Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

tuning CD technics

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Po január 05, 2009 13:04:39    Predmet: tuning CD technics Odpovedať s citátom

tento přehrávač veterán - SL-PG400A mám cca 18 let, od novoty. přečte všechno co je kruhové (až na papírový pivní tácek, nezkoušel jsem)
jenom neumí přehrát formáty CD-RW a MP3, v době pořízení neexistovaly nebo jen velmi málo rozšířené. dá se vytunit aby to vzal ? a stojí za to do toho šťourat ? jsem starší audio hi-fi man a měl by stroj dosloužit se mnou...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
calvus
Nádejný hifista


Založený: 12 január 2008
Príspevky: 73
Bydlisko: Ostrava

PríspevokZaslal: Po január 05, 2009 14:17:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Já měl víc než dvanáct let tip SL-PG200A, takže ještě starší stroj, v uvozovkách.
Koupil jsem tehdy za 6500,-kč a prodal asi před třemi roky za 800,-kč Laughing
Každopádně byl plně funkční !!! Po těch letech nechápu, dneska bych technics nechtěl rozhodně ani omylem, ale stále musím smeknout před tou kvalitou zpracování, teď mluvím o tom, že ty stroje vydrželi všechno! Možná hrajou i pod vodou, nevím nezkoušel jsem, ale vzpomínám si, že nějaký čas jsem ho měl za hrubým sklem, dvoje dveře otevírané od středu a občas jsem zapoměl ty dveře otevřít a když jsem honem skočil po ovládači, že si něco pustím a zmáčkl OPEN, tak ta mechanika si otevřela dveře, respektive vysunula svou mechaniku dokořán a pootevřela ty těžké skleněné dveře za kterýma byla, přes tu tíhu se otevřela na doraz, Nechápal jsem to nikdy, chtěl bych vidět tohle dělat ty dnešní plastové mašinky co stojí i 20 tisíc, myslím že můj NAD by se takto otevřel jednou a bylo by po něm, nebo něčem v něm.
Nikdy na něm nic neodešlo! Dokonce jsem jej chtěl zkusit asi po osmi letech vyčistit a po otevření se mi zdal uvnitř nepochopitelně v pohodě, no je fakt že jsem byl a stále jsem pedant, ale i tak, po takové době takový stav.
S tím tuněním ale nevím, rozhodně bych se na to vyprdl, raději bych koupil něco nového třeba od Denon, i ten nejlevnější současný player od Denonu ho musí převálet, ale to záleží samosebou na celém řetězci, protože celé to hraje jako to nejhorší v řetězci, to je stará známá věc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Po január 05, 2009 14:40:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Slyšel jsem, že přehrávače Technics si lidi dávají do hospod, protože vydrží vše Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Po január 05, 2009 18:12:31    Predmet: Odpovedať s citátom

dustin napísal:
Slyšel jsem, že přehrávače Technics si lidi dávají do hospod, protože vydrží vše Smile


nebo na garáž kde se (občas) svařuje (ocel nebo víno) a brousí železo, stříká barva...

dříve velmi rozšířená obchodní značka technics v zásadě zanikla, redukovala se na výrobu audiofilských gramo analog aparátů SL-1200, SL-1210 MK2 a podobných fajnšmekerských kousků, rovněž pro DJ.
běžnou hromadnou audio-video spotřebku vytváří dnes Panasonic
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Traktorista
Nádejný hifista


Založený: 19 apríl 2009
Príspevky: 68
Bydlisko: Beroun - Praha

PríspevokZaslal: Št máj 21, 2009 15:05:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám doma vyřazenej SL-PG460A, má už vysvícenej laser a přeskakuje. Zvuk z toho leze dost špatnej. Přemejšlím, jestli by se s tím dalo něco udělat, laser by se snad sehnat dal, ale čím nahradit převodník, to bude asi větší problém. Nevíte o něčem? Nechce se mi ho úplně vyhazovat, tak bych se chtěl pokusit ho oživit, mechanicky je jako novej.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Št máj 21, 2009 17:18:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Traktorista napísal:
Mám doma vyřazenej SL-PG460A, má už vysvícenej laser a přeskakuje. Zvuk z toho leze dost špatnej. Přemejšlím, jestli by se s tím dalo něco udělat, laser by se snad sehnat dal, ale čím nahradit převodník, to bude asi větší problém. Nevíte o něčem? Nechce se mi ho úplně vyhazovat, tak bych se chtěl pokusit ho oživit, mechanicky je jako novej.


nestačí (prozatím) líznout čočku laseru na mokro čistícím CD a izopropyl špiritusem ? někdy to (dost) pomáhá a životnost aparátu se prodlouží...
mně zatím slouží O.K. a čte orígoše i CD-R pálenky (všech dostupných značek) dost dobře...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Traktorista
Nádejný hifista


Založený: 19 apríl 2009
Príspevky: 68
Bydlisko: Beroun - Praha

PríspevokZaslal: Ut máj 26, 2009 13:44:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Kdepak, mytí už jsem zkoušel, přeskakuje i na funglovejch novejch CD. Sice ne často, ale je to nepříjemný. Hlavně už mám náhradu, takže se v tom můžu šťourat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ne júl 26, 2009 20:26:31    Predmet: Odpovedať s citátom

su nejake sady na manualne cistenie?? (nepreferujem cistiace cd) ,pytam sa hlavne preto lebo neviem aky handrik pouzit aby som ju neposkrabal a ako taktikou utierat ,robit kruhove pohyby alebo ako navrhujete ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
JeF111
Hifi expert


Založený: 01 jún 2008
Príspevky: 1191
Bydlisko: ČR - Olomoucko/Prostějovsko

PríspevokZaslal: St október 14, 2009 16:22:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Já tyhle čočky čistím tampónky na tyčince co jsou na čištění uší Smile
Namáčím lehce v izopropylu a jemným krouživým pohybem z toho dostanu všecky nečistoty. Nikdy se mi nestalo že bych tak čočce ublížil, obvykle právě naopak Smile

To:Lechos
CD-RW snad, ale byla by tam nejspíš nutná výměna jednotky laseru za nějakou modernější a samozřejmě by tam musela pásnout, což by byl problém. Pak případně další úpravy digitální části, no nepouštěl bych se do toho.
MP3 myslím tohle ani omylem. Musíš tam mít příslušný software pro dekódování v odpovídající řídící elektronice, tohle by si vyžádalo kompletní předělání snad veškerých obvodů přehrávače snad kromě zdroje, je to naprostá utopie.

Jsem zastáncem tunění analogové části, případně DAC nebo zdroj, tam to jistě má u lepších modelů význam, ale do digi části bych se nepouštěl.
Sám vlastním patřičně otuněný Denon DCD560, RW ani MP3 minebere a nijak mě to nemrzí. Pro kvalitní poslech je MP3 kravina a RW při dnešní ceně CD-R moc nemá význam řešit, si myslím...

_________________
Martin www.sigmaphon.cz
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
octavius
Hifi obsluha


Založený: 29 november 2016
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: St november 30, 2016 10:28:06    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som pred tyzdnom "opravil" moj SL-PG580. Robil presne to iste od polky CD obcas nepredvidane skocil o nejaku sekundu. Dialo sa to vzdy od pol az tristvrte CD. Laserom to nebolo ani spinou. Urobil som len to, ze som vatovou tycinkou jemne namazal tu pojazdovu kolajnicku po ktorej chodi vozik s laserom. Olej som pouzil Wurth Multi. Jemne sreknut na vatovu tycinku a jemne premazat ten vozik. Praca na 5min. A CD zase krasne ide ako nove nic nepreskoci. Tazke nemusi to byt vzdy elektronicka chyba.
_________________
Yamaha A-S701, Technics SL-1210MKII + AT VM540ML + Nagaoka MP-200, Pro-Ject Tube Box S2, Technics ST-GT550, Technics SL-PS770A, Technics RS-AZ6, Monitor Audio Bronze 6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St november 30, 2016 13:14:08    Predmet: Odpovedať s citátom

mp3 bol vyvinutý v roku 1991.
Mám CD prehrávač, súčasť Philips veže, vyrobenej v Holandsku, kúpili sme ju v roku 1985.
Prehráva bezchybne dodnes hodne poškriabané CD, napaľované CD vrátane čiernych no neprehrá RW. Vlastnosti snímacieho lúča - odhadujem.
Že neprehrajú tie stroje mp3? A prečo by mali, keď mp3 musí niečo dekódovať predsa Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: St november 30, 2016 14:39:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Optické mechaniky Philips byly tím známé, přehrávaly ledacos, pálenky i problémové nosiče, používal je do svých výrobků Technics, Marantz, Tesla i další.
Zajímavosti však je že identická mechanika v přehrávači Tesla četla CD-RW a v Technics ne, asi to ošetřili softwarem, nevím.

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St november 30, 2016 17:54:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Tesla robila viac - MC-900, 901, 902
Vyššie mali OPTIKÝ a tuším aj dátový výstup...
Myslím si no neviem, že mechaniky NEBOLI zhodné.
Iba sa domnievam, že za nečítaním RW môže byť:
Buď širšia stopa lúča starších mechaník
Alebo je na RW inak/inde zapísaný "obsah"
Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: St november 30, 2016 18:25:21    Predmet: Odpovedať s citátom

RW má menší odrazivost, tudíž po odrazu leze slabší signál než u lisovaného CD či CD-R.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: St november 30, 2016 18:34:43    Predmet: Odpovedať s citátom

možná Vás zaujme, přehled optimechanik různých světových výrobců
http://www.dutchaudioclassics.nl/the_complete_d_a_dac_converter_list/

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
octavius
Hifi obsluha


Založený: 29 november 2016
Príspevky: 14

PríspevokZaslal: Št december 01, 2016 20:40:47    Predmet: Odpovedať s citátom

To je fajn zoznam Smile
_________________
Yamaha A-S701, Technics SL-1210MKII + AT VM540ML + Nagaoka MP-200, Pro-Ject Tube Box S2, Technics ST-GT550, Technics SL-PS770A, Technics RS-AZ6, Monitor Audio Bronze 6
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Tuning Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist