Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Hudba na CD s DR 10 a viac
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Odporúčané nahrávky
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 13:28:22    Predmet: Hudba na CD s DR 10 a viac Odpovedať s citátom

Ahojte, chcel by som Vás poprosiť, ak sa Vám chce, pridávať sem tipy na CD nahrávky s DR (dynamický rozsah) 10 a viac. Ak je to možné uviesť aj rok vydania, lebo niektoré neskôr vydané resp. remastrované verzie pôvodných CD bývajú dobré šity. Vďaka.
_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 13:32:15    Predmet: Odpovedať s citátom

tuto stranku poznas?
http://dr.loudness-war.info/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 13:38:45    Predmet: Re: Hudba na CD s DR 10 a viac Odpovedať s citátom

hifitrip napísal:
Ahojte, chcel by som Vás poprosiť, ak sa Vám chce, pridávať sem tipy na CD nahrávky s DR (dynamický rozsah) 10 a viac..


- Jakákoliv přirozeně snímaná klasická hudba - symfonický orchestr, komorní orchestr.

- Prakticky jakákoliv vinylová deska před r. 1990

- Prakticky jakékoliv CD do let cca 1995-2000.

Téměř žádná současná nebo nově remasterovaná komerční populární hudba. Nejlepší volba je změnit vkus (nebo médium) a pak je DR > 10 zaručen Smile



Steely_DR.PNG
 Description:
 Filesize:  62.52 KB
 Viewed:  163 Time(s)

Steely_DR.PNG



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....


Naposledy upravil PMA dňa Št január 05, 2017 13:41:42, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 13:39:22    Predmet: Odpovedať s citátom

miero: nepoznám Very Happy , tak nech to moderátor zmaže
_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 13:44:13    Predmet: Odpovedať s citátom

mazat netreba, urcite sa hodi i dalsim :)

A pozeram ze i sucasne HD remastre starych albumov su na tom z hladiska DR horsie:
http://dr.loudness-war.info/album/list/year/desc?artist=clash&album=combat+rock
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 13:56:52    Predmet: Odpovedať s citátom

ja som napr. narazil na:

Hans Zimmer & Lisa Gerrard - Gladiator (special anniversary edition) 2005
CD1 DR 10
CD2 DR 10
foobar2000 v1.3.14 + plugin dynamic range meter v1.1.1

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 13:59:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Graeme Revell - The Crow 1994, DR 11, foobar2000 v1.3.14 + plugin dynamic range meter v1.1.1
_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 14:20:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Může mi někdo vysvětlit jaký má vliv velikost DR na poslech muziky?

A že LP desky mají typicky DR10? Jak může něco plastového s vyhryzanou drážkou, dynamikou ztěží 35 dB (a to jen když je konstelace všeho) mít DR10?

Dostal jsem na Vánoce pár desek, z toho některé z 90tých let (nepoužité, zabalené) ale je to jak rozhlas po drátě. Ne, je to o dost lepší, ale glorifikace gramofonu se opět nekoná. Na dobré CD to nemá ani z rychlovlaku! Naštěstí na tom vůbec nazáleží, protože u gramce nejde o zvuk (ten je na posledním místě) už z principu, protože ten bude špatný vždy. U gramce jde o nostalgii, která ale v mozku dělá ten zvuk! Takže jde o pocit, ne o reálnou kvalitu. A pocit, (jak znají lidé, kteří žijí život) je skoro většinou kvalitnější než realita. Takže gramec je pěkná záležitost a mozek nám ho dokáže rozehrát, ale ani sekundu bych ho nevyzdvihoval jako zdroj kvalitního hudebního signálu, protože to tak jednoduše není! Very Happy

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 14:21:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Dead Can Dance - Aion 1990 4AD, DR10
Dead Can Dance - Toward The Within (live) 1994 4AD DR11
Dead Can Dance - Spiritchaser 1996 4AD DR11
Dead Can Dance - In Concert 2013 PIAS Recordings DR prepadák

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 14:28:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Lidské ucho dokáže samo a velice snadno rozpoznat jak kvalitní a jak dynamická je nahrávka. Nemusí se vůbec nic měřit. Stačí to jen pustit.
Osobně jsem před vánoci vyhodil asi 100 origo+ripnutých CD, které hrály z prdele. A natuty a s dokonalou jistototu můžu říct, že kdybych je měřil tak by měly DR horší jako z gramce. Nechal jsem si jen ty, které jsou poslechově excelentní. Tyhle rozdíly rozeznává lidské ucho+mozek s přehledem. Není na to potřeba žádný softvér = o milion sraček v hlavě méně. Smile

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 14:29:23    Predmet: Odpovedať s citátom

hifitrip napísal:
Dead Can Dance - Aion 1990 4AD, DR10
Dead Can Dance - Toward The Within (live) 1994 4AD DR11
Dead Can Dance - Spiritchaser 1996 4AD DR11
Dead Can Dance - In Concert 2013 PIAS Recordings DR prepadák


Ty dvě první mám (bez live) a je to ok, ale žádná "hitparáda". Nicméně nechal jsem si je. Zvuk ujde. Mírný nadprůměr.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 14:33:47    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM: souhlas, aj s tým meraním, robím to iba zo zvedavosti, že mám teraz čas na takéto "sprostosti", samozrejme muzika určite nie je iba o DR, ale o pocitoch, ako si písal, no je pravda, že to DR tej muzike dáva ku.va rozmer a korešponduje to hodne s tým, čo mi v prehrávači vydrží celé CD a čo pri dlhom posluchu začína škrípať.
_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 14:38:43    Predmet: Odpovedať s citátom

hifitrip napísal:
LJM: souhlas, aj s tým meraním, robím to iba zo zvedavosti, že mám teraz čas na takéto "sprostosti", samozrejme muzika určite nie je iba o DR, ale o pocitoch, ako si písal, no je pravda, že to DR tej muzike dáva ku.va rozmer a korešponduje to hodne s tým, čo mi v prehrávači vydrží celé CD a čo pri dlhom posluchu začína škrípať.


S tým suhlasím. Ale mna by to ani nenapadlo merať Smile Prostě si to pustím a keď je to hnusné tak to vypnem. Smile
Ale sú prípady (a nie je ich málo) kedy musíme dať za vďak aj hnusnému masteringu, pretože iný už proste neexistuje. A vtedy prichádza na rad mozog, ktorý si to upraví tak aby sme boli spokojný. Pretože nám ide primárne o tú muziku. Preto je dobrý i gramec, na skladby, ktoré sa už nedajú zohnať inak než na starých platniach Smile

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 14:48:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Skvělý zvuk mají třeba CD od Loretta Mc Kennit - "The Visit" a "The Mask and the Mirror".
Velmi poslouchatelná CDčka, a to opakovaně po několik let.
Možná mají DR4, kdoví, ale zvuk mají skvělý. Smile

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 15:10:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Technicky má klasické CD vše co je třeba ke špičkové kvalitě záznamu, bohužel zvukaři to v poslední době dostkrát poserou. Nemám rád ořezané špičky, kdy se zvuk mění v uřvaný jednolitý hukot. Nemám rád přehnanou nabroušenost zvuku mezi 5-10kHz, tím trpí klasicky japonské remastery. A nemám rád tenký nebasový zvuk, basa tvrdí muziku, dává jí šťávu a barevnost a je setsakramentsky třeba.

DR vlastně určuje poměr špiček a průměrně hlasitých pasáží, nejvyšší bude u klasiky, kde jsou nástupy orchestru kolikrát fakt mazec. Jenže když je toho moc, taky už mě to nebaví, člověk má tendenci to jít ztišit a pak si to dát zase nahlas, i když to aparatura pobere.

Každý z těchhle parametrů dělá dílčí část zvuku, ale rozhodně sám o sobě není všespásný. Ale člověk to fakt slyší, teda pokud není hluchej Laughing

_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 15:18:03    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM napísal:
Může mi někdo vysvětlit jaký má vliv velikost DR na poslech muziky


DR není samospásný parametr, tzn. neplatí, že každá nahrávka s vysokým DR je tím pádem skvělá i v dalšícj ohledech, nicméně vyšší DR dává nástrojům realističnost, hloubku, šťávu, proporce. Komprimované nástroje zní ploše, plytce, jejich zvuk je vzdálenější reálnému zvuku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 15:18:46    Predmet: Odpovedať s citátom

RedBaron: len môžem súhlasiť, aj keď všetkému do detailov technicky nerozumiem, ale keď je album, ktoré má trebárs skladby, kde je DR 13, niektoré zas trebárs iba 8 a celkovo trebárs ten priemer je 10, tak to album má šťavu, samozrejme nejde len o DR aj o samotnú hudbu, ako je urobená. No keď som si očekoval niektoré albumy, kde všetky pesničky sú DR 6 alebo 7, tak po polhodine to ani neviem počúvať a začína ma bolieť hlava, jednak aké je to nezáživné a možno aj ešte niekde dobre zmršené.

možno sa niektorej muzike hodí, keď to DR je nižšie, asi vie prietiahnúť zas inými vlastnosťami

_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 15:29:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Komprimaci dynamiky pomocí knoflíku hlasitosti dělám občas taky, ale jen když je tady návštěva Very Happy

Já jsem dlouho třídil svůj archiv a nyní mám jak klasickou muziku tak i ostatní jen v takové kvalitě (či už origo CD anebo FLACy) abych ji nemusel řešit. A víc už toho moc nesbírám, protože toho mám asi 80 GB + asi 200 CD a to mi stačí na dva životy, protože miluji opakování toho co je dobré a jedno CD mi tak jede někdy třeba i několik dnů. A pokaždé v něm objevím něco nové.
Je to něco podobné jako s filmovými dokumenty, které si pouštím třeba dvacetkrát, protože pokaždé usnu v jiné části a tak je mám vlastně pořád neokoukané Very Happy

Co se týče toho sluchu - alespoň elementární (ale lépe dobrý až výborný) hudební sluch je naprostá potřeba pro vychutnání muziky jednak jako takové, ale i její technické kvality. Hlušci (to nemyslím hanlivě) to mají těžké, ale jsou vlastně šťastni, protože jim stačí plastová věžička z Lidlu anebo mobil s externáím BT reprákem. Mají to levné a jsou spokojeni i s CD masteringem typu "bum-cink" do auta. Ja jim to v podstatě závidím, protože muziku poslouchají taky, ale nic neřeší. Ani je nenapadne, že by mohli. To mě fascinuje. Tak jednoduchý bych chtěl být taky. Takže někdy v stodeseti letech až "ohluchnu" tak, že mi to budou uši automaticky komprimovat, nebudu řešit nic. Vše bude znít jak housle, basy neuslyším vůbec a budu se jen spokojeně usmívat Smile

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 15:31:59    Predmet: Odpovedať s citátom

PítrsPraha napísal:
LJM napísal:
Může mi někdo vysvětlit jaký má vliv velikost DR na poslech muziky


DR není samospásný parametr, tzn. neplatí, že každá nahrávka s vysokým DR je tím pádem skvělá i v dalšícj ohledech, nicméně vyšší DR dává nástrojům realističnost, hloubku, šťávu, proporce. Komprimované nástroje zní ploše, plytce, jejich zvuk je vzdálenější reálnému zvuku.


To mi je asi jasné, ale i tak, všechny ty Billy Holidajky, Armstrongové, Glen Milerové, Ety Džejmsové atd, atd... jsou krásné i s DR2. Víc to snad ani nemá Smile Ale dá se tam rozlišit hlas od nástroje a to je důležité Smile

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 15:42:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne osobne sa veľmi páči, keď trebárs počúvam soundtrack gladiátor s dobre vytočeným volume a sú tam tie pasáže, kde ten orchester ide potichúčky ladne a o chvíľu to nabere také grády, že ma "ide odfúknuť zo sedačky" a potom sa to zase spomalí + lisa gerrard hodí svoj úžasný vokál. To je proste niečo. No samozrejme sa mi páčia aj iné veci, ktoré určite nebudú dosahovať také DR. Je to asi tak ako písal LJM, no DR určite zohráva v muzike veľkú úlohu.
_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 16:03:22    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM napísal:

To mi je asi jasné, ale i tak, všechny ty Billy Holidajky, Armstrongové, Glen Milerové, Ety Džejmsové atd, atd... jsou krásné i s DR2. Víc to snad ani nemá Smile


No to se právě naprosto neskutečně pleteš!! Smile

Armstrong Amiga 1928-1931, DR=13



armstamiga.PNG
 Description:
 Filesize:  63.99 KB
 Viewed:  153 Time(s)

armstamiga.PNG



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 16:12:00    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
LJM napísal:

To mi je asi jasné, ale i tak, všechny ty Billy Holidajky, Armstrongové, Glen Milerové, Ety Džejmsové atd, atd... jsou krásné i s DR2. Víc to snad ani nemá Smile


No to se právě naprosto neskutečně pleteš!! Smile

Armstrong Amiga 1928-1931, DR=13


Smile Osobně nikdy neuvěřím těmhle číslům, ale i kdyby to čirou náhodou byla pravda, tak pak je DR13 nic moc. Možno je to jako označování velikostí kdy velikost XL je jiná u nás, jiná v americe a jíná v ázii Very Happy
Konkrétně Armstronga docela sbírám a nejlépe udělané CD, které od něj mám bych tipoval, že je uměle vyhoněné na DR9. To už se dá docela dobře poslouchat i když je tam cítit, že je to předělané. Ale DR13 - nevím kde by se to tam vzalo Very Happy
Každopádně já poslouchám ušima a pokud je nějaký Armstrong dobrý tak to stačí i z gramce když už nic jiného není. a u Armstronga moc možností není. U něj neexistuje dobrý mastering, ale jen mastering poplatný době = hlavně že nějaký je Smile

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
vanav
Hifi obsluha


Založený: 11 september 2008
Príspevky: 39

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 16:16:12    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM napísal:
Skvělý zvuk mají třeba CD od Loretta Mc Kennit - "The Visit" a "The Mask and the Mirror".
Velmi poslouchatelná CDčka, a to opakovaně po několik let.
Možná mají DR4, kdoví, ale zvuk mají skvělý. Smile

DR4 to rozhodně není Wink
http://dr.loudness-war.info/album/list/year?artist=Loreena+McKennitt&album=The+Visit
http://dr.loudness-war.info/album/list/year?artist=Loreena+McKennitt&album=The+Mask
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 16:21:51    Predmet: Odpovedať s citátom

... a pokud se DR skutečně měří podle špiček a tichých a hlasitých pasáží tak je to parameter zcela nevypovídající a nelze podle něj usuzovat jak kvalitní ten mastering je. Pokud má nějaký starý Armstrong DR13 tak je to nic neříkající hodnota, protože jakýkoli Armstrong zní proste jak z kýblu a nic s tím neudělá ani to, že tam bude sekundu ticho a pak plná hlasitost trubky.
DR je prostě hodnota, která neurčuje jak kvalitní je nahrávka. Ale jen "jestli se střídá dostatečný řev s dostatečným tichem" Very Happy Brutálně řečeno.
Proto je jasné, že některé audiofilské tituly nahrané moderní technologií můžou mít DR5 a budou znít božsky, kdežto uvedený Armstrong může mít DR13 a zní jako když šlapeš po plechu a zpíváš do hrnce s vodou. I tam může být velká dynamika, ale ta ještě nedělá zvuk!

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 16:28:12    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM:
Jsou dva duvody, proc ti veci, ktere piseme, nedavaji smysl:

- michas dohromady kvalitu technickou a umeleckou
- predpokladas, ze DR je jediny parametr urcujici kvalitu zvuku
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 16:33:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som zas niečo pochopil. Prečo niektorá hudba unavuje. Počúvam prevažne folkové, "trampské", pesničkárov a kadečo, čo neide bežne z rádií a hoci je napríklad Čechomor vynikajúci, mne sa nedá počúvať dlhšie...
Dáávno ešte na mizernom grame s kryštálovou prenoskou som si porobil zhruba polku LP platní (a všetky nače CD) a jejda (jedna z nich):

foobar2000 1.3.13 / Dynamic Range Meter 1.1.1
log date: 2017-01-05 16:30:36

--------------------------------------------------------------------------------
Analyzed: ? / ?
--------------------------------------------------------------------------------

DR Peak RMS Duration Track
--------------------------------------------------------------------------------
DR13 0.00 dB -15.49 dB 3:18 ?-01 Tunel jménem čas
DR13 -0.04 dB -15.34 dB 2:22 ?-02 Hobo
DR12 0.00 dB -14.39 dB 2:19 ?-03 Jarní kurýr
DR13 0.00 dB -15.45 dB 2:48 ?-04 To zatracený vedro
DR13 0.00 dB -15.56 dB 3:29 ?-05 Cesta na Island
DR13 0.00 dB -16.81 dB 2:54 ?-06 Dům smutný víly
DR13 -0.21 dB -15.12 dB 2:38 ?-07 Sochám brečí déšť na obočí
DR14 0.00 dB -16.92 dB 3:03 ?-08 Odjíždím
DR13 0.00 dB -15.27 dB 2:46 ?-09 Song abonenta Jihozápadní dráhy
DR13 -0.08 dB -15.29 dB 3:14 ?-10 Rezavý šporny
DR13 -0.03 dB -16.78 dB 2:53 ?-11 Noc královny Kristíny
DR13 -0.17 dB -15.91 dB 2:07 ?-12 Klekání
DR13 0.00 dB -16.15 dB 3:46 ?-13 Tereza
DR13 0.00 dB -15.33 dB 2:05 ?-14 To bude asi tím
DR14 0.00 dB -16.21 dB 2:13 ?-15 Poslední Jumbo Jet
DR13 -0.16 dB -16.44 dB 3:07 ?-16 Zvláštní znamení touha
--------------------------------------------------------------------------------

Number of tracks: 16
Official DR value: DR13

Samplerate: 44100 Hz
Channels: 2
Bitrate: 129 kbps
Codec: WMA

U pesničiek čo som si robil z CD to hlási DR 10-17, zato u toho Čechomoru okolo 7........

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 16:35:28    Predmet: Odpovedať s citátom

PítrsPraha napísal:
LJM:
Jsou dva duvody, proc ti veci, ktere piseme, nedavaji smysl:

- michas dohromady kvalitu technickou a umeleckou
- predpokladas, ze DR je jediny parametr urcujici kvalitu zvuku


JJ, to je možné. A proto ten parametr neberu vážně, protože co se týče dynamiky, tak ta je někdy mnohem lepší když je menší. A co se týče kvality zvuku, tak ta není v hodnotě DR nijak obsažena.
Takže mi z toho vychází, že podle DR vím pouze to jakou má nahrávka dynamiku, což je ale údaj, který nemá praktický význam, protože to samé lehce poznám ušima a dokonce současně i s tou kvalitou nahrávky Very Happy
Takže mi z toho finálně vychází, že údaj DR je pro hlušce, kteří sice neslyší, ale podle čísla si to dokáží trochu představit Very Happy Každopádně DR nevypovídá o tom jestli bude hlas znít jako housle a kytara jako harfa (nahrávky 30-tých až 50-tých let) Very Happy Takže Armstrong může mít klidně DR25 a pořád to bude hrát úplně "z prdele". Smile

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
vanav
Hifi obsluha


Založený: 11 september 2008
Príspevky: 39

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 16:43:09    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM napísal:
PítrsPraha napísal:
LJM:
Jsou dva duvody, proc ti veci, ktere piseme, nedavaji smysl:

- michas dohromady kvalitu technickou a umeleckou
- predpokladas, ze DR je jediny parametr urcujici kvalitu zvuku


JJ, to je možné. A proto ten parametr neberu vážně, protože co se týče dynamiky, tak ta je někdy mnohem lepší když je menší. A co se týče kvality zvuku, tak ta není v hodnotě DR nijak obsažena.
Takže mi z toho vychází, že podle DR vím pouze to jakou má nahrávka dynamiku, což je ale údaj, který nemá praktický význam, protože to samé lehce poznám ušima a dokonce současně i s tou kvalitou nahrávky Very Happy
Takže mi z toho finálně vychází, že údaj DR je pro hlušce, kteří sice neslyší, ale podle čísla si to dokáží trochu představit Very Happy Každopádně DR nevypovídá o tom jestli bude hlas znít jako housle a kytara jako harfa (nahrávky 30-tých až 50-tých let) Very Happy Takže Armstrong může mít klidně DR25 a pořád to bude hrát úplně "z prdele". Smile


Tak si sežeň od nějaký konkrétní nahrávky původní vydání s DR13 a pak nový remaster s DR5 a uvidíš, který se ti bude líbit víc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 16:47:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono je dost možné, že se mi bude více líbít DR13 (ale silně záleží na tom jaká muzika), protože pod obálkou větší dynamiky se dá docela dobřes zkrýt hnusná zvuková kvalita. Uchu je asi docela jedno jestli zní všechno jako trombón, ale je citlivé na dynamické rázy, které tu nízkou kvalitu zvuku dost maskují.
Proto musím opět říct, že nějaké DR mě ani na sekundu nezajímá a bezmezně věřím pouze svému sluchu. Je to jediný měřák podle kterého dokáži s jistotou říct, jestli je ta nahrávka kvalitní nebo nikoli.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
hifitrip
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2016
Príspevky: 568
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št január 05, 2017 17:33:42    Predmet: Odpovedať s citátom

LJM: ja si myslím, že tvoj sluch ti určite nikto neberie, jednoducho ideš na to správne, ale pre porovnanie: mne sa napr. ľúbi Recoil - Unsound Methods od Alana Wildera, na ktorom som nameral DR4!, ale musím priznať, že nie vždy to dokážem počúvať celé a väčšinou klikám iba na niektoré skladby, páčia sa mi tie aranžmány a zvuky, ktoré sú tam, keď zhasnem večer, tak celkom na tom ulietam, ale jednoducho teraz viem potvrdiť, že keď to porovnám napr. s tým gladiátorom, tak tá počúvateľnosť a šťava je určite viac na strane gladiátora ako recoilu.
_________________
AKAI AM-75, Akai CD69, Harman Kardon PM655, Harman Kardon HD970, Sony STR GX67ES, Kirksaeter monitor 100, Quadral Platin MkII
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Odporúčané nahrávky Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 1 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist