Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Fischer Audio Anthaeus
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: St september 30, 2015 00:36:27    Predmet: Fischer Audio Anthaeus Odpovedať s citátom

Ahojte,
rozhodl jsem se odtajnit nákup nových beden a s nimi spojený projekt jejich komplexní opravy/restaurace do původního stavu, neb v současném okamžiku jsou přinejlepším polofunkční. Jedná se o slavné a vzácné německé aktivy Fischer Audio Anthaeus.



Bedny jsou v tuto chvíli rozhrabané a jejich jednotlivé díly čekají na opravu. Co je špatně:
- nesprávné závěsy basáků (guma místo PU)
- přetlumené ozvučnice
- nesprávně fungující elektronika

V mezidobí ke mně chodí Kocour a s neuvěřitelnou trpělivostí měří reproduktory a jiné věci. Neumím ani vyjádřit svou vděčnost. Díky, Kocoure.

Projektu jsem založil stránku, na kterou postupně uveřejňuju fotky, schemata, měření a úvahy nad tím, co a proč jak ne/funguje. Takový skoro blog. Kdo tyto bedny zná, toho by to mohlo zajímat.
V blízké době se budou měřit TS parametry basáků a pak začneme postupně tlumit ozvučnici. Od Roba jsem odebral veškeré jeho přebývající tlumení, kterým chci nahradit tu vlnu, která byla v reprosoustavách původně.
Doufám, že do konce roku se podaří je zprovoznit, momentálně je tam problémů jako máku a zvuk tomu odpovídá.
Držte mi palce!
J.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12783

PríspevokZaslal: St september 30, 2015 06:17:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Vypadá to jako TOI TOI. Jistě to tak i hraje.

Dělám si záložku - diletant v akci aneb Machalíkovy nové mršby.
Tohle bude zábava sledovat. Vydrž a držím palce! Rotfl
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St september 30, 2015 08:17:26    Predmet: Odpovedať s citátom

No ale principialne jsou to zase velke planary - tedy to bude zvukove blizko martin logan, ne?

Z mereni to vypada na skrz naskrz prolezle rezonancemi...cili cca jako martin logan?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: St september 30, 2015 08:35:54    Predmet: Odpovedať s citátom

V tom prvnim mereni, ze 110cm, jsou v okne zahrnute i odrazy. Vychazelo moc kratke okno a potreboval jsem videt frekvencku relativne spolehlive co nejniz (jak jen to slo s mikrofonem takto blizko a s bednou na podlaze, mikrofon 90cm nad podlahou). Neslo o to videt vyhlazenou charu, ale spis rozdily mezi bednama, proto jsem zahrnul i odrazy.

Pro pozdejsi mereni zvednem bednu vys.

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11525
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St september 30, 2015 09:13:08    Predmet: Odpovedať s citátom

U takych starych repro toho moc na nete nie je. Google poradil i Machalikove vlakno na nemeckom fore, kde su dalsie zaujimave informacie:
- http://www.hifi-forum.de/viewthread-225-3457.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St september 30, 2015 11:12:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Kocour napísal:
V tom prvnim mereni, ze 110cm, jsou v okne zahrnute i odrazy. Vychazelo moc kratke okno a potreboval jsem videt frekvencku relativne spolehlive co nejniz (jak jen to slo s mikrofonem takto blizko a s bednou na podlaze, mikrofon 90cm nad podlahou). Neslo o to videt vyhlazenou charu, ale spis rozdily mezi bednama, proto jsem zahrnul i odrazy.

Pro pozdejsi mereni zvednem bednu vys.


..

Ale je to celkem podobne:
http://www.stereophile.com/content/martinlogan-montis-loudspeaker-measurements#mgFiHBa5jCbfJ9a6.97

http://www.stereophile.com/content/infinity-irs-beta-loudspeaker-measurements#xpFGXVOiUjbVGrEL.97
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: St september 30, 2015 11:21:21    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Vypadá to jako TOI TOI. Jistě to tak i hraje.



Tak vypadá i leccos jiného a asi taky tak hraje, abych též vysekl "poklonu".

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: St september 30, 2015 14:02:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám dotaz:

V každým kanále je 28 ks NE5534. Osm v koncích plus dvacet v těch plechových krabičkách, které jsou napojeny na řadiče výhybky a ekvalizéru. Všechny v paticích.



Dokážete někdo odhadnout, na kterých pozicích jsou nejvíc průserový a za co je ev. vyměnit? Existuje dnes nějaký konsensus pro nejlepší operák pro audio aplikace?

Schemata jsou tady: http://machalik.9e.cz/pics/hifi/anthaeus/schematics.html

Je ta úvaha vůbec relevantní?


Naposledy upravil Machalik dňa St september 30, 2015 21:45:09, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: St september 30, 2015 15:09:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Konsenzus není a 5534 je docela OK.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3897
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: St september 30, 2015 15:14:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Skús to najskôr spojazdniť do funkčného stavu a potom až začni špekulovať nad témami výmeny NE5534. Tie OZ si myslím, že nebudú problémom a nie sú vôbec zlé. Prípadne potom ti požičiam moje nové moderné OZ do všetkých tvojich pozícii čo budeš potrebovať. Ležia mi v skrini ľadom. Pôvodne sú pripravené do projektu aktívnej výhybky CLC1.

Inak držím palce a prajem veľa zdaru.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Slimak
Hifi expert


Založený: 16 február 2007
Príspevky: 2249

PríspevokZaslal: St september 30, 2015 15:25:36    Predmet: Odpovedať s citátom

5534 by som vôbec neriešil. Tak ako píše jmd - najprv to spojazdni do prevádzkyschopného stavu. Výmena OZ môže byť na programe až všetko pôjde a budeš sa nudiť.

Držím palce.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St september 30, 2015 15:35:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty vrtule nuceneho vetrani u zesilovacu jsou uvnitr bedny?
To je myslim neobvykle reseni nucene vetrani uvnitr aktivni bedny. Nejsem si jisty jestli je to cele uvnitr ale pokud ano jiste bych preferoval krabici vne bedny s vyhodou kontroly chlazeni.

Upeceni zesilovacu bych se asi bal u takhle stare veci nejvice, tepelne namahani a dlouhy cas provozu - na to bych asi soustredil pozornost, kdyz uz neco vymenovat tak teplem nejvic namahane soucastky, ale kocour mi rikal ze to snad hraje tak to asi funguje i po letech-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: St september 30, 2015 15:44:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to beru, jen přemýšlím nahlas. Dokud si to dělá, co chce, nemá cenu řešit operáky.

Mám další dotaz - na SPL cháru:



Tušíte, proč by to mělo být tak zvlněný/rozházený nahoře, od 7 kHz výš? Drobné lineární rozdíly neřešme, hlasitost jsme při měření nastavovali rukou na předku s potenciometrem a mohlo se stát, že jsem se pokaždé utočil o stupeň dva jinam (mezi měřeními jsme to vždy raději ztlumili). Přijde mi, že levá bedna je nahoře stejná navzdory vstupu, ale ty obří rozdíly mezi RCA a XLR vstupy u pravé bedny? Spraví to generická výměna kondenzátorů?

Podobný dotaz by směřoval na oblast od 200 do 900 Hz. Chvíli jsme si i mysleli, že máme něco přepólované. Kvůli tomu vlnobití jsme přeměřili středobasy v bezprostřední vzdálenosti od membrány s tímto výsledkem:



Je to tam vidět taky. Nepřekrývá se to s rozdíly v impedanci těchto měničů:



Detail:


Podezřívám nějaký zásadní průser v elektronice, měniče snad shnilé nejsou. To se snad dozvíme z měření individuálních měničů na nějakém referenčním konci třetí strany bez výhybky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: St september 30, 2015 16:40:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejdřív bych to měřil na el. straně, jednotlivé větve, jak píšeš. Až potom měniče a ak. stranu.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: St september 30, 2015 17:47:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Elektronika uz je venku pripravena na opravu a mereni, takze ted muzem promerit vsechny menice samostatne a poresit tlumeni. Urcite to chci udelat nez tam ten modul dame zpatky. Pak to nebude mozny a nerad byl ten modul zase tahal ven. Zatim ty problemy pripisuju elektronice, ale chci to mit proste komplet zmerene.

K tem rezonancim, takto to vypada kdyz zkratim okno z 5ms na 2,6ms u dvou mereni:

_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: St september 30, 2015 23:06:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Další dotaz: když se podíváte na ten konec, je to úplný šrot? Průměr? Nedělám si žádné iluze, zajímá mě to.



Na basech jsou vždy dva v můstku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Št október 01, 2015 06:52:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Obvodářsky je to konec sedmdesátých let a na 150/220W 8ohm je konec s jediným párem hodně poddimenzovaný. Zvlášť v můstku to bude proudově přetížené a bude asi zabírat proudová ochrana. Hrát to nějak bude, ale verdikt jsi v podstatě už řekl, šrot. Koncové tranzistory Pc = 100W (datasheet).
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5947
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št október 01, 2015 08:46:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to CFA, takže to nie je obvodovo tak zastarané. Sú tam možno nejaké zbytočné zhoršenia (záťaž VAS), ale šrot to nie je , moderné rýchle (70MHz) lineárne LAPT konce majú SOAR pre 10ms 3A/80V! Pre bezpečnosť by možno stálo za úvahu tam použiť robustné MAG6332/9412.
Každopádne zmerať koncové stupne samostatne, vylúčiť nejakú závadu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20464

PríspevokZaslal: Št október 01, 2015 09:06:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Pardon, ale jeden 10A tranzistor na 200W zesilovač a ještě v můstku - to může navrhnout jen hazardér.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št október 01, 2015 09:12:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Veta ze si Machalik nedela hifi iluze je zajimava....v kontextu nakupu techto beden je to dobry vtip a smysl pro paradox.
Docela by me zajimalo kolik takovy srot na trhu hifi iluzi stoji dnes penez?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5947
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št október 01, 2015 09:17:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Pri "konzervatívnom" pohľade to poddimenzované je , o tom nediskutujem.
Aj keď pohľad na zapojenie poistky hovorí dosť o tom, že sa využíva impulzná SOAR, pre DC je to viac utiahnuté. Nakoniec to, že to doteraz prežilo tiež niečo vypovedá. To ale neznamená, že takýto prístup obhajujem alebo propagujem Smile .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št október 01, 2015 09:22:39    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Pri "konzervatívnom" pohľade to poddimenzované je , o tom nediskutujem.
Aj keď pohľad na zapojenie poistky hovorí dosť o tom, že sa využíva impulzná SOAR, pre DC je to viac utiahnuté. Nakoniec to, že to doteraz prežilo tiež niečo vypovedá. To ale neznamená, že takýto prístup obhajujem alebo propagujem Smile .


..

A co kontext ceny toho kramu (snad 180 000 DM) kdyz to bylo nove - stalo to tehdy nove co stal tehdy barak....no proste high end let devadesatych - absolutespicenklase Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12783

PríspevokZaslal: Št október 01, 2015 09:28:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
Veta ze si Machalik nedela hifi iluze je zajimava....v kontextu nakupu techto beden je to dobry vtip a smysl pro paradox.
Docela by me zajimalo kolik takovy srot na trhu hifi iluzi stoji dnes penez?

Chceš naznačit, že to Machalík koupil?! Čekal bych, že tohle bude za odvoz.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5947
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št október 01, 2015 09:34:17    Predmet: Odpovedať s citátom

2 Machalík
Cenu nekomentujem, píšem o tom čisto obvodársky . Určite nič nebránilo dať tam 2-3 páry koncov..Je to urobené štýlom dimenzovania nadoraz . Ale je to aktívny box, záťaž je známa, tak si to dovolili. A evidentne to doteraz drží, takže nekompetetní neboli. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št október 01, 2015 09:37:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevim pred mnoha lety o tom Machalik, Sycak a Matrix basnili jak antheus turbo hraje fantasticky a jak by to brali...akorat tehdy pred 10 lety to stalo nezaplatitelny ranec penez (vice nez M800). Imho to i dnes, i kdyz to je sracka, bude stat mnoho penez. Odhaduju cenu i poskozenych repro na 2000 - 3000 euro, ale nevim kolik takovy srot stoji, zajimalo by me to....ono tyhle nesmyslne sroty maji svoje fandy a kolikrat je clovek prekvapeny co se proda a za jake penize.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11525
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št október 01, 2015 09:45:29    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
U takych starych repro toho moc na nete nie je. Google poradil i Machalikove vlakno na nemeckom fore, kde su dalsie zaujimave informacie:
- http://www.hifi-forum.de/viewthread-225-3457.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mumu
Hifista - pokročilec


Založený: 14 január 2011
Príspevky: 280

PríspevokZaslal: Št október 01, 2015 09:54:07    Predmet: Odpovedať s citátom

...

Naposledy upravil mumu dňa So október 03, 2015 15:54:14, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št október 01, 2015 10:39:51    Predmet: Odpovedať s citátom

mumu napísal:
Bartoli - preco stracas svoj drahocenny cas reakciami na Machalikove mrsbosroty ? Sup-sup treba merat tvoje mrsby, kasli na Toi-Toi, sustred sa na svoje poslanie...


...

To jen proto Mumu, ze mne irituji ty hifisticke plky jak kdejaka sragora z produkce drahe komerce hraje dobre (stalo to dardu).

A tohle je vynikajici priklad mrsby za velke penize o ktere si nejen lidi jako Machalik mysli ze to muze hrat dobre (velkoplosne pasky).


Naposledy upravil Bartoli dňa Pi október 02, 2015 08:22:46, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Machalik
Hifi expert


Založený: 15 január 2007
Príspevky: 1624

PríspevokZaslal: Št október 01, 2015 11:09:40    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA, BV: Díky!! Tak nějak jsem si to představoval :)

Firma SAC nabízí kompletní výměnu všech zesilovačů, to zatím neplánuji podstupovat. Dnes do všech nových i starých aktivních beden montují to v příloze. Je to téma?

Ta firma má na svědomí jeden na svou dobu velmi ceněný zesilovač - SAC Mediatore: The Amplifier. Nemám však o něm žádné obvodářské informace a ani jsem si nedělal iluze, že by v tom mělo být osm kusů tohoto přístroje, ostatně vzniknul později. Možná ten nový zesilovací modul z něho nějak vychází, ale jen spekuluji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št október 01, 2015 16:39:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Machalik --> Neber to prosim v zlom, ale co ta viedlo ku kupe a ozivovaniu tychto reprosustav? Laska k vintage? Alebo je to zvuk, ktory si niekde kedysi pocul a v tom case si si ich nemohol dovolit kupit?

Drzim palce a prajem vela trpezlivosti. Zda sa, ze cesta to bude narocna.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Ďalšia
Strana 1 z 21

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist