Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Pangea sieťový kábel
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: St január 20, 2016 18:07:34    Predmet: Odpovedať s citátom

konecny verdikt z porovnania Power kablov u mna doma:
testovacia aparatura:
predzosik Audia Flight Pre mk3.2
prevodnik: Emm Labs DAC2
repro: aktiv Acon Divus mk3

porovnaval som len vplyv vymeny sietovych kablov k aktivom (teda zapojeneie ako pre koncove zosiky v Divusoch kde su v jednej bedni koncive zosiky s vykonom RMS=350W+120W+120W)
ucastnici porovnania:
-Supra Lorad 2,5 (tieneny 3x2,5mm so zapojenym tienenim al foliou na strane zastrcky v stene)
-Vincent Premium Power (aktulna verzia co je pokial viem netienene lanko 3x4mm v hrubsom dielektriku asi na PVC baze a navrchu nylonovy oplet )
-Pangea AC9 V2 (foliou tieneny, kombinacia lanko a solid core)

vysledky v mojej zostave su nasledovne:
Pangea AC9 V2
prvy dojem je objem na basoch a jemne a neagresivne stredy a vysky.
Dalsim posluchom ak som porovnaval priamo s Vincent tak Vincent mal menej basov, vyraznejsie a razantnejsie podane stredy a vysky s vacsim sklonom tlacit hlavne stredne pasmo trochu dopredu a vysky s nadychom syntetiky.
Vyborne kabel zvlada vokal tomu nemam co vytknut. Jeho hlavny prinos bude v zostave kde chyba objem basu a stredne a vyskove pasmo je trochu prezentnejsie. Vyborne su tiez zvladnute sykavky.

Vincent Premium Power
je uplnym protipolom Pangea AC9 V2. Ked sa tieto dva kable po sebe zapoja tak rozdiel je az prekvapivo velky a z pociatku ma vyslovene zarazil a nabadal k dalsiemu porovnavaniu.
Tozdiel proti Pange som vyssie opisal, proti Supre je rozdiel mensi ako proti Pangei. z celej trojky je to najagilnejsi sietovy kabel ktory ozivy zvuk poddekovej zostave u mna sa vsak ja ili jeho stredy prezentne a vysky ako najsyntetickejsie. objemovo ma vysiek asi tak ako Supra ale Supra ich podava s vacsou cistotou a su jemnejsie

Supra LoRad 2,5
objem basov blizssie Pangea ale stredy a vysky su blizssie Vincentu aspon co sa vyrovnanosti a objemu tyka. Z hladiska cistoty sa mi Supra javi v tejto oblasti lepsia ako Vincent.
Ak by som mal urobit rebricek tak:
1.Supra Lorad 2,5
2,3 Pangea AC9 V2, Vincent Premium Power

2,3 miesto preto spolocne lebo na nieco sa mi javila lepsie Pangea a niekde naopak Vincent. Prezentne nahravky (typicky zmrsene nahravky s malym dynamickym rozsahom) je Pangea AC9 V2 sladkym vykupenim a Vincent taha za usi. Pri posluchu normalne nahratej vaznej hudby sa vsak Pangea javila ako trochu poddekova. Co moze platit v mojej zostave kde nemam problem s agresivitou ktorehokolvek pasma ani mi nechybaju basy. (pokial je nahravka agresivne ci vyslovene "placato " nahrata- teda bez okrajovych pasmiem a bez dynamiky) tak za usi zatahat vie ale inak nie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: St január 20, 2016 19:30:00    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
napriek mojej kabeloskepsii som sa pustil do "hrania sa" a mam aktualne doma zapozicane od pana Michalca z Niselu Pangea AC9 V2 aj AC9SE V2. (po dva ks kedze to budem skusat na aktivoch)
Zatial porovnavam s Vincent Power a Supra LoRad lacnejsi model AC9 V2 a prve dojmy su:
Pre mna je to sice uz trochu moc tlsta hadica ktora si vyzaduje viac miesta:-) ale zvukovo som zatial po par hodinach posluchu fakt milo prekvapeny. Sykavky zvlada o poznanie lepsie ako Vincent a celkovo sa vysky sprehladnili. Dalsie plus je reprodukcia hlasu-je skutocne vyborna-hlas sa o nieco menej tlaci dopredu ako s Vincentom ale nie je pritom o nic menej detajlny.
Pocuvam momentalne FLAC nahravky zvacsa v CD kvalite, predzosik Audia Flight Pre mk3.2, prevodnik Emm Labs DAC2, repro Acon Divus Mk3.


A rozdiel Pangea AC9 V2 a AC9SE V2 je aký?

Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: St január 20, 2016 20:15:01    Predmet: Odpovedať s citátom

tym ze rozdiely nie su tak velke ako ked sa menia komponenty sam som sa neodvazil vyrieknut nejaky zaver medzi dvomi velmi podobnymi kablami a ziadny pomocnik sa na slepy test kto by mi kable prehadzoval neprihlasil:-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št január 21, 2016 07:11:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Velká škoda že Ti to nemá kdo prehodiť. Takto je to nedokončený test a to najzaujmavejšie pri cenovom rozdieli vyše 100€ (verzia 1,5m )medzi týmito sieťovkami si poriadne neotestoval. Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: Št január 21, 2016 07:31:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Veď píše že medzi nimi nebol veľký rozdiel. (Sú si veľmi podobné).

Ak máš plný mešec, kúp si drahší pre dobrý pocit - že máš novší model, ak nie tak lacnejší tiež pre dobrý pocit - že si ušetril.

P.S. Drahších hadov si rozpredal,, Very Happy a teraz poškuľuješ po tých lacnejších? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št január 21, 2016 17:25:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Porovnávať výšky, stredy, basy...? Veď to nie je kábel v signálovej ceste, ktorý by prenášal analógový audio signál s frekvenciami od 20 do 20.000 Hz s premenlivým napätím a intenzitou prúdu. Jeho úlohou je preniesť elektrický prúd s jediným napätím a jedinou frekvenciou na úseku 1 - 2 m z elektrárne vzdialenej stovky km.

To, čo vidím ako reálne a s čím mám tiež podobné skúsenosti, je porovnanie netieneného kábla (Vincent Premium Power) s tienenými káblami v bežnom (bežne zarušenom) prostredí. Ja som zaregistroval výmenou bežného kábla za tienený tiež podobné rozdiely.

Pri Supre LoRad by som ešte upozornil, že nové typy už nemajú tienenie z hliníkovej fólie, ale z "nylonky". Čo netuším, ako funguje.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št január 21, 2016 20:07:03    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG kvalitný sieťový kábel v kvalitnej aparature je moc počuť.

......................




blesk666 píše :"porovnaval som len vplyv vymeny sietovych kablov k aktivom (teda zapojeneie ako pre koncove zosiky v Divusoch kde su v jednej bedni koncive zosiky s vykonom RMS=350W+120W+120W) "

..............

BlackBerry píše:

Kdo hrá na podobné a " aktívne Acon reprosustavy ? "

Netestoval na kompentoch. A aké použival prepojovacie a dalšie sieťové káble. Bola použitá filtracia siete aká, aká testovacia miestnosť a v nej upravená akustika.

.........

Tu je podobná tema http://www.highendforum.cz/viewtopic.php?f=22&t=4161&sid=29ad6f6b93bc9611fd13fb39b99476e2


citujem text z diskusie :

"Z mojej skúsenosti: nechajte Pangea kábel aspoň 2 týždne zapojený a až potom hodnoťte. Budete prekvapení, ako sa zvuk vyčistí."

...................
blesk666 píše:


PríspevokZaslal: Po január 18, 2016 01:49:58 Predmet:
napriek mojej kabeloskepsii som sa pustil do "hrania sa" a mam aktualne doma zapozicane od pana Michalca z Niselu Pangea AC9 V2 aj AC9SE V2. (po dva ks kedze to budem skusat na aktivoch)
..............


další príspevok


blesk666 píše:


PríspevokZaslal: St január 20, 2016 18:07:34 Predmet:
konecny verdikt z porovnania Power kablov u mna doma:
testovacia aparatura:
predzosik Audia Flight Pre mk3.2
prevodnik: Emm Labs DAC2
repro: aktiv Acon Divus mk3

porovnaval som len vplyv vymeny sietovych kablov k aktivom (teda zapojeneie ako pre koncove zosiky v Divusoch kde su v jednej bedni koncive zosiky s vykonom RMS=350W+120W+120W)


.................


BlackBerry píše:


Moj záver:

blesk666

to bleskovo Very Happy otestoval Arrow Idea

a hlavne nedostatočne Surprised Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubo212
Hifista


Založený: 08 január 2008
Príspevky: 147
Bydlisko: pri Piešťanoch

PríspevokZaslal: Št január 21, 2016 20:19:36    Predmet: Test káblov Odpovedať s citátom

Ja osobne Bleskovi ďakujem aj za takýto test, lepšie ako nič alebo riadky tlachov. Ako vedel, alebo ako mu čas dovolil, napísal a snaha sa cení.
Ďakujem.

_________________
Aurum Cantus M 102, BV Audio PA 300 SE, P1SE Audio, H/K HD 970, M2Tech Hiface, pasiv Intel NUC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št január 21, 2016 20:24:44    Predmet: Re: Test káblov Odpovedať s citátom

lubo212 napísal:
Ja osobne Bleskovi ďakujem aj za takýto test, lepšie ako nič alebo riadky tlachov. Ako vedel, alebo ako mu čas dovolil, napísal a snaha sa cení.
Ďakujem.


Aj tak Ti je to nafigu , lebo nevieš ako sa u Teba budu tie káble celkovo prejavovať , dokial ich sám doma na svojej aparature priamo nevyskušaš. Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Št január 21, 2016 20:34:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Pindat vie kazdy. V zivote som od teba ziadny test necital. Tak sa pochlap a konecne cosi zverejni z tvojich nekonecnych kabloskusenosti Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št január 21, 2016 20:39:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
Pindat vie kazdy. V zivote som od teba ziadny test necital. Tak sa pochlap a konecne cosi zverejni z tvojich nekonecnych kabloskusenosti Cool


Mudrák ODAR začni a chod príkladom a napíš svoje poznatky.

Kdo si pozrie historiu kopec vecí tam najde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Homer Simpson
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 február 2012
Príspevky: 787

PríspevokZaslal: Št január 21, 2016 20:47:32    Predmet: Re: Test káblov Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
lubo212 napísal:
Ja osobne Bleskovi ďakujem aj za takýto test, lepšie ako nič alebo riadky tlachov. Ako vedel, alebo ako mu čas dovolil, napísal a snaha sa cení.
Ďakujem.


Aj tak Ti je to nafigu , lebo nevieš ako sa u Teba budu tie káble celkovo prejavovať , dokial ich sám doma na svojej aparature priamo nevyskušaš. Laughing


BlackBerry potom si zbytočne zabil čas čítaním tohto testu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št január 21, 2016 20:55:47    Predmet: Odpovedať s citátom

To je relatívne.

Káble čo viem skušali aj iný ludia ale nie priamo typ Pangea AC9 V2 oproti AC9SE V2.

Preto ma to zaujalo a aj ku tomu tu píšem a sa o to zaujímam.

Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2016 08:58:23    Predmet: Odpovedať s citátom

BlackBerry napísal:
Kdo si pozrie historiu kopec vecí tam najde.
Spevnik? Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2016 13:35:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Básničky Exclamation
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2016 13:47:01    Predmet: Odpovedať s citátom

šeďour to je realita.

PANGEA je Tvoja nočná mora.

Konkurencia zvukovo aj cenovo pre rozne podomacky vyrobené káble s fake čína koncovkami.

http://www.ebay.com/itm/ONE-Set-Gold-Plated-C-079-IEC-P-079e-Schuko-Eu-plug-For-Audio-Connector/131518538497?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D33877%26meid%3Da1364317259147d68e4f716c1a518b16%26pid%3D100005%26rk%3D4%26rkt%3D6%26sd%3D351366508820


Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
boxer
Hifi expert


Založený: 15 apríl 2008
Príspevky: 1167

PríspevokZaslal: Pi január 22, 2016 15:08:13    Predmet: Odpovedať s citátom

bláboly
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Po január 25, 2016 16:29:21    Predmet: Odpovedať s citátom

blackberry-> moje nočná můra je tak leda PANKREAS...to je realita !

Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Kabeláž Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist