Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Fousek

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Fousek
Hifista


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 114

PríspevokZaslal: Ne január 28, 2007 13:02:05    Predmet: Fousek Odpovedať s citátom

Pokusím se truchu představit.Než jsem se prokousal k tomu co mám teď,trvalo to nějakých cca 30let,ale nebylo to vůbec špatné,člověk si ledascos vyskoušel.Začal jsem v nějakých 15letech s mono zes.a jednou velkou bednou a polským kazeťákem někdy v roce 1975,potom přibylo rádio s VKV a poslech výborného pořadu Větrník a Třikrát 60 a to stereo, což samozřejmě vyprovokovalo k pořízení prvního sterea,Byl to tesla gramec se zesilovačen asi 2x 15W nějaký NC něco a prní stereo repro Tesla vyplněné igelitem.Pecka!!!
Nojo jenže pak to začalo,občas jsem se dostal k někomu kdo měl něco lepšího
a bylo na průšvih zaděláno,- chce to změnu - tohle co mám doma nejde poslouchat,Tím začal kolotoč prodejů a nákupů Smile.Postupně se u mne vystřídaly zesilovače Transiwatt,několik Kenwoodů,několik Technicsů,pak konečně dorazila první Anglie Arcam to byla proti japoncům podstatná změna,následovaly veškeré typy Dudků (380 má ještě brácha asi už 12let k plné spokojenosti),pak Accuphase,a Pass a Proceed...,s repro to bylo ještě zajímavější už jsem taky hrál na leccos jen namátkou několikero stavebnic komplikovaně objednávaných za komančů z Německa,finské Saroy,nějaké Pioneery,pak Magnepan MMc a velká MG 2,8,Dynaudio Contour 1,2 a velké 3,8 asi,výborné Genesis VI,Tannoy TD-12,JM Lab Utopia Diva...
Zdroje taky tak různé typy tunerů,a kazetáky,několikero typů gramofonů no a v roce 1985 či 6 první CD Teslo, zakoupený na stavební půjčku
Very Happy ,ten jsem splácel asi deset let a to už jsem měl dávno poněkolikáté něco jiného,pak Technics,Kenwood,CEC,Mark Levinson...

No a moje současná sestava je toto:
Zdroj zvuku Primáre DVD-30 (SACD,DVD-Audio... pokud by byl zájem je na prodej)
předzes Proceed AVP-2
konec ML-431( to je ten co podle chlapů z Brna nehraje Very Happy )
repro JM Lab Alto Utopia
sub Velodyne DD-18
a protože mám rád i multikanál konec na multi Proceed AMP 5
cetr JM Lab Utopia
zadní repro JM Lab Micro Utopia
vše je napájeno z pračky Exactpower
kabeláž sítová Supra
repro Monitor Black White
ostatní Audioquest,Monitor a Supra
mám i to štěstí že jsem se propracoval i k vlastní poslechovce,a asi největší výhra je tolerantní manželka,protože každá jiná by mne musela dávno zabít nebo se rozvést,Zdravím Fous



CIMG0379.JPG
 Description:
 Filesize:  284.58 KB
 Viewed:  1147 Time(s)

CIMG0379.JPG



CIMG0381.JPG
 Description:
 Filesize:  263.57 KB
 Viewed:  1021 Time(s)

CIMG0381.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
danek15
Hifista - pokročilec


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 341
Bydlisko: Okolí OV

PríspevokZaslal: Ne január 28, 2007 13:18:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Poslech těchto "fujar" tak říká syn repro. focal musí být cesta do ráje........ Very Happy
Mnoho gratulací k ženě a schopností vydělat na takové dospělé "fujary".

_________________
Dýchám tedy jsem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po január 29, 2007 16:25:03    Predmet: Re: Fousek Odpovedať s citátom

Fousek napísal:
...a protože mám rád i multikanál

který vícekanálový disk je pro tebe největším zážitkem a potvrzením významu více kanálů než dvou?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
stephunk
Hifi expert


Založený: 23 december 2006
Príspevky: 1133
Bydlisko: Pobrežie Slotoviny

PríspevokZaslal: Ut január 30, 2007 10:21:57    Predmet: Odpovedať s citátom

krásny interiér, aj komponenty Smile
aaaaaaaaa keď má človek 2 izby, tak o tom môžem len snívať Evil or Very Mad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fousek
Hifista


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 114

PríspevokZaslal: Ut január 30, 2007 16:52:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Mánička - třeba Tubular Bells od Oldfielda,mám i stereo ale multi mám raději,
ve stereu jde určitě poslouchat vše a dobře(i to rád provozuju) s tím není žádný problém,multi je příjemný přídavek.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
manicka
Hifista - pokročilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 322
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St január 31, 2007 13:48:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Fousek napísal:
Mánička - třeba Tubular Bells od Oldfielda

no snad to u tebe někdy okusím, neb nevím o studiu či výstavě, kde by mi pustili multikanál v tvojí kvalitě
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Pi september 05, 2008 18:34:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak další návštěva proběhla včera u Fouse.Koukám,že u Fouse se toho už dost změnilo oproti tady tomuhle zapadlému vláknu.Místo low-endu Primare je multiplayer Lexicon.Centr má svůj vlastní stojan.Pro centr a zadní efektové kanály je použit už opravdický zesilovač a to trojkanál od MarkLevinsona No.433.

Zvuk byl jeden z těch lepších co znám,ale je tady ale.Prostor mezi bednama byl dobrý a bez námitek.Ale tyhle bednu musí hrát daleko otevřeněji a mimo rozteč beden.Tady za tohle může určitě místnost.Mimochoden naprosto dokonale zatlumena s nemalou investicí.Už při příchodu a normálním rozhovoru je si toho člověk vědom.Ovšem ty zkosené zdi podle mně dusí ty Focaly.Posazování do prostoru bylo dobré a hloubka tam byla taky,ale zdála se mi menší než znám já.

Také se mi to zdálo celé menší a nevím jak bych to popsal,ale chyběla tomu dynamika,velikost proti tomu jak to znám já.

Jinak vše ostatní bylo vynikající.Od vrchu až dolů.A tady hraje Velodyne DD-18.A to musím říct,že to bylo opravdu vynikající.S tou zatlumenou místností a i při vyšší hlasitosti opravdu masakr na spodku.Velice to je znát po vypnutí DD-18ky.Bez toho to už asi nepůjde.

Po poslechu tohoto subu jsem rozhodnut do toho jít.Tady mně Fous dostal.Sice opravdu nevím kam to dám(Chci dva),ale spíš to vidím na 12"ku a pro ně už snad místo najdu.

Díky moc Fousi za návštěvu a výborné odpoledne.A oprav si to tady.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
TomasT
Hifi expert


Založený: 02 február 2007
Príspevky: 1437

PríspevokZaslal: Pi september 05, 2008 18:42:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Muzu se zeptat jaky ze to Lexicon ???
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pasul
Hifi expert


Založený: 20 november 2006
Príspevky: 1273

PríspevokZaslal: Pi september 05, 2008 18:45:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak to nevím naprosto přesně,ale tuším RT-10?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Troton
Site Admin


Založený: 11 august 2006
Príspevky: 2844
Bydlisko: Trenčín

PríspevokZaslal: So september 06, 2008 15:00:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Na ziadost zucastnenych som zmazal mensiu vymenu nazorov Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Fousek
Hifista


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 114

PríspevokZaslal: Ne september 07, 2008 13:06:37    Predmet: škoda Odpovedať s citátom

Tak to mne mrzý pokud tady byl nějaký souboj a já ho nestihl,rád bych věděl a co šlo.Pašul prakticky vše řekl a tak nic opravovat nemusím,pouze přehrávač je Lexicon RT-20
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Donuts
Hifista


Založený: 21 december 2006
Príspevky: 228

PríspevokZaslal: Ne september 07, 2008 14:20:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Fousek: mensi rozepre na tema kvality RT-10.
_________________
Můžu z toho udělat článeček na titulku?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fousek
Hifista


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 114

PríspevokZaslal: Pi január 09, 2009 13:57:49    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravím po delší době hifisty.Jak psal Pašul mám si to tu opravit a tak se o to pokusím i s nějakým popisem.Jak jste se asi všimly tak jsem dal inzerát na prodej Utopií,co mne k tomu vedlo?Před nějakým časem jsem psal na Lopuchu,že jsem si domů půjčil své staré Magnepany a byl jsem z nich dost na větvy.Koncem roku mi zbyly nějaké finance a tak jsem si udělal radost a koupil si placky Magnepan MG1.6,jen tak pro radost ať je nějaká změna.Vzhledem k tomu že to nejsou žádná prťata (cca 165x58)jsem musel šachovat s Utopiema a napadlo mne dát Alta do zadu a Micra dopředu,jako hlavní boxy.Protože jsou Micra o dost menší šoupl jsem je víc ke zdi,díky tomu se sice zrušilo stereo,ale povedlo se ideální nastavení pro pětikanál a díky výšce Alt se zlepšil i zvuk zadních beden.Vím všude to píšou jak mají bedny pro multikanál stát,ale protože mám podkroví a Alta jsou almary tak to prostě nešlo a za normální situace mne nenapadlo dát si bedny za skoro půl mega jako sorroundy.Micra jsem jako hlavní zkoušel a ve spojení se subem to hrálo ok .Takže teď nákupem Maggi je vyřešené stereo i multi.Na stereo hrají placky a na multi jsou Utopie. Fota mi bohužel nešli přidat tak jsem je dal na rajče zde je odkaz http://ffousek.rajce.idnes.cz/HIFI_soustava/#album .
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
lubos
Hifista


Založený: 15 december 2006
Príspevky: 214

PríspevokZaslal: Po január 12, 2009 12:20:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdravim, ja som to tusil, ked sme u mna doma v Nitre testovali TacT RCS 2.0 s mojimi MG 3A, ze vy sa raz urcite vratite k zvuku magnetostatom. Gratulujem k dobrej kupe a samozrejme k super zvuku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dzyan
Hifista - pokročilec


Založený: 05 marec 2008
Príspevky: 407
Bydlisko: Pardubicko

PríspevokZaslal: Po január 12, 2009 19:09:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Ty Franto Magneplanary a Focaly to je uplne jina teorie.Nikde jsem si nevsiml ten sub a ten je urcite k Magies potreba,ne?Etericky zvuk je dobry ale co spinavej starej rock?Jak ten hraje na plackach?na vystave se mi livbil zvuk Quadu,to bude asi podobny?Budu muset zavitat,v Jiznich cechach jsem nikdy nebyl alespon ne na vylete.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Fousek
Hifista


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 114

PríspevokZaslal: Ut január 13, 2009 08:54:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Dzyan - sub je na této fotce CIMG7378,Maggi hrají starý rock ve spojení se subem supr,Gentle Giant nebo Gracious či Jethro Tull nemají chybu.

Luboš-máš pravdu u tebe jsem po dlouhé době zase slyšel Magnepany a nějak mi ten zvuk zůstal v hlavě a tak jsem to zkusil a zatím nelituju.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kuba4
Hifi inventar


Založený: 08 október 2006
Príspevky: 3917

PríspevokZaslal: Št máj 02, 2013 13:31:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Fousku, Utopie šly z domu, teď i Piagy. Co bude?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fousek
Hifista


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 114

PríspevokZaslal: Pi máj 03, 2013 10:33:03    Predmet: Piega Odpovedať s citátom

Klid a ticho Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fousek
Hifista


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 114

PríspevokZaslal: St január 11, 2017 11:36:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Ahoj všem hifistům po opravdu dlouhé době.
Naposledy jsem psal klid a tich, tak ani omylem
Takže co je u mne nového: vzhledem k delší dobu přetrvávajícím profesním trablím jsem se rozhodl pro uskromnění se co se mého hudebního koníčku týká a prodával jsem repro Piega. To se tedy moc nedařilo, ale nakonec to dopadlo dobře, snad jsou oba kupci spokojeni. Při prodeji malých dvojpásem jsem se dostal opět k repro Magnepan. Jejich majitel má po přestěhování velmi malý byt a tak jsme si repro vyměnili. On má moje malé Piegy, no a já od něho vzal Magnepan SMG-B. Nějaký čas jsem měl doma Magnepany současně s Piega TC-70, tak že jsem mohl porovnávat a po čase zjistil , že vlastně mám nejčastěji zapojené Magnepany a Piegy postávají v rohu jako zadní bedny v multikanálu. Po nějakém čase jsem natrefil na další pár Magnepanů , které si přivezl zamilovaný američan a pak se rozvedl a repro prodával. Tak že, stav byl multikanál Magnepan , Piega nezapojená stojí v rohu. Rolling Eyes. Nakonec se Piegy prodaly a zdálo se vše vyřešeno. Samozřejmě není to tak jednoduché jak se může zdát. Při náhodném brouzdání po internetu narážím na inzerát s prodejem Magnepan MG .7. JAKO NOVÉ!!! Razz . Tak volám pán si postavil barák s obýváčkem cca 140m2 a koupil do něho Magnepany do cca 40m2. Přivezl zapojil a ono to nehraje. Takže neváhám volám a on, že má pro jistotu 2 páry. Ten jeden ještě nevybalený. No nic mám prachy za Piegy domlouvám s ním cenu a kupuji oba páry. :angel: Smile . Po zvukové stránce jsem velmi spokojen a snad je mým výměnám konec. Tohle už jsou moje asi páté Magnepany co jsem postupně měl doma a vždy se zbláznil do nějaké nové pecky, abych se po čase zase vrátil k Magnepanům. Zřejmě stará láska nerezaví. Osobně si myslím, že v poměru výkon cena těžko najdete výhodnější poměr. Momentálně 2 páry Magnepanů prodávám za celkem rozumnou cenu, pokud by měl někdo zájem, ať o poslech nebo koupi neváhejte a zavolejte... Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fousek
Hifista


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 114

PríspevokZaslal: Št január 12, 2017 18:08:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Momentálně používám jeden pár SMG-B jako centr, Tady je ilustrační obrázek:
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi január 13, 2017 08:39:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Pekná trucovňa, len neviem či by som chcel stále pozerať na tých vyšklebených Crimsonov. Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Bartoli
Hifi inventar


Založený: 24 jún 2008
Príspevky: 4089

PríspevokZaslal: Pi január 13, 2017 09:28:49    Predmet: Odpovedať s citátom

J napísal:
Pekná trucovňa, len neviem či by som chcel stále pozerať na tých vyšklebených Crimsonov. Very Happy


Tos napsal jen protoze tomu nerozumis Cool
Akustika te male sadrokartonove cimry v souhre s velkoplosnymi otevrenymi planary Magnepan je akusticka "mlsotina" Megapuke
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
J
Hifi expert


Založený: 24 september 2007
Príspevky: 1293
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Pi január 13, 2017 10:19:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Bartoli napísal:
J napísal:
Pekná trucovňa, len neviem či by som chcel stále pozerať na tých vyšklebených Crimsonov. Very Happy


Tos napsal jen protoze tomu nerozumis Cool

A možno je to tým že mám od tej kapely oblúbenejšie albumy. Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Fousek
Hifista


Založený: 27 január 2007
Príspevky: 114

PríspevokZaslal: Pi január 13, 2017 13:32:30    Predmet: Odpovedať s citátom

J- s tím šklebem od Crimsnů , žádný problém nemám , protože mi tam dost často hrají, je to moje oblíbená parta. Byl jsem na obou koncertech tady a v březnu se chystám na kapelu ORK kde bubnuje jejich bubeník. Navíc Magnepan je v podstatě skoro stejně stará firma jako oni, tak jim to jde spolu náramně.

Bartoli - je taky něco co nevíš nejlíp?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Členovia Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist