Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Rušení ze sítě 230V/50Hz
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ...
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: So november 07, 2015 14:35:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Jojo stínění je fain.

Ale i takto to jde..

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So november 07, 2015 15:59:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Danhard: jak víš, že uvnitř zesilovače je smyčka? To je jen spekulace. Klidně tam může být jediný drát na com. Do vstupů pak stíněné kabely se stíněním připojeným na jedné straně. Efektivně to rozruší vnitřní smyčku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So november 07, 2015 16:05:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Když je uvnitř zesilovače společný zdroj s trafem cca 300VA a víc, tak si uvnitř zesilovače nemůžeš smyčku dovolit!!!

Naposledy upravil PMA dňa So november 07, 2015 18:47:28, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: So november 07, 2015 18:46:59    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Danhard: jak víš, že uvnitř zesilovače je smyčka? To je jen spekulace. Klidně tam může být jediný drát na com. Do vstupů pak stíněné kabely se stíněním připojeným na jedné straně. Efektivně to rozruší vnitřní smyčku.

Pokud jsou vstupy na zadním panelu nějak vzdálené a uvnitř signálové země kabeláží spojené, tak vždycky s vnějším spojením signálových zemí tvoří smyčku.
Přerušeném té smyčky budou akorát nulové proudy stíněním, ale indukovaná rušivá napětí v příslušných úsecích zůstanou.

Na wattáži trafa vůbec nezáleží, malá trafa na kraji sycení magneticky vyzařují podstatně více. To je poznámka pro TROTla, ať se podívá, jak to má hňup FSmile
A u vodičů je důležitá derivace proudu, nikoliv přenášený výkon.

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !


Naposledy upravil danhard dňa So november 07, 2015 18:52:08, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: So november 07, 2015 18:49:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Přidal jsem výše obrázek.

Vnější smyčku vytvoří, to jistě. Ale lze ji minimalizovat právě třeba tím Taskerem C121 (stíněná dvojlinka) použitým jako signálový kabel, který táhneš těsně po panelu, takže vliv smyčky je zanedbatelný. Vnitřní smyčce se lze vyhnout i s jediným zdrojem.

Ale proč dávat konektory daleko od sebe, pokud to není dual mono, kde je to jedno? Já je mám daleko od sebe u dual mono a nepropojených zemí obou kanálů (v zesilovači), při použití jednoho zdroje jsem je dával k sobě.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: So november 07, 2015 19:04:36    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Ale proč dávat konektory daleko od sebe, pokud to není dual mono, kde je to jedno?

To mi prozraď, proč to tak konstruktéři dělají ?
A to schema ti vůbec nepomůže, v rušivém prostředí se ti do toho signálového spoje indukuje něco jiného, než do těch zemí.
Jedině že by jsi ten koaxiál táhnul těsně podél toho zemního spojení, ale to v tom schema není Smile
Pro interní rušení je smyčka zde:

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Sendy
Hifi expert


Založený: 29 november 2008
Príspevky: 1540
Bydlisko: Severný Moravistan

PríspevokZaslal: So november 07, 2015 20:01:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám v poznámkách jeden pekelně drahý krám, který, ač má 3 trafa, je naprosto zoufalý. Vstupy daleko od sebe, mezi nima síťový přívod. Pouhým propojením obou vstupů krátkým RCA káblem se objeví brum ve výstupech cca 20mV RMS. Při použití řídícího předzesáku ze stejné sestavy problémy nejsou, ale...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
alfa
Nádejný hifista


Založený: 01 február 2009
Príspevky: 84
Bydlisko: Milovice nad Labem

PríspevokZaslal: So november 07, 2015 21:24:23    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:


Ale proč dávat konektory daleko od sebe, pokud to není dual mono, kde je to jedno? Já je mám daleko od sebe u dual mono a nepropojených zemí obou kanálů (v zesilovači), při použití jednoho zdroje jsem je dával k sobě.


To znamená, že zesilovače jsou v krabici v luftu, nepřizemněny?

_________________
auris, blume - HYPA1 - HYPA17 - Elac FS189
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2015 10:52:45    Predmet: Odpovedať s citátom

alfa napísal:
PMA napísal:


Ale proč dávat konektory daleko od sebe, pokud to není dual mono, kde je to jedno? Já je mám daleko od sebe u dual mono a nepropojených zemí obou kanálů (v zesilovači), při použití jednoho zdroje jsem je dával k sobě.


To znamená, že zesilovače jsou v krabici v luftu, nepřizemněny?


V případě, že tam byl společný zfroj pro oba kanály, tak to bylo ve třídě II a vst. konektory byly na krabici. Ale ve vzdálenosti několik cm od sebe, ne každý na opačném konci panelu.

Případ dual mono jsme řešili na začátku, signálová zem každého kanálu přes 47nF//1M na kostru a kostra na PE. Proběhlo to v rámci diskuse o bezpečnosti Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2015 10:55:23    Predmet: Odpovedať s citátom

danhard napísal:

Jedině že by jsi ten koaxiál táhnul těsně podél toho zemního spojení, ale to v tom schema není Smile
:


To je správná poznámka, tu plochu je potřeba minimalizovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2015 11:37:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Mírně OT, v roce 1991 mi bývalý kolega ze ZPA vyrobil tento zdroj.

1 x 5V
1 x 9V
2 x 15V
1 x nastavitelný 2 - 22V

Tehdy za cca 1600,- Kčs ...

Dodnes to bez chyby funguje Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Honza63
Hifista


Založený: 02 september 2007
Príspevky: 174
Bydlisko: Blansko

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2015 13:15:36    Predmet: Odpovedať s citátom

To bylo na tu dobu hodně. Vynásob cenu 10 - 20x. Za 32 tisíc současných Ti bude taky fungovat každý zdroj. A ještě bude mít pozlacené konektory.
_________________
JTC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2015 13:19:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ne. To je nesmysl. Kolik stály televize, magnetofony, barevné televize, elektro vesměs?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Honza63
Hifista


Založený: 02 september 2007
Príspevky: 174
Bydlisko: Blansko

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2015 13:32:10    Predmet: Odpovedať s citátom

A už se budeme zase přít. Tak dobře: televize 4 - 8 tisíc, radiomagnetofon, hodně dobrý 5 - 6 tisíc atd. Měli jsme průměrný plat asi 2100 Kč, máme 28250 Kč. Ještě něco? Neměl jsem na mysli hlubokou hospodářskou analýzu, dál nepokračuji, na hádání máš reproduktory, já jsem se dohadovat nechtěl. Všechno dobré Tobě a Tvému dílu.

PS: Jistě bylo kdeco násobně dražší, do této kategorie asi Tvůj zdroj nepatřil. Abych nepodpořil limitní argumentaci.

_________________
JTC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2015 13:48:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepotřebuju se o tom dohadovat, ale mám faktury za materiál od r. 1990, takže můžu ceny srovnávat. Elektro součástky od té doby prakticky nezdražily, pokud se nebavíme o výprodejích soc. krachujících firem z tehdejší doby. Plošné spoje zdražily mírně. Vstupní cena materiálu (nového) mě tehdy stála podobně, jako dnes. Při známých relacích platů Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
alfa
Nádejný hifista


Založený: 01 február 2009
Príspevky: 84
Bydlisko: Milovice nad Labem

PríspevokZaslal: Ne november 08, 2015 20:30:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Již delší dobu zvažuji předělat zesilovač dual mono do třídy II. Vstupy jsou na okrajích a uvažoval jsem je na tvrdo připojit na krabici, což je tedy, dle výše napsaného, zcela špatně...
_________________
auris, blume - HYPA1 - HYPA17 - Elac FS189
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TROT
Banned


Založený: 03 september 2013
Príspevky: 174
Bydlisko: Řitka

PríspevokZaslal: Po november 09, 2015 22:20:28    Predmet: Odpovedať s citátom

alfa napísal:
Již delší dobu zvažuji předělat zesilovač dual mono do třídy II. Vstupy jsou na okrajích a uvažoval jsem je na tvrdo připojit na krabici, což je tedy, dle výše napsaného, zcela špatně...


TROT napísal:
Kovová skříň je na PE, ale jaký je důvod dávat signálovou zem na PE? když zařízení splňuje dvojitou izolaci, nás pan FFFfff___ učil, dle možnosti nikdy nepřipojovat a když, tak řešit individuálně, hlavně přípojný bod, žádný obecný mustr aby to nebrumělo neexistuje.

Jediné co je na PE ještě připojeno je síťový filtr na vstupu transformátoru a stínění transformátoru, ale to pan FFFfff___ zřejmě používá jako jediný.

_________________
žák učitele národů
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po november 09, 2015 22:49:29    Predmet: Odpovedať s citátom

alfa: s ohledem na možnost uzavření vnější smyčky po pláštích linkových kabelů je to špatně, ale pokud uvnitř přístroje budou 2 zdroje, nebo trafo s oddělenými sekundáry pro L a P kanál a 2 usměrňovače s filtry a nebude tam žádná smyčka uvnitř zesilovače, tak je to pořád lepší, než varianta se společným zdrojem a smyčkou uvnitř zesilovače nebo než "dual mono" ve třídě I a spojenými zeměmi L a P kanálu na společnou kostru. Vyhnout se vnitřní smyčce je větší přínos.

Stálo by za to dát ty konektory k sobě, když budou natvrdo na kisně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 13, 2017 10:13:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Přidávám dnešní měření na rozvodu 230V/50Hz u mě v bytě.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št apríl 13, 2017 10:29:24    Predmet: Odpovedať s citátom

aky bol "posledny meter" sietoveho kablu, nieco obyc, ci sondy priamo do zasuvky?

(vesela vsuvka)
citácia:
Incorporating Odin 2 Power Cords throughout your system will result in a seemingly non-existent noise floor, an infinitely black background and the true depth in range that music calls for.

Zdroj: http://www.nordost.com/odin-supreme-reference/odin2/power-cord.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št apríl 13, 2017 11:25:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Dělič 1:10 + sonda 1:10. Mimochodem, v rámci dynamického rozsahu měření (cca 80dB) už nad 30kHz prakticky nic není, takže jsem nedával širší pásmo.

Mimochodem, DC složka v síti byla -622mV, to by mohl být zajímavý údaj.

P.S.: ony ty "vsuvky" ani veselé nejsou ....

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Po apríl 24, 2017 16:07:06    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
aky bol "posledny meter" sietoveho kablu, nieco obyc, ci sondy priamo do zasuvky?

(vesela vsuvka)
citácia:
Incorporating Odin 2 Power Cords throughout your system will result in a seemingly non-existent noise floor, an infinitely black background and the true depth in range that music calls for.

Zdroj: http://www.nordost.com/odin-supreme-reference/odin2/power-cord.php


“posledny meter sietoveho kablu“. Snáď treba hodnotiť podľa konkrétnej situacie a rozlíšiť HIFI-obsesiu od racionálneho prístupu. napríklad: ak napájaš gerety zo zarušenej zásuvky v stene, tienený napájací kábel toho moc nezachráni, ale ak použiješ externý filter, pračku napätia, potom bude aspoň z nej do geretu tienený kábel rozumným riešením (sám si svojho času dával na fóre odkaz na tienený napájací kábel)

http://hififorum.sk/phpBB3/viewtopic.php?p=3327#p3327
jef111 napísal:
...Jenže to je stejně k ničemu protože od pračky jdou kabely ke všem komponentům kde se to stejně nachytá zpátky z okolí...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Dokumentácia - How to ... Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist