Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hi-Res nahravky
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Odporúčané nahrávky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Pi február 26, 2016 11:42:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Aha tak. Lebo niekedy to znie, ako keby hudobnik zbalil bicie, odkracal dozadu a potom prisiel naspat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Pi február 26, 2016 11:46:38    Predmet: Odpovedať s citátom

eugene, jseš absolutně mimo. Když odhlídnu od nesmyslnosti mít cokoliv ve víc než 16bitech a 48KHz, tak:
- Iron Maiden měli jeden z nejlepších zvuků ve svém žánru vůbec (poslední masteringově špičkový počin byl bohužel už Fear of the Dark)
- na hdtracks je spousta věcí zmrvených, řešilo se to kolikrát, že si člověk zaplatil za 96/24 a dostal buď prachsprostý upsumplovaný CDčko a nebo nemlich stejnej brickwall-master jako na CD, včetně chybějících vysokých frekvencí
- navíc to legálně nejde koupit z Evropy bez nějakejch techtle mechtle s IP (resp. proxy), takže za mě prováděj jen ždímání prachů z blbců...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
eugen
Hifista


Založený: 27 február 2013
Príspevky: 223
Bydlisko: HC

PríspevokZaslal: Pi február 26, 2016 12:43:41    Predmet: Odpovedať s citátom

No či som mimo, to neviem.
Viem však, že z HDT som získal ozaj velmi dobré albumy, ktoré o rád prevyšovali klasické CD, či ripy LP hoc aj 192/24. Nemeral som spektrum a pod. , ale bolo tam to čo som už opísal.
Príklad Iron Maiden je len ako diskusné prirovnanie, že aj takáto hudba - podla mňa s malý DR - može byť dobre počúvateľná a nie len tie audiofilské "zvuky" s DR nad 15??? či viac.

Neodporujem tomu, že aj u HDT boli a sú niektoré kusy a pokusy o podvody.

Či stačí 44/16, alebo je poznať 96/24 či už 44/24 to neposudzujem. Nemôžem to korektne zrovnať,mne to všetko prerátava na 1,4MHz.

Mňa len mrzí, že na HDT nie je dosť mnou hľadaného sortimentu.

Ja osobne HD prínos vnímam. Toť vsjo!

_________________
Muj ty svete kulatej
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
eugen
Hifista


Založený: 27 február 2013
Príspevky: 223
Bydlisko: HC

PríspevokZaslal: Pi február 26, 2016 13:08:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Zorg napísal:
eugene, jseš absolutně mimo. Když odhlídnu od nesmyslnosti mít cokoliv ve víc než 16bitech a 48KHz


Neviem, ale za socializmu ma v škole učili, že vzorkovacia frekvencia digitalizovaného analógu má byť najmenej 10 násobok najvyššej analogovej frekvencie.
Ale za kapitalizmu to asi nie je pravda.....

_________________
Muj ty svete kulatej
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Pi február 26, 2016 15:12:04    Predmet: Odpovedať s citátom

2 eugen: Obávám se, že teorém, který praví, že vzorkovací frekvence musí být alespoň DVOJNÁSOBKEM nejvyšší frekvence ve vzorkovaném signálu, platil už za Husáka, kdy jsem se o něm na průmyslovce dozvěděl. O nutnosti desetinásobku slyším poprvé.
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Pi február 26, 2016 15:17:54    Predmet: Odpovedať s citátom

eugen napísal:
No či som mimo, to neviem.
Viem však, že z HDT som získal ozaj velmi dobré albumy, ktoré o rád prevyšovali klasické CD, či ripy LP hoc aj 192/24. Nemeral som spektrum a pod. , ale bolo tam to čo som už opísal.
Príklad Iron Maiden je len ako diskusné prirovnanie, že aj takáto hudba - podla mňa s malý DR - može byť dobre počúvateľná a nie len tie audiofilské "zvuky" s DR nad 15??? či viac.
......


Nevím, proč by třeba Iron Maiden měli automaticky produkovat dynamicky komprimovanej zvuk. Třeba Metallica- Metallica má DR tuším 12-13 a žádný audiofilský brnkání to není - jenom to prostě stihli vydat před dalším výbuchem Loudness war v devadesátkách...

_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Pi február 26, 2016 16:04:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Nn, asi 11, ale i tak to bylo obstojný, i když už se taky schylovalo na ještě větší ořez. Ale co je to oproti dnešku, kdy maj DR3; na vlastní přání (!) Puke

Pro zajímavost vzpomínaní Maideni: http://dr.loudness-war.info/album/view/33389 (imho masakr a moje referenční metalový album)

eugen: Jo, asi pár alb s nějakym trochu zlepšenim tam maj, ale doporučuju ti si o týhle problematice něco zjistit, udělat si slepý testy a nebo aspoň měřit (dr, spektrum,..). Třeba pak tak ochotně nebudeš vyhazovat prachy oknem...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Pi február 26, 2016 19:08:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Tico napísal:
2 eugen: Obávám se, že teorém, který praví, že vzorkovací frekvence musí být alespoň DVOJNÁSOBKEM nejvyšší frekvence ve vzorkovaném signálu, platil už za Husáka, kdy jsem se o něm na průmyslovce dozvěděl. O nutnosti desetinásobku slyším poprvé.

a platilo to Shannonovi a Nyquistovi v kapitalizme rovnako ako Kotelnikovovi v socializme, fyzika našťastie -izmy nerozlišuje
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bubuxin
Hifi expert


Založený: 01 marec 2007
Príspevky: 2885
Bydlisko: Žiar nad Hronom

PríspevokZaslal: So február 27, 2016 10:25:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Až je najvyššia analógová frekvencia 20 kHz, tak desaťnásobok je 200 kHz. Vzorkovacia frekvencia 196 kHz to celkom splňuje a eugen nepíše nič o najvyššej prenášanej frekvencii. Je to len o slovíčkarení.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: So február 27, 2016 11:19:41    Predmet: Odpovedať s citátom

2 bubuxin: Nn, jenom se snazim dopidit, co je to za teorii "desetinasobku"a jaka je jeji souvislost s tim, ktera svinska parta je momentalne u kormidla. Samozrejme, ze pro digitalizaci analogoveho signalu plati, ze cim vyssi samplovacka, tim lip. Sam pro lepsi pocit ve foobaru celociselne upsampluju do bb-dacu na 176,4/192 Smile
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: So február 27, 2016 11:37:40    Predmet: Odpovedať s citátom

eugen napísal:
S tými "3m rukami" som myslel, že celú skladbu sú bicie umiestnené napr v R polosfére a sú aj roztiahnuté od stredu do R a naraz len príde úder na činelu jak hrom celkom z L!!! vtedy by som zvukárovi "odtrhol hlavu"!
Netvrdím, že DR nemá význam, ale iba že ho dokážem tolerovať oproti iným vlastnostiam vo väčšej miere.
Taký Iron Maiden asi moc velké DR nebude mať, napriek tomu to môže byť dobre nahraté, gitary a bicie pekne lokalizovateľné, tóny čisté atd . . . .


S týmto úplne súhlasím. Dlhoruký bubeník mi vadí tiež. Počúvam prevažne rock a tak sa s tým stretávam dosť často. Zároveň je pravda, že rockové nahrávky nikdy nebudú rekordmani v DR. To u drsnejších nahrávkach ani nejde. Ale ak ide o sústredený posluch, tak je pre mňa rocková hudba s vyšším DR väčšinou zaujímavejšia.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: So február 27, 2016 11:38:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Tico napísal:
... jenom se snazim dopidit, co je to za teorii "desetinasobku"...
... ak si dobre pamätám, tak zásada desaťnásobku funguje ako minimálna podmienka pre korektné meranie ... teda, keď chcem napr. merať/analyzovať signály s frekvenciou 20kHz, tak môj merací aparát musí fungovať minimálne do 200kHz ... inak to stojí celé za hovno, ako prakticky pri väčšine amatérskych meraní pomocou pc
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: So február 27, 2016 14:32:20    Predmet: Odpovedať s citátom

2 bacil2: Jenze to mluvime o mereni, ale rec byla o zaznamu zvuku. Tezko si predstavit, ze by si v dobe zrodu Red booku rekli: "Udelame to 192/24bit a pockame 15let az technologie umoznej realizovat v rozumnejch cenach".
ad amaterska mereni: Vzhledem k tomu, ze i fousata Juli@ disponuje v A/D i D/A 192/24, da se s jistyma omezenima na mereni v audiu pouzit Wink

_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: So február 27, 2016 14:42:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Tico napísal:
... i fousata Juli@ disponuje v A/D i D/A 192/24, da se s jistyma omezenima na mereni v audiu pouzit Wink
... no veď ako hovorím ... je to v podstate na hovno
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: So február 27, 2016 17:53:44    Predmet: Odpovedať s citátom

To mi v pripade nekoho, kdo u slovutnych znacek toleruje/omlouva lesy harmonickych v radu desetin procenta nebo pohoří 50Hz artefaktu, prijde ponekud usmevne. V takovym pripade je totiz poloprofi interni zvukovka s THD+N kolem tisiciny procenta merici hvezdou s rezervou dvou radu Wink
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: So február 27, 2016 20:19:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Tico: aké hovadiny sa tu snažíš riešiť? ... ak si si nevšimol, tak ja sa tu s tebou posledné asi štyri príspevky bavím o meraní! ... a tam je zvykom mať meraciu aparatúru minimálne o jeden rád (teória desaťnásobku) kvalitnejšiu ako je meraný aparát! ... a vo všetkých parametroch (teda aj frekvenčný rozsah!)
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: So február 27, 2016 23:30:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobra, a v cem teda, podle tebe, zvukovka s 192/24 nevyhovuje zminenym kriteriim? Oh, wait! Maximalni vzorkovacka je pouze devitinasobkem 20kHz. Mea culpa! Muzu uz drzet hubu?! Wink
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ne február 28, 2016 08:20:57    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
... keď chcem napr. merať/analyzovať signály s frekvenciou 20kHz, tak môj merací aparát musí fungovať minimálne do 200kHz ...
Tico: si schopný to pochopiť? ... vieš vôbec aký je rozdiel medzi vzorkovacou frekvenciou a skutočne prenášaným signálom?
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne február 28, 2016 08:56:55    Predmet: Odpovedať s citátom

No, pocuje niekto rozdiel medzi 96/24 a 192/24?

Akurat pri takomto porovnavani, treba brat do uvahy ze kvalita vystupu prevodniku, resp. zvukovej karty sa na vyssej vzorkovacej frekvencii moze uz lisit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odar
Hifi inventar


Založený: 14 december 2009
Príspevky: 3180

PríspevokZaslal: Ne február 28, 2016 09:01:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže vidíš, niekto počuje Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Ne február 28, 2016 11:23:02    Predmet: Odpovedať s citátom

2 bacil2: Ne, nechapu, protoze mam v palici od prirody nasrano. Rad bych si ale ujasnil jednu vec - zacal s tim eugen, kdyz zminil, ze "za jeho casu" se ucilo, ze VZORKOVACKA by mela byt aspon 10-nasobkem nejvyssi frekvence signalu.
Je sice fajn, zes to obratne stocil na problematiku mereni v amaterskych podminkach, ale i ta blba zvukovka 192/24 (BW 96kHz) poskytuje jakousi rezervu pro mereni v audiopasmu. Zkousim si treba predstavit, kterak se bude lisit vysledek klasickyho THD na 1kHz nebo IMD13+14kHz na Juline vs AP...

_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne február 28, 2016 12:47:40    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
teda, keď chcem napr. merať/analyzovať signály s frekvenciou 20kHz, tak môj merací aparát musí fungovať minimálne do 200kHz ... inak to stojí celé za hovno, ako prakticky pri väčšine amatérskych meraní pomocou pc

Asi preto je normou robiť obvyklé audio merania s obmedzením šírky pásma analyzovaného signálu na 80kHz pri THD (alebo aj s obmedzením na 20Hz-20kHz napr. pre odstup S/N, prípadne s pridaným filtrom A,údaj je obvkle pri meraní..), aj na AP a iných meracích "etalónoch", ktoré fungujú aj vyššie..A to podčiarknuté je nezmysel a predsudok ("snobstvo"). Pri každej činnosti musíš hlavne vedieť, čo robíš a ako to urobiť korektne ("neamatérsky") tak, aby to malo výpovednú hodnotu. Potom stačí bez problémov aj PC, obvykle je rozlíšenie a presnosť takých meraní rádovo lepšie ako vlastnosti 99% meraných , aj vysoko uznávaných, prístrojov.. A nie je problém diletantovi namerať aj s AP nezmysly.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Ne február 28, 2016 13:24:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Tico: tak som myslel, že si pôvodne chcel vedieť, že odkiaľ pochádza tá "teória desaťnásobku" ... a výsledok je, že tu teraz zo mňa robíte (aj s BV, ktorý by si mohol ešte niečo pamätať zo zásad správneho merania z doby "preddigitálnej", keď ešte fungoval zdravý rozum) nejakého snobského kokota Wink
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Ne február 28, 2016 14:34:40    Predmet: Odpovedať s citátom

2 bacil2: Ono prekvapive "robeni kokota" z oponenta pro vetsinu lidi neni na forech prioritou. No a zkus si namatkove projit svoje reakce na tomhle foru a predstavit si, kterak treba ty tvoje "uvodni otazky" pusobej na druhou stranu
Wink
Cili uznavam, ze vzdycky je lepsi, kdyz je merici pristroj 10x az 1000000x lepsi, nez DUT, ale k "rozumnymu" vysledku se da dopracovat s merici aparaturou, ktera to v nekterym parametru nesplnuje.

_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
eugen
Hifista


Založený: 27 február 2013
Príspevky: 223
Bydlisko: HC

PríspevokZaslal: Po február 29, 2016 10:29:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Tico napísal:
2 eugen: Obávám se, že teorém, který praví, že vzorkovací frekvence musí být alespoň DVOJNÁSOBKEM nejvyšší frekvence ve vzorkovaném signálu, platil už za Husáka, kdy jsem se o něm na průmyslovce dozvěděl. O nutnosti desetinásobku slyším poprvé.


Ten desaťnásobok sa spomínal v rôznych médiách o HiFi pri nasadzovaní CD na prelome 70 a 80-tich rokov. Takže netvrdím, že je to fyzikálna pravda.
Napriek tomu sa mi zdá, že ak ja úplne zbytočné niečo nad 44/16, tak všetky tie drahé mašinky a formáty vlastne nič nové do zvuku nepriniesli, ŽE????
Jasná odpoved znie: To je len marketing!

Takže si sadnem do svojho Trabanta a odfrčím ako na Rolls Royce. Ved tí debili načo vyrábajú tak drahé auto, ked Trabant tiež ide, neprší do neho, vnútri to má kolečko na riadenie smeru pohybu.


A mimochodom, téma je HiRes nahrávky . . . .

_________________
Muj ty svete kulatej
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Henri
Hifista - zaslúžilec


Založený: 30 marec 2015
Príspevky: 625

PríspevokZaslal: Po február 29, 2016 19:16:51    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
No, pocuje niekto rozdiel medzi 96/24 a 192/24?

Akurat pri takomto porovnavani, treba brat do uvahy ze kvalita vystupu prevodniku, resp. zvukovej karty sa na vyssej vzorkovacej frekvencii moze uz lisit.


- samozrejme z hľadiska informačného prínosu, čokoľvek nad 96/24 bitov nemá najmenší zmysel ucho to nerozozná. Ale vyššie vzorkovačky prinášajú zlepšení zvuku z toho dôvodu, že sa obmedzuje dĺžka ringingu u FIR v interpolačnom filtri za upsamplerom v DAC čipe. Preto má prínos aj napr. 384 kHz, -úplne sa obidu u DACov interne upsamplery
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Po február 29, 2016 22:24:36    Predmet: Odpovedať s citátom

2 eugen: Ok, prelom 70. a 80. sel hifisticky mimo me, protoze jsem uletaval na dilech typu: "O letadelku Káněti" nebo "Fero Mravec a Chrobak Vreco" Smile Nijak nezpochybnuju, ze je technicky cistsi, kdyz je vzorkovacka vyssi, nez jen ten teoreticky dvojnasobek, ale zajimalo me, odkud se vzal ten desetinasobek. Osobne taky nevidim moc prinos ve vetsim rozliseni nez 96/24. Tim ale nechci rict, ze bych vyssim samplerate opovrhoval (viz Henri). Prave kvuli mensimu "zvoneni" upsampluju na 176,4/192 a mam z toho hezky hifisticky pocit Smile On pak treba 10kHz obdelnik vypada skoro jako obdelnik a ne jako v pripade 44/16. BTW "hi-res" (vysoke rozliseni) neni jenom o frekvenci vzorkovani, ale i bitove hloubce.
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Ut marec 01, 2016 00:07:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen počkejte, až sem vlítne dustin, to bude tóčo Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: Ut marec 01, 2016 07:04:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Tico napísal:
BTW "hi-res" (vysoke rozliseni) neni jenom o frekvenci vzorkovani, ale i bitove hloubce.

aj by som si tipol, že to je tá podstatnejšia časť, alebo inak povedané radšej 24 bitov na 48k, ako 16 bitov na 96k - ale zasa keď sa kvantizačný šum dobre zamaskuje (napr. pridaním ďalšieho šumu), tak stačí aj tých 16 (teda mne určite) Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
eugen
Hifista


Založený: 27 február 2013
Príspevky: 223
Bydlisko: HC

PríspevokZaslal: Ut marec 01, 2016 12:38:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Henri napísal:
miero napísal:
No, pocuje niekto rozdiel medzi 96/24 a 192/24?

Akurat pri takomto porovnavani, treba brat do uvahy ze kvalita vystupu prevodniku, resp. zvukovej karty sa na vyssej vzorkovacej frekvencii moze uz lisit.


- samozrejme z hľadiska informačného prínosu, čokoľvek nad 96/24 bitov nemá najmenší zmysel ucho to nerozozná. Ale vyššie vzorkovačky prinášajú zlepšení zvuku z toho dôvodu, že sa obmedzuje dĺžka ringingu u FIR v interpolačnom filtri za upsamplerom v DAC čipe. Preto má prínos aj napr. 384 kHz, -úplne sa obidu u DACov interne upsamplery



Čo ucho rozpozná a čo nie, sa ťažko dokazuje, lebo to je vždy o momentálnej dispozícii (fyzickej aj psychickej) človeka a je veľmi ťažké to hocikedy a na 100% zabezpečiť reprodukovateľnosť testu.
Kedysi dávno mi Hifisti z Prahy (technici zo Suprafonu a tak rôzne) na HiFi-AME v BA vraveli, že ked potrebovali niečo posúdiť na najvyššej úrovni , tak si zavolali nejakého staršieho pána, čo mal uši ako sluchový normál. Je to "jedna pani povedala", ale nemal som dôvod im to neveriť.

Aj možnosť precíznejšieho spracovania prevodu pri vyššej vzork frekv asi má pozitívny prínos na výsledný zvuk - aspoň to tvrdia mnohí ľudia.


Dalšia vec, ešte som sa nestretol s nahrávkou 96/16, všetko 96 je 24.

_________________
Muj ty svete kulatej
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Odporúčané nahrávky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 7 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist