Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Elektronkovy zosilnovac s 2A3
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Staticx
Hifi obsluha


Založený: 16 september 2015
Príspevky: 33

PríspevokZaslal: Ut september 22, 2015 12:12:29    Predmet: Elektronkovy zosilnovac s 2A3 Odpovedať s citátom

Zdravim Vas pani odbornici. Potreboval by som aby ste sa mrkli na schemu na obrazku a napisali svoj nazor na nu. Mam za sebou par elektronkovych zosilnovacov, ale chystam sa do niecoho takehoto. Podla mna to vyzera na dost ciste zapojenie s cistym zvukom. SRPP vstup, priama vazba medzi stupnami a dokonca ziaden odpor a kapacita na katode 2a3. Mate niekto s niecim podobnym skusenost? Pripadne aspon teoreticke postrehy. Napajaciu cast nerieste prosim. Ani ten naopak nakresleny potenciometer na vstupe.

Pre neregistrovanych: http://image.neonus.sk/image/me/38d7b7231edfe61b181824f070b40eb5.jpeg

Dakujem pekne
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tall
Hifi obsluha


Založený: 23 apríl 2008
Príspevky: 40
Bydlisko: Slovensko

PríspevokZaslal: Ut september 22, 2015 19:45:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Skôr by som prívítal, keby si tento jednoduchý amp na prkne postavil, postnul nám nejaké meranie, postrehy z posluchu a až potom sa opýtal, čo my na to. Lebo niektoré veci, čo tu bádaš, sme poniektorí už aj zabudli.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Staticx
Hifi obsluha


Založený: 16 september 2015
Príspevky: 33

PríspevokZaslal: Ut september 22, 2015 19:53:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Prave preto sa pytam, ze mozno niekto zalovi v pamati. Pripadne sa vyjadri k takemuto druhu zapojenia, lebo je fakt zriedkave. Nie je to z mojej hlavy. Chcem sa pustit do stavby a ak mi to tu niekto vyhovori, tak usetrim kopu penazi. Podla mna by to mohol byt fakt slusny kus. Mate niekto iny nazor na tento typ zapojenia?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tall
Hifi obsluha


Založený: 23 apríl 2008
Príspevky: 40
Bydlisko: Slovensko

PríspevokZaslal: Ut september 22, 2015 20:10:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto zapojenie nebudem rozoberať. Pustil si sa do jedočinnej triedy s triódami na konci. Je to dlhá cesta. Tu sú dôležité najmä dve veci: výstupné trafo a reproduktor s jeho ozvučnicou.
Budenie 300B alebo 2A3 je samostatná kapitola, ale na Google je hafo odkazov. Ak sa nechytáš, tak poslať na mriežku 300B cca 75Vrms s nízkym THD nie je sranda. To prkno ťa neminie. Ak ostaneš u nejakého EI trafa na výstupe, tak sa ďalej nepohneš. Ak teraz si hovoríš, že kecám, tak za rok, za dva, prídeš na to, že bez dvojitého C jadra s plechmi 0,13-0,15mm sa nedostaneš ďalej.
Držím palce, aby ti ostal zápal pre SET.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Staticx
Hifi obsluha


Založený: 16 september 2015
Príspevky: 33

PríspevokZaslal: Ut september 22, 2015 20:26:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Tall napísal:
Toto zapojenie nebudem rozoberať. Pustil si sa do jedočinnej triedy s triódami na konci. Je to dlhá cesta. Tu sú dôležité najmä dve veci: výstupné trafo a reproduktor s jeho ozvučnicou.
Budenie 300B alebo 2A3 je samostatná kapitola, ale na Google je hafo odkazov. Ak sa nechytáš, tak poslať na mriežku 300B cca 75Vrms s nízkym THD nie je sranda. To prkno ťa neminie. Ak ostaneš u nejakého EI trafa na výstupe, tak sa ďalej nepohneš. Ak teraz si hovoríš, že kecám, tak za rok, za dva, prídeš na to, že bez dvojitého C jadra s plechmi 0,13-0,15mm sa nedostaneš ďalej.
Držím palce, aby ti ostal zápal pre SET.

Dakujem, za nejaky konstruktivnejsi komentar. Tieto veci viem, samozrejme preto chcem objednat fakt kvalitne suciastky. Vystupaky samozrejme C jadro. Repro mam Dynavox Impulz III 95dB. Prehravac Marantz UD7007. Momentalne hram na SE s 2a3. Ale je to klasicke zapojenie s vazbovym kondikom a fixed Bias. Vystupaky su EI, samozrejme tensie plechy s medzerou. Tie som dal vinut v Blatnej spolu aj s napajacim trafom. Mimochodom vrelo odporucam tuto firmu, najme na napajacie trafa. Pekne prevedenie, nulovy hluk - skoda ze nedodavaju kryty na vinutia. Co sa tyka schemy v uvode tohoto vlakna, tak sa chcem posunut od mojho terajsieho zosiku este niekam vyssie - preto to zapojenie bez vazboveho kondika a velkeho odporu a kapacity na katode 2a3. Co sa tyka 300B, do toho nejdem...vykonovo mi staci 2a3 a aj budic bude jednoduchsie odladit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tall
Hifi obsluha


Založený: 23 apríl 2008
Príspevky: 40
Bydlisko: Slovensko

PríspevokZaslal: Ut september 22, 2015 20:46:25    Predmet: Odpovedať s citátom

A aké máš 2A3, teda aký výrobca, resp či originál 2x15W alebo JJ2A3?
Každé EI s "tenšími plechmi" sú klasické orientované 0,35mm. Keďže SET má DC 60-100mA-DC/ jedna lampa, tak musí byť vzduchová medzera. EI trafo v tejto konfigurácii má plechy zložené samostantne "E" a samostatne "I". Z pohľadu valcovania a teda aj permeability je všetko OK okrem spojky na "E" plechoch. Ňou je všetko determinované. Teda 2xC je nevyhnutnosť. Pre 10W aspoň 15cm2, pre 20W 24cm2. Počitať, počitať - navijať a merať.
Len sa nepýtaj prečo. Cez niektoré veci nejde vlak. Pre toto je SET krásna. Kto miluje P-P treba mu to nechať a podporovať ho v tom. Ale SET sa nesimuluje, SET sa miluje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Staticx
Hifi obsluha


Založený: 16 september 2015
Príspevky: 33

PríspevokZaslal: Ut september 22, 2015 20:59:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobre si to napisal. Nemam od JJ. Su Sovtek. Ine som tam neskusal. Subjektivne to hra nadherne - milujem ten zvuk SE, presne ako pises. Co hovoris na Sovtek?

Mne vykonovo staci kludne tie 3W, co ponuka jedna 2a3. Bedne hraju hlasno jak svina. Povodne som chcel zainvestovat do nejakych super kvalitnych kondov papier v oleji alebo aj ine, ale ked som videl tie ceny...Najlepsie ze pri najdrahsom z nich napisali, ze hra tak, ako keby boli stupne priamo viazane. Tak som si povedal, ze rovno postavim priamo viazany zosik a nebudem sa o detaily oberat nejakym superdrahym kondikom. Samozrejme okrem C jadra na vystupe, chcem zainvestovat aj do dalsich komponentov. Strieborne signalove kabliky atd...chcem to fakt vymakat. Najskor som rozmyslal o Loftin White, ale schema, ktoru som publikoval, sa mi paci este viac...chcem skusit na tom stavat. Preto sa pytam, ci ma niekto prakticke, pripadne teoreticke skusenosti/nazory.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tall
Hifi obsluha


Založený: 23 apríl 2008
Príspevky: 40
Bydlisko: Slovensko

PríspevokZaslal: Ut september 22, 2015 21:02:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Skúšaj všeličo, ale bez super OT nemáš referenciu. Najprv super vystupák, a potom dolaďovať predok. Ako poznáš zmenu na predku, keď budeš mať OT humus?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jeremysk
Hifista - pokročilec


Založený: 28 november 2010
Príspevky: 415

PríspevokZaslal: Ut september 22, 2015 21:05:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Čo poviete na tento výstupák
http://www.ogonowski.eu/transformers/single-ended/lo-se25-3/

_________________
Vo výstavbe: KT88 SE, Jensen Troels, SPX A40
Meditujem pri:pasiv HTPC, Primare CD31, Gustard x22, DAC1794 NOS 8xPCM1794, SPX2010, 2xDPA380MK2, Hypa17,SPX A40, Ekta Grande
Sluchadlá: Hifiman HE6, Grado SR325, SPX DHA1
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Staticx
Hifi obsluha


Založený: 16 september 2015
Príspevky: 33

PríspevokZaslal: Ut september 22, 2015 21:05:56    Predmet: Odpovedať s citátom

V tom uplne suhlasim. Ako pisem, vystupak nezanedbam. Mas prosim ta nejaky preferovany? Konkretny vyrobca/typ? Cenovy strop na kus dajme cca 250€. Da sa vlastne v tejto cene zohnat, fakt slusne hrajuci kus?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št september 24, 2015 11:12:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Připadá mě to jako snobské vyhazování peněz.
To zapojení není moc dobré, řekl bych přímo hovadské Smile

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
menhir
Hifista


Založený: 27 september 2010
Príspevky: 148
Bydlisko: Ostravsko

PríspevokZaslal: Št september 24, 2015 11:41:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Zapojení nebudu komentovat, to nechám povolanějším. S výstupáky Ogonowski mám velmi dobré zkušenosti. Excelentní poměr kvalita/cena.
_________________
Mám úctu ke všem, kteří slyší co já neslyším
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Staticx
Hifi obsluha


Založený: 16 september 2015
Príspevky: 33

PríspevokZaslal: Št september 24, 2015 13:41:33    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
Připadá mě to jako snobské vyhazování peněz.
To zapojení není moc dobré, řekl bych přímo hovadské Smile


Vdaka za nazor. Vies mi prosim vyjasnit, preco to nie je moc dobre zapojenie?
A ake zapojenie by si navrhol ty? Uvazoval som aj o Loftin White topologii, kedze je bez kapacity medzi stupnami, ale nepacil sa mi dost velky odpor na katode 2A3.
Mne ide o to aby ten zosik hral cim cistejse, s nizkym THD a s maximalnymi detailami. Jednoducho nejake vseobecne najkvalitnejsie zapojenie. Ak nieco teda mas, skus hodit nieco do placu.[u]
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tall
Hifi obsluha


Založený: 23 apríl 2008
Príspevky: 40
Bydlisko: Slovensko

PríspevokZaslal: Št september 24, 2015 16:50:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Tú tvoju schému sa mi ani nechce rozoberať. Len si uvedom, že u novalových lámp je rozptyl parametrov +/-50% oproti katalógovému údaju tolerovaný. Výrobcovia si z toho ťažkú hlavu nerobia. Aspoň môžu robiť výber, a výber z výberov a super výber so zlatými nožičkami... V tom tvojom zapojení sa nemáš na čo spoľahnúť, že v pozícii SRPP ti bude u každej použitej lampy rovnaké Udc na hornej katóde. Každý jeden volt odchýlky ti zmení prúd 2A3 o cca 4mA. A tých voltov môže byť aj viac ako desať.

http://www.jeack.com.au/~lucas/2A3SRPP.jpg

U tohoto zapojenia to je o chlp lepšie v tom, že je automatic bias v katóde 2A3 a máš trimer na nastavenie kľudového prúdu v anóde SRPP. Ale nechcem vedieť, čo sa deje v 2A3 v prvých sekundách po zapnutí, keďže ona je nažhavená okamžite.
Nech budeš robiť zapojenie akékoľvek použi automatic bias u 2A3 a premosti ho MKP motorákom 50-80uF, s option prepínačom s kondíkom a bez. Zmena tam bude počuteľná. Čo sa týka budenia, skončíš po nejakom čase asi s interstage trafom napr. Lundahl a na predku nejaký WE inkurant.
Tá SRPP však nie je ako budič márna, lebo jej skreslenie na rozdiel od SE budenia nemá výraznú 2.harm. Lebo dva SE stupne s výraznou 2.harm. za sebou produkujú vo výsledku 3.harm.
Howgh. Lebo tu už budú vznikať flame.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št september 24, 2015 16:55:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Na malý THD s flaškama bez zv zapomeň.
Druhou harmonickou v % mají audiofilové rádi Very Happy

Přes 200V na anodě E88CC není zrovna moc kosher.
Jak budeš nastavovat pracovní bod té koncové triody ?
Budeš bojovat s brumem, jak od +250V, tak od -250V, ale i od žhavení té koncovky.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št september 24, 2015 17:05:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Tall, to je úžasný si tam vytápět dalších 12W do odporu Smile

Co máte proti ac vazbě ? to je tak nejmenší zlo.

A ten úžasný SRPP je navržený pro nějaké zatížení, bez zátěže se nechová o moc jinak, než samotná trioda do odporu v anodě.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Tall
Hifi obsluha


Založený: 23 apríl 2008
Príspevky: 40
Bydlisko: Slovensko

PríspevokZaslal: Št september 24, 2015 17:49:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale ten odkaz, ako som napísal, je len o chlp lepší. A ten Rload a Ia pre SRPP bude chlapec (sám, s nami, s vami) riešiť, až príde na rad coupled kondík alebo interstage trafo. Nemôžeme ho postaviť ihneď pred naše riešenia, lebo by nás z kraja odmietol. Mne je jasné, že skončí u klasického konca pre (WE) 2A3, s napájaním cca 275V s blokovaným alebo neblokovaným odporom v katóde a s budičom, aký sa mu zapáči. Je isté, že ich do dvoch rokov ich vyskúša niekoľko. Zdá sa, že chlapec počuje a podľa svojích uší si to bude ladiť. Nechajme ho pracovať. My dedoušci ho môžeme akurát potlačiť smerom, o ktorom si myslíme, že je správny.
Lampy nie sú zlé, veď tie párne, hlavne 2.harm, čo zožerú symetrické cesty v nahrávacom štúdiu, dokáže nahradiť jedine SET. Až z nej lezie napr. ženský hlas taký, aký som ho počul v reále pri nahrávaní. A to vám povie každý hudobník, krorý sa počul po nahrávaní playbackov. Pokiaľ boli lampy v štúdiu pri odposluchoch a lampy v rádiach a televízoroch (obvykle SE), všetko bolo OK. Ako sme prešli v 1974 na solid state štúdia, hudobníci sa nepoznali. Aj lampy v stoloch boli v symetrike, ale boli to lampy!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Staticx
Hifi obsluha


Založený: 16 september 2015
Príspevky: 33

PríspevokZaslal: Št september 24, 2015 19:03:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Vdaka za odpovede pani.
Co sa tyka mojho zapojenia:
- Napajacie zdroje budu zalozene na regulatore LM317, samozrejme zapojenie prisposobene na 250V. Cize to nebude klasika CRC/CLC. Vychadzal som z knihy Valve Amplifiers od Morgana Jonesa
- Kludovu prud 2A3 sa bude nastavovat spodnym zdrojom - jeho napatie bude v urcitych medziach nastavitelne
- Brum zo siete dufam, ze sa neprejavi, kedze pouzijem zdroj HT ako som spominal. Zhavenia chcem tiez usmernit a filtrovat. Zhavenie mam takto riesene aj v mojom sucastnom zosiku a brum vobec nepocut (iba ked je ucho na repraku)
- PS: na anode ecc88 nebude viac ako 200V

Co na to poviete teraz?

S mojim sucastnym zosikom SET som dost laboroval a presne tak, skusal som vseliake zapojenia ako budic a najlepsie my vysiel SRPP bez bypass kondiku na katode. Cim bol nizsi kludovy prud tym to hralo cistejsie a vyrovnanejsie. Samozrejme po urcitu hranicu... Moj subjektivny nazor. Ale potvrdilo mi to aj priebezne meranie osciloskopom. Je pravda, ze SRPP mam tu zatazeny...to vsak nie je problem doplnit aj do tejto novej schemy.

Kludne by som bol aj za medzistupnove trafko, ak je to nejlepsie riesenie pre najlepsi zosik na svete Smile Podla mojho nazoru priama vazba je priama vazba. Ak mi odporucite nejaku osvedcenu Hi-END schemu budem velmi rad, moze byt aj s trafom. Samozrejmostou je cim vyssia kvalita vystupaku, to mi je jasne. Dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št september 24, 2015 19:34:02    Predmet: Odpovedať s citátom

V podstatě je to konec s pevným předpětím, které je ale velmi špatně definované, protože ten předek bude dost cestovat.
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Staticx
Hifi obsluha


Založený: 16 september 2015
Príspevky: 33

PríspevokZaslal: Št september 24, 2015 19:44:38    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:
V podstatě je to konec s pevným předpětím, které je ale velmi špatně definované, protože ten předek bude dost cestovat.


Presne ako pises. Tymi poposuvanymi napajacimi napatiami je mozne vypustit vazobnu kapacitu a napatim z SRPP zaistit kludovy prud 2A3, cize vypadne horuci odpor na jej katode. Ci bude ten predok cestovat uvidim. Kazdopadne chcem na panel zosiku vyviest miliampermeter, ktory mi vzdy bude ukazovat kludovy prud 2a3, koli kontrole, pocas zivotnosti elektronok.

Teoria by to teda mohlo byt celkom zaujimave...prax ukaze
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tall
Hifi obsluha


Založený: 23 apríl 2008
Príspevky: 40
Bydlisko: Slovensko

PríspevokZaslal: Št september 24, 2015 19:58:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Len sa ty toho horúceho odporu v katóde 2A3 len tak ľahko nezbavuj. To je jedna z vecí, ktorá hrá. Fixed bias ide do výkonu, ale automatic bias hrá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Staticx
Hifi obsluha


Založený: 16 september 2015
Príspevky: 33

PríspevokZaslal: Pi september 25, 2015 08:40:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Tall napísal:
Len sa ty toho horúceho odporu v katóde 2A3 len tak ľahko nezbavuj. To je jedna z vecí, ktorá hrá. Fixed bias ide do výkonu, ale automatic bias hrá.


A ja som skor myslel, ze by som sa toho odporu mal zbavit. Rad si necham poradit.

Ma niekto iny nazor??

Co teda tak zamerat sa na nieco taketo:
http://www.eserviceinfo.com/preview.php?fileid=62482&mode=direct&ext=jpg

Alebo klasicky Loftin s triodou na vstupe:
http://www.ispra.net/audio/DCSingleEndedAmplifier/index.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Pi september 25, 2015 09:14:03    Predmet: Odpovedať s citátom

TALL je najkvalifikovajsi clovek ohladom elektronok a elektr. zosilnovacov siroko daleko.
Bud rad,ze sa Ta snazi viest spravnou cestou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Staticx
Hifi obsluha


Založený: 16 september 2015
Príspevky: 33

PríspevokZaslal: Pi september 25, 2015 10:18:56    Predmet: Odpovedať s citátom

peter_spx napísal:
TALL je najkvalifikovajsi clovek ohladom elektronok a elektr. zosilnovacov siroko daleko.
Bud rad,ze sa Ta snazi viest spravnou cestou.


Ver tomu, ze som rad a vdacny Tallovi
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tall
Hifi obsluha


Založený: 23 apríl 2008
Príspevky: 40
Bydlisko: Slovensko

PríspevokZaslal: Pi september 25, 2015 13:56:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale nože no, Peťko. To široko ďaleko je snáď len toľko, čo moje staré oči dovidia. Znalých a šikovných lampáčov je u nás veľmi veľa. Ani ty nie si žiaden elév. A máš veľký náskok rokov. Keď som ja začínal s lampami, akurát bol 105NU70 veľký nízkošumový hit. Ale nad nimi sme ohŕňali nos a šlapali sme ďalej v lampách. Preto sa zo mňa nestal nikdy dobrý tranzistorman; na rozdiel od teba.
K tým schémam; ten prvý odkaz som videl niekde diskutovaný, teda je to už niekým postavené. Ten by sa mi aj zdal, pokiaľ chceš silou-mocou vyskúšať direct-coupled. OutTrafo môžeš na začiatok kúpiť od toho poliaka. Majú plechy 0,3mm, to je malý handicap, ale nikdy som ho nemal v rukách, neviem ho posúdiť ako napr. Menhir.
Teraz sa odmlčím, lebo mi príde škôlka a na dvoch PC bude bežať od Matera a Cars po obliekanie Barbin všetko možné i nemožné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: Pi september 25, 2015 16:29:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Z lacnych out tr. napr aj Hammond.(do 100e)
http://www.hammondmfg.com/1627.htm
Kupit sa to do aj cez SOS Kosice.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
zdenoeddie
Hifista - pokročilec


Založený: 17 marec 2010
Príspevky: 331

PríspevokZaslal: Pi september 25, 2015 17:20:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak tak, Laco je odbornik ako sa patri Smile
S Hammondami mam velmi dobre skusenosti, a suhlasim aj s tym Rk. Sice sa uberame o nejake "vyhody" ale pridavame jednu dolezitu, ako pisal Laco. Osobne som skusal taketo veci so 6p3s, a ono to ozaj s Rk hraje nejak inak - mozno aj lepsie Smile
S triodami som toho vela nerobil, ale oproti pentodam je to nebo a zem, to sa musi uznat. Asi to bude tym bohatsim rozvojom harmonickych Cool

_________________
Vacuum Madness
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tall
Hifi obsluha


Založený: 23 apríl 2008
Príspevky: 40
Bydlisko: Slovensko

PríspevokZaslal: Pi september 25, 2015 18:25:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že ísť do EI plechov v SET by bol krol zpäť. Nech by boli akokoľvek kvalitné, spojka na orientovaných E plechoch je valcovaná proti mg toku a permeabilita jadra je determinovaná potom jej vlastnosťami. Orientované EI v P-P aplikáciach pri striedavom skladaní je už v pohode. Ja sa prihováram, aspoň na začiatok, za trafa na 2C jadrách, čo ponúka ten poliak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Staticx
Hifi obsluha


Založený: 16 september 2015
Príspevky: 33

PríspevokZaslal: So september 26, 2015 06:43:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak do EI plechov uz isto nepojdem...treba sa posuvat stale dalej.
Zacnem teda vyberom vystupaku. Nechcem zacat niecim menej kvalitnym a kazdy rok si kupovat lepsie a lepsie. Asi zbytocne vyhadzovanie prachov. Rovno by som chcel zainvestovat do kvality. Viete mi teda odporucit nejake CC trafaky z plechmi 0.15 a menej? Nejlepsie aj vlastne skusenosti.

Co sa tyka schemy, stale googlujem a citam fora.

Inak, co sa tyka tejto schemy (uz som ju zverejnoval):
http://www.eserviceinfo.com/preview.php?fileid=62482&mode=direct&ext=jpg
ako sa tam prosim vas nastavuje bias. Nejak mi to odtial nie je jasne. Je mi jasne, ze sa rozdiel napati vytvara na Rk, ale je tam predsa este priama vazba z predchadzajuceho stupna a ta ma isto pohyblivu DC zlozku, kedze kazda trubica je trochu ina. Mozno by nebolo odveci doplnit potenciometer na miernu regulaciu napajania prveho stupna. Alebo??

A este jedna otazka na telo: Preferujete radsej usmernenie cez vacuum diodu alebo je lepsie spravit zdroj s diodami, alebo dokonca s regulakom napr. LM317. Ta posledna varianta bude asi najviac vyhladena a najtvrdsia, kedze nebudu pouzite tlmivky a odpory. Ci by som si pohorsil zvukovo? Lebo ta posledna varianta sa mi dost paci...

Vdaka za rady
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: So september 26, 2015 09:03:17    Predmet: Odpovedať s citátom

peter_spx napísal:
TALL je najkvalifikovajsi clovek ohladom elektronok a elektr. zosilnovacov siroko daleko.
Bud rad,ze sa Ta snazi viest spravnou cestou.

No nepřipadá mi to tak, spíš jsou některé věci nepodložená dogmata Rolling Eyes

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist