Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Podložka pod stlpovy reproduktor
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: St jún 22, 2016 21:18:13    Predmet: Odpovedať s citátom

..dakujem
_________________
Harman Kardon HK 3770
JBL Studio 270
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po júl 04, 2016 17:22:08    Predmet: Odpovedať s citátom

...tak som aspon zatial kupil 4cm dlažbu 30x30 pod repro na ochranu pred metlami,portvišmi vysavačmi a inymi dopravnymi prostriedkami mojej drahej polovičky nejake rozdiely zvuku nepozorujem,ale mam tu najhoršiu variantu izby na zvukove ozvučenie obdlžnik asi 5x4 sadronovy strop v rohu krb a do Lka sedačku

....bolo trocha času tak som skusil bi-wiring zapojenie,použil som všetky štyri svorkovnice aj ked som čital že sa odporuča ist len z dvoch ale je tam malo miesta na kable a zosilovač je novy takže by nemalo dojst k problemom s nejakym spinanim rele na vystupe pri zapnuty A+B

...zvukovo zhoršenie nepozorujem skusim nechat na určity čas a zas dat na klasicke zapojenie či niečo vypozorujem,ale som fakt amater na to aby som niečo male vobec spozoroval......trocha som si skoro cvrkol ked som po zapojeni na bi-wiring pustil zosik a hrali iba vyšky ,už som myslel že som niečo posral ale naštastie mi trklo prepnut na A+B
.....kable mam použite na vyšky 2,5 asi ten pomedeny hlinik repro kabel a na bassy som dal tenši medeny asi 1,5mm ktory mi zostal z predchadzajucech zostavy

_________________
Harman Kardon HK 3770
JBL Studio 270
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
altea
Hifista


Založený: 26 december 2013
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Po júl 04, 2016 19:30:28    Predmet: Odpovedať s citátom

👍

Naposledy upravil altea dňa Po júl 04, 2016 20:07:06, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po júl 04, 2016 19:32:08    Predmet: Odpovedať s citátom

.....hrozi nejake poškodenie?
_________________
Harman Kardon HK 3770
JBL Studio 270
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Po júl 04, 2016 20:12:50    Predmet: Odpovedať s citátom

karcici napísal:
...kable mam použite na vyšky 2,5 asi ten pomedeny hlinik repro kabel a na bassy som dal tenši medeny asi 1,5mm ktory mi zostal z predchadzajucech zostavy

S takýmito káblami nemá význam bi-wiring skúšať.
Kúp si ten Tasker 2x4 mm, na ktorý som Ti dal odkaz vyššie, stojí len pár EUR. Kúp ho s miernou rezervou dĺžky a potom ho skráť podľa potreby, nedávaj zbytočne dlhé káble.
Na strane zosilňovača použi banániky. Bude sa Ti s káblami lepšie manipulovať a je to bezpečnejšie. Občas budeš potrebovať káble odpojiť - utrieť prach v okolí zosilňovača...
Napr. takéto (upevňujú sa na kábel dvomi "červíkmi"):
http://www.monacor.sk/product/show/1417/BP-100G
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po júl 04, 2016 20:21:33    Predmet: Odpovedať s citátom

....jasne kable pojdu nove kvalitnejšie,ešte vyberam a zvažujem kolko do nich investovat
_________________
Harman Kardon HK 3770
JBL Studio 270
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po júl 04, 2016 20:49:39    Predmet: Odpovedať s citátom

...
_________________
Harman Kardon HK 3770
JBL Studio 270


Naposledy upravil karcici dňa Po júl 04, 2016 20:53:28, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po júl 04, 2016 20:52:30    Predmet: Odpovedať s citátom

karcici napísal:
karcici napísal:
....jasne kable pojdu nove kvalitnejšie,ešte vyberam a zvažujem kolko do nich investovat


...takže možem skusit tie tebou odporučane....kupim 12m aby som skusil aj bi-wiring


Altea svoj prispevok sice zmazal ,ale pre istotu sa spytam či može dojst k poškodeniu komponentov pri bi-wiringu mam hlavne na mysli to ,že som zapojil kable aj na B vystup a zosilovač prepol do režimu A+B....Dakujem

_________________
Harman Kardon HK 3770
JBL Studio 270
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Po júl 04, 2016 21:02:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Tasker C277 - OFC vodiče, lanko z drôtikov s priemerom 0,2 mm, PVC izolácia. Vodiče sú špirálovito stočené a zafixované vo vonkajšej okrúhlej izolácii. Podobných káblov je samozrejme viacej, tento konkrétny mám odskúšaný a môžem ho odporúčať.
Zaujímavý by mohol byť Tasker TSK1024, ktorý má vodiče z drôtikov o priemere 0,1 mm a PE izoláciu. Ale na Slovensku sa Ti bude ťažšie zháňať.
http://www.prodance.cz/tsk1024.html
http://www.tasker.it/prodotti/famiglia.php?p=0&idCat=132&idFam=3

Kupovať nejaké drahé káble podľa mňa nemá význam. Nejaké "špeciálne" káble môžu zmeniť zvuk (frekvenčný priebeh), čo neznamená, že je to naozaj lepšie. Človek má tendenciu vnímať zmenu ako pozitívnu, ale čas väčšinou odhalí, že tomu tak nie je.


Naposledy upravil MaG dňa Po júl 04, 2016 21:09:45, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Po júl 04, 2016 21:07:13    Predmet: Odpovedať s citátom

karcici napísal:
Altea svoj prispevok sice zmazal ,ale pre istotu sa spytam či može dojst k poškodeniu komponentov pri bi-wiringu mam hlavne na mysli to ,že som zapojil kable aj na B vystup a zosilovač prepol do režimu A+B....Dakujem

Káble môžeš na zosilňovači pripojiť na jeden výstup (káble spojiť) A, alebo B. Ale ak Tvoj zosilňovač umožňuje zapnúť výstup "A plus B", tak je to jednoduchšie a nič tým nepokazíš.
Len nepopleť káble, aby si výstup nezoskratoval Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Po júl 04, 2016 21:30:17    Predmet: Odpovedať s citátom

.....vobec neuvažujem o kabloch za stovky eur myslim že do tych 60-70 euro by bolo adekvatne a aj premiestnim zosilovač nech je v strede reproduktorov až možem kupit kratšie kable teraz ho mam upne na kraji tym padom mam jeden 3m kabel v plnej dlžke rozvinuty a druhy 3m poskladany na pol metri čo asi tiež nie je idealne
_________________
Harman Kardon HK 3770
JBL Studio 270
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št júl 07, 2016 08:43:44    Predmet: Odpovedať s citátom

...tak som objednal 5m tasker c279 4x4mm ....skusim ako bude hrat Bi-wiring zapojeni a ak nedojde k zhoršeniu dokupim bananiky oplet .....akby som nebol spokojny s bi-wire možem tie 4mm žili spojit? nebude to už velky prierez8mm? ......konce kable cinovat,necinovat?...Dakujem
_________________
Harman Kardon HK 3770
JBL Studio 270
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št júl 07, 2016 12:14:27    Predmet: Odpovedať s citátom

karcici napísal:
...tak som objednal 5m tasker c279 4x4mm ....skusim ako bude hrat Bi-wiring zapojeni...

To Ti kto poradil?
4x4mm je vhodný na "krížovú štvorku", teda mono-wiring. Na bi-wiring sa používajú 2 samostatné káble!

Moje odporúčanie je stále - Tasker C277. Na mono-wiring (v Tvojom prípade) 5m, na bi-wiring 10m.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št júl 07, 2016 12:35:45    Predmet: Odpovedať s citátom

......aha tak som to zle pochopil,takže aj tak možem teda urobit tu križovu štvorku z tohoto kabelu ? nebude to už moc velky prierez?,kedže kabel už je na ceste

..... v čom bude špatny na ten bi-wiring? nedostatočne tienenie?

........v pohode toto nie su take investicie aby som si nemohol dovolit v tejto cenovej hladine poskušat ,takže aby som si skusil aspon moj prvy test na slepo doobjednam aj tu dvojlinku c277 aspon sa trochu pohram

_________________
Harman Kardon HK 3770
JBL Studio 270
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št júl 07, 2016 13:12:34    Predmet: Odpovedať s citátom

karcici napísal:
......aha tak som to zle pochopil,takže aj tak možem teda urobit tu križovu štvorku z tohoto kabelu ? nebude to už moc velky prierez?,kedže kabel už je na ceste

"Krížová štvorka" je asi jediné rozumné riešenie. Kábel bude mať vyššiu kapacitu, čo pri kratšej dĺžke nemusí vadiť. Treba vyskúšať, 8 mm2 sa pri reproduktorových kábloch používa, ale nie vždy vyhovuje.
Vodič s plochou 8 mm2 však do terminálov zosilňovača určite nadáš a do terminálov reprosústav väčšinou tiež nie. Takže budeš potrebovať vhodné koncovky (banániky).

karcici napísal:
..... v čom bude špatny na ten bi-wiring? nedostatočne tienenie?

Základom audio techniky je elektromagnetizmus (elektromagnetická indukcia). Zmyslom bi-wiringu je oddeliť vodičmi výškový reproduktor od basového, aby sa obmedzilo ich prípadné vzájomné ovplyvňovanie. Ak tam nejaké ovplyvňovanie je, tak pri vodičoch v tesnej blízkosti v spoločnom kábli (v spoločnej izolácii) sa prípadné rušenia aj tak naindukujú v susedných vodičoch a bi-wiring tým stráca zmysel. Preto ak už bi-wiring, tak samostatné káble.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št júl 07, 2016 13:13:21    Predmet: Odpovedať s citátom

...dovolim si ešte otazku pri bi-wiringu musia byt kable rovnakeho prierezu alebo sa laboruje aj inymi prierezmi pre stredopasmo a vyški a inymi pre bassy?

....plati nejaka teoria vačši preriez pre to alebo ono pasmo?....dik

_________________
Harman Kardon HK 3770
JBL Studio 270
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št júl 07, 2016 13:27:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Keď už sa používajú rôzne priemery, tak väčší priemer sa používa k basovému reproduktoru.
Pre bi-wiring sa ale odporúča použiť rovnaké káble.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št júl 07, 2016 14:20:52    Predmet: Odpovedať s citátom

...tak na eshope mi prekvapivo vyšli v ustrety a zrušili objednavku ,tak mam preobjednane na 10m tasker c277 a s nim teda skusim polaborovat a ak bude vyhovavat hodim nan oplet a tie bananiky aby trošku aj vyzeralo

.....Dakujem za rady skusim potom napisat či som schopny rozpoznat nejaky rozdiel.

_________________
Harman Kardon HK 3770
JBL Studio 270
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Pi júl 29, 2016 14:57:06    Predmet: Odpovedať s citátom

tak som zapojil bi-wire tasken c277 priemer medenej žili 4mm kabel je pomerne hruby silna izolacia

.....nerad by som pisal bludy kedže moje posluchove skusenosti a schopnosti su nulove,ale mam dojem že použitim tychto kablov došlo k potlačeniu bubnou dozadu su take makke a akoby sa spevak a gitary posunuli dobredu a zvyraznili ,take ako keby vynikol ten stred......

....skusim ešte polaborovat,zatial nemam bananiky tak je to take pracne prehadzovat a niekoho skusenejšieho si prizvat na pomoc s posudenim ako by to vlastne malo zniet

...Dakujem za rady

_________________
Harman Kardon HK 3770
JBL Studio 270
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Pi júl 29, 2016 19:18:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Odporúčam Ti vyskúšať najskôr jednoduché zapojenie (monowiring). Niečo napočúvať a až potom vyskúšať bi-wiring, a posúdiť, či to má pre Teba prínos. Ak urobíš viacej zmien naraz, tak nevieš posúdiť, čo vlastne porovnávaš. Čokoľvek skúšať treba samozrejme bez korekcií.

Skús pouvažovať tiež nad vhodnosťou umiestnenia reprosústav - vzdialenosť od zadnej steny, od bočných stien (symetrické umiestnenie), natočenie osí reprosústav... Akustika miestnosti má veľký vplyv na reprodukciu. Ale podľa toho, čo si napísal, došlo k zväčšeniu hĺbky priestoru, čo by malo byť prínosom.

Ja osobne pri nastavení reprosústav používam testovacie CD od XLO - Test & Burn-In CD. Je tam mono nahrávka ľudského (mužského) hlasu (rovnaký zvuk v obidvoch kanáloch) - Voice In-Phase a rovnaký zvuk v protifázi (otočená fáza v jednom kanáli) - Voice Out-of-Phase. V prvom prípade musí byť mono zvuk "bodový" presne v strede medzi reprosústavami. Zvuk v protifáze zasa nesmie mať žiadnu lokalizáciu, nesmie prichádzať zo žiadneho smeru, musí znieť akoby "odvšadiaľ". Je až prekvapujúce, aké malé posuny reprosústav stačia, aby sa to zmenilo. Takáto nahrávka sa dá ľahko vyrobiť, v podstate stačí použiť mono nahrávku ľudského hlasu a otáčať fázu jedného kanála. Hudobná nahrávka (širší frekvenčný rozsah) je problematickejšia, v protifázi sa mi nikdy nepodarilo dosiahnuť úplnú stratu lokalizácie.
Chcel som tým len povedať, že umiestnenie reprosústav má tiež veľký vplyv na reprodukciu zvuku a niekedy stačí na zmenu posun len pár cm.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: So júl 30, 2016 09:31:23    Predmet: Odpovedať s citátom

...vyborny navod dakujem pojdem na to pekne pomaly
_________________
Harman Kardon HK 3770
JBL Studio 270
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: So júl 30, 2016 10:11:59    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 22:21:21, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: So júl 30, 2016 10:43:09    Predmet: Odpovedať s citátom

dbmax napísal:
Mám taký pocit, že ti Mag zle poradil s tým C277, mal si si normálne zakúpiť C279, ktorý si mal objednaný a zapojiť na biwiring poprípade rovno ´´falošný´´ biamping, pokiaľ to umožňuje zosík. Tým, že natiahneš 2x C277 na biwiring bude kapacita ako prasa, zbytočne dva kábely a pokiaľ nejaký ´´hifista´´ doporučuje krížové štvorky zapájať do kríža kvôli minimalizácii kapacity tak nech si to radšej dopredu overí.

Pri bi-wiringu sú jednotlivé pásma cez výhybku a kábel úplne oddelené. Je to podobné, ako keby si k zosilňovaču pripojil 2 samostatné reprosústavy. Kapacity jednotlivých káblov sa predsa nebudú v takomto prípade vzájomne ovplyvňovať.

Bi-wiring by mal obmedziť vzájomné ovplyňovanie jednotlivých pásiem v reprosústave, teda sa tu predpokladá určitý rozdiel v analógovom signáli na svorkách (termináloch). Ak tam nejaké rozdiely sú, tak by mali byť použité samostatné káble, lebo v spoločnom kábli sa prípadné "rozdielové zložky" aj tak naindukujú do susedných vodičov. Preto je podľa môjho názoru C279 nevhodný.

Ak tam žiadne rozdiely nie sú a v obidvoch kábloch je analógový signál úplne totožný, tak je bi-wiring zbytočný.

V obidvoch prípadoch je podľa mňa vhodnejší C277. Preto som karcicimu odporúčal, aby si vyskúšal, či má pre neho bi-wiring vôbec prínos. Ak zistí, že nie, zostane mu kvalitný kábel a rezerva, ktorú môžeš použiť inde.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: So júl 30, 2016 13:05:41    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
Je to podobné, ako keby si k zosilňovaču pripojil 2 samostatné reprosústavy.


Vyvetlenie vzájomného ovplyvňovania OK, ale táto veta je blbosť. Musíš to chápať komplexnejšie.t j. cez celé akustické pásmo. Bi-wire len presunie skratovaciu prepojku od svoriek reproduktora, na svorky zosilňovača. A snáď nám nechceš tvrdiť, že premiestnenie skratovacej prepojky, bližšie k zosilňovaču, ti vyčaruje ďalší pár reproduktorov.
Ak by si na zosilňovač skutočne zapojil dva celopásmové reproduktory, tak by sa ich výsledná impedancia, v závislosti od zapojenia, zmenila a zosilňovač by pracoval do inej záťaže. Pri bi-wire sa impedancia boxov nemení (zmenu spôsobenú káblami zanedbávam).

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: So júl 30, 2016 13:58:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Re:Soaron
Nie som spisovateľ, ani recenzent, takže možno sa nevyjadrujem vždy dosť zrozumiteľne.
Reagoval som na tvrdenie, že dva samostatné káble ovplyvnia kapacitu vodičov. Čo podľa mňa nie je reálne, lebo napr. pri 2-pásmovej reprosúsave s bi-wiring zapojením je medzi výškovým reproduktorom a zosilňovačom len jeden kábel. Ten druhý je len medzi stredobasovým reproduktorom a zosilňovačom. Teda podobne, ako pri dvoch samostatných reprosústavách.
Keby boli obidva káble pripojené k výškovému reproduktoru (paralelné zapojenie), potom by to ovplyvnilo výslednú kapacitu vodičov. Ale to by už nebol bi-wiring.

S impedanciou súhlasím, ale tu sa diskutovalo o kapacite vodičov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1923

PríspevokZaslal: So júl 30, 2016 15:08:27    Predmet: Odpovedať s citátom

OK. Len som to chcel ujasniť, lebo dosť veľa ľudí si to vysvetľuje práve tak, ako si to "zjednodušne" napísal.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Ne júl 31, 2016 10:52:50    Predmet: Odpovedať s citátom

...... v pohode v tejto cenovej hladine kablov som počital zo skušanim , takže nepovažujem žiadne rady za zavadzajuce.....nahodim bananiky a budem skusat .....skusim kupit aj kable manšieho prierezu a porovnat či bude počutelny nejaky rozdiel,ale začnem tym klasickym zapojenim a skusim sa pohrat s rozmiestnenim nahravkami apod,ved je to zabava.
_________________
Harman Kardon HK 3770
JBL Studio 270
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dbmax
Hifista


Založený: 15 február 2009
Príspevky: 218

PríspevokZaslal: Pi august 05, 2016 09:01:53    Predmet: Odpovedať s citátom

---

Naposledy upravil dbmax dňa Ut november 29, 2016 22:21:37, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
karcici
Nádejný hifista


Založený: 09 jún 2016
Príspevky: 86
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Pi august 05, 2016 17:37:08    Predmet: Odpovedať s citátom

......budem teraz doma dlhšiu dobu tak sa pohram a poskušam....ano ja som si vedomy že vlastne ten zosilovač je na vystupe vlastne na A a B len rozdeleny z jedneho napajania......teraz to mam zapojene v tom biwiring a ked zapnem A hraju len vyšky a stredy ked zapnem len B hraju len basy tak mam zapnute A+B ja skutočne neočakavam žiadne zazraky som len zvedavy či budem počut nejake rozdiely vo zvuku a vyberiem si to čo sa mi bude zvukovo viac pačit
_________________
Harman Kardon HK 3770
JBL Studio 270
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: So august 06, 2016 20:31:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Re: dbmax
Výrobca vyrobí to, po čom je dopyt. Každý výrobca má v ponuke "klasické" reproduktorové káble, ktoré sa dajú použiť na bi-wiring aj bi-amping zapojenie, takže sa nedá tvrdiť, že na bi-wiring a bi-amping vyrábajú len káble so 4 vodičmi. Je na zákazníkovi, čo si vyberie.

Bi-wiring je na osobitnú diskusiu, sú na to rozdielne názory. Ja osobne nemám reprosústavy s bi-wiring zapojením, takže to neviem posúdiť, ale som voči tomu dosť skeptický. Je však hodne výrobcov reprosústav, ktorí takéto zapojenie umožňujú (odporúčajú), preto si nedovolím to spochybňovať. 4 konektory sa však nedajú automaticky považovať za odporúčanie bi-wiring zapojenia, výrobca ich mohol použiť pre bi-amping zapojenie.
Karcicimu som poradil, ako to má správne zapojiť a odporúčal som mu, aby si sám vyhodnotil, či to má pre neho prínos.

Bežné zapojenie je takéto:

a zobrazenie dvoch káblov nepovažujem za náhodu. Ak je cieľom bi-wiringu zvýšiť oddelenie výškového a stredobasového meniča (pásma), maximálne oddelenie sa dá dosiahnuť len dvomi káblami. Netreba zabúdať na elektromagnetickú indukciu, vďaka ktorej sa frekvencia v jednom vodiči naindukuje aj v susednom vodiči (vo vodiči, ktorý je dosahu jeho elektromagnetického poľa). Takže ak má bi-wiring prínos, tak vodičmi v jednom kábli (v tesnej blízkosti) sa jeho účinok zníži.

Vlastne ani Ty sám nepotvrduješ prínos bi-wiring zapojenia, ak som to správne pochopil:
dbmax napísal:
Medzi single a biwire variantou nedokážem rozlíšiť zmenu, pri biampe je podstatný zosilňovač, jeho aktívne delenie crossoverov a koncových stupňov.

Zaujala ma tiež Tvoja o zmienka o bi-amping zapojení s aktívnou výhybkou. Väčšinou sa bi-amping zapája tak, ako na obrázku vyššie pri bi-wiring, teda s pasívnym filtrom (výhybkou) pred reproduktorom. Ak sa v takom prípade použije jeden kábel so 4 vodičmi, tak naindukované frekvencie sa pred reproduktormi vo výhybke odfiltrujú. Takže takéto zapojenie bude väčšinou bezproblémové.
Ale ak sa použije aktívna výhybka pred koncovými zosilňovačmi a reproduktory sú pripojené "napriamo" k zosilňovačom, tak 4 vodiče v spoločnom kábli budú nevhodné. Vysoké frekvencie z vodičov pre horné pásmo sa naindukujú vo vodičoch pre dolné pásmo, a naopak. Bez pasívneho filtra potom ovplyvnia reprodukciu.

Porovnal by som to ešte so zapojením, keby v jednom kábli boli vodiče pre napájanie zosilňovača (230V 50Hz) aj na prepojenie s reprosústavou. Síce by to fungovalo, ale pre použitie v Hi-Fi by to bolo úplne nevhodné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Strana 2 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist