Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Poradte pri kupe regalov 500-1000e
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Po október 03, 2016 12:22:31    Predmet: Odpovedať s citátom

@Jurasato: tak budem teda premyslat nad MC moznostami, do Vianoc nie je daleko, a clovek este nieco dosetri a uvidime..pokukam teda prenosky a k tomu zodpovedajuce gramce a rozhodnem sa do coho pojdem, i ked ideal by to bolo vyskusat doma, lebo teda sa s tymi mojim Luxmanmi nebudem premavat neviem kde aby som skusal, ktory gramec tomu sedi a ktory nie. Idealne by si to bolo pozicat domov a vyskusat v domacich podmienkach.
_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Po október 03, 2016 13:07:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Musím říct, že to tvoje kombo Lux, je opravdu dobrý vintage. Byl to i můj sen, ale skončil jsem u Primare. Ten předzes je velmi vyhledávaná věc, právě kvůli té phono části. Co se týče gramce, tak to raménko RB 300 na planar 3 (Pedro má na jeho 3-ce raménko RB250), už myslím, že je dostatečně fundované i na základní MC přenosky. Po doplnění o geometricky jinak uspořádané závaží třeba od Isokinetik a překablování Cardasem, to nemá chybu a nepoloží tě to. Je tu, ale i hromada jiných ramen- třeba i ty Pro-Jecty, ale na lepších řadách jejich gramců. Normálně se mně hodně líbí ten nový The Classic. Tam bych začal. Na cenu se nedívej Smile Ježíška by asi trefil šlak. Ale dokážu si klidně představit i nějaký vintage Thorens za ještě snesitelné peníze (145/160). Kosmická raketa TD 124 je už přeci jen mimo. Dobrý analog bohužel není levný. Zábava je to, ale na mnoho večerů.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Po október 03, 2016 13:45:36    Predmet: Odpovedať s citátom

@Jurasato: ano Luxmani hraju fajn, zatial nemam dovod ich menit, kupil som ich v slusnom stave, predtym som mal Audiolab 8200, ten bol taky ostrejsi, Luxmani maju dobry zaklad, proste ten zvuk co z nich lezie je dobry, specialne s Ushermi, predtym som mal viacero repro, mozes citat moju story v celom vlakne. par rokov tu uz otravujem vzduch Very Happy. Cedlo mam taky studiovy Denon, to sa mi paci ako tam behaju cisielka, je to tiez taky vintage ale hra vyborne, podla mna napr. lepsie ako taky Sony CDP XA 50 co bola niekedy spickova masina. Trosku je problem ze aby to hralo, tak tam musis mat take specialne disky do ktorych sa vlozi CD, ale inak je to ok, aj ked som uz na nom menil optiku.
_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Po október 03, 2016 14:29:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Se čtením tvé historie, tě mohu uklidnit. Čtu to zde od samotného počátku a jsou zde vlákna, které znám téměř zpaměti. Dosud jsem nepsal, protože mě irituje neustálé hádání a každý názor je zde po zásluze potrestán. Pokud, ale mám co sdělit a hlavně někomu, kdo si to normálně přebere, tak to udělám. S hodně členy si píšu bokem do mailů, takže kontakt tu je Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Po október 03, 2016 15:08:48    Predmet: Odpovedať s citátom

@Jurasato: tak to si ma ukludnil, ja samozrejme nemam problem svoj nazor prezentovat, ale obcas mi tu pisu do vlakna ludia, ktori si myslia, ze si mozu pisat co chcu, stale to je moje vlakno Smile,takze su usmerneni, kazdopadne este raz dakujem za odporucania, Rega Planar 3 je zaujimvava volba, budem o tom rozmyslat, samozrejme manzelka to musi odobrit, ono sa jej to musi totiz pacit aby sa to esteticky nevynimalo z jej normalu, ked som jej raz ukazal Micro Seiki 8000 tak mi povedala ze to vyzera strasne a takuto obludu v obyvaku nechce Smile
_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Po október 03, 2016 17:27:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak Rega má takový minimalistický a hladký design. I to raménko je takové "jen" kulaté a neurazí. Možností vylepšit tento gramec a udělat z něj úplně něco jiného, je také dost. Hlavně pro ty, kteří nemají třeba hned na Planar 6 a chtějí si postupem času hrát. Tuning je promyšlený tak, že ho zvládne i manuálně nezručný člověk a během chvilky. Normál hračka pro kluky no Wink No a manželce slib ten kožich na zem před ty bedny a zabiješ dvě muchy jednú ranú Very Happy Jinak ty bedýnky musí hrát pěkně. Mám malý pokoj na hraní a tam by byly eňoňuňo. Ty ti vcelku i závidím.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Ut október 04, 2016 11:52:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Čoveč, když už jsme u toho vintage a oblud, tak jsem zapomněl na Emila z Bánovců! Dělá Dualy a věnuje se léta jejich servisu. Dnes mně psal, že má udělanou 721-ku s Shure V15 a taky chystá 701-ku. To jsou opravdu krásné kusy techniky. Jen to prostě není moderní záležitost. Záleží taky na peněžence.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
rOn
Nádejný hifista


Založený: 18 september 2010
Príspevky: 68
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 05, 2016 00:03:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Jurasato napísal:
Pro-Jecty (ty levné)jsou velmi dobré gramce, jen si musíš zvyknout na ten hluk od motorku. Raménka jsou výborná. Na tom mém byla efektivní hmotnost 8,9 a to vyhovuje spoustě přenosek. Dá se říct, že toto raménko už skoro uneslo i moji Acutex 415 STR (sykavky), což se mně u druhých gramců nestalo.

Vlastním tiež Acutex 415 STR (spolu s 410, 412 a 312) a problémov so sykavkami som si tiež užil, ani na ULM ramienku Dualu to nebolo ono. Kamarát ju mal na p-j 9cc a nakoniec skončila v šuflíku, tiež kôli tomu že príliš zvýrazňovala sykavky.
So SME S3 (4.5g ) hraje krásne.

//sorry za ot

_________________
CA 640C + 840A, Tannoy DC6T Signature, Almarro A318B, Squeezebox + CA dacMagic, microSeiki dd40 & ma505
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: St október 05, 2016 05:53:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsme sice OT, ale jsem rád, že znám dalšího majitele! Počítal jsem, že nás bude tak 5 v republice. Je zajímavé, že na západě ji používají i s těžkým ramenem a sykavky prostě hodí za hlavu (nebo nepouští Collinse Wink ) Ona je jinak totiž návyková a hrot TriRadial Shibata dělá své.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St október 05, 2016 06:34:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Brokee by si mohol vlakno premenovat a poziadat o presun do osobnych vlaken :)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Št október 06, 2016 15:37:14    Predmet: Odpovedať s citátom

@miero: pekne sa to tu rozbehlo, co by som premenovaval, zostane to ako je Smile, budem musiet pokukat tie Dualy od 721 atd, celkom dobre to vyzera

@Jurasato: nejaky kontakt na toho chlapika z Banovcu? Smile

_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Št október 06, 2016 19:19:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak odkaz http://www.vintageemil.estranky.sk/ Emil Helbich. Velmi schopný borec a opravář Dualů. Já vím- jsou to staré a mnohdy nevzhledné stroje, ale....Ale! Hrají pořád výborně. Jen bych vybíral ty Dualy, kde je půl palcové uchycení přenosky a tradá do vintage světa analogu!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Pi október 07, 2016 13:32:42    Predmet: Odpovedať s citátom

@Jurasato: dakujem za kontakt, stranky ma Emil zaujimave, uvidime co by sa s nim dalo skonzultovat ohladne Dual strojov..relativne sa mi paci 721 s tou Shure prenoskou, chcelo by to vidiet a vyskusat co z toho lezie. Zaujimave su aj modely 12xx ale zvukovo podla recenzii na nete co som cital, tak 721 je zvukovo top. Ak mi to vie potrvrdit vlastnik Dual stroja, v okoli BA tak by som sa rad prisiel pozriet a popocuvat.

vdaka Smile

_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Pi október 07, 2016 14:31:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak zajedˇdo těch Bánovců. Šak to není do Barcelony. Ta 721 je opravdu dobrý stroj a na svou dobu to bylo neskutečné dělo. Od 701-ky jej odlišuje o něco lepší základna raménka a seřízení VTA. Jinak ta 701 a potažmo 721 má supertichý pohon, což platí dodnes. No a o té Shurce toho bylo napsané tolik, že to nepřečteš ani za půl roku. Není to nový stroj, ale na nic si nehraje a myslím, že hrát bude parádně. Závěrem doporučuju se podívat i na E-bay, za kolik že se tam tyto "staré křápy" prodávají. Spousta lidiček asi spadne ze židle Wink Je to jako s Thorensy. Slušně uložené peníze, které neztrácí na hodnotě. Před pár lety byly takové 115-ky nazývané "laciným plasťákem" a ejhle- přišlo vystřízlivění z nových strojů a dnes je to véélmi vyhledávaná a placená mašina. A to se bavíme o téměř základním modelu z kultovních analogových let.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: St október 12, 2016 11:34:14    Predmet: Odpovedať s citátom

@Jurasato: toz sem sa spojil s tim Emilem z tech Banovcu Wink, sympaticky ogar to je Smile, napisal mi secko o tym Dualu 721, tak vemu do baglu Luxmana C 02 a pojdu sa pokukat Smile... a teraz vazne, Emil sa v tych Dualoch rad hrabe, vysvetlil mi co a ako to repasuje a co s tym robi aby to hralo jak vino. Takze vazne uvazujem nad navstevou a vyskusanim Duala a ked sa mi to bude pacit tak to kupim.
_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: St október 12, 2016 16:22:21    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud to někoho zajímá, tak Emil má na prodej i jiné strojky. Velkou výhodou je, že si to kupujete i se servisem. To beru jako obrovské plus. Jestli někdo viděl obnažené střeva třeba té 721-ky, tak pochopí o čem je řeč. Naprosto precizní záležitost vzhledem k věku, co to má. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Ut apríl 04, 2017 13:13:08    Predmet: Odpovedať s citátom

pribudli mi do zbierky Beyerdynamic DT 1350 a nahradili starucke Senny PX 100, zatial spokojnost, detailny a presny zvuk, na cestovne ucely ako stvorene, zvuk neunavujuci a dobre pocuvatelny po viac hodin, mozno mi trochu vadi vacsi pritlak na usiach ale o je len detail inak su pohodlne.
_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ut apríl 04, 2017 13:20:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Maju tie Beyery gumenny kabel?
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Pi apríl 14, 2017 09:03:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Kábel je gumeny, nie je s opletom
_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Pi apríl 14, 2017 10:22:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak potom bacha pri pouzivani. Ja som si ten na svojich Beyeroch utrhol po nejakych dvoch mesiacoch pouzivania. Wink

Ta guma je totiz pruzna a da sa pomerne lahko natiahnut a vnutorne vodice sa tym padom potrhaju.

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: Po október 08, 2018 08:46:54    Predmet: Odpovedať s citátom

100k pozreti moho vlakna za par rokov, slusne, dlho som tu nebol, predsa len junior dava zabrat, stereo ho zacina velmi zaujimat, moj Luxman ho velmi zaujima, mlady pan totiz otocil volume na max Wink , odvtedy ma respekt. Rozmyslam o pridani dalsieho luxman koncaku, nech to ma gule ..
_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
brokee
Hifista - pokročilec


Založený: 12 júl 2011
Príspevky: 369
Bydlisko: Pezinok

PríspevokZaslal: St február 19, 2020 12:37:44    Predmet: Odpovedať s citátom

kedze hifi islo trochu do pozadia, kvoli synatorovi, tak som dlho nepisal, planujem trochu upgrade retazca, vidim to na slusny vinyl, chcem ist do niecoho ako je Project Debut Esprit, k tomu nejaky Ortofon 2M Red alebo aj nieco vyssie, uvidime aky bude rozpocet Smile
_________________
Denon DN 951FA, Luxman C02+M02 , vsetky kable by bubuxin Very Happy, Usher BE 718 Tiny Dancer (beryliovy vyskac)
HTPC, Sony MZ RH 10, Denon D2000,ipod 5.5mod,ray samuels p-51 mustang
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Poradňa Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 13, 14, 15
Strana 15 z 15

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist