Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Elektronkovy zesilovac - zvuk?
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 23, 24, 25
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi január 03, 2014 22:34:26    Predmet: Odpovedať s citátom

JHRADEC: jednak to není objektivní a jednak to je diskutabilní. Nemám v řetězci žádnou lampu a báze se též netrhá, ani když jdu mezi bedny a otočím se zády. A přeslechy mi určuje preamp, koncový zesilovač má přeslechy skoro všude pod -120dB (měřeno při 10W/6.8ohm - je to prakticky nezávislé na výkonu).
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Riki
Hifi obsluha


Založený: 13 marec 2013
Príspevky: 44

PríspevokZaslal: Ut január 07, 2014 21:39:49    Predmet: Odpovedať s citátom

prepojil som dac s cipom wm8741 s e88cc, po nastaveni spraveho pracovneho budu, fakt pekny zvuk, viac priestoru, pri akustike a speve znacny rozdiel oproti opa. Je to ale moj subjektivny nazor.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št január 09, 2014 09:20:08    Predmet: Odpovedať s citátom

2PMA
ano, slyšel jsem i jiné polovodičové zesilovače s touto vlastností - třeba Classé. Mi by zajímalo, proč to tak je a co je určující. Na těch flaškách je zajímavé, že je to tak vždycky. A nemyslím si, že je to přeslechy. Fascinuje mne, že stereo v pozdních padesátých bylo lepší, než v sedmdesátých letech - tedy reprodukované na aparatuře považované dobově za špičku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št január 09, 2014 09:25:53    Predmet: Odpovedať s citátom

V sedmdesátých letech se teprve vyvinuly ve větší šíři tranzistorové zesilovače a kulminovaly v nich všechny neduhy - nevhodné topologie, z počátku omezený výběr výkonových prvků. Dnes to není o nic lepší, pokud se bavíme o komerční třídě výrobků.

Podle mě (mé obligátní vysvětlení) rozhoduje odolnost vůči rušení po síti i vzduchem.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št január 09, 2014 09:53:15    Predmet: Odpovedať s citátom

No právě Sad

s tím rušením nevím - rušení je (nejasně definované) časově i prostorově značně proměnné a s časem se zhoršuje, ale bylo tu vždycky.
dovolil bych si připomenout prezentaci firmy Scott na pražské radiovýstavě v roce 1931 Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TROT
Banned


Založený: 03 september 2013
Príspevky: 174
Bydlisko: Řitka

PríspevokZaslal: Št január 09, 2014 15:20:50    Predmet: Odpovedať s citátom

JHradec napísal:
2PMA
ano, slyšel jsem i jiné polovodičové zesilovače s touto vlastností - třeba Classé. Mi by zajímalo, proč to tak je a co je určující. Na těch flaškách je zajímavé, že je to tak vždycky. A nemyslím si, že je to přeslechy. Fascinuje mne, že stereo v pozdních padesátých bylo lepší, než v sedmdesátých letech - ....


No jo, no elektronka vs. tranzistor, Tranzistorový zvuk, frekvenční rozsah, zkreslení a stále dokola, je to nekonečné téma.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št január 09, 2014 15:50:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Reinkarnace?
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: St december 16, 2015 21:44:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď to tu tak prečítam, tak začínam pochybovať o vernosti lámp, ale predsa známy Lampizátor by ich asi len tak z ničoho nič neprezentoval a neupravoval všetko na lampové konce , keby to malo farbiť z dôvodu nelin. skreslenia a iných neduhov elektróniek , vyjadrite sa , v tomto článku jasne píše prečo lampy ÁNO a vskutku ich cpe všade

http://www.lampizator.eu/LAMPIZATOR/whytubes/whytubes.html

Čo si o tom myslia tunajší odborníci / konštruktéri ?. Tomu chlapovi ide v kažnom článku o úpravu o jediný výsledok a to čo najprirodzenejší a neskurvený výstup z DACu či CD plejeru bez zložitých obvodov s opampami a tonami nezmyselných výstupných obvodov

_________________
Raspberry Pi 4 (Arch Linux MPD) ▶ Hiface EVO ▶ BB-DAC 24/192 ▶ BB Superclock ▶ SANSUI AU 907MR ▶ Custom RG214 ▶ ISOPHON VERTIGO ▶ JA:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
cestmir
Hifista - zaslúžilec


Založený: 04 august 2011
Príspevky: 650
Bydlisko: BA

PríspevokZaslal: St december 16, 2015 22:29:49    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
ale predsa známy Lampizátor by ich asi len tak z ničoho nič neprezentoval a neupravoval všetko na lampové konce , keby to malo farbiť z dôvodu nelin. skreslenia a iných neduhov elektróniek

• Biznis? (zarába mu to, tak prečo by to nerobil) • Náboženské presvedčenie? • Baví ho to?

Načo sa z úchylky snažiť vyvodzovať nejakú absolútnu pravdu? Very Happy Okrem toho, čo ak zrovna to skreslenie a neduhy sú to, čo sa páči?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: St december 16, 2015 23:02:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Biznisom sa to stalo nedávno, ked začal vyrábať mašiny , donedávna to bolo len domáce diy o úpravách prehrávačov a mne jeho názory a postupy vždy dávali zmysel, aneb nač je nám super prehrávač typu X779ES či CD 960 a podobné , ked úžasné napájanie a komponenty zabíja výstupná časť plné pasívnych súčiastok, elektrolytov, opampov a podobne
_________________
Raspberry Pi 4 (Arch Linux MPD) ▶ Hiface EVO ▶ BB-DAC 24/192 ▶ BB Superclock ▶ SANSUI AU 907MR ▶ Custom RG214 ▶ ISOPHON VERTIGO ▶ JA:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: St december 16, 2015 23:12:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Jasne, ze zvuk by bol lepsi bez vazobnych kondenzatorov, vystup prehravaca by mohol mat lepsi obvod.
Ale ako ti moze nieco hrat lepsie co ma vacsie skreslenie, uz logicky musi hrat lepsie to co ma mensie skreslenie ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
misog
Hifista - zaslúžilec


Založený: 08 apríl 2013
Príspevky: 614
Bydlisko: Vajkovce

PríspevokZaslal: Št december 17, 2015 10:15:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Este ze som pocul lampizator implementovany v ak4490
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Št december 17, 2015 12:59:22    Predmet: Odpovedať s citátom

furto napísal:

Ale ako ti moze nieco hrat lepsie co ma vacsie skreslenie, uz logicky musi hrat lepsie to co ma mensie skreslenie ...


Ja som si spočiatku myslel, že ten otvorený, energický, rázny zvukový prejav je práve to prirodzené vákuové zosílenie signálu a nie v podstate výsledok zkreslenia a čo ja viem ešte čoho.

Dneska som skúšal počúvať muziku bez lámp (PCC88, 6N1P) a jednoducho je to úchylne sterilné a mám vážny problém bez toho byť (prvé sekundy posluchu bez lampy je nesmierny šok) . Ten úžasný prínos lámp v signálovej ceste je skutočne daný jej neduhmi?

Asi to nebudem riešiť a budem nadalej počúvať ten "skreslený" prejav, pretože ma to neskutočne baví, keď som lampy nemal, bol som spokojný, teraz so znalosťou čo dokážu, sa asi bez nich nezaobídem a muziku si chcem užívať.

Porovnával som priestorové vyobrazenie, rozlíšenie, mikrodynamiku s lampami aj bez nich , rozdiel je v prospech bezlampového stavu ale nič hrozné , vynahradí sa to nesmiernou radosťou a bavenín pri posluchu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Št december 17, 2015 17:24:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozrejme pocuvaj tak ako ta to bavi, nepotrebujem ta o nicom presviedcat.

Elektronky mam davno za sebou, viem ake to bolo nafuknute na basoch, ale pritom blato, ... Ta sterilita co spominas za to tranzistory nemozu tie su presnejsie ako lampy, lenze asi nevies nic o frekvencnej krivke tvojich bedni odhadujem, ze v akusticky neuprevanej miestnosti.
Rozne hrby na stedoch a odrazy v obycajnej izbe su ta sterilita.
Keby si sa naucil pouzivat kvalitny equalizer, alebo neake DSP, tym padom by si si mohol rozsirit spektrum pocutia, nepocul by si iba tie hrby ale aj ostatne co bolo utlmene by sa zdvihlo na pocutelnu uroven. Potom by si mal isto iny nazor.
Ak maju bedne celkom rovnu krivku na reklamnom letaku nemysli si, ze to budes aj tak pocut, v tvojej izbe sa to srava uplne inak.
A tiez neznamena, ze ak v tvojej izbe nameras rovnu krivku, ze ju budes aj rovno pocut. Bude hrat vseliako neprijemne.

Ak ju chces rovno pocut na to je EQ, potom by si videl kolko by si mal doma muzikantov. Smile


Naposledy upravil furto dňa Št december 17, 2015 17:34:09, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Št december 17, 2015 17:33:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Nechám sa poučiť, teda vravíš , že by bolo potreba namerať frekvenčnú charku izby a podľa toho vykompenzovať hrby správnym nastavením kvalitným EQ (harvérovým či SW), po tomto procese predpokladáš, že budem počuť viac informácií z nahrávky ako doteraz len kôli zastieraniu zlej charakteristiky susedných frekvencií ?

Miestnosť som predčasom laicky uspôsobil na posluch kúpou koberca , drevenými obrazmi po stenách či paravánmi za bedňami, mramorové podložky a natočenie bední na mňa tiež extrémne pomohlo, samozrejme meranie to je iná

_________________
Raspberry Pi 4 (Arch Linux MPD) ▶ Hiface EVO ▶ BB-DAC 24/192 ▶ BB Superclock ▶ SANSUI AU 907MR ▶ Custom RG214 ▶ ISOPHON VERTIGO ▶ JA:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Št december 17, 2015 17:40:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Urcite, za niekolko rokov co pouzivam EQ som vyskusal nespocetne vela nastaveni kriviek. Teraz tak po 6 rokoch viem nastavit taku, ze vacsina albumov rad za radom hra uplne super, rozlozenie v priestore je uzasne hlavne na novych Hires nahravkach.
Da sa to aj v obyvacke, ale najspokojnesi budes v miestnosti cisto iba na stereo posluch.

Najlepsie skusenosti mam s hard EQ, so softom mi to nebehalo dobre asi este neviem ako na to.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Št december 17, 2015 18:43:11    Predmet: Odpovedať s citátom

čo mi je potreba kúpiť , chcem to riešiť
_________________
Raspberry Pi 4 (Arch Linux MPD) ▶ Hiface EVO ▶ BB-DAC 24/192 ▶ BB Superclock ▶ SANSUI AU 907MR ▶ Custom RG214 ▶ ISOPHON VERTIGO ▶ JA:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Št december 17, 2015 19:25:48    Predmet: Odpovedať s citátom

To prave sa mi nechce vypisovat co a ako.
Zakladnu myslienku si pochytil, dalej musis sam.
Na zaciatok by ti postacil 32 pasmovy TAPCO Tweeq, obcas byva v bazaroch za par eur.
Potom uvidis ci to pre teba ma zmysel a ci nie.
Alebo si to prid ku mne do Povazskej Bystrice vyskusat.
Keby cosi napis sukromnu spravu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Št december 17, 2015 19:34:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Výborne, Považskú mám za rohom, určite sa skontaktujeme, ak teda súhlasíš, napíš mi číslo do PM, možno by som ti za poplatok umožnil mi to zmerať a usúdiš čo je potreba , kúpim EQ a nastavíme . Traduje sa že čím viac pásiem tým lepšie priebehy bez výrazného rušenia susediacich pásem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Št december 17, 2015 20:50:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslal som ti SS.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
perys
Hifista - pokročilec


Založený: 04 marec 2011
Príspevky: 401

PríspevokZaslal: Št január 14, 2016 22:09:18    Predmet: Odpovedať s citátom

ach ty lampy..... objektivně parametry horší, jenže.....
od té doby co je poslouchám, jsem neměl ani jedinou potřebu zapnout si tranzistory. neměl jsem ani chuť řešit jiné zesilovače. nemám potřebu psát recenze přítrojů tj. poslouchat jiné audio sestavy, už nepotřebuji hledat - už jsem našel. A je mi fajn:)

_________________
vždyť vlastně o nic nejde.
CaryAudioCD300-SupraSwordAnniversary / AudioGd-OehlbachXXL1 / PerJadisJA30-OehlbachAirBlue5star-ShanSněhulákManII-MojeUcho
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 23, 24, 25
Strana 25 z 25

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist