Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pangea sieťový kábel
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: Ne december 27, 2015 17:12:42    Predmet: Pangea sieťový kábel Odpovedať s citátom

Hlásim, že som podľahol teórii účinku sieťových káblov na zostavu, tak som objednal 2m kus Pangea Audio AC 14 SE Mk2. Budem testovať postupné zapojenie do ZOS, CD a SUB. Výsledok môjho testu sem potom vložím. Rolling Eyes
_________________
-Musical Fidelity A5 -XLO, Audio Physic Sitara 25 - Chord Shawline, Velodyne CHT-10q, BV audio headamp, AKG K 712 PRO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo212
Hifista


Založený: 08 január 2008
Príspevky: 147
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Ne december 27, 2015 17:56:56    Predmet: Pangea Odpovedať s citátom

Teším sa na výsledky.....
_________________
Aurum Cantus M 102, BV Audio PA 300 SE, P1SE Audio, H/K HD 970, M2Tech Hiface, pasiv Intel NUC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Ne december 27, 2015 23:27:58    Predmet: Odpovedať s citátom

A jaká bude metodika?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 27, 2015 23:39:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Bolo by fajn to mozno porovnat i s nejakym na prvy pohlad mozno obycajnym, no tienenym kablom...

http://www.aaronia-shop.com/products/abschirmungen/geschirmte-kabel.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: Ne december 27, 2015 23:41:57    Predmet: Odpovedať s citátom

metodika bude - moje uši a skúsenosti Cool
-porovnávať budem s pôvodne priloženými bežnými káblami

_________________
-Musical Fidelity A5 -XLO, Audio Physic Sitara 25 - Chord Shawline, Velodyne CHT-10q, BV audio headamp, AKG K 712 PRO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne december 27, 2015 23:47:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Skus este premysliet ako skusit zabranit dojmu, ze novy kabel bude zvukovo lepsi - uz len z principu ze je novy a drazsi...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: Po december 28, 2015 00:01:06    Predmet: Odpovedať s citátom

mám v pláne urobiť pre potvrdenie výsledku nasledovné: zaviažem si oči, budem mimo izby a synovi poviem aby vymenil kábel. fígeľ je v tom, že mu poviem vopred, že môže ale aj nemusí v skutočnosti kábel vymeniť. skrátka nebudem vedieť, kedy aký kábel tam je. skúsime napr. 10 x výmenu (nevýmenu) kábla a uvidíme výsledok. možno sa tak dopletiem, že víťaz bude pôvodný kábel Smile))))) . Syn bude zapisovať aký kábel tam bol a ja budem zapisovať, či som počul zmenu a akú. nakoniec porovnáme realitu s mojimi poznámkami.
Samozrejme, že najprv budem robiť testovanie sám. Podľa vyššie popísaného testu neskôr zistím, že či moje prvotné výsledky neboli placebo.

_________________
-Musical Fidelity A5 -XLO, Audio Physic Sitara 25 - Chord Shawline, Velodyne CHT-10q, BV audio headamp, AKG K 712 PRO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po december 28, 2015 00:02:27    Predmet: Odpovedať s citátom

jasne, super :)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sakytu
Hifista


Založený: 05 január 2014
Príspevky: 175
Bydlisko: ZM

PríspevokZaslal: Po december 28, 2015 00:02:47    Predmet: Re: Pangea sieťový kábel Odpovedať s citátom

Lacoh napísal:
...som podľahol...

Podľa mňa výsledok testu si už napísal Laughing

_________________
BVA PRE1, PA300SSE, VMA I-SL, CW DAC1 cez USB, DIY Sommer Cable MAGELLAN SPK240
ESI Juli@, Beyerdynamic DT880PRO
Measurement tools: Begringer ECM8000, Tube Ultragain MIC200
ex. B&W DM605 S2, kopia Quadraxu, CA Azur 740A + 740C, NAD 356BEE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Po december 28, 2015 10:49:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Doporučuju ještě vyrubat komplet rozvody ve zdi a nahradit tím špičkovým kabelem (nezapomenout na highend pojistky-rozvaděč!). Pro opravdu highend řešení samozřejmě to samé až k trafačce, kde 9 z 10 audiofilů mění i chladící olej za nízkošumový (vysokoviskózní). No a pokud jsi opravdu bohatý, vyber si na kterou elektrárnu tě připojí, dnešní měniče z obnovitelných zdrojů zavádějí do sítě příšerné rušení a zvlnění. Doporučuju zůstat u jistoty: Mochovce Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: Po december 28, 2015 11:14:39    Predmet: Odpovedať s citátom

nie nie, budem kupovať akumulátory z priusu, žiadne mochovce Laughing
_________________
-Musical Fidelity A5 -XLO, Audio Physic Sitara 25 - Chord Shawline, Velodyne CHT-10q, BV audio headamp, AKG K 712 PRO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Borek
Hifista


Založený: 14 apríl 2008
Príspevky: 216

PríspevokZaslal: Po december 28, 2015 15:08:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Tahle poslední verze by mne také zajímala. Měl jsem možnost vyzkoušet AC 14. Za ty peníze to je velmi slušný kabel. Zkoušel jsem jej u CD přehrávačů. V mé sestavé se mi zdál o trochu lepší původní Vincent.
Vždy bude ale záležet na celkové sestavě i osobních preferencích. Jak já to chci slyšet!
U zesilovače jsem si naopak nechal AC 9, jevila se mi lepší než VDH.
K zesilovači bych AC14se mkII asi nedával, k tomu je určená AC9 a její modifikace. I když překvapení mohou nastat...
howgh

_________________
jak daleko musím zajít, abych mohl říct, že jsem tam byl?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Po december 28, 2015 16:03:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano!
Borek napísal:
Vždy bude ale záležet
citácia:
Jak já to chci slyšet!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Po december 28, 2015 18:26:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Záleží hlavne na tom, aké sa u Teba vyskytuje elektromagnetické rušenie, aké káble sa nachádzajú v blízkosti napájacieho kábla...
Ak tam rušenie je, prístroje sú na neho citlivé a kábel ich dokáže potlačiť, tak to počuteľné bude. Ak nie je, kábel nič "nevykúzli". Nič zvláštne tam netreba testovať.

Ja používam Lapp ÖLFLEX® CLASSIC 100 CY, ktorý má kvalitné tienenie a v metráži sa dá kúpiť lacno. Nejaké skúsenosti som opísal na konci tejto diskusie:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=375
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Po december 28, 2015 18:54:43    Predmet: Re: Pangea sieťový kábel Odpovedať s citátom

sakytu napísal:
Lacoh napísal:
...som podľahol...

Podľa mňa výsledok testu si už napísal Laughing


Za tie peniaze musi byt lepsi a este ked je taky pekny, ze jo Laughing


Od jedneho kablika nic moc necakaj, to iste by urobil svitkovy kondenzator medzi L a N.

Mne to dava zmysel iba tak , ze zo sietovej pracky tahat tienenym kablom ku kazdemu pristroju, vo vzduchu je predsa same WiFi.
A pre istotu este tieniaci nater po celej izbe a uzemnit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Borek
Hifista


Založený: 14 apríl 2008
Príspevky: 216

PríspevokZaslal: Po december 28, 2015 21:52:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Má už někdo s tímto kabelem konkrétní zkušenost???
Jeden nástřel a zase hora obecných teoretických keců bez využitelné hodnoty... Applause Applause

_________________
jak daleko musím zajít, abych mohl říct, že jsem tam byl?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: Ut december 29, 2015 17:03:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Kábel prišiel, len sa chcem opýtať : Používam takúto prepäťovú ochranu http://cdn.e96.ru/assets/images/catalog/computers/surgeprotectors/244246/Belkin_Pure_AV_Surge_Protector_F9A823en2M_Black_416775.jpg
V tomto zariadení je prvý výstup bez filtrácie a to pre zosilňovač. Ostatné by mali byť filtrované. kde mám zapojený CD player.
Otázka: Kábel Pangea mám zapájať do "nefiltrovaného" vstupu pre zosík a do "filtrovaného" vstupu pre CD ? Prípadne mám kompletne vynechať prepäťovú ochranu a z Pangeou ísť priamo zo zásuvky v stene ?

_________________
-Musical Fidelity A5 -XLO, Audio Physic Sitara 25 - Chord Shawline, Velodyne CHT-10q, BV audio headamp, AKG K 712 PRO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut december 29, 2015 18:38:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Tienený kábel Ti zosilňovač pre prepätím neochráni, takže to by nebolo ideálne riešenie. Odskúšať to však môžeš.

Ak si prečítaš odkaz z môjho príspevku vyššie, tak počuteľný vplyv tieneného kábla som zaznamenal vtedy, keď som ho použil medzi zásuvkou v stene a prepäťovou ochranou. Práve tam by bolo jeho použitie asi ideálne.
Ja používam prepäťovú ochranu EATON (MGE), ktorá má IEC konektor:
http://www.ixbt.com/power/ups/photos/mge/protection/box5_komplekt.png

V Tvojom prípade je to ťažšie. Buď vymeníš prepäťovú ochranu, alebo vymeníš jej pevný prívodný kábel.

Ja osobne by som nevynechal sieťovú filtráciu ani pred zosilňovačom. Tu bola dosť rozsiahla diskusia o tom, čo môže spôsobiť chybné zariadenie (napájací zdroj) v elektrickom rozvode:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=21481&start=210

Aj ten tienený kábel treba brať len ako súčasť ochrany pred EMI, RFI...
Očakávať od neho zmenu zvukových vlastností zosilňovača je nereálne. Ak by boli vlastnosti zosilňovača závislé na použitom napájacom kábli, tak by bol asi zle navrhnutý. Vplyv môže mať rôzne rušenie, ktoré tienený kábel môže (ale nemusí) pomôcť odstrániť (potlačiť). Viacej od toho nečakaj.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ut december 29, 2015 19:16:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdybyste si raději místo těch special napájecích kabelů koupili nejdříve kvalitní celokovový prodlužovací přívod. Ty plastové psy Belkin a Eaton jsou vhodné tak na připojení PC nebo TV a i tam bych se rozmýšlel. K HiFi aparátu bych si to tedy nedal ani náhodou..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut december 29, 2015 19:51:27    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
Kdybyste si raději místo těch special napájecích kabelů koupili nejdříve kvalitní celokovový prodlužovací přívod. .

Čo konkrétne tým myslíš?
Predlžovací prívod je predsa kábel, o ktorom sa tu diskutuje. Alebo...?

Ak si tým myslel kovové "telo" rozvodky, prepäťovej ochrany..., v čom vidíš prínos v kovovom prevedení, okrem toho, že kovový obal má tu spomínané tieniace účinky?


Naposledy upravil MaG dňa Ut december 29, 2015 23:27:09, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut december 29, 2015 19:52:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Odstránený duplicitný príspevok.

Naposledy upravil MaG dňa Ut december 29, 2015 23:28:00, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: Ut december 29, 2015 20:58:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozřejmě, že stínění, ale nejen to.. Zkusím se zeptat jinak : co očekáváte od plastového psa s přepěťovou ochranou a vf filtrem za nějakých 500-700,- Kč ? Jaká myslíte, že byla jeho výrobní cena ? Co myslíte, že v něm (vzhledem k zmíněné výrob. ceně) bude za součástky a jaké bude jeho celkové provedení ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Ut december 29, 2015 21:01:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten celokovovy predlzovaci privod by musel obsahovat VF filtrciu pasivnu, alebo aktivnu, inak je tam kovovy kryt zbytocne. Ked uz to VF bordel zo siete odfiltruje, potom je dobre to tienit a aj dalej pokracovat tienenym kablom az ku pristrojom,
aby sa nenachytal znova VF bordel z okolia .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lacoh
Hifista


Založený: 26 január 2008
Príspevky: 178

PríspevokZaslal: Ut december 29, 2015 23:24:23    Predmet: Odpovedať s citátom

zatial len krátky test. osvedčil sa po zapojení do cd playera. pri zapojení do zosíka som si zmenu akosi nevšimol.
pri cd playeri - akési usporiadanie v hudbe, prehladnosť. nástroje počujem viac jednotlivo, ťažko sa to popisuje, speváčka je akoby plastickejšia, priestorovejšia, celkovo sa mi viac ukazujú mikrodetaily, hlavne tie, ktoré som vedel že tam sú, ale doposial boli akosi nevýrazné, "polovičné". Už len dúfať že si toto všetko nenamýšlam Laughing
zajtra pokračujem a dúfam, že sa mi toto všetko potvrdí Shocked

_________________
-Musical Fidelity A5 -XLO, Audio Physic Sitara 25 - Chord Shawline, Velodyne CHT-10q, BV audio headamp, AKG K 712 PRO
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut december 29, 2015 23:41:56    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
Samozřejmě, že stínění...

Ak záleží na tienení malej "krabičky" so zásuvkami, tak prečo potom nezáleží na tienení pár metrov prívodného kábla?

sekal napísal:
...co očekáváte od plastového psa s přepěťovou ochranou a vf filtrem za nějakých 500-700,- Kč ?...

Zhruba to isté, čo od "plechového psa", len za menej peňazí:
http://www.hifinazory.cz/forum/viewtopic.php?f=15&t=446
http://www.ixbt.com/power/ups/mge_protection.shtml

Neodpovedal si ale na otázku, čo konkrétne myslíš. Aké riešenie Ty navrhuješ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1388

PríspevokZaslal: St december 30, 2015 18:42:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Pánové, především si ujasněte, co je smyslem elektromagnetického stínění. Reakce Furta je nonsens a svědčí o nepochopení..

Stínění napájecích kabelů má určité opodstatnění, zejména při souběžném vedení dalších vodičů (např. reprod.), ale zcela k tomu postačuje standartní instal. materiál od firem Prakab, Helukabel apod. Investovat řádově tisíce (a více) za ca 1-1,5m stíněného silového vodiče považuji za prosté vyhazování peněz oknem. Svůj názor ovšem nikomu nevnucuji..

Pokud jde o mnou zmíněný návrh na použití celokového prodluž. přívodu nebo napájecího bloku, chcete-li, měl jsem na mysli kvalitní produkt typu KILBRU apod., ne ten šunt od Supry..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: St december 30, 2015 22:35:37    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal napísal:
Pokud jde o mnou zmíněný návrh na použití celokového prodluž. přívodu nebo napájecího bloku, chcete-li, měl jsem na mysli kvalitní produkt typu KILBRU apod., ne ten šunt od Supry..


Namiesto Supry doporučujem -> http://www.tophudba.sk/gigawatt-pf-1e-4090
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št december 31, 2015 12:16:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Re: sekal
Ale toto nebola diskusia o cene, ale o prínose a spôsobe použitia (mieste zapojenia) tieneného napájaciaho kábla.
Súhlasím, že o cene by sa dalo tiež diskutovať. Ja sám požívam kábel Lapp kúpený v metráži. Ale diskutovať by sa dalo aj o cene výrobkov Kilbru.

Riešenie rušení je však značne individuálne. Inej miere rušení je vystavený ten, kto býva v meste v bytovom dome, pod oknami mu premávajú električky..., a inej ten, kto býva na vidieku. Aj keď aj tu stačí, ak má sused zváračskú dielňu...

Ako som už spomínal v odkaze vyššie, na zmeranie elektromagnetického poľa v okolí káblov som použil jednoduchú bezkontaktnú skúšačku. Tá mi signalizovala prítomnosť poľa vo vzdialenosti 10 - 15 cm v okolí netieneného napájacieho kábla. K tienenému káblu som mohol skúšačku úplne priložiť a nesignalizovala vôbec nič. V prípade reproduktorových káblov tiež signalizovala elektromagnetické pole vo vzdialenosti cca 15 cm. Takže k prienikom polí a k vzniku rušení nemusí dochádzať len pri blízkom paralelnom vedení vodičov. A tienenie to dokáže výrazne potlačiť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
furto
Hifista - zaslúžilec


Založený: 26 január 2013
Príspevky: 691

PríspevokZaslal: Pi január 01, 2016 11:16:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano je to individualne, kazdy ma doma inu mieru rusenia.
Tienenie napajacieho kabla ako ochrana pred el.mag. polom v blizkom poli kablov je samozrejmost na ktoru treba mysliet, ale nikto tu neberete ohlad na VF rusenie GSM, WiFi, ...
Mne sa to ako nezmysel vobec nezda (ako naznacil sekal), nemam na to dokazny material, mozno odbornici s merakmi by vedeli nieco poskytnut o vplyve VF rusenia na napajacie kable .

Skratka aktivnu pracku, alebo oddelovak s filtrom a z toho ku kazdemu pristroju tahat tieneny kabel pripojeny o krabicu kazdeho pristroja v zostave.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Po január 18, 2016 01:49:58    Predmet: Odpovedať s citátom

napriek mojej kabeloskepsii som sa pustil do "hrania sa" a mam aktualne doma zapozicane od pana Michalca z Niselu Pangea AC9 V2 aj AC9SE V2. (po dva ks kedze to budem skusat na aktivoch)
Zatial porovnavam s Vincent Power a Supra LoRad lacnejsi model AC9 V2 a prve dojmy su:
Pre mna je to sice uz trochu moc tlsta hadica ktora si vyzaduje viac miesta:-) ale zvukovo som zatial po par hodinach posluchu fakt milo prekvapeny. Sykavky zvlada o poznanie lepsie ako Vincent a celkovo sa vysky sprehladnili. Dalsie plus je reprodukcia hlasu-je skutocne vyborna-hlas sa o nieco menej tlaci dopredu ako s Vincentom ale nie je pritom o nic menej detajlny.
Pocuvam momentalne FLAC nahravky zvacsa v CD kvalite, predzosik Audia Flight Pre mk3.2, prevodnik Emm Labs DAC2, repro Acon Divus Mk3.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist