Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Tuning Cd Player

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
trumtululu
Hifista


Založený: 25 apríl 2008
Príspevky: 122
Bydlisko: rajec

PríspevokZaslal: Št máj 22, 2008 14:36:42    Predmet: Tuning Cd Player Odpovedať s citátom

Chcel by som sa informovať, keby mi niekto poradil ako sa dá vylepšiť cd player, mám Denon DCD-725, ktorý má síce 10 rokov, ale stále bez problémovo fachčí, a je mi ho lúto dať preč, chcel by som sa informovať, či pomože vymeniť kondenzátory, na výstupe, zvýšiť kapacitu v zdroji, alebo či sa obrátiť na firmu, na akú??. alebo,.. ??
dík
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
zdenek3
Hifista - pokročilec


Založený: 07 február 2007
Príspevky: 453

PríspevokZaslal: Št máj 22, 2008 15:08:54    Predmet: Odpovedať s citátom

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=801
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trumtululu
Hifista


Založený: 25 apríl 2008
Príspevky: 122
Bydlisko: rajec

PríspevokZaslal: Pi máj 23, 2008 10:32:32    Predmet: Odpovedať s citátom

chcel by som sa informovať, našiel som tam na výstupe OPA NEC c4570c, podla netu, sú to dvojité ultra wide ,.low noise, bla bla, je to 725, je stará 10 rokov, ako sú na tom oproti OP od NE 553.., alebo TL 07., teraz neviem , ktorý je dvojitý,..5532?5534?šak mám google Smile skrátka poradiť kvalitné nové na výmenu,.., a ešte OPAm,,,... schéma na kvalitný Master clock, alebo DA prevodník, z analog výstupom v Triede A, može byť aj jednotlivo, niečo z predzosilňovača, dík
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: Pi máj 23, 2008 13:11:03    Predmet: Odpovedať s citátom

trumtululu napísal:
chcel by som sa informovať, našiel som tam na výstupe OPA NEC c4570c, podla netu, sú to dvojité ultra wide ,.low noise, bla bla, je to 725, je stará 10 rokov, ako sú na tom oproti OP od NE 553.., alebo TL 07., teraz neviem , ktorý je dvojitý,..5532?5534?šak mám google Smile skrátka poradiť kvalitné nové na výmenu,.., a ešte OPAm,,,... schéma na kvalitný Master clock, alebo DA prevodník, z analog výstupom v Triede A, može byť aj jednotlivo, niečo z predzosilňovača, dík


Pokud se dobře pamatuji, tak u těchto přehrávačů je linkový výstup přímo z výstupu operáku, který funguje jako filtr a je v jednom pouzdře s převodníkem. Ty oddělené operáky jsou snad na sluchátkovém výstupu.

Pokud by se na tom něco mělo vylepšovat, nemá smysl se vrtat ve sluchátkovém výstupu, určitě by však stálo za úvahu posílit linkový výstup. Rozhodně ale ničím jako TL 07x. NE5532 jsou docela vhodné pro audio, ovšem v prostředí CD přehrávače, kde je spousta vf smetí, bych trochu váhal. Mělo by to být něco s nízkým šumem, nízkým zkreslením, velkou šířkou pásma a pokud možno velkým zatěžovacím proudem. Taková dost dobrá volba by byl třebas AD8066 - má max napájecí napětí 2 x 12 V, ale v systému toho přehrávače stejně asi bude 2 x 5 nebo tak nějak, což by stačilo. Jiní kolegové budou mít určitě jiné názory - proti gustu žádný dišputát.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mato
Hifista


Založený: 06 júl 2007
Príspevky: 132

PríspevokZaslal: Pi máj 23, 2008 18:47:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Hej ja som robil 755-ku, je tam problem s napajacim U je skutocne /bolo/ +-5V, stabik je na p....,splocny pre vsetko A+D mimo riadenia mechaniky a displeja,aj ked tusim BB 1704 D/A convertor, pred tym svab /ONLY 755/ nejaky Denonovsky zrejme algoritm. na zakazku /toto nehodlam riesit/
Stabik sumi ako fras.Nic ine ako odelit...
Zmenit výstupnu impeadnciu, jebk... sa v p......ideal oddelit bufferom.
A tak som to nejak riesil....
No a este 5532/071 a pod. netreba si kazit chut zoxidovanym vinom.


Aj nasrat sa obcas treba.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
hrabeX33
Hifista


Založený: 21 november 2006
Príspevky: 129
Bydlisko: Zlin

PríspevokZaslal: Po máj 26, 2008 14:29:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdar
hrabal jsem se před dvěma lety v DCD 735. Jsou tam celkem 3 dvojité OZ. Dva jsou vždy pro jeden kanál filtr + výstup na cinch. třetí je zesik na sluchátka. ten je připojen paralelně k výstupu na cinch. první dva mají napájení 2 x 5V, ten sluchátkový má víc, tuším 2 x 12V. zkoušel jsem je vyměnit za AD 275 plus do toho sluchátkáče nějaký jiný, už se nepamatuju. Rozdíl zvukový nebyl tak velký jak jsem čekal. Daleko větší rozdíl způsobovaly úpravy v napájení. Hlavně blokovací polypropylen. kondy na všech možných pozicích dělaly celkem divy. Dalo by seříct že se zvuk zklidňoval.Pájel jsem je ze spodu na plošňák, místa tam bylo dost. Dále jsem tam dával síťový filtr, vyměňoval kapacity ve zdroji, kroutil kabely, dostalo se i na nějaký ten feritový kroužek Laughing , taky jsem vyhodil vazební elyty. SS napětí na výstupu bylo zanedbatelné. Ale ten přístrřoj pak asi nebude odpovídat el. normám, nevim. Rozdíl ve zvuku byl ale dost velký. tak jsem to po opakovaných testech nechal "bez".
jak jsem říkal, z mé skušenosti nejvíc pomohlo "čištění" napájení. Těško říct jestli se pouštět do hodin, přecejen je to už stará šunka...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Takeshi
Ready2Die
Ready2Die


Založený: 22 október 2016
Príspevky: 2

PríspevokZaslal: So október 22, 2016 07:16:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Je veľmi dobrá





ibcbet mobile


Naposledy upravil Takeshi dňa St február 08, 2017 05:54:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: So október 22, 2016 09:32:41    Predmet: Re: Tuning Cd Player Odpovedať s citátom

trumtululu napísal:
Chcel by som sa informovať, keby mi niekto poradil ako sa dá vylepšiť cd player, mám Denon DCD-725, ktorý má síce 10 rokov, ale stále bez problémovo fachčí, a je mi ho lúto dať preč, chcel by som sa informovať, či pomože vymeniť kondenzátory, na výstupe, zvýšiť kapacitu v zdroji, alebo či sa obrátiť na firmu, na akú??. alebo,.. ??
dík


Na velké kondíky bych se vykašlal. Pokud fungují tak fungují. To raději poladit bordel v napájení a nasypat tam hrst blokovacích kondíků ke všem obvodům. Desky v Denonech nejsou zrovna příkladem optimalizovaného návrhu.
Největší přínos (beze změny celého převodníku) ve zvuku CD bylo osazení komplet nového výstupního obvodu ve třídě "A" nejlépe s OPA627+BUF634 (nejjednodušší a za ty peníze vysoce účinné řešení). To obvykle stačí k naprosté spokojenosti.
Zvuk se dá ještě vylepšit výměnou I/V převodníku za rychlejší a výměnou klasického LP filtru za pseudopasivní dolní propust filtrem GIC. Tohle dohromady s tím bufferem vystřelí jakékoli průměrné CD se slušným R2R převodníkem do nezaplatitelné zvukové kategorie. Navíc nemusís řešit propojovací kabely a můžeš klidně použít kroucenou dvojlinku.
Předpokladem dobrého výsledku je alespoň průměrně dobrá CD mechanika a alespoň slušný převodník v původním CD přehrávači.

Upravoval jsem tak legendy typu DCD-1800, DCD-1400, DCD-1500 MKII, DCD-1520, DCD-3520 a u všech byl dost slyšitelný rozdíl k lepšímu. I když zrovna všechny uvedené přehrávače hrají luxusně i v původním zapojení a jejich vylepšování není defakto potřebné.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist