Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

PM-A4 Zesilovač ve třídě A
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut jún 07, 2016 21:39:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jasně, zvukovka nemá vstupní a výstupní děliče, ani oddělovací trafa. Takhle bychom to mohli rozebírat do nekonečna a já pořád nemám na čem poslouchat, ani kde bastlit. Jdu něco dělat. Wink
_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut jún 07, 2016 21:54:40    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA: to je určitě rozumější Smile
A ještě mám doporučení na podobně smysluplnou činnost, přečti si nějaký uživatelský manuál od AP, třeba i od staršího System Two Cascade, abys viděl, jaký je rozdíl v možnostech proti kartě. A to nejen v provedení I/O a v rozsazích, ale třeba ve volitelných filtrech a hlavně v definovanosti měření.

Když zůstaneme u zvukovek, tak mám koupený SW Multi Instrument a některé parametry počítá chybně a dá se to zjistit. Arta je na tom líp, ale má velmi omezené možnosti. Ani Arta a SLab některé parametry nezměří stejně. Takže nejde o to, že bych tvrdil, že někdo chtěl záměrně fixlovat, jak se mi tu někteří snažíte podsouvat, ale o to, že prostě to nedostatečné vybavení k chybným výsledkům vede, i když byly získány v dobré víře.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut jún 07, 2016 22:14:00    Predmet: Odpovedať s citátom

pre predstavu: "The APx555 ... standard configuration ... will list at $28,300."
Zdroj: http://www.prosoundnetwork.com/business/ap-launches-new-flagship/43585
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St jún 08, 2016 06:07:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Resumé:
Meranie na AP je pohododlné, rýchle a uznávané... a drahé. To mi ale nebráni s určitými skúsenosťami urobiť prácnejšie (externé deliče, signálové trafá Lundahl..) , zdĺhavejšie , ale rovnako vypovedajúce a pritom reprodukovateľné meranie s L22. Ak by som potreboval merať také "blchy", čo L22 neodhalí (pod 0,00004%) tak kľudne zbastlím aj ten notch filter.
Ak si dovolím sa vyjadriť k niektorým meraniam v Stereophile, tak sú to také, kde sú výsledky o rády horšie, ako presnosť AP (a na ich zmeranie stačí aj najhoršia onboard zvukovka), alebo kde je totálny rozpor výsledkov proti údajom výrobcu. Nakoniec aj pri tých lepších som si viackrát overil meraním takého zosilňovača (Hegel, Bryston, Primare a xxx ďaľších), že nameriam mojou metodikou a s mojím hardware rovnaké výsledky s odchýlkou možno 5%. A ak vás (PMA) štve, že aj napriek tomu neakreditovanému meraniu nameriam niektoré výsledky lepšie ako Vy s AP, tak to nie je problém toho merania, ale meraného zosilňovača ("stačí dať trafo 1m ďaleko.."). Keď stačí konštatovanie "to nie je počuť", tak je AP na dve veci.
Takže s dovolením budem naďalej používať na meranie to, čo uznám za vhodné a čo mi dá užitočné a vierohodné výsledky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St jún 08, 2016 08:46:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Tu je vysvětlení funkce k transformátorovému výstupu AP:
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: St jún 08, 2016 09:05:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono to moc k teme A4 neni,ale ked sa uz rozpisujeme o AP ,tak skusim aj svoj pohlad.

Meranie na AP je komfortne,poskytuje mnozstvo nastaveni merani ,rychle.
Hlavne vyuzitie ma vo firmach,ktore maju seriovu produkciu.
Na AP ide nastavit makro,kde si jednotlive merania nastavim ,tzv sekvencne meranie. Potom si len jednym tlacidlom spustim meranie a napr. 20 merani mi automaticky prebehne za par sekund sw mi ,,vypluje ,,protokol.Osobne preferujem AP preto,ze sa na namerane vysledky mozem spolahnut.
Nevyhodou su ceny jednotlivych AP.
Dalej firma (ak ma ISO) by mala merat na kalibrovanom pristroji.Kalibracia AP je tiez dost draha,niekolko keur.

Ked porovnavame THD kariet (juli,lynx) tak nizsie modely AP maju vyssie
skreslenie. THD+N zacina byt uz situacia ina.
Nevyhody kariet tu uz boli dostatocne popisane. Hlavne nekomfort pri merani a rozporuplnost niektorych nameranych udajov.
Niekedy su vysledky az moc optimisticke.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St jún 08, 2016 09:10:08    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
A ak vás (PMA) štve, že aj napriek tomu neakreditovanému meraniu nameriam niektoré výsledky lepšie ako Vy s AP, tak to nie je problém toho merania, ale meraného zosilňovača ("stačí dať trafo 1m ďaleko.."). Keď stačí konštatovanie "to nie je počuť", tak je AP na dve veci.


Tak to mě opravdu neštve, jen ta Vaše úvaha (že by mě to mohlo štvát) svědčí o vzájemném nepochopení.

citácia:
Takže s dovolením budem naďalej používať na meranie to, čo uznám za vhodné a čo mi dá užitočné a vierohodné výsledky.


V tom Vám samozřejmě nikdo nebrání ani bránit nemůže. Podobně jako Vy nemůžete ovlivnit můj názor na důvěryhodnost měření kartou a na jeho používání profesionálním výrobcem audio techniky.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St jún 08, 2016 09:16:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Výstup s trafom Lundahl
http://www.lundahl.se/wp-content/uploads/datasheets/feedback.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St jún 08, 2016 09:18:27    Predmet: Odpovedať s citátom

peter_spx napísal:
Ono to moc k teme A4 neni,ale ked sa uz rozpisujeme o AP ,tak skusim aj svoj pohlad.

Meranie na AP je komfortne,poskytuje mnozstvo nastaveni merani ,rychle.
Hlavne vyuzitie ma vo firmach,ktore maju seriovu produkciu.
Na AP ide nastavit makro,kde si jednotlive merania nastavim ,tzv sekvencne meranie. Potom si len jednym tlacidlom spustim meranie a napr. 20 merani mi automaticky prebehne za par sekund sw mi ,,vypluje ,,protokol.Osobne preferujem AP preto,ze sa na namerane vysledky mozem spolahnut.
Nevyhodou su ceny jednotlivych AP.
Dalej firma (ak ma ISO) by mala merat na kalibrovanom pristroji.Kalibracia AP je tiez dost draha,niekolko keur.

Ked porovnavame THD kariet (juli,lynx) tak nizsie modely AP maju vyssie
skreslenie. THD+N zacina byt uz situacia ina.
Nevyhody kariet tu uz boli dostatocne popisane. Hlavne nekomfort pri merani a rozporuplnost niektorych nameranych udajov.
Niekedy su vysledky az moc optimisticke.


To je, podle mě, pěkné shrnutí. Ty optimistické výsledky některých měření jsou dané právě nedostatečně definovanou metodou, kterou to SW karty vyhodnocuje. Pokud člověk zná definice parametrů, tak si umí spočítat, jestli výsledky, které dává SW karty, jsou správné nebo nikoliv. FFT analýza THD bývá v pořádku, chyby jsou ale při určování šumu a odstupu, konkrétně třeba funkce SNR v SLab počítá úplné nesmysly a v různých historických verzích programu se ta chyba výrazně měnila, o to třeba v řádu 10dB.

Ještě k AP, zapomínáme zdůraznit, že nejlepší výsledky dosahuje v analogovém režimu. Tj. analogový generátor a analogový analyzér. Je to stále o něco lepší, než v digitální doméně - a hlavně čistší.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: St jún 08, 2016 09:25:02    Predmet: Odpovedať s citátom

S/N si viem (pre kontrolu) analógovo zmerať s A2, až do úrovne cca -120dBV, aj s filtrami 300kHz, 20Hz-20kHz, 80kHz a iné. Výsledky sú identické s údajom SL pre rovnakú šírku pásma.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
-GG-
Hifista


Založený: 07 september 2012
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: St jún 08, 2016 09:33:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to uplne jednoduche.

Ak som FIRMA, myslim to vazne, budujem si meno, kredit, hodnovernost, ISO a atd. Tak si kupim AP, RS (porpipade ine)...

Ak sa "hram", tak mam ine moznosti ako zvukove karty, popripade si postavit vlastny ADC s podobnymi vlastnostami ako ma AP (v niektorych parametroch).

Rozdiel je vsak aj v produktivite (naco budem platit kvalifikovaneho cloveka, ked si nastavim MAKRO a idem ako "linka" a na vystupe mam VYHOVELO/NEVYHOVELO), moznosti pomylenia sa, SW a tam jasne vedie AP (najma s novym SW).

Dalsi problem je meranie digitalnych veci cez USB ASIO, I2S, jitter a atd, kde uz to so zvukovkou nespravim (STEPS merania).

_________________
www.gredaudio.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
peter_spx
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 marec 2009
Príspevky: 844
Bydlisko: Slovakia

PríspevokZaslal: St jún 08, 2016 09:37:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Este jednu vec som opemenul fft do 1MHz.
Pre (APX555,APX525 s pridavnym modulom)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
-GG-
Hifista


Založený: 07 september 2012
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: St jún 08, 2016 09:39:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Zabudol som este na tretiu moznost Smile

Vyvoj si spravit na svojich zariadeniach a finalny protokol si dat zmerat na kalibrovanom zariadeni, ako to urobil aj PMA teraz. A vsetci mozu kludne spavat.

edit:

SPX ma predbehol s tym 1MHz.

Miero ak staci x525, tak ti staci 1/3 tej sumy Smile Musis k nej vsak pripocitat cenu modulov, ktore tam nie su standardne aj pre x555.

_________________
www.gredaudio.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St jún 08, 2016 10:59:08    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA: A nelimituje to ten operak?

(EDIT: asi nie) Tento novy by mozno mohol byt lepsi: http://www.ti.com/product/OPA1622
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St jún 08, 2016 13:48:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Když ona se třída A u mně diskvalifikuje sama sebou, jsou to kamna Laughing
_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St jún 08, 2016 17:50:08    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
PMA: A nelimituje to ten operak?

(EDIT: asi nie) Tento novy by mozno mohol byt lepsi: http://www.ti.com/product/OPA1622


Limituje rozkmit, to je asi jasné. Jinak ne, THD -129dB třetí harmonická, je to v grafu na stránce. K těm připomínaným síťovým složkám, jsou zahrnuté v měření THD+N vs amplituda, THD+N vs frekvence a v S/N. Všechny leží 7dB a více pod úrovní šumu. Ty parametry vycházejí výborně i s nimi, jsou prakticky bez vlivu.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: St jún 08, 2016 17:54:10    Predmet: Odpovedať s citátom

U operáku rozhodlo chování v limitaci a odolnost vůči rušení. Bipolár nepřichází v úvahu kvůli rušení. Paradoxně i OPA627 nachytával 19kHz, samozřejmě v malé úrovni.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: St jún 08, 2016 18:08:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Třeba OPA1652 moc bipolár není Very Happy
OPA 1662 je, ale rozhodnout o něm může jenom ucho absolutníhě dokonalého znalce, co má naposloucháno, rozumějte PMA Very Happy

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St jún 08, 2016 22:28:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Když jsme tu tak důkladně rozebírali AP, tak dám jedno starší měření mého buferu (Operák+Diamond).
Akorát ta zelená je blbě vidět, musí se to zvětšit...
A kvůli slovanetu jsem to musel ještě oříznout, takže chybí důležité údaje... Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
kryton
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1022
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2016 01:05:33    Predmet: Odpovedať s citátom

K čemu taková sofistikovaná debata o nutnosti AP, když ...
PMA napísal:
Bohužel se z těch měření (Stereophile AP) nedá poznat, co bude hrát "lépe". Je to jen jakési orientační vodítko, kde se to zhruba technicky pohybuje. Korelaci s poslechem z těchto měření IMO nikdo neudělá, resp. někdo si může myslet že ano, ale to je tak všechno. Pro rozhodnutí to chce postavit vedle sebe a vybrat si.


Kvůli orientačnímu vodítku utrácet mega?

_________________
Roon server (DRC) - Roon Bridge (Allo USBBridge Signature, Shanti LPS) -> Topping E70 (XLR) -> Topping Pre90 (XLR) - BVAudio PA300SSE (XLR) -> Revel Performa F208, Supra USB, Supra EFF I XLR, QED Genesis Silver Spiral. DRC via Rephase/REW.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2016 09:52:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro vývojáře a výrobce to poskytuje velmi užitečné informace a cena nižších verzí není 1M. Pro Tebe to samozřejmě nemá význam.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2016 11:04:37    Predmet: Odpovedať s citátom

opa napísal:
Když jsme tu tak důkladně rozebírali AP, tak dám jedno starší měření mého buferu (Operák+Diamond).
Akorát ta zelená je blbě vidět, musí se to zvětšit...
A kvůli slovanetu jsem to musel ještě oříznout, takže chybí důležité údaje... Wink


Nevím, k čemu je to vztažené (k 0dBr?, je to -115,5dB na Y ose), ale A4 na AP má osdtup 3H -129dB při 8,1Vef.

http://pmacura.cz/02_thd+n_rej_8ohm.png

3H je -111dBV proti základní harmonické +18dBV, celkem -129dB, tj. 0,000035%.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2016 17:29:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak určitě jsem neměl v úmyslu konkurovat Tvému zesilovači, už proto, že měřen byl signálový buffer, jedna z prvních verzí, dnes již překonaná.
Jenom jsem se chtěl pochlubit, že i já jsem se shodou šťastných náhod přichomejtl k měření na AP. A řekl bych, že asi tušíš, kdo mi to změřil.
Komupak se doma povaluje césiový frekvenční standard, aby mohl přesně změřit jitter ? Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
-GG-
Hifista


Založený: 07 september 2012
Príspevky: 171

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2016 19:03:08    Predmet: Odpovedať s citátom

J.W Wink
_________________
www.gredaudio.com
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2016 21:54:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak na Johna jsem úplně zapomněl. Neviděl jsem ho řadu let. Těch přístrojů je tu evidentně víc, než si můžeme myslet.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2016 22:17:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady už ne, všechno odstěhoval do Číny a nezaznamenal jsem žádný signál, že by se snad vrátil...
Ano, už je to opravdu dávno. Kurva, ten čas nějak blbě rychle letí... Confused

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št jún 09, 2016 22:22:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Internet tvrdi, ze J.W. byva v Prahe:
kód:
https://whois.icann.org/en/lookup?name=lakewestaudio.com

citácia:
After 20 years I'm tired of fight the daily troubles with China - it makes my stomach turn just thinking about having to deal with the incompetence, dishonesty and fundamental lack of basic understanding faced on a day by day basis in China – MDAC2 PCB can be manufactured here in Europe to a much higher and consistent quality, while I can live a life of humane creature comforts… as you can see I’m not in the correct frame of mind to work in Asia anymore!

Source: http://www.pinkfishmedia.net/forum/showpost.php?p=2086978&postcount=149
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
matulo_g
Hifista


Založený: 02 august 2010
Príspevky: 189

PríspevokZaslal: Pi jún 10, 2016 10:04:16    Predmet: Odpovedať s citátom

Po dlhsej dobe sa tu medzi tym balastom nemenovaneho odbornika na "truby" objavila zaujimava tema (teda ospon pre mna). Chcel by som sa preto spytat PMA, ci z toho bude nejaky DIY projekt (DPS, sada suciastok,...) alebo aspon zverejnene zapojenie pre overenie v praxi.

Vdaka,

Martin
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi jún 10, 2016 11:13:56    Predmet: Odpovedať s citátom

matulo_g napísal:
Po dlhsej dobe sa tu medzi tym balastom nemenovaneho odbornika na "truby" objavila zaujimava tema (teda ospon pre mna). Chcel by som sa preto spytat PMA, ci z toho bude nejaky DIY projekt (DPS, sada suciastok,...) alebo aspon zverejnene zapojenie pre overenie v praxi.

Vdaka,

Martin


Zatím, obávám se, nikoliv, jelikož na to mám čas jen útržkovitě. Může se to během 1 - 2 let změnit.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi jún 10, 2016 11:22:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Ještě bych se chtěl zeptat, v čem se, podle názoru diskutujících, liší tato 2 měření:


a

??

V tom, že první je provedené s ostrým rejekčním filtrem a přístrojem s vysokým dynamickým rozsahem a to druhé bez rejekčního filtru a zvukovkou s mizerným dynamickým rozsahem, která schová většinu složek ve vlastním šumu. Úroveň složek 100Hz a 300Hz je přitom úplně stejná, pokud umíme číst grafy a jednotky na osách. A oblast nad 1kHz nelze ze zvukovky ukázat vůbec, jelikož jsou to jen a pouze chyby karty.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Strana 4 z 6

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist