Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Original alebo podvrh / genuine or Fake
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zaujímavé súčiastky a zapojenia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št júl 14, 2016 09:30:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím že v ON dobře vědí co se ve světě děje. Jenže pokud GES není oficiální distributor (a pochybuju že by byl) tak s tím nic dělat nebudou. To by se museli soudit s celou asií a východní evropou.

Jupi, na KDčkách se pracuje Smile Problém je že abych je mohl napárovat tak jich bude potřeba hodně, mají větší rozptyl Hfe a Ube a v tom zdroji pracují dost na hraně SOA charky.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zorg
Hifi expert


Založený: 13 september 2008
Príspevky: 1286

PríspevokZaslal: Št júl 14, 2016 09:37:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud se tu prodavají pajcy Nike, Adidas nebo Reebok, tak je to obrovskej průser a buldozery pak rozhrabávaj spáleniště té hromady pajců na hranicích. Takže by imho stačilo rozjet to tímhle směrem (celní správa). http://zpravy.aktualne.cz/domaci/celnici-zadrzeli-padelane-hodinky-za-8-5-milionu-korun-fejky/r~33280fb4499b11e6851c002590604f2e/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Št júl 14, 2016 09:42:22    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111:
Ahoj, až jim to půjdeš reklamovat, tak jim vem ukázat interview z Amatérského rádia
1992/12, strana 545 a 546. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Št júl 14, 2016 11:30:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za tip Smile Až teď jsem si vybavil že jsem ten článek kdysi četl.
Inu za těch 24 let se asi ledacos změnilo...


_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št júl 14, 2016 20:21:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Přehlídka naivity Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
danhard
Hifi inventar


Založený: 17 február 2007
Príspevky: 5843
Bydlisko: Praha, Jesenice

PríspevokZaslal: Št júl 14, 2016 21:50:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Mě to připadá, jako rétorika z TV shopu Smile
Už se těším, jak v GES potkám Horsta Fuchse Laughing

Orig. BFR91A Siemens Vám přenechám za 5,- Kčs
Nejsou kradené, jen mi tu asi 30 let leží Laughing Laughing Laughing

_________________
Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande !
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi júl 15, 2016 08:23:25    Predmet: Odpovedať s citátom

JeF111 napísal:
Dovolím si malinko oživit tohle téma.

Jedny jsem vytáhl ze staršího zdroje, druhé mi poslali z GESu, že prý "originál ON"... tak srovnejte sami Confused


Nie je to tym, ze aj ON semi zacal setrit na medenych podlozkach? Ten chip vyzera rozmerovo rovnaky. Nemaju v datasheets nejaku reviziu parametrov s aktualnejsim datumom?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Pi júl 15, 2016 09:36:14    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd napísal:
Nie je to tym, ze aj ON semi zacal setrit na medenych podlozkach? Ten chip vyzera rozmerovo rovnaky. Nemaju v datasheets nejaku reviziu parametrov s aktualnejsim datumom?

Musel by to být 2N3773G, tam mohlo dojít k nějakým změnám. Čip je o 0,3mm menší, měřil jsem to. No a to jste ještě neviděli druhou stranu pouzdra, rovný není ani kousek. Je to fejk jak prase.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Pi júl 15, 2016 13:40:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale v tom článku v AR píšu, že prvotriedny tovar dodávajú veľkoodberatelom. O maloodberateloch tam nepíšu, čiže im môžu dať aj fejk. Či? Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Pi júl 15, 2016 13:56:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Nevim, v právničině a slovíčkaření se nevyznám Laughing
_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: So júl 16, 2016 12:43:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Ona byla situace na trhu v počátku devadesátých let zcela jiná než dnes (je to čtvrt století). Stručně řečeno: Tehdy ještě snaha o seriózní přístup k zákazníkovi nebyla synonymem obchodnické neschopnosti a idiocie.
Před nějakým časem jsem musel naloupit podobné trandy, taky od ONSemi. Byly potřeba rychle a byly vánoce - tedy pokus o maloobchod. PS elektronic (což byla tehdy slušná firma). Divné pouzdro, ale... Výbuch - katastrofa - pro mne ostuda u zákazníka. Když jsem jim spílal, bylo mi nákupčím doslova řečeno: "Ale pane... od autorizovaného dodavatele bychom to nesehnali za tak nízkou cenu." Konec

GES je lepší než ta nejhorší, a proto rozšířená kategorie prodejců. Jen si nadávejte. Až zkrachují i ti, zůstanou jenom kreténi v GMe - překupníci pánviček a rybářských potřeb. Prostě musíte vědět CO KDE můžete koupit. Když potřebuju obyčejný odpor, vím, že klidně mohu jít bez rizika i k chobotovi. Ostatní musím dovézt.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: So júl 16, 2016 14:05:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto je boj s veternými mlynmi. Problém je v tom, že polovodiče sú tak malé, že do nich bežný užívateľ nevidí a tak sa musíme spoliehať na to, že to, čo dostaneme v obchode je originál a nie pajc. Ak už musíme riešiť veci typu, je tento IO originál, alebo fake, tak to môžeme rovno zabaliť.

Ja len žasnem na tom, ak niekto zavesí niekam fotku originálu a fakeu a bez toho, aby sa pozrel pod púzdro, vyhlási, že je to fake. A čo ak to tak nie je. Jednoducho to bez mikroskopu, prípadne meraní nemáš šancu zistiť. Najlepšie je, ak sa "fake" líši od "originálu" len tým, že má rozmazané popisky, prípadne iný font.
Myslíte si, že ak číňan zvládne opajcnúť púzdro a hlavne dokáže vyrobiť polovodič, tak je pre neho až taký problém opajcnúť výtlačok na púzdre? Ja si myslím, že je to to najjednoduchšie na celej výrobe.

Podľa mňa je problémom skôr to, že krajiny tretieho sveta, kam vyvážame elektroodpad, z tohto odpadu recyklujú súčastky a následne sa tieto, cez veľkopredajcov, vracajú späť do predaja. Už to nedohľadám, ale ak sa nemýlim, tak dokonca sa tieto súčastky dostali aj do závodov Sony a to už o niečom vypovedá.

Tak že ak vychádzame z toho, že každý chce zarobiť čo najviac a predpokladáme, že bussiness s recyklovanými/fake súčastkami existuje, tak prečo si myslíme, že fake predáva len GES a Farnell nie?


Karel S. napísal:
Prostě musíte vědět CO KDE můžete koupit.


Čo ak by si nás osvietil? Asi nie som sám, kto by rád uvítal takýto zoznam obchodov.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: So júl 16, 2016 23:33:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Karel S. má bohužel pravdu, taková je realita.
Smutné je, že ty originální součástky obvykle nebývají na konci až tak výrazně dražší. Hlavní motivace překupníků je mnohem vyšší marže na součástkách z číny.

Soarone, moc nevěřím tomu že by se někdo patlal s kucháním součástek aby je potom vydával za nové, to by se nám vracely mnohem kvalitnější součástky než to co dnes čína produkuje. Možná recyklují čipy vyřazené z fabrik světových výrobců ale víc asi ne. Myslím že pro ně je jednodušší když si to celé spatlají sami z mizerných levných materiálů na špatně udržovaných výrobních linkách které jsou vyřazené od některého velkovýrobce, odhadem tak na trojnásobku své životnosti.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po júl 18, 2016 18:26:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Soarone, nemusíš se čertit. Popisuji smutnou realitu...
Farnell, RS a podobné firmy jsou prostě a dobře kapitálově zajištění profesionálové, kteří si nemohou dovolit prodávat zboží s nezaručeným původem. A vlastně se jim to při jejich objemech ani nevyplatí. Přesto se ukázalo, že ani Farnell není 100% imunní a nekdo na fake narazil i tam, ale je to naprostá výjimka. Ostatně, jsou zprávy, že s pajcy má problémy i zbrojní průmysl v USA - těžko se dá dosledovat, kde se po upečení součástka pouzdří a další operace. O tom asi nejvíc ví Danhard (ONsemi), případně Opamp (ST).
Oproti tomu u chobota se stádečko v oboru pologramotných nákupčích snaží kdekoli po světě vyšašit pár kousků zlevněných součástek z potopené lodi. I tam se třeba daly sehnat slušné 2SK170 (snad i originál), ale to je opět spíše vyjimka.
U GMe tedy kupuji obyčejné rutinní smetí R-C, bižuterii atd. Tedy nehledě na to, že elektrikář musí mít řady rezistorů a nějakých kondíků k dispozici v šupleti - jinak by se z toho ojebal (!). Taky u integráčů specielní funkce a u logiky nepředpokládám zmetek - to je celkem jistota (to na Alibábě pošlou klidně cokoli jiného se stejným počtem nohou). U specielního operáku již nevím (OPA627 má v principu stejné funkce jako TL081), no a u trazistoru se jedná o nějaký "tranzistor". Stranou taky nechávám, že z 25ks trandů v TO220 koupených na prodejně mi nedají 1/2 tuby, ale sesypou mi X provedení i od různých výrobců do pytlíku. U elytů (nejsou všechny JEN shity) pak vím, že tam seženu jen typy s nejnižší životností (ale při předimenzování to stačí - nepodléhám hysterii). Pokud potřebuji něco ozkoušet - vylaborovat, taky nepotřebuji extra typ. Pro náročnější finál a produkci pak musím jít, třeba i k tuzemskému, ale autorizovanému dodavateli - to GMe není

Tohle není "osvícení". To je prostě zkušenost. Taky je podstatné, když držím záruku na něco co namontuju do zařízení, které běží ve fabrice na druhém konci republiky. Na bastlzesilovač, který mi hraje v brabici od bot v kuchyni sere pes.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: Po júl 18, 2016 18:44:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, tohle je prostě zkušenost.

A já jsem pako protože tohle všechno dobře vím, jenže když jsem ty trandy chtěl mít na druhý den a tvrdili mi že jsou to originály, nechal jsem se ukecat jak malé děcko. A pak vztekle mlátím do stolu.

Je jeden zaručený zdroj 100% originálních součástek. Jsou to samply od výrobce. Ale ne každý na ně dnes dosáhne a jsou v omezeném množství. Na odladění několika prototypů to obvykle stačí. Ale nemám je na druhý den, v tom chobot samozřejmě nemá konkurenci.

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
FILIPAUDIO
Hifista - pokročilec


Založený: 10 február 2007
Príspevky: 395

PríspevokZaslal: Po september 05, 2016 15:13:56    Predmet: Odpovedať s citátom

http://www.smta.org/chapters/files/Uppermidwest_VendorExpo_SMTAI-Upper-Midwest-Presentation-06-09-11.pdf
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi apríl 28, 2017 12:03:57    Predmet: Fake OPA627 Odpovedať s citátom

Fake OPA627 - China ebay

https://zeptobars.com/en/read/OPA627-AD744-real-vs-fake-china-ebay

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Pi apríl 28, 2017 12:43:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Už keď sa tu riešia aj predajci. Aké máte skúsenosti s TME?
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi apríl 28, 2017 13:52:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Až na jedny vadné tantaly (po čase šli do mírného zkratu) jsem s TME neměl problém.. (nákupy v práci za desítky tisíc, R,C, IO, polovodiče..)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Pi apríl 28, 2017 14:06:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Už keď sa tu riešia aj predajci. Aké máte skúsenosti s TME?


Ja som tam nakupoval niekolkokrat (vacsinou drobnosti) a nemal som zatial ziadny problem.

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Pi apríl 28, 2017 14:33:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Jj. ja tam nakupujem tiež. Skôr som chcel vedieť, ako je na tom TME v porovnaní s veľkými hráčmi, ako Farnell a spol. Ja som u nich bral aj OPA627 a zdajú sa mi OK.
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Pi apríl 28, 2017 22:18:29    Predmet: Odpovedať s citátom

S TME jsem se zatim nespalil (AD797, LT1115, LT low drop stabilizatory...)
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po december 04, 2017 23:32:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Řeším klasické dilema. Teď jsem si umanul, že bych vyzkoušel LM3886T na destičkách, které jsem před mnoha roky dostal od jistého, i zde se vyskytujícího dobrodince. Nechci nakupovat U Slona padělky součástek, jenomže solidní firmy jako RS Comp, nebo Farnell dodávají pouze spedičními službami jako UPS nebo DHL, které člověka nahánějí telefonem během pracovní doby na druhém konci města. Kdysi byla firma v Budečské, která fungovala jako normální prodejna, kam se dalo zajít ve volném čase zboží od Farnela vyzvednout, nebo Alfatronic, který zase distribuoval za výhodných podmínek zboží RS normální poštou, kam si člověk zašel vystát frontu po práci. To je bohužel asi už minulost.
Existuje nějaký způsob, jak získat kvalitní součástky bez tyranie těch šmejdů v naleštěných dodávkách, kteří člověka obtěžují ve chvíli, kdy se musí věnovat svému zaměstnání ?

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1499

PríspevokZaslal: Po december 04, 2017 23:59:05    Predmet: Odpovedať s citátom

OPA ty si tusim vyrabas neexistujuce priblemy tusim. Uz si niekedy vyuzil kuriesku spolocnost a vies ako funguje? DHL, UPS vsade na svete dorucuju az tebe do ruk. Staci zodvihnut telefon ked pridu na miesto alebo otvorit dvere. Este som nepocul nazor ze niekomu vyhovuje viac ist na Postu si vystat frontu ako to aby mu to kurier priniesol az do ruk (aj do firmy).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut december 05, 2017 01:52:48    Predmet: Odpovedať s citátom

To OPA:
Je opravdu problematické pro soukromou osobu čekat celý den - UPS (pro Farnella) nezaručí čas ani v řádu dopoledně/odpoledne. Ale je jednoduše možné uvést jinou adresu doručení (kdekoli po republice), a je možné to upravit aktuálně u běžící zásilky (jednoduše - online).
Pochybuji, že se normální člověk nemůže utrhnout na dvě minuty aby podepsal přijetí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ut december 05, 2017 06:58:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud zrovna sedím na meetingu s řditelem, kde něco prezentuju, je opravdu hodně problematické deseti lidem včetně ředitele říct, sorry, musím teď hned odejít na deset minut (než člověk přejde celou fabriku na druhý konec k recepci, kde už stepuje nervózní kurýr) převzít si soukromou zásilku. Takže já vcelku OPA chápu, taky si pro spoustu věcí raději zajdu na poštu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut december 05, 2017 08:23:51    Predmet: Odpovedať s citátom

A co vrátný/sekretářka/kolegyně/kolegové? Ve firmě máme šanon se slídami jednotlivých kolegů - když někdo čeká balík, dá do slídy výtisk objednávky, příp. peníze a převezme/zaplatí to ten, kdo je zrovna v kanceláři. Když tam hotovost nenechá, má u větších částek smůlu Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Ut december 05, 2017 08:24:12    Predmet: Odpovedať s citátom

A to u vás na recepcii nikto nesedí? Dáš recepčnej prachy, nech to za teba prevezme a keď pôjdeš z práce, tak si balík vyzdvihneš. Prezentovať potom môžeš celý deň. Very Happy
_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ut december 05, 2017 08:34:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Přebírání nebo skladování osobních zásilek na recepci závodu není povoleno. Zkuste si prosím představit, že jsou i firmy typu výrobní závody, automobilky, velké sklady atp, kde tohle prostě není možné.

OPA: Pokud se nepletu, Mouser koupený přes Mausel ti přijde Českou poštou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Ut december 05, 2017 08:52:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud je pro příjemce zásilky lepší si balík někde osobně vyzvednout (např. na zmíněné poště,) tak si může balík osobně vyzvednout na depu přepravní firmy. Samozřejmě pravděpodobnost, že depo bude mít "za rohem" jako poštu, je nízká.

Ideální by samozřejmě bylo propojení spedicí se službami jako zasilkovna.cz nebo ulozenka.cz

Pokud jsem se díval správně, tak např. pro DHL zajišťuje rozvoz po ČR PPL.
A to má síť "PPL ParcelShopů" celkem slušnou:
https://www.pplbalik.cz/Main3.aspx?cls=KTMMap

Otázka je, zda se dá PPL ParcelShop "zakliknout" jako cílové místo při objednávání dopravy třeba na německém webu DHL ...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zaujímavé súčiastky a zapojenia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Ďalšia
Strana 6 z 8

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist