Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Tesla NC430 - vylepsenia, kablovanie, CINCH

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ujoTea
Hifi obsluha


Založený: 02 marec 2016
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: St marec 02, 2016 20:20:17    Predmet: Tesla NC430 - vylepsenia, kablovanie, CINCH Odpovedať s citátom

Zdravim, dostala sa mi do ruk Tesla NC430 a chcel ju trochu potunit v ramci moznosti. Napisem jednotlive body a budem rad za kazdu radu.

1. CINCH - planujem to prerobit na cinch, je daka lepsia cesta ako vyrezavat dieru do tej drevotriesky? Oplati sa davat lepsie Cineche ako http://www.gme.cz/konektor-neutrik-nf2d-b-2-p808-137 alebo postacia obycajne ako http://www.gme.cz/konektor-cinch-zasuvka-panelova-zluta-p899-005 http://www.gme.cz/konektor-cinch-gold-zasuvka-panelova-zlacena-cerna-p808-054 Viem ze niekto na nete spominal ze objednaval krabicku CINCH z litovelu ale neviem neprislo mi to riesenie v nicom lepsie.

2. Prekablovanie - treba to prekablovat? Je v tom pocutelny rozdiel? Ak ano akym kablom? Cital som ze vraj Cardas alebo VDH ale nechcem tam zas kupovat dake extra drahe kable. Kde ich kupit/objednat a aku dlzku zobrat? Ratam s tym ze ze to povediem priamo z prenosky az na CINCH

3. Prenoska - je tam originalna, opat netusim ako bola (ne)kvalitna a ci sa oplati vymena ale predpokladam ze hej. Ak ano dam tam zrejme AT95 resp. AT91 vzhladom na kopec dobrych ohlasov. Po vymene AT95 je potreba zostelovat ramienko resp poziciu prenosky v headshelly? Cital som nieco o dakych nuovych bodoch pripadne videl take "schemy" so stupnicou podla ktorych sa to nastavovalo, nemate niekto odkaz na teoriu k tomu? Kludne aj anglicky alebo vo forme knihy. Vyvazenie ramienka/pritlak uz zhruba tusim ako sa prevadza.

4. Preamp - zatial to zapojim cez hociaky phono vstup "aby to hralo". Neskor by som asi isiel do Pro-Ject Phono Box ? Alebo poradte nieco ine. Pripadne ak najdem doma vhodne elektronky skusil by som mozno postavit aj nieco na lampach Razz Opat ak viete poradit vhodne zapojenie, schemu ktore je osvedcene a vhodne na gramo v tejto kategori budem len rad Smile

Trochu som sa rozpisal Smile ...este raz dik!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: St marec 02, 2016 21:21:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Navod
http://www.graled.cz/files/gramo/gramofon-a-jeho-nastaveni.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št marec 03, 2016 21:32:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Niektoré prenoskové ramená Tesla boli zakončené DIN konektorom a jeho odstránenie si vyžadovalo prekáblovanie ramena:
P1101
To však nie je prípad chassis HC-43, ktoré má z ramena prenosky vyvedené dostatočne dlhé voľné vodiče. Ti je možné pripájkovať priamo na CINCH konektory. Niečo pre inšpiráciu:
http://kemo87cz.blogspot.sk/2013/08/gramofon-tesla-nc470.html
Nezabudni na zemniacu svorku, vodič k nej pripoj ku kovovej časti chassis blízko prenosky.
Význam prekáblovať rameno by mohlo mať vtedy, ak by si sa rozhodol zrušiť odnímateľný headshell - držiak prenosky a odstrániť tak konektor v držiaku. Otázkou je, či by to malo praktický prínos. Rozhodne dôležité je udržiavať kontakty držiaku čisté, bez oxidácie.
Ja som vymenil v držiaku kábliky s konektormi na pripojenie prenosky (vložky) za kábliky s pozlátenými konektormi (bol som k tomu nútený aj z dôvodu deformácie jedného konektora po niekoľkých výmenách prenosiek). Viď priložený obrázok.

Prenosku AT95/AT91 som nemal, takže neviem porovnávať. Jej obľúbenosť možno spočíva aj vo vyššej hmotnosti, ako majú prenosky Ortofon v podobnej cenovej kategórii. Ich hmotnosť je bližšie hmotnosti prenosiek Tesla, takže je ľahšie správne vyvážiť rameno.
Ja som mal niekedy prenosku Ortofon OM3 a neskôr OM10. Rozdielnu hmotnosť som riešil čiastočným "dovyvážením" ramena nalepením kúska mäkkej gumy (pryže) v držiaku prenosky. Je to vidieť aj na priloženom obrázku (pod kontaktmi). Použitý materiál je nemagnetický a odolný rezonanciám. Nešlo o úplné dováženie na hmotnosť pôvodnej Tesla prenosky, ale znížil som značný hmotnostný rozdiel.

Mal som možnosť vyskúšať P-J PhonoBox E, a je to bieda. Neviem na akej cene začína použiteľný korekčný predzosilňovač, ale predzosilňovačom v bežnej obchodnej sieti do 100 EUR sa treba rozhodne vyhnúť.
Ja osobne som prekúpil Actidamp IV a som s ním veľmi spokojný. Odporúčam Ti ísť tiež touto cestou. Je to DIY projekt, takže jedine poskladať, dať niekomu poskladať, alebo využiť možnosť kúpy "z druhej ruky". Aj na tomto fóre bol už viackrát v inzercii.
Informácie k Actidampu nájdeš tu:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=9118
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=1794

Na elektrónky zabudni, radšej si priplať za lepšie gramo chassis. Ja mám dnes Essentials II a je to kvalitatívne o dosť ďalej, ako HC-43.



Headshell.jpg
 Description:
 Filesize:  25.32 KB
 Viewed:  261 Time(s)

Headshell.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Pi marec 04, 2016 13:31:11    Predmet: Odpovedať s citátom

NC430 má tuším signálový kablík zapojen napevno a ukončen koncovkou DIN (5-pin), můžeš použít krátkou redukci DIN/cinch z marketu nebo přeletovat koncovky...přenoska Ortofon, AT...plně vyhoví, obě jsou 1/2". Extérní pre-amp jsem nikdy nepoužíval, neodpovím, ani překablování nezkoušel. Vyvážení ramínka vložením jiné přenosky je nutná ale banální operace u všech gramofonů prakticky stejná - měl jsem jich 5-6 a potvrzuji.
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Pi marec 04, 2016 14:32:16    Predmet: Odpovedať s citátom

NC430 má vodiče z prenosky vyvedené v dostatočnej dĺžke a na "plechovej podložke" má k nim na pevno prispájkovaný kábel s koncovkou DIN:
http://i177.photobucket.com/albums/w214/zdenoeddie/Teska_NC430_after/DSC01180.jpg~original
http://svetelektro.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=519853&view=unread
Takto kompikovane, ako na obrázku, by som to ja nerobil. Ja by som vodiče z prenosky priviedol priamo ku konektorom CINCH (ako v prechádzajúcom príspevku s odkazom na chassis NC470).
Alebo by som nové káble prispájkoval tak, ako na obrázku, ale na pevno. Bez konektorov (zásuviek) CINCH.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Pi marec 04, 2016 16:07:13    Predmet: Odpovedať s citátom

provizorně zcela stačí tenhle jednoduchý bazmek za pár korun z Tesca, napíchne se na Cinch předzesilovače nebo přímo do vstupu Phono zesíku (receiveru), provizorně, není to totéž co kvalitní pájené spoje, ále...


redukce.jpg
 Description:
 Filesize:  9.18 KB
 Viewed:  9380 Time(s)

redukce.jpg



_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Pi marec 04, 2016 16:52:59    Predmet: Odpovedať s citátom

To ramienko ide prekablovat kompletne cele. Staci zdemontovat headshell a vytiahnut kovovy kolicek na konci "holeho" ramienka bez headshell-u. Potom ide komplet vytiahnut cele kablovanie z ramienka.
Takisto je prinosne ak sa obide skratovaci spinac a vystup sa tak zapoji na priamo.
Osobne by som sa redukci DIN-Cinch vyvaroval a radsej to cele riesil priamo pomocou cinch.
Cim menej spojov tym lepsie.

A nakoniec by som sa ja osobne tomuto šasi vyhol a rovnako tak akymkolvek upravam. Myslim si ,ze su to zbytocne vyhodene peniaze.
Ak uz daco vylepsovat tak rozhodne nie šasi HC43.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Pi marec 04, 2016 17:02:08    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som to vyhodnotil podobne a NC450 aj NC500 predal spolu za tusim 80eur oba dokopy. Ked by som riesil gramec v buducnosti tak s NCXXX by som sa uz nezapodieval. Uz aj zakladne modely od Projectu a Regy su lepsie a su pomerne lacne.
Uz vobec nechapem tych co tie gramce skupuju a akoze zrestaurovane predavaju za sumy blizke novym zakladnym modelom Project Carbon alebo RPM. Este menej pochopim ked to niekto je ochotny za tie ceny kupit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Pi marec 04, 2016 17:15:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Lidi jsou různý a různý koníčky maj
Sbírají známky mince a kdejaký krám
...

redukce DIN/Cinch zachová původní koncepci gramofonu a nevyžaduje vrtat otvory do plechu chassis s cílem instalace zásuvky (samice) cinch, výsledek vždy nejistý, síťový brum a cesty zpátky není, znehodnocení trvalé

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Pi marec 04, 2016 18:32:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak chce moze vrtat ak nie tak staci vytiahnut kable von a na konce dat cinch.
A vôbec nie je nutne vrtat do plechu ja som kable vyviedol do spodu namiesto povodneho kablovania.
A druha uprava bola ta ,ze som navrtal sokel gramofonu a pripevnil som plechovy stitok s cinch do takto vytvoreného otvoru.
Ak uz by to predsa len "tunil" tak pokial dodrzi co treba tak brum nehrozi.
Moj prvy gramofon bol Lenco L 435 so šasi HC43.
Vsetky upravy ktore som vyssie spomenul som na nom previedol a to bez následkov.
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=96799#96799
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Pi marec 04, 2016 21:06:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Tiež sa často čudujem, za aké sumy sa v bazári ponúkajú Tesla gramofóny. Ale ak niekto už má takéto zachovalé chassis, tak by bola škoda ho nevyužiť. Investícia by však mala byť primeraná. Veď za 230,- EUR sa dnes už dá kúpiť Pro-Ject Essentials II a to je podstatne lepšia voľba.

Redukcii DIN by som sa však vyhol. Ak sa niekto nechce "trápiť" s CINCH zásuvkami, tak je lepšie na pevno zapojiť káble s CINCH koncovkami.

Ja som v ňom mal priamo zabudovaný korekčný predzosilňovač, takže kábliky z prenosky boli prispájkované priamo na plošný spoj predzosilňovača. Pri vhodnom predzosilňovači je to tiež dobré riešenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Pi marec 04, 2016 21:58:43    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:

Ja som v ňom mal priamo zabudovaný korekčný predzosilňovač, takže kábliky z prenosky boli prispájkované priamo na plošný spoj predzosilňovača. Pri vhodnom predzosilňovači je to tiež dobré riešenie.

Ano, ale tu si treba takisto dat pozor na to kam ho umiestnit a hlavne ho dobre tienit.
Vzdy som sa snazil dat preamp co najdalej od gramo no zaroven zas nie az tak daleko...
Kazde gramo som od preampu neumiestnoval dalej ako do 50cm, teda pokial ma kable "pustili" a nikdy som nemal problem s brumom.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: So marec 05, 2016 09:05:09    Predmet: Odpovedať s citátom

To proto takéto ceny neboť gramo Tesla je v zásadě cenná starožitnost a těch je už málo...víte kolik u nás chtějí za mopeda stadion S11 ročník 1960 ? 20-25 000 Kč, za to je starší auto nebo zcela nová Jawa Betka 50 ccm s motorem Honda Monkey a ještě Vám pár tisícovek zbude...
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Ne marec 06, 2016 09:03:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Lenze treba povedat ,ze seriozny "hifista" si Teslu nekupi. Hlavne ak vie o ich nedostatkoch a úskaliach pri pouzivani.

Ak to chce mat dakto doma na kredenci ako historicky artefakt tak potom nech vyvali za restaurovanu NC500 aj celu svoju vyplatu. je to kazdeho osobna volba.

Pozor, nechcem sa nijako dotknut serióznych nadsencov a zapalencov pre Tesla zariadenia. Pre niekoho je to zivotna cesta.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Ne marec 06, 2016 09:37:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Jediná Tesla která jakž-takž splnila vyšší kritéria byla MC 600Q náš první (a poslední) direct-drive, názory uživatelů jsou vzácně rozdělené, někdo to proklíná a jinej nemůže vynachválit, tak jako se vším ostatně...v nižší cenové třídě potom MC400.
_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ujoTea
Hifi obsluha


Založený: 02 marec 2016
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: Št marec 17, 2016 16:12:07    Predmet: Odpovedať s citátom

janik1971: dik za navod!


K prerabke: Prisiel som k tomu gramcu za vyhodnych podmienok(v podstate zadarmo), podla mna na zaciatok to
bude fajn. Preto sa na kopec veci pytam ci ma cenu robit, napriklad ked to nema cenu prekablovavat resp nebude to pocutelne, necham to tak. Necakam ze z tej tesly postavim HiFi gramo.Nechcem hned utracat stovky eur za sound system ak ma to nahodou po chvili prestane bavit. Rozmyslam este ze mozno prerobim Lenco L75. Na zahranicnych forach som z toho videl celkom pekne prerabky.

MaG: takze prekablovania na starych teslach sa robili hlavne kvoli tomu konektoru a pri tejto chassis to nie je nutne? to je super. Uvidim ako to bude hrat pripadne v akom su stave tie konektory. Preco zabudnut na elektronky?


predzosilovac: nakoniec asi pouzijem stary AIWA receiver AX 7400 z cca 70tych rokov ktory ma vstup na gramo.

redukcia: popravde som ju nikde nevidel kde som pozeral. Keby hej kupim ju aspno na skusku. Mam dilemu ci sa oplati zasahovat do toho a modifikovat to na cinch ale podla mna hej. Zberatelsku hodnotu to moc asi nebude mat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1480
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: Št marec 17, 2016 18:21:20    Predmet: Odpovedať s citátom

A co toto
http://www.avelmak.sk/index.php?lm=215&pg=det&article=54444
http://www.shop.muzikus.sk/sk/monacor-aca-4248.html
Hm? co povies, nebude to ono? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št marec 17, 2016 23:54:06    Predmet: Odpovedať s citátom

ujoTea napísal:
Preco zabudnut na elektronky?

V cenovej kategórii, v ktorej sa nachádzaš (NC 430), je množstvo zmysluplnejších investícií, ako investícia do elektróniek. Uvažovať o elektrónkach je to posledné, o čom má význam uvažovať.

Elektrónky majú svojich priaznivcov, i odporcov. Ich význam je diskutabilný, najskôr si zisti, čo od nich môžeš očakávať. Základom je však kvalitné gramochassis, prenoska...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist