Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

blesk666
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So december 26, 2015 13:25:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemas nahodou schemy k vnutormostiam tych Aconov? Niekde som ich videl aj nakreslene v scheme, ale u mna v archive ich neviem najst. Ak si dobre pamatam, koncaky su MOS Fet s klasickou VFA architekturou s dif. vstupom. Avsak bez EC s relativne nizkym kludovym Ic. To vsak na chladicoch co su tam nezmenis. Jedine externymi zosilnovacmi, alebo novym chladiacim chrbatom. Mozno by som odporucil doplnit EC alebo vymenit vykokove
MOS za BJT + upravy okolo toho alebo zdvihnut prud a zvacsit chladenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: So december 26, 2015 16:51:10    Predmet: Odpovedať s citátom

JMD: schemu koncov zial nemam. Mam len schemu vyhybiek-tu si myslim videl
Mozem ale poprosit pana Gbura.
Inak moja verzia mkIII ma moznost zapojit pre stred aj pre vyskovu sekciu externe zosilnovace. Ked sa zapoji externy vyradi sa interny. Tym sa da vyskusat pripadny prinos. Mozno by ma zaujimal prinos "Extremy" resp. riesenia od PMA, Cize ku kazdej bedni jeden par koncov. Ale nie som si isty ci chcem mat okolo kopu horuceho zeleza.
Prave som sa tesil zo zredukovania poctu kompnentov. Aj kazetaky som zredukoval. Najprv som dal uplne prec moju oblubenu TCK 730ES a teraz rozmyslam aj o GX95 lebo mi to zbytocne len v policke miesto zabera a kazetak by sa mal pouzivat inak tam stvrdnu gumicky a mazivo zatuhne.


Naposledy upravil blesk666 dňa Po december 28, 2015 22:36:34, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So december 26, 2015 17:05:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Vacsi chladic horuce zelezo schladi na teple zelezo :)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: So december 26, 2015 17:36:35    Predmet: Odpovedať s citátom

miero mal si doma uz A-cko? uz predzosik aj DAC s vystupom v A-cku kuria slusne. Preto som aj prehadzal komponenty a dal predzosik do vyssej policky hore a DAC je uplne hore. Maju celohlinikove skrine a vyrobcovia vedia preco to tak spravili.
Inak aj tie chladice vzadu na bedniach sa slusne hreju a to su AB-cka.


Naposledy upravil blesk666 dňa So december 26, 2015 17:52:13, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So december 26, 2015 17:39:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemal, ale co som to videl u PMA, tak to nebolo take hrozne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: So december 26, 2015 19:06:29    Predmet: Odpovedať s citátom

len tak som odmeral teploty na povrchu skrin a chladicov po cca hodine hrania na nizssej hlasitosti. (-50dB) V izbe vo vyske komponentov ma vzduch cca 21 st. C
DAC: 30 st C
PRE: 35st C
bedne chladice: 40 st C
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Št december 31, 2015 16:38:49    Predmet: Odpovedať s citátom

JMD zatial co som pozrel fotky co som robil uz davnejsie v Divusoch su konce IRFP240A a IRFP9240
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: So január 02, 2016 13:20:52    Predmet: Odpovedať s citátom

To sedi s tym co si pamatam, su to MOS koncove tranzistory s vertikalnou strukturou. 240 ma rovnaky chip ako 640 co boli pouzivane v DPA380, len je zapuzdrena vo vacsom vykonnejsom puzdre.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: St január 27, 2016 12:10:53    Predmet: Odpovedať s citátom

cough napísal:
Dekuji za poslech Matrixu801 i ted Aconu. Bylo to poucne. Rad jsem se mylil, jak pise blesk. Acony hrajou opravdu vyborne - barevne daleko spravneji nez ponekud zadekovane a vyblite 801cky. U Aconu neni lokalizace naznacena jako u 801, stejne tak u Aconu lepe vychazi pasmo tympanu, kde to neni takova neurcita rana odkudsi, ale celkem slusne vykreslenene naladene tympany (prinosy aktivu v tomto pasmu jsou neoddiskutovatelne). Je to super - navic s ohledem, ze mam v pameti mnichovskou vystavu a realne predvadene vykony (mysleno zvukova kvalita) vystavovaneho zeleza za ty penize co za to chteji...

..

Mam opacne pocity ze subjektivniho tkz. nevedeckeho okoposlech srovnani zvuku BW matrix 801 a Acon. Mimochodem nevim jak jsi to Ivo metodicky srovnaval ty, ale predpokladam ze taky jako ja na okoposlech.

V zasade ale technicky vzato se mi acony nelibi z nekolika duvodu, difrakce na hranach ozvucnice + moc velky stredak ktery bude vykonove nevyrovnany, notabene ctu delici frekvenci na 2800Hz...hmm a stredak cca 15cm...no to bych teda nechtel a zvuk tomu taky bohuzel odpovida.

Jinak co pises o prinosech aktivu je technicky vzato pravda, ale tady u aconu to imho neslysis jen si to plus aktivu sugerujes.

V zasade bych rad videl mereni aconu.

Jake ma mereni matrix 801 vim ze sterephile
http://www.stereophile.com/content/bw-matrix-801-series-2-loudspeaker-measurements#X6tPV2iRzrsUG8MD.97

Osobne povazuji za vysoce pravdepodobne ze ty acony budou objektivne akusticky horsi nez M801 a ten aktiv to akusticky nezachrani.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: St január 27, 2016 21:57:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli vyssie tu nejake meranie mas.
Si ale fakt carovny ako posudzujes zvuk od stola ty okoposlech:-) som neni 20rocny imidzovy trulo co si nieco kupi od oka:-) 801-ickam proste chyba rozlisenie a dynamika. Proti Aconom zneju tak akosi "line". Bas je tiez taky skor naznaceny a skor maksi. Blana bubna, udery, tela nastrojov vsetko je viac zastrcene a mensie. To iste je aj "hore" Acon maju ovela realistickejsie vysky. Matrix 801 su proste "milosrdne zjemnujuce a trochu poddekove" to ale len proti Aconom. Pritom 801 Matrix S2 vobec nie su spatne bedne.
Ivo by si tiez mohol naopak povedat ze si bude stat za slovom ktore povodne bolo ze "ma pochybnost ci si vymenou polepsim" Nakoniec si priznal ze " pro tebe jsem rad ze jsem se mylil" Nemusel si priznat a mohol si naopak trvat na svojom keby sa mu to viac realne nepacilo.

tu su nejake merania posledny aj poskladane mimo os v jednom
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=20933
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št január 28, 2016 08:53:01    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
Bartoli vyssie tu nejake meranie mas.


...

nemam, smysluplne mereni neni vyhlazene na 1/3 oktavy

Si ale fakt carovny ako posudzujes zvuk od stola ty okoposlech:-)

...
Tak to delaji hifisti, koukaji na bednu ocima a poslouchaji a pak maji biasovane dojmy pry o zvuku

som neni 20rocny imidzovy trulo co si nieco kupi od oka:-) 801-ickam proste chyba rozlisenie a dynamika. Proti Aconom zneju tak akosi "line". Bas je tiez taky skor naznaceny a skor maksi. Blana bubna, udery, tela nastrojov vsetko je viac zastrcene a mensie. To iste je aj "hore" Acon maju ovela realistickejsie vysky. Matrix 801 su proste "milosrdne zjemnujuce a trochu poddekove" to ale len proti Aconom. Pritom 801 Matrix S2 vobec nie su spatne bedne.

...
takhle pak ty dojmy na oko vypadaji, vpodstate slovni iluze/dojmy/biasy


Ivo by si tiez mohol naopak povedat ze si bude stat za slovom ktore povodne bolo ze "ma pochybnost ci si vymenou polepsim" Nakoniec si priznal ze " pro tebe jsem rad ze jsem se mylil" Nemusel si priznat a mohol si naopak trvat na svojom keby sa mu to viac realne nepacilo.

...
Bias oko poslech Ivosa je fajn, stejne fajn jako tvuj bias oko poslech. Akorat muj okoposlech dopadl naopak a preferuju BW M801 a acony se mi nelibily, co s tim udelame?

tu su nejake merania posledny aj poskladane mimo os v jednom
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=20933


Zmer to smysluplne, abys videl co dela 15cm stredak na 2800Hz Rolling Eyes

Nebo se podivej na stereophile kde je hafl blbych drahych kalotovych beden zmerenych na 3p bednach s 15-17cm stredakem s delickou 2-3kHz a pokazdy je to bida.....a muze to stat klidne 200 000 USD a stejne je to akusticka bida a ani aktiv ti tam vykonovou vyrovnanost nevycaruje....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Št január 28, 2016 10:28:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli ktore meranie ti chyba oproti meraniam v stereophile? tak aby sme mohli zrovnat napr s B&W matrix 801S2

http://www.stereophile.com/content/bw-matrix-801-series-2-loudspeaker-measurements-0#9ko2HoTcd4hQI3SR.97
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Št január 28, 2016 10:43:37    Predmet: Odpovedať s citátom

No dej sem klidne mereni samotneho stredaku, to by pomohlo, nekteri vyrobci davaji v datasheetu mereni 30° a 60° to by mohlo napovedet jak se takovy 15cm menic chova na 2800Hz.

BTW ten 10cm stredak z M801 bude o dost lepsi, ale taky zadna slava na 3kHz, na 3kHz uz potrebujes tu vivid kalotu 50mm a 4p konstrukci.

Ale tak kdyz uz jsou ty acony za statisice CZK tak povazuju takove 3p. reseni za spatne. Jine by to bylo kdyby to stalo malo, pak mi prijde 3p kompromis u low endu jako ok....ale tohle je uz drahe nalestene hifi za statisice.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 28, 2016 15:11:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak je tam osadený Focal Audiom 7K alebo 7K2, tak ten sa mi na pozícii stredov vždy páčil;-)

http://nedlab.com/wp/wp-content/uploads/2014/06/Focal-AUDIOM-7K2.pdf
http://nedlab.com/wp/wp-content/uploads/2014/06/audiom7k.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Št január 28, 2016 16:50:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli som rád že si stále medzi nami a že robíš tak záslužnú prácu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Št január 28, 2016 18:26:57    Predmet: Odpovedať s citátom

ano je tam Focal Audiom 7K2
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2016 08:16:45    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
Bartoli som rád že si stále medzi nami a že robíš tak záslužnú prácu.

...
Ze tohle pises zrovna ty Bubuxine? Ty preci nejsi hloupy a mas doma velke 4p bedny s 50mm kalotou.
Proc asi tam tu kalotu 50mm od cca 1 - 3 kHz potrebujes?

Priznam se ze jsem na ultradrahe kalotove 3p jebky s 150-180mm stredakem alergicky, chtit za bedny pul mega (nebo i vice) a udelat to takhle je teda slabota.

Ale nekterym hifistum se to tak libi a jeste za to daji statisice Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2016 08:25:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli --> Zas ta svrbi . . . tak si sa rozhodol, ze rozjebes dalsie vlakno? Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2016 08:46:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
Bartoli --> Zas ta svrbi . . . tak si sa rozhodol, ze rozjebes dalsie vlakno? Rolling Eyes

...
No neodolal jsem, Blesk ma drahe komponenty a spatne bedny acon za mnoho penez. Presel bych to ale zaujalo me ze vymenil celkem solidni lacine M801 ktere dobre znam za horsi drahe bedny acon ktere nahodou taky znam a slysel jsem je a nelibily se mi.

Tak to hifisti delaji casto, vymeni na zaklade okohifiposlechiluzi dobre hifi za horsi hifi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2016 08:47:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jim to přej Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
davidhighend
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 júl 2008
Príspevky: 502

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2016 08:51:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Svatá inkvizice opět zasahuje. Co by si lidi bez vašich keců pocali Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2016 09:36:08    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Ak je tam osadený Focal Audiom 7K alebo 7K2, tak ten sa mi na pozícii stredov vždy páčil;-)

http://nedlab.com/wp/wp-content/uploads/2014/06/Focal-AUDIOM-7K2.pdf
http://nedlab.com/wp/wp-content/uploads/2014/06/audiom7k.pdf



...
Díky za odkaz, jen skoda ze je tam mereni jen 30°mimo osu, chybi tam 60°mimo osu - pak by to bylo videt jasne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2016 09:44:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli --> Pisal som to uz viackrat, napisem to zas. Ak chces cosi "technicky" ventilovat, kludne zaloz vlakno lubovolneho nazvu (napriklad "Acon je sracka") a tam si pis, co len tvoje srdce raci. Ale tu zas rozosieras vlakno, ktore si zalozil uzivatel fora a chce sa z casu na cas podelit o svoje radosti a starosti v ramci svojho konicka. Si schopny to pochopit?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
palipol
Hifista - zaslúžilec


Založený: 19 február 2007
Príspevky: 589

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2016 12:06:18    Predmet: Acon? Určité áno. Odpovedať s citátom

Pochopiť zjavne nie. Neschopnosť sebareflexie, bohorovné správanie sa či nenávisť voči každému a všetkému môže mať za príčinu nejakú traumu. Tú nemožno len tak skryť za technické postuláty. Snaha byť najlepším (za každú cenu) sa tú míňa účinkom a preferencie miesto stúpania klesajú. Príspevok od príspevku. Crying or Very sad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2016 12:11:51    Predmet: Odpovedať s citátom

To je hrozný náboženství, tohle hifi. Ostatně jako každý jiný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2016 12:51:58    Predmet: Odpovedať s citátom

To vaše rovnako, nemyslíš? V určitom parametre je lepšie jedno, v inom zase druhé. Je možné aby sa rôznym ľuďom páčili obidve?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2016 12:56:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemá smysl tu vysvětlovat, jak se pozná náboženství. Jenže tím by se zjevně muselo začít.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2016 16:20:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Odar napísal:
Bartoli --> Pisal som to uz viackrat, napisem to zas. Ak chces cosi "technicky" ventilovat, kludne zaloz vlakno lubovolneho nazvu (napriklad "Acon je sracka") a tam si pis, co len tvoje srdce raci. Ale tu zas rozosieras vlakno, ktore si zalozil uzivatel fora a chce sa z casu na cas podelit o svoje radosti a starosti v ramci svojho konicka. Si schopny to pochopit?


...

Acon divus je stejne spatne reseni jako tuna jinych 3p. konstrukci od "vehlasnych" drahych firem, ktere prodavaji predrazene 3p. jebky s mizernou sadou kompromisu v tom nejdulezitejsim - esencialnim pasmu 1-3kHz.

To se neda nic delat kdyz tam placnou "osvedceny" 150 - 180mm stredak deleny na 2,2-3kHz a tvari se ze je to kvalita tak za sebe sdeluji ze je to opravdu mrdka a tak bych to za ty statisisce nechtel.

A muze se ta mrdka klidne jmenovat Wilson Audio Alexandria a stat to muze klidne 200 000 USD Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2016 16:28:03    Predmet: Odpovedať s citátom

bubuxin napísal:
To vaše rovnako, nemyslíš? V určitom parametre je lepšie jedno, v inom zase druhé. Je možné aby sa rôznym ľuďom páčili obidve?

...

Nejsem si jisty bubuxine, ale vis proc tam tu 50mm kalotu ve svych 4p. bednach potrebujes?

Tvoje veta: " ...V určitom parametre je lepšie jedno, v inom zase druhé ..." doufam nepatri do debaty o 150-180mm stredaku na 1-3kHz?

Nebo tomu vubec nerozumis?

Nebo pises o jinych vecech, mel bys to co srovnavas a o cem pises objasnit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mirec1
Hifista - pokročilec


Založený: 12 november 2008
Príspevky: 312

PríspevokZaslal: Pi január 29, 2016 16:45:31    Predmet: :( Odpovedať s citátom

Odar napísal:
Bartoli --> Pisal som to uz viackrat, napisem to zas. Ak chces cosi "technicky" ventilovat, kludne zaloz vlakno lubovolneho nazvu (napriklad "Acon je sracka") a tam si pis, co len tvoje srdce raci. Ale tu zas rozosieras vlakno, ktore si zalozil uzivatel fora a chce sa z casu na cas podelit o svoje radosti a starosti v ramci svojho konicka. Si schopny to pochopit?


BARTOLI .....
Pripajam sa k Odarovej ziadosti. Zaloz si vlastne vlakno a tam rozoberaj svoje mudrosti kolko chces.Divim sa Bleskovi , ze ma s tebou tolko trpezlivosti. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Ďalšia
Strana 2 z 10

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist