Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Analógové prekvapenie
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: So február 27, 2016 21:48:28    Predmet: Odpovedať s citátom

vma: co mas za CD player? VM2103 a NC470 podla mna nie je schopna hrat ani podpriemerne. (jedno ci v ramci analogu slebo v porovnani s digitalom). Ma suslave vysky a dost pocut prenos hluku od motorceka ktory zvyraznuje plastove dute chasis do reprodukcie-nech s tym robis co robis (ciastocne sa to riesit da ale...)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bedo
Hifista - pokročilec


Založený: 01 november 2013
Príspevky: 440

PríspevokZaslal: So február 27, 2016 23:11:06    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG: nepleťme prosím do toho "Loudness Wars", to je iná téma, aj "normálne" nahrávky sa musia pre LP upravovať - tu je relevantná časť ešte raz: "The very highs and the very lows just won’t work on vinyl – they’ll distort or the record will jump or whatever – so you’ve got to reign things in a bit. By doing that you’re actually making it sound a bit nicer anyway because you’re getting rid of the real nasty extremes of the spectrum. Filters are probably the most common things I use on the desk." Toto "sound a bit nicer" by sa možno dalo realizovať aj Foobar filtrom (na to bola mierená moja pôvodná otázka). A pre fajnšmekrov by sa mohol doplniť ešte plugin s pseudonáhodným generátorom praskania... Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vma
Hifista


Založený: 15 september 2009
Príspevky: 131

PríspevokZaslal: Ne február 28, 2016 07:50:58    Predmet: Odpovedať s citátom

blesk666 napísal:
vma: co mas za CD player? VM2103 a NC470 podla mna nie je schopna hrat ani podpriemerne. (jedno ci v ramci analogu slebo v porovnani s digitalom). Ma suslave vysky a dost pocut prenos hluku od motorceka ktory zvyraznuje plastove dute chasis do reprodukcie-nech s tym robis co robis (ciastocne sa to riesit da ale...)


Idem cez HK HD970 ako DAC alebo Squeezebox Touch. S tými výškami je to pravda, ale stará Fermata je jazzrock a tam vynikne basová linka. U Deža aj spev. Tieto CD nemajú šťavu. Jasne, že ked pustím Brothers in Arms z CD alebo Flac s max DR 20, tak gramo prehráva. Jednoducho, staré opusácke LP sú lepšie ako zatiaľ vydané CD. Preto som rozhodnutý, že kúpim nový gramofón a kúpa nového DACu sa zatiaľ odkladá.

_________________
NUC 8i3BEH - DacMagicPlus - BVA PRE1 - BVA PA300SSE - VMA-II REV, Dispre - AKG K701
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ne február 28, 2016 08:23:20    Predmet: Odpovedať s citátom

HK HD970 som mal.
Dakedy ho zopar nadsencov v danej cenovej triede povysili na "gral"...
Nie je to zly CDP a ani DAC, ale je prilis "mädový", oproti Xonar Essence bol podla mna viac "pod dekou"...
Uz tu padol navrh skusit prehrat CD na inom zariadeni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vma
Hifista


Založený: 15 september 2009
Príspevky: 131

PríspevokZaslal: Ne február 28, 2016 09:08:41    Predmet: Odpovedať s citátom

janik1971 napísal:
HK HD970 som mal.
Dakedy ho zopar nadsencov v danej cenovej triede povysili na "gral"...
Nie je to zly CDP a ani DAC, ale je prilis "mädový", oproti Xonar Essence bol podla mna viac "pod dekou"...
Uz tu padol navrh skusit prehrat CD na inom zariadeni.


Ak má niekto LP, tak nie je problém zohnať nejaký rip z menovaných CD z Opusu. Ja mám ako ďalši player MC902, a to myslím nestojí za prenášanie a pripájanie. DAC (prípadne zvukovka) Xonar je jeden z mojich kandidátov na kúpu, tiež by ma zaujímalo porovnanie. Tu neriešim všeobecné porovnanie LP - CD, tu sa viac menej sťažujem na hluchých remasterov na Slovensku a loudness war. V dnešnej dobe by nemala mať LP šancu, čo sa týka zvuku - kopa mechanických obmedzení. Najväčšia zvrhlosť je, že dnes vylisujú LP z digitálne zmršeného záznamu a predajú to ako "analógový zázrak". Ebenovci vydali Čas holín - chcel som si urobiť radosť, že si ju kúpim k novému gramofónu. Údajne celá urobená analógovo. Keď som videl DR, tak ma to hneď prešlo, zvuk CD nie je zlý, nevidím dôvod dávať k zlej dynamike ešte šum drážky a pukance.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ne február 28, 2016 09:58:09    Predmet: Odpovedať s citátom

bedo napísal:
MaG: nepleťme prosím do toho "Loudness Wars", to je iná téma,...

Akože nie, základom problému práve že je Loudness war.
Nemá význam teoretizovať o technických možnostiach LP a CD, keď pri súčasných CD sa nevyužívajú. V minulosti (a väčšinou aj dnes) bola pri LP snaha využiť technické možnosti a dosiahnuť čo najvyššiu kvalitu zvuku. Pri CD dnes zvíťazila "ideológia" Loudness War a kvalita je zámerne ničená.

Počul si niektoré LP a CD, o ktorých sa v tejto téme diskutovalo? Mal si možnosť niektoré vzájomne porovnať? Mal si vôbec možnosť porovnať nejaké LP z 80. rokov s remastrovaným CD z posledných rokov?
Asi nie, inak by si tu nepísal trápnosti o "plugine do Foobaru". Žiadnym pluginom neobnovíš kvalitu nahrávky po nekvalitnom masteringu. To skôr naopak, skôr nájdeš plugin, ktorým znehodnotíš zvuk LP na úroveň "spraseného" remasteringu CD.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vma
Hifista


Založený: 15 september 2009
Príspevky: 131

PríspevokZaslal: Po marec 07, 2016 09:48:02    Predmet: Odpovedať s citátom

janik1971 napísal:
HK HD970 som mal.
Dakedy ho zopar nadsencov v danej cenovej triede povysili na "gral"...
Nie je to zly CDP a ani DAC, ale je prilis "mädový", oproti Xonar Essence bol podla mna viac "pod dekou"...
Uz tu padol navrh skusit prehrat CD na inom zariadeni.


Skúsil som porovnať analógové výstupy - HD970 a Squeezebox Touch - prepínal som vstupy na PRE1 diaľkovým ovládaním. Výsledok podľa mojich uší? HD970 je viac pod dekou ako SBT. Škoda, že nemám možnosť odskúšať viac DAC-ov, asi by som našiel to, čo sa mi páči.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Po marec 07, 2016 20:22:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak potom to nebude so mnou az tak zle Laughing asi počujem dobre.
Hlavne ak som ten rozdiel pocul po tom co som uz HK HD970 nemal doma.
A ak ma pamät opät neklame tak ten rozdiel som spozoroval uz pri pocuvani cez ESI Juli@ ktora je len o kusok "ostrejsia" ako Xonar.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2
Strana 2 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist