Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

CD
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
ondon
Hifista


Založený: 04 január 2011
Príspevky: 246

PríspevokZaslal: So november 19, 2016 16:40:26    Predmet: CD Odpovedať s citátom

Ahojte oplatisa kupit tento cd player https://elektro.bazos.sk/inzerat/66930657/Marantz-CD6000-OSE-KI-Signature.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: So november 19, 2016 16:53:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Pokud máš doma hromadu CD, tak proč ne? Prodejce znám osobně a neviděl bych v tom problém. Sám jsem měl od nova 63 SeKI a když jsem ho nabídnul k prodeji, tak byl prodaný za dvě minuty. Jen bych tě upozornil, že Marantz v této třídě moc nebasuje. Já jsem to vyřešil bufferem od Musical Fidelity X-10D, který byl jak dělaný přímo k levným Marantzům a jen jsem v něm vyměnil původní elektronky za Teslu a dohromady to hrálo opravdu velmi dobře. Ten buffer ještě mám a nemám ho k čemu pichnout. K Primare to už prostě není. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
csaba
Hifista


Založený: 26 október 2009
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: So november 19, 2016 20:49:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Za tú cenu nie. Dá sa kúpiť aj lepší, napr. Rega Apollo, Creek Evo. Ich zvuk je niekde inde ako uvedený Marantz.
_________________
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: So november 19, 2016 21:37:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Csabo- bavíme se u výše uvedených pořád o 200 €urech? Ano. Vždy se dá koupit lepší. Ten Marantz je za ty peníze velmi dobrá volba. Navíc je to výborný výchozí typ, na montáž Siriuse v Casea.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
csaba
Hifista


Založený: 26 október 2009
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: So november 19, 2016 21:43:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Regu som videl za cenu 250€ +- dohoda. A aj keby bola o 50€ drahšia ako Marantz, tak je ešte stále pomer výkon/cena lepšia ako pri Marantz.
_________________
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: So november 19, 2016 21:58:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano- som videl. Také jsem prohlédl web a opravdu moc toho není a než si něco takového nechat poslat někde s Itálie, tak zajedu tady pár km, poslechnu, ochytám a je vyřešeno. Jinak nevíme vůbec nic o použití. Mám 30 cd a chci je občas přehrát? Mám (a to já mám) 700 cd a chci je přehrávat často a kvalitně? Totˇotázka. Poznám na mém zesilovači (další si dosadí), rozdíl mezi Regou a Marantzem? Nedej bože slepě? Myslím, že v případě takovéto cenovky (do 300€) je trochu zbytečné špekulovat. Kvalita se láme mnohem dál. Je to ale jen můj subjektivní názor, na který se může kdokoliv jiný vykašlat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ondon
Hifista


Založený: 04 január 2011
Príspevky: 246

PríspevokZaslal: Ne november 20, 2016 06:55:09    Predmet: CD Odpovedať s citátom

Dakujem za prispevky,ja vlasnim stary Pionner PD 6700 a zosik Marantz PM 6005.ak ja pustim optiku do zosilnovaca ide prevodnik tam,takze neviem ci by bol kvalitativny posun pri Marantz alebo aj inym,to by som asi musel ist anaogovo pripojit-ci???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Ne november 20, 2016 09:54:48    Predmet: Odpovedať s citátom

No už se dostáváme k jádru věci! Převodník v tom zesiku je výborný a je lepší než v tom cedlu Marantz a samozřejmě také, jak v tom Pioneeru. Při čtení for, jsem měl pocit, že kupci 6005-ky ho kupovali snad jen kvůli tomu dacu v něm (je to samozřejmě nadsázka). Na druhou stranu, je v tom cedlu velmi dobrá osvědčená mechanika VAM 1201. Ale když už, tak přes usb z noťasu a kvalitní nahrávky! Na to je ten převodník v zesu udělaný.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
csaba
Hifista


Založený: 26 október 2009
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: Ne november 20, 2016 09:59:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Jurasato napísal:
Ano- som videl. Také jsem prohlédl web a opravdu moc toho není a než si něco takového nechat poslat někde s Itálie, tak zajedu tady pár km, poslechnu, ochytám a je vyřešeno. Jinak nevíme vůbec nic o použití. Mám 30 cd a chci je občas přehrát? Mám (a to já mám) 700 cd a chci je přehrávat často a kvalitně? Totˇotázka. Poznám na mém zesilovači (další si dosadí), rozdíl mezi Regou a Marantzem? Nedej bože slepě? Myslím, že v případě takovéto cenovky (do 300€) je trochu zbytečné špekulovat. Kvalita se láme mnohem dál. Je to ale jen můj subjektivní názor, na který se může kdokoliv jiný vykašlat.

Ja o jednej Rege viem v susedstve v Maďarsku, ale nech sa každý rozhodne sám, čo chce, ale potom je zbytočné sa tu dotazovať, co odporúčajú ostatný. Z časti máš pravdu, že keď niekto má 30cd alebo 700cd je rozdiel, ale ani to nie isté, že te ktorý má viac to chce počúvať kvalitnejšie ako ten, ktorý ich má menej. V tomto prípade, keď bude cd použité len ako transport a bude využitý dac v zosíku, by som sa na uvedený marantz vykašlal a kúpil niečo staršie, čo finančne bude o dosť menej, avšak s dôrazom na mechaniku, čo bude vo viacerých prípadoch lepšia ako pri uvedenom cd. Zvukové rozdiely tam aj tak nerozozná nakoľko bude využitý dac v zosíku. A nakoniec aj ušetrí nejaké peniažky na cd.

_________________
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ondon
Hifista


Založený: 04 január 2011
Príspevky: 246

PríspevokZaslal: Ne november 20, 2016 09:59:57    Predmet: CD Odpovedať s citátom

Takze dakujem,nema zmysel kupovat nieco ked aj tak toho viac nedostanem,okrem ineho mam aj FIIO X5 II,a ten ma vraj ten isty prevodnik??
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Ne november 20, 2016 11:39:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Csaba to zhrnul v posledních větách. Pokud nechceš finančně výrazně náročnější cedlo, tak jen něco s dobrou mechanikou. Já, když už bych ten zes měl, tak bych volil nějaké úložiště a hi-res nahrávky. Zatím jsem nenašel odvahu jít do "nové" technologie a zůstávám věrný klasickému cedlu a analogu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ondon
Hifista


Založený: 04 január 2011
Príspevky: 246

PríspevokZaslal: Ne november 20, 2016 12:17:15    Predmet: CD Odpovedať s citátom

Ano tiez vyuzivam gramec,ked oslavujem hoc pekny den,je to super zvuk,mam aj kazetak Pioneer CT-S910,len som chcel krajsi cd player,ale to by bolo asi vsetko co by mi Marantz cd6000 priniesol
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 21, 2016 08:41:00    Predmet: CD player aký? Odpovedať s citátom

Zdravím, nechcem zakladať novú tému, tak sa skúsim opýtať tu. Prosím Vás dá sa cca za nejakých 100 eurónov kúpiť nejaký slušnejší jazdený CD prehrávač? Chcel by som to k zosiku Harman Kardon PM655. Viem, že za takúto cenu to asi nebude nejaký high end, ale možno niečo slušnejšie existuje alebo si nechám rád poradiť. Vďaka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po november 21, 2016 11:13:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Rozmýšľal som napr. kúpiť Marantz CD 63. Čo Vy na to?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Po november 21, 2016 16:27:46    Predmet: Odpovedať s citátom

ako ten Marantz 63 aj 6000 uz hraju urcite lepsie aj Sony XA50ES alebo 779ES ktore sa pohybuju v cenach od cca 10tis Kc (ja som pred tyzdnom predal svoj XA50ES za 10500)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Po november 21, 2016 18:04:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Šmarjápano Blesku nemůžeš srovnávat 63 Marantz s tím Sonáčem, který stál 20 krát tolik. Myslím, že to je snad jasné a hlavně se podívej, kolik chce tazatel dat za to cedlo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
altea
Hifista


Založený: 26 december 2013
Príspevky: 136

PríspevokZaslal: Po november 21, 2016 19:10:10    Predmet: Odpovedať s citátom

...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut november 22, 2016 14:11:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahojte, čo tak AKAI CD 69?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
csaba
Hifista


Založený: 26 október 2009
Príspevky: 200

PríspevokZaslal: Ut november 22, 2016 14:41:33    Predmet: Re: CD player aký? Odpovedať s citátom

hifitrip napísal:
Zdravím, nechcem zakladať novú tému, tak sa skúsim opýtať tu. Prosím Vás dá sa cca za nejakých 100 eurónov kúpiť nejaký slušnejší jazdený CD prehrávač? Chcel by som to k zosiku Harman Kardon PM655. Viem, že za takúto cenu to asi nebude nejaký high end, ale možno niečo slušnejšie existuje alebo si nechám rád poradiť. Vďaka.

Jeden tip https://elektro.bazos.sk/inzerat/67283266/NAD-C542.php

_________________
Ayon-AudioNote-Pathos-HarmonicTechnology-SonusFaber-PSAudio-Lessloss-Benalex-akusticky upravená miestnosť
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Ut november 22, 2016 19:24:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím si, že lepšia voľba:
https://elektro.bazos.sk/inzerat/67350926/NAD-C515BEE-CD-prehravac.php
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut november 22, 2016 19:44:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, i za cenu do 100 eur lze koupit solidně hrající CD přehrávač. Aktualně mám na prodej všechny přehrávače v podpisu kromě Sony X779.
_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Ut november 22, 2016 20:34:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdyby to bylo na mně, tak Philips 304-ku pro radost. Vnitřek jak v Marantzu 74 a výborná mechanika CDM1. No a druhá vintage radost Marantz 40 s čipem 1541. Jsou to ale babičky. Nuž co bych za ty peníze taky chtěl... Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
blesk666
Hifi expert


Založený: 18 jún 2012
Príspevky: 1500

PríspevokZaslal: Ut november 22, 2016 20:35:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Jurasato napísal:
Šmarjápano Blesku nemůžeš srovnávat 63 Marantz s tím Sonáčem, který stál 20 krát tolik. Myslím, že to je snad jasné a hlavně se podívej, kolik chce tazatel dat za to cedlo.

tazatel daval odkaz na priemernu komerciu za 219Eur (ten Marantu), za 390Eur (za cenu co som predal ja svoj XA50) je doplatok 170Eur co nevidim vzhladom na zvukovy prinos ako nezmyselny doplatok-skor naopak
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jurasato
Hifista


Založený: 30 január 2014
Príspevky: 226
Bydlisko: Slovácko

PríspevokZaslal: Ut november 22, 2016 21:21:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono jestli, ale není 170€ nepřekonatelný problém... Znáš to. Někdo počítá každou korunu (či €) a někomu je to šuma fuk. No a klasické cedlo, je dnes pro poučeného (čti moderního) hifistu možná to poslední, co si chce koupit. Tak do toho nechtějí dávat velké peníze. Viděls to sám, na tom svém XA50. Nový stál jak auto a prodal jsi ho za takové peníze. Věřím, že by natrhl zvukově prdel velké většině toho, co se dnes prodává v obchodech. Koupě takového stroje, to už je ale o vášni.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut november 22, 2016 22:46:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím Vás, tak som si nakoniec dnes priviezol domov AKAI CD-69. Myslím, že to nie je zlý CD player.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2950
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut november 22, 2016 23:00:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Podľa parametrov rozhodne nie Smile
http://www.hifiengine.com/manual_library/akai/cd-69.shtml

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut november 22, 2016 23:04:11    Predmet: Odpovedať s citátom

JJ tie parametre som videl a za 80 euráčov budem s ním nadmieru spokojný. Nie je k nemu síce DO, ale to mi až tak nevadí Razz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2950
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut november 22, 2016 23:24:55    Predmet: Odpovedať s citátom

https://elektro.bazos.sk/inzerat/66984574/AKAI-RC-S-1100-dialkove-ovladanie.php
Nešlo by s ním?
Inak na CD zas tak moc netreba podľa mňa

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ut november 22, 2016 23:36:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Vďaka za radu, za vyskúšanie by to stálo, či by to nešlo s týmto diaľkovým.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TigiGold
Hifista - pokročilec


Založený: 24 júl 2008
Príspevky: 429
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ut november 22, 2016 23:52:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Gratuluji k nákupu AKAI, nechť dobře slouží. A abych odpověděl na dotazy, které jsem od více lidí dostal do schránky - Všechny moje přehrávače mají něco do sebe. Netroufl bych si vynášet soudy typu "tento je o světelné roky jinde než onen" apod. Záleží na konkrétním řetězci, nahrávkách a individuálním vkusu. Ale pokud bych už musel zvuk nějak subjektivně srovnat, řekl bych toto:

1) Shanling s modulem Casea Sirius 2 (2xAD1955) - Klady: nejlepší parametry, zřejmě nejvyrovnanější přednes ze všech, vysoké množství detailů, poměrně přirozené hlasy a velký prostor, výborná separace nástrojů, rozlišuje dobré a špatné nahrávky, ovšem špatné netrhají uši. Zápory: Pro někoho možná příliš chladný, analytický projev - jde o verzi Monitor (Casea nabízela také verzi Emotion s vřelejším zvukem pro milovníky lamp). Dynamika by subjektivně mohla být vyšší.
2) Sony CDP-X779ES - klasika s výborným mechanickým provedením a nadčasovým designem. Klady: Zábavný, plně působící zvuk, na svůj věk poměrně detailní přednes, velice dobrá dynamika i prostor, výborné basy. Zápory: Někdy se jeví nevyrovnaně na středech a vyšších středech, hlasy mohou být nadměrně ostré, nepřirozené.
3) Philips CD940 (bitstream) - strohý design, avšak vynikající rychlá mechanika CDM-9. Klady: Temný, analogově znějící přednes. Nejlepší bas ze všech. Ideální pro přehrávání ukřičených usyčených CD s moderním popem či taneční hudbou. Sólo klavír zní velmi reálně, těžce, hmatatelně. Zápory: Chybí čisté brilantní výšky a transparentní středy. Zvuk může působit "tupě" a zastřeně. Nízká dynamika.
4) Philips CD304 (2xTDA1540) - přes 30 let starý veterán s nesmrtelnou mechanikou CDM-1, zajímavý design a nekompromisní mechanické provedení. Klady: Pohodový přednes, neseroucí středy a výšky. Dobře znějí živé nahrávky. Zápory: Přece jen už poněkud "vintage" zvuk. Staženější projev, nástroje tolik nevylezou z beden a nenaplní prostor. Slabý bas. Oproti moderním přístrojům méně detailů.
5) Kenwood DP7060. (TDA1547) - Klady: Jako by zvukový protiklad Philipse CD940 z téhož roku. Vzdušný projev, vynikající prostor a výšky, neagresivní kultivovaný jemný projev. Zápory: Slabý bas, hudbě někdy chybí hutnost a drajv.
6) Marantz CD40 (TDA1541) - základní model, který nenadchne, neurazí. Klady: Muzikální, hutnější projev. Zápory: Mohla by být lepší prostorovost a separace nástrojů.
7) Technics SL-PS7 (MASH) - Pokud jde čistě o zvuk, netěší se CD přehrávače Technics nejlepší pověsti. Jsou to takové nechtěné ležáky z aukra a bazoše pro nemajetné. U tohoto nejvyššího modelu z konce 90. let se však hoši z Matsushity překonali a stvořili zvukově více než uspokojivý přístroj, řekl bych až jakýsi "sleeper" mezi Technicsi. Klady: Velmi akční, výrazný projev. Nástroje strhávají pozornost. Možná nejlepší dynamika z uvedených přístrojů. Velmi přirozené středové pásmo, dobře zvládnuté vokály nebo klavír. Naléhavost. Hudba baví. Zápory: Poněkud stažený prostor a ne úplně nejlépe zvládnutý, někdy nepřirozeně působící bas.

_________________
Audiolab 9000 CDT * RME ADI-2 DAC FS * Neumann KH310 * Sennheiser HD800 a HD650 * Beyerdynamic T1 * Avantone Planar * AKG K371 * Panasonic DMP-BDT380EG * Epson EH-TW5650


Naposledy upravil TigiGold dňa St november 30, 2016 09:08:41, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Digitál Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist