskriekany" zvysok, tak zacina Peklo na Zemi Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zyx66
Nádejný hifista


Založený: 13 marec 2009
Príspevky: 78
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po september 14, 2015 13:36:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Dlhsiu dobu pouzivam DT880 (2003) 250ohm. Rozmyslam o kupe novych sluchadiel a potreboval by som poradit, na ktore typy upriamit pozornost. Celkovy prejav DT880 mi vyhovuje, hlavne teda na rock a metal mi pasuju paradne, ale casto pri popovych alebo tanecnych veciach mi prekazaju vysky, proste niekedy to taha za usi, sikavky su niekedy vyrazne az sa citim unaveny a musim to vypnut. Viete mi odporucit ktorym smerom ist? Bas mi vyhovuje, stred je jemnunko zastrety co sposobuju asi aj tie vysky no a vysky samotne, je to charakteristika beyerov asi vseobecne ze su trochu viac pritomne. Pocuvam najviac rock, pop, metal. Klasiku jazz vobec. Budget je 250E.
Co tak citam po weboch tak K701,702 ze zneju podobne len basov je menej, HD600 ze je prejavom uplne ine, z lacnejsich Shure Srh840 (uzavrete). Dik za rady, nazory. M.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Po september 14, 2015 14:17:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Idea

http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1231522

http://galerie.avmania.e15.cz/showphoto.php?photo=28313&limit=recent

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zyx66
Nádejný hifista


Založený: 13 marec 2009
Príspevky: 78
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St september 16, 2015 14:11:45    Predmet: Odpovedať s citátom

to Bacil ... dik

nakoniec som sa rozhodol ze kupim uzavrete sluchadla, a do finale som vybral Shure SRH840 a AKG K272 (neviem ci nemaju nejakeho nastupcu, ci sa este predavaju). Nad inymi neuvazujem. Viete niekto porovnat zvuk oboch? Vdaka

edit: pozeram ze sa predavaju len Akg K271. Plus este do vyberu pridavam Akg K550
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: St september 16, 2015 18:14:51    Predmet: Odpovedať s citátom

svojho casu som porovnaval sluchatka do cca 400Eur a Bayery by som si ja osobne nevybral (ci uz 880 alebo DT990). Dovodom je prave ona "unavnost" Nakoniec sa mi pacili najviac HD650.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: St september 16, 2015 21:14:58    Predmet: Odpovedať s citátom

zyx66 napísal:
... do finale som vybral Shure SRH840 a AKG K272 (neviem ci nemaju nejakeho nastupcu, ci sa este predavaju). Nad inymi neuvazujem...
... no to si teda moc nepolepšíš ... skôr naopak Confused
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Št september 17, 2015 05:47:32    Predmet: Odpovedať s citátom

to uz bude urcite lepsia volba z lacnejsich HD600. ako tie Shure a AkG 272.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Pi september 18, 2015 08:22:34    Predmet: Odpovedať s citátom

272 mají normální zvuk, spíše středový, bez zdůrazněných okrajových pásem. Určitě jsou pohodlnější. 840tky jsou, podle mne, zvukově trošku lepší. Oboje jsou v rámci uzavřených typů dobrá volba. Ovšem, jak píše bacil HD600 nebo i ty 880tky hrají lépe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
zyx66
Nádejný hifista


Založený: 13 marec 2009
Príspevky: 78
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po september 21, 2015 07:48:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte,

dakujem za rady, tak som kupil Shure 840 a DT880 (2003) budu na predaj, tak ak by ste niekto uvazoval nad nimi, tak sa ozvite, dnes vecer pojde inzerat na web.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist