Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk


 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

TV
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2017 11:06:58    Predmet: TV Odpovedať s citátom

Televízia (Debilizátor) -> http://tajomstva.org/slovensko/debilizator/

Karel Kryl hovoril, že takmer nepozerá televíziu, lebo ju považuje za masový debi..zátor, čo dokázali dlhodobé výskumy na Západe, nie veľmi sa mi chcelo uveriť mu. Najmä preto, že som v tom čase pracoval pre televíziu a zdalo sa mi, že scenáre, ktoré píšem, nikoho neoblbujú. Neskôr, keď som vymenil štátnu televíziu za komerčnú a úroveň programov sa posudzovala iba z hľadiska sledovanosti, a teda zisku, aký môžu priniesť, spomenul som si na Karlove slová. Keď sa dávali otázky do súťaží, museli byť vyslovene nenáročné, aby sa na ne dalo odpovedať áno, alebo nie, inak by sa nezapojilo do súťaže dosť ľudí. Keď sa chystala zábava, musela byť taká bezduchá, aby unavený človek vydržal pri nej dokonca a nemal chuť prepnúť na iný kanál, keď sa ukázal politik, bolo treba divákov donútiť telefonovať, aby mu stúpli preferencie. Keď sa divák zapojil, neprepol ani pri nudnej besede. Minimálne chcel vedieť, či jeho favorit zvíťazí. Overených fínt je, samozrejme, viac a dnes už lepšie chápem Krylovu nechuť sledovať televíziu.
Informácie okolo televízie a jej vplyvu zaujali na internete aj človeka pod nickom jm, ktorý ich preložil do češtiny. Zaujali aj mňa, ďakujem mu a tému posúvam aj k slovenským čitateľom – divákom. Týkajú sa síce Američanov, ale zdá sa, že v tomto sme aj my svetoví.

Podľa najnovších výskumov priemerný Američan sleduje televíziu päť až šesť hodín denne. Ak to porovnáme s ostatnými činnosťami v jeho živote, televízii venuje viac času ako všetkému ostatnému, okrem práce a spánku. Venuje jej viac času ako konzumácii jedla, viac času ako svojej manželke a výchove detí. A jeho deti? S nimi je to ešte horšie. Deti predškolského veku venujú v Amerike sledovaniu televízie osem hodín denne. Školáci o pár minút menej. V roku 1980 uverejnili noviny Times, že priemerný dvadsaťročný človek prežil pred obrazovkou viac ako dva roky. Výskum súčasne zaznamenal ja nový znepokojujúci fenomén. Američania sa stávajú vďaka televízii čoraz hlúpejšími. Prestali čítať a majú problémy s pochopením akéhokoľvek písaného textu. Výskum potvrdil, že táto schopnosť u nich z roka na rok klesá. A čo sa týka písania? Je známe, že priemerný Američan nie je schopný napísať viac ako pár jednoduchých viet. Patríme medzi najmenej gramotných ľudí na planéte. A zhoršuje sa to, vravia ľudia z tímu, ktorý sa zaoberá skúmaním vplyvu televízie na obyvateľstvo. A dodávajú, že znižovanie intelektuálnej úrovne populácie súvisí s množstvom času, ktorý človek trávi pred obrazovkou, pričom je jedno, či sleduje Simpsonovcov, Murphy Brownovú alebo Nightline.

Jasné je len to, že čím viac televíznych programov sledujete, tým ste hlúpejší. Jediné, čo prekvapilo výskumníkov, bolo, že hoci už niekoľkokrát odborníci predpovedali nasýtenie ľudí sledovaním TV programov, a tým aj pokles sledovanosti, nikdy im to nevyšlo. Naopak, tak ako pribúdali rôzne káblové a satelitné televízie, prinášajúce ešte viac zvrhlosti, stovky správ, liberálnu pornografiu a iné hlúposti, stúpal čas strávený pri obrazovkách. Koľko trávite času pri obrazovke? Premýšľajte chvíľu. Keď prídete domov zapnete televízor, ak ho už nezapol niekto iný. Čítate noviny, robíte si kávu a pritom jedným očkom sledujete obrazovku. Pri správach troška spozorniete. Pri večeri si vypočujete šport alebo sledujete seriál. Potom chvíľu prepínate a podľa vášho vkusu sa potom obrazovka stane na istý čas ústrednou postavou vášho života.

Skúste zrátať, koľko hodín u vás beží televízor. Štúdia nezisťovala intenzitu sledovania programu. Tá vraj nie je rozhodujúca. Hrozné bolo zistenie, že mnoho ľudí už bez zapnutého televízora nedokáže ani zaspať. Pritom každý už počul o tom že dlhodobé sledovanie televízie škodí nielen zraku, nervom, ale aj celkovému zdraviu človeka. A možno si mnohí uvedomujú, že ako prídavok k niekoľkohodinovému sedeniu dostanú svoju dávku vymývania mozgu. Spôsob, ktorý sa nazýva ťažký brainwashing, je typ, s ktorým sa stretáva divák najčastejšie. Presvedčiť sa o tom môžeme na príklade starých filmov o vojne v Kórei, kde vždy vystupoval mladý americký patriot, ktorého mučili, napumpovali ho drogami a kázali mu vzdať sa svojej vlasti, svojho presvedčenia. Obvykle podstúpi osobnostnú zmenu zvýraznenú hlúpym úsmevom a strnulým pohľadom. Toto vymývanie mozgu sa nazýva tvrdé, lebo jeho metódy sú zjavné. Všetkým je jasné, že iba morálna sila obete riadi silu jeho úsudku. Cez toto vymývanie z obrazovky sa stáva myseľ niečím o málo viac ako záznamovým zariadením čakajúcim na dojmy.

Nikto nevraví, že ste obeť ťažkého vymývania mozgu. Ale mozog vám už vymyli tak dočista a efektívne, že sa začínate skleným pohľadom podobať na tých ľudí z filmu. Skúste sa niekedy navzájom pozorovať, keď civíte na obrazovku. Bude to úžasné. Uvidíte človeka s mierne otvorenými perami, s neprítomným úsmevom a s čudne upretým pohľadom. Tupý pohľad televíznej zombie.

Ľahký brainwashing, je ešte efektívnejší. Obete si počas života pred obrazovkou vôbec neuvedomujú manipuláciu. Nie sú si vedomé toho, čo sa s nimi robí. A nepripúšťajú, že televízia tvorí základ masového vymývania mozgov. Napriek tomu je to tak. Všetko funguje na princípe napätia a uvoľnenia:

Vytvorte v kontrolovanom prostredí napätie, zvyšujte stupeň stresu. Potom ponúknite niekoľko možností, ktoré dovolia uvoľniť stres. Keď obeť vie, že tieto možnosti sú jediné dostupné, aj keby pre ňu spočiatku neboli akceptovateľné, bude hľadať možnosti uvoľnenia, hoci aj v nich. Je jasné, že za týchto okolností, využitia mentálnych síl človeka. Vymývač mozgov nazývajú napätím naplnené prostredie sociálnou turbulenciou. Posledné desaťročia sú plné takýchto sociálnych turbulencií. Ekonomický kolaps, regionálne vojny, populačné pohromy, ekologické a biologické katastrofy. Sociálna turbulencia vytvára krízu vo vnímaní a spôsobuje zmenu postojov u populácie. Ľudia sú často zmätený, vydesení, hľadajú uvoľnenie. Po každom spravodajstve túžia po niečom ľahkom, čo zjednoduší život. Televízia je kľúčový nástroj na prezentovanie napätia a vnútenie volieb jeho odbúrania. Servíruje jednoduché odpovede. Televízia vo svojom vlastnom imaginárnom svete, vo svete ilúzie a úteku od skutočnosti je sama osebe najdôležitejším uvoľňovačom napätia v našej napätím obklopenej realite. Osem hodín každý deň sú ľudia programovaní jej programom.

Ak sa vám zdá, že preháňam, popremýšľajte o nejakej dôležitej voľbe, pre ktorú ste sa v poslednom čase rozhodli, či nebola motivovaná sledovaním televízie. Zrejme nenájdete ani jednu. Takže aj vy ste ovládaní. Zaujímavý je aj názor Hala Beckera z myšlienkového trustu The Futures Group v Connecticute USA. Hal Becker strávil viac ako 20 rokov svojho života manipuláciou ľudskej mysle. A viete, k čomu dospel? Poznám tajomstvo, ako priemerný Američan uverí tomu, čomu budem chcieť, aby veril. Len ma nechajte ovládnuť televíziu. Američania sú posadnutí sledovaním televízie. Za posledných 30 rokov sa naučili vnímať všetko, čo sa na jej obrazovke odohráva, ako realitu. Ak niečo prinesie, stalo sa to realitou, aj keby to nikdy neexistovalo. Ak sa svet okolo diváka začína meniť, bude mať divák tendenciu prispôsobiť ho svetu z obrazovky a zvukom, ktoré z nej vychádzajú.

Taká je realita dnešných dní. Katastrofy detailne pitveme, zaujímavé veci ignorujeme: Možno toto je osud tajomstiev – nie sú stredobodom pozorností más. To je fakt, ale zásadné veci by sa predsa mali riešiť. Mám však dojem, že v slovenských médiách dal niekto latku príliš nízko. Veľmi výstižne o manipulácii v knihe Tyrania médií hovorí profesor Ignácio Ramonet. Ľudia sú dnes ohlušovaní. Nie je cenzúra, vládne ešte niečo horšie – zasýtenie. Dnes netreba cenzurovať, stačí na ľudí vysypať vrece informácií, a potom znova a znova, a ľudia sami prestanú prejavovať záujem. Skeptici sa zásadne držia hmatateľných dôkazov. Ako pred nimi brániť svoje tvrdenia? Otázka je, čo si predstavujeme pod pojmom dôkaz. Mne stačia indície, nepriame dôkazy a veľký význam prikladám intuícii a viere. Dá sa to však robiť pod jednou podmienkou, že si nenárokujete na stopercentnú pravdu. Že ponúkate jednu z možností. Čo hovoria skeptici? Že veda to dokázala a je to takto a takto. Veľmi ma to popudzuje, pretože každý záver je spochybniteľný.

Poznanie nie je totožné len s niečím, čo sa naučíte, ale aj s tým, čo si prežijete.

Skeptici ponúkajú ľuďom svet bez fantázie, svet, ktorý sa dá zmerať, zvážiť.

Ale ľudia potrebujú tajomstvá.

Bez tajomstiev je život nanič.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
LJM
Hifista - zaslúžilec


Založený: 21 marec 2016
Príspevky: 828
Bydlisko: Kobe

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2017 11:41:29    Predmet: Odpovedať s citátom

2 vlado222:

Zatím nejlepší článek na slovanetu! Plně podepisuji a souhlasím.

_________________
Lubomír Joshua Mojzes
http://www.lmatelier.cz | https://www.facebook.com/LMAtelier/?ref=bookmarks

V hifi záleží pouze na tom co je příjemnější pro uši. Také na dobrém jídle a jiných požitcích.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Radosval
Hifista


Založený: 03 december 2016
Príspevky: 164

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2017 11:57:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Madre de mio, autor článku hľadá príčinu na nesprávnom mieste. Nie človek sa prispôsobuje televízii, ale televízia človeku a tomu na čo ten človek reaguje. Very Happy

Nedá sa generalizovať to, že čím viac pri TV človek sedí, tým je hlúpejší. Niekedy si majorita jednoduchých ľudí bez schopnosti konštruktívneho myslenia s použitím zásad formálnej logiky, ktorí tvoria cieľovú skupinu diskutovaných programov, vystačila s ponadávaním a ohováraním si v krčme, prípadne pri šití s priateľkami, kde neboli nútení ponamáhať si šedú kôru tak isto, ako nie sú nútení si ju namáhať pozeraním TV shows. Niekedy to nemalo takmer žiaden dopad, no dnes sa jej vďaka najmä vďaka internetu dostáva presvedčenia, že ich neerudovaný názor má váhu, dôstojnosť a hlavne, že je naň niekto zvedavý. Presne takí ľudia následne čítajú Zem a vek, počúvajú Slobodný vysielač, podporujú svoje dogmy, stereotypy a predsudky, aby sa následne mohli vrátiť večer k pozeraniu mainstreamových produktov televízneho vysielania. Ale to tým ľuďom nemožno zazlievať, oni za to nemôžu, že sú mentálne poddimenzovaní a nasilu ich k čítaniu Tolstého, do divadla na Rigoletto, alebo na vypočutie si Šeherezády od Korsakova nedostanete. Chcete regulovať televízny obsah? Kľudne a garantujem vám, že tie televízne stanice zaniknú, pretože o o kvalitný obsah nebude širokospektrálny záujem a tí ľudia sa znova vrátia do krčiem, ku šitiu a ohováriu s priateľkami a leštenie šedej kôry bude pokračovať, no inou formou. Ja sám som fanda kinematografie a viem, že v televízii sa produkuje aj obsah hodný pozornosti, len o ten majorita záujem nemá a potom vznikajú takéto zovšeobecňujúce články.

Žijeme v dobe, keď túžba po kvantite informácii a lacnej zábave je nepriamoúmerná túžbe po kvalite a s tým sa musíme zmieriť.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 918

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2017 12:18:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Hehe, to by me zajimalo, co vede lidi ke konstrukci takovyhle spikleneckych teorii. Cely text je zalozeny na obrovske mire zevseobecnovani, dojmoligii, manipulace a nedolozitelnych vychodisek.

Kulturni a spolecenske prostredi v USA a Evrope je nesrovnatelne, proto dojem, ze jak to funguje v USA plati i pro Evropu, je silne zavadejici.

Pokud se s textem identifikujes ty, nic proti. Ale generalizace, ze pokud to plati nekde pro nejakou skupinu obyvatel, plati to jinde pro vsechny obyvatele, je pitomost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 1775
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2017 12:18:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Jeden z najlepších článkov k téme nielen na Slovanete Smile
100% súhlasím.

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, FiiO E09K QOGIR + FiiO E07K ANDES, Stĺpové dvojpásmo (appolito) s 2x PSB600-1 + DT300 vo WG300 made in "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ZdeNek II
Hifista - zaslúžilec


Založený: 22 august 2007
Príspevky: 755

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2017 12:49:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Můžeme udělat anketu?
Osobně hlasuji pro variantu větší hovadinu jsem už dlouho nečetl.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1366

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2017 12:56:40    Predmet: Odpovedať s citátom

... asi tak! ... náhodou zlatá televízia ... podstatne spoločensky nebezpečnejšie médium je internet ... a to je vidieť aj tu.

Televízia síce otupuje masy, no internet a s ním súvisiace technológie vyšľachťujú tých najnebezpečnejších vysokokreatívnych sociopatov ...

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
mrba
Hifi expert


Založený: 09 máj 2014
Príspevky: 1023
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2017 13:02:24    Predmet: Odpovedať s citátom

Ono záleží hlavne od toho, čo si kto v tej TV vyberie, že bude pozerať. Ja som s prírodopisnými, historickými, športovými a hudobnými kanálmi celkom spokojný. Smile
_________________
(Synology DS918+,Tidal)->PC/W10/foobar2000[sox(384),convolver-FIR(REW)]/PCI-E USB3.0->
->(NA Sunrise)[CW DAC1USB (+ALPS+DO)->BVaudio PA300SE]->FOCAL ARIA 906->REL T/5i+Velodyne SPL-800R+CHT-8R
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Radosval
Hifista


Založený: 03 december 2016
Príspevky: 164

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2017 13:06:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako tu tak čítam reakcie, som skutočne rád, že v tejto komunite sa ešte vyskytuje pomerne široká vzorka ľudí s nadhľadom a racionálnym uvažovaním.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 918

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2017 13:31:00    Predmet: Odpovedať s citátom

...jinak doporucuji k procteni cely ten web tajomstva.org. To je materialek Very Happy m
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1804

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2017 13:56:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Ten článek je stejně manipulátorskerj jako TV sama. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2017 15:22:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Koukam, podobnej debilizator jako TV, kterou si bere na paskal - klasika Laughing
_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1162

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2017 15:33:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Asi je to aj o kultúrnych rozdieloch. Spomenul som si na jeden blog, kde dievčina spomína osobné zážitky z americkej rodiny:
http://vassova.blog.sme.sk/c/297259/Sledovanie-televizie-v-USA-v-oblasti-v-ktorej-zijem.html

A keď sledujem svoje okolie, tak tie rozdiely sa postupne znižujú. Akýmsi novým "štandardom" sa stáva množstvo TV programov a televízor v každej izbe. Dospelí sú cez deň v práci, deti v škole, keď prídu domov, každý zalezie do svojej izby pred "svoj" televízny program. Podobne sa trávia aj významné sviatky "v kruhu rodiny". Keď má mladá rodina dieťa, tak musia byť "detské programy". Mladá mamička posadí dieťa pred televízor, aby sa mohla venovať Facebooku, či Pokecu. Neustále zapnutý televízor sa postupne stáva nenahraditeľnou "kulisou".

Mládež sleduje TV vysielanie málo, o to viacej je závislá na internete. Sledovať každých pár minút na mobile, či tablete, svoj "status" na Facebooku a okamžite reagovať, je nový fenomén. Silnejší ako televízne vysielanie.

Osobitnou kategóriou sú "športovci", športujúci len pred TV obrazovkou. Najlepšie je, ak sa stretnú fanúšikovia ovešaní talizmanmi a transparentmi pred veľkoplošnou obrazovkou v bare a hlasito podporujú "hráčov", ktorí ich nevidia a nepočujú.

Niekdy mám dojem, že sci-fi film Absurdistán sa postupne čoraz viac stáva realitou Very Happy

Televíziu však nekritizujem, sám ju sledujem. Ale všetko s mierou a treba si vyberať. Čítanie kníh nie je o nič ušľachtilejšie, ak čitateľ číta brak.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
vlado222
Hifi expert


Založený: 10 február 2011
Príspevky: 1135

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2017 18:38:35    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:
Ten článek je stejně manipulátorskerj jako TV sama. Rolling Eyes

A v čom?
Mohol by si byť konkrétnejší?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 918

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2017 18:44:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Viz vyse: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=281055#281055
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jeykey
Hifista


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 221

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2017 21:13:38    Predmet: Odpovedať s citátom

O tom, že TV ťažko debilizuje niet pochýb aj bez rôznych štúdií a prieskumov. Nemalú zásluhu na tom majú aj tie presprosté reklamy! Už dávno nedokážem pozerať komerčné sračky ako markíza, JOJ a podobne, kde každých 10min ide 20 minút reklamy. Najviac ma sere, že človek za ten preplnený septik musi ešte aj platiť aj keď na to vôbec nepozerá!
_________________
zosilnovac Yamaha AX-570, CD player Yamaha CDX-670, repro TVM, kable Proel Die Hard Gold Line, ASUS Xonar Essence ST --> Sennheiser HD598
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Radosval
Hifista


Založený: 03 december 2016
Príspevky: 164

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2017 21:20:43    Predmet: Odpovedať s citátom

O necelú hodinu ide na Jednotke ukončenie 4. série seriálu Sherlock. Ak chcete kvalitu bez reklám, šup na Šerloka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 1775
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ne január 15, 2017 21:23:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Správy? - RSS
Televízia? - nie.
Video, filmy? - "videoblbinky" n pobavenie, film raz za čas hodnotný.
Alternatíva? - hodne kriticky s poznaním, že veci typu: "The Secret" sú väčšie svinstvo, než "ofiko" pindy. Ony neponúkajú ŽIADNE RIEŠENIE a tak mám vtieravý pocit, že skôr slúžia "tým" na presvedčenie plebsu, že "je to všade" a nepomôže si.
Very Happy

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, FiiO E09K QOGIR + FiiO E07K ANDES, Stĺpové dvojpásmo (appolito) s 2x PSB600-1 + DT300 vo WG300 made in "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 759
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Po január 16, 2017 11:31:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj mna by zaujimalo kto je schopny aj v roku 2017 TV venovat svoj cas, miera reklam je uz davno za kritickou hranicou a moznosti ako prist ku kvalitnemu obsahu inou cestou je nescitatelne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1162

PríspevokZaslal: Po január 16, 2017 14:24:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Coques napísal:
Aj mna by zaujimalo kto je schopny aj v roku 2017 TV venovat svoj cas, miera reklam je uz davno za kritickou hranicou a moznosti ako prist ku kvalitnemu obsahu inou cestou je nescitatelne.

V dnešnej dobe nie je problém program si na nahrať a pri sledovaní zo záznamu reklamy pretočiť. Stačí program sledovať len v krátkom časovom posune (time-shift). A aj pri on-line sledovaní je reklama príležitosť zájsť si na WC, do "chladničky", či pozrieť nové príspevky na hifi.slovanet... Niekedy krátka pauza celkom dobre padne Very Happy

Kvalitný obsah je relatívny pojem. Hollywoodsku produkciu nájdeš ľahko, ale nekomerčný obsah sa hľadá dosť ťažko. Kvalitný dabing tiež nie je samozrejmosťou.

A rovnako dôležitá je aj forma. Nájsť program, o ktorý mám záujem, vo vysokom rozlíšení a s vysokým dátovým tokom, je už dosť problém. O nejakú "mazanicu" nemám záujem.
Záznam programu vo vyššej kvalite znamená dosť veľké súbory a to chce poriadne rýchly internet. Pri DSL pripojení to znamená kompromisy. Ak si k tomu pripočítam čas na hľadanie súboru, či streamu, v primeranej kvalite, tak to je pre mňa jednoduchšie a rýchlejšie naprogramovať nahrávanie cez EPG.

Príklad č. 1: Po úmrtí Radima Hladíka odvysielala ČT Art akustický koncert Blue Effectu v HD rozlíšení. Súbor so záznamom má veľkosť 3,6 GB. Kde inde si to môžem pozrieť v rovnakej kvalite? ČT Art má archív, na ktorý zo Slovenska nemám prístup. Ale aj tak archívny záznam nebude v rovnakej kvalite.

Príklad č. 2: Na Silvestra som si na Nove nahral film Sexmisia. Starší film vo veľmi solídnej obrazovej kvalite. Veľkosť súboru (aj s reklamami) vyše 5 GB. Kde inde si môžem tento film pozrieť v rovnakej obrazovej kvalite? Reklamy si pretočím, tie neriešim.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 918

PríspevokZaslal: Po január 16, 2017 14:46:25    Predmet: Odpovedať s citátom

Taky se na TV dívám, v drtivé většině případů na tři okruhy pořadů:

- filmy. Většinou na kanálech, kde nejsou reklamy, nebo z Blu-Ray. U zbytku reklamy využiju k občerstvení, WC, vyvětrání...
- sportovní přenosy
- dokumenty (hudební, přírodovědecké, občas historické)

TV zapínám účelově, tzn. pokud si k ní jdu sednout a na něco se cíleně dívat. Četnost podle nálady a období, ale v průměru tak 3x do týdne na hodinu až tři, podle obsahu a mého dalšího programu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
sekal
Hifi expert


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 1319

PríspevokZaslal: Po január 16, 2017 14:57:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Na televizi se v posledních asi 7 letech už prakticky vůbec nedívám. Zhruba 90 % u nás vysílaného programu je naprostý odpad. Platí to zejména pro soukromé tel. stanice, ale ani veřejnoprávní tv na tom není o moc lépe. Pokud už mě něco zaujme, tak si to prostě stáhnu a až mám čas, tak se na to podívám. Většina filmů, i dokumentů, lze poměrně snadno dohledat. Tedy alespoň prozatím.Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 759
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Po január 16, 2017 15:11:41    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG, antenu od TV som odpojil uz davnejsie, nic lepsie som urobit nemohol. Sexmisiu v HD mam od roku 2013, bez reklam. To druhe nepoznam.

V podsate vsetko co som kedy videl a pacilo sa mi to som si zaobstaral. Vacsinou veci z minuleho tisicrocia, o modernu holyvudsku tvorbu zaujem nemam, to je pozret a zmazat.

TV ako pasivny dodavatel obsahu je prezitok, ako hovori sekal, bezi tam 90% odpadu. Rodicia maju moznost pozerat na kablovke aj tie 'akoze' poucne kanaly, za vikend sa jeden dokument opakoval asi 5x, samozrejme prespikovane po kazdych 15min reklamami a nekonecnymi uputavkami. Zivot je kratky na toto..


Naposledy upravil Coques dňa Po január 16, 2017 15:14:59, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 918

PríspevokZaslal: Po január 16, 2017 15:14:46    Predmet: Odpovedať s citátom

sekal:
Nijak detailně jsem po tom nepátral, ale jsi si jistý, že třeba původní dokumenty History Channel, National Geographic, HBO atd. resp. veškerý jejich obsah vysílaný na těhle i jiných podobných kanálech v TV, je zdarma dostupný ve Full HD na netu? Já si to nemyslím.


Naposledy upravil PítrsPraha dňa Po január 16, 2017 15:23:50, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 918

PríspevokZaslal: Po január 16, 2017 15:23:30    Predmet: Odpovedať s citátom

coques:
A ty máš každý celý den kromě spánku vyplněný nějakou aktivní činností?
Já se bez skurpulí přiznám, že ne. A dobrej film nebo dokument je pro mě příjemnej způsob, jak si odpočinout, zrelaxovat, odreagovat se.

Viz včera: celý den na sjezdovce na snowboardu s partou lidí. Pak doma vynikající jídlo. Po jídle konvička Pu-Ehru a relax ve dvou u příjemnýho filmu (Veřejný nepřítel č.1 Epilog). Spokojenost Smile.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
wju
Hifi obsluha


Založený: 20 marec 2010
Príspevky: 48
Bydlisko: České Budějovice

PríspevokZaslal: Po január 16, 2017 15:52:45    Predmet: Digitání demence Odpovedať s citátom

k tématu doporučuji knihu německého neurovědátora, která vyšla i v českém překladu:
Manfred Spitzer: Digitální demence

_________________
AUDIOLAB M-DAC - DPA380(mos) - VMA-I EVO


Naposledy upravil wju dňa Po január 16, 2017 15:59:50, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Coques
Hifista - zaslúžilec


Založený: 24 október 2006
Príspevky: 759
Bydlisko: CZ

PríspevokZaslal: Po január 16, 2017 15:57:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Pitrs, TV som musel zrusit, lebo vo mne az moc casto vyvolavala (ak nepocitam sportove prenosy, ok, az na slovensky hokej) pocity beznadeje a agresie. ;-D
Ty mas mozno tu hranicu ked uz to fakt nejde, dalej.

A bez pasivneho sledovania TV skutocne nemam v dennom rozvrhu prazdne kolonky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 918

PríspevokZaslal: Po január 16, 2017 15:59:57    Predmet: Odpovedať s citátom

To ale není televizí jako takovou, ale nesprávným výběrem programů a pořadů, ne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 380

PríspevokZaslal: Po január 16, 2017 16:19:26    Predmet: Odpovedať s citátom

ten seznam pramenů pod článkem je taky výživný
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1162

PríspevokZaslal: Po január 16, 2017 18:06:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Coques napísal:
Sexmisiu v HD mam od roku 2013, bez reklam.

Ja ten film nemám doma v žiadnom archíve. Aj teraz si ho pozriem a potom vymažem. Nemusel som nikde nič "zháňať", nič sťahovať... Asi by ma ani nepadalo ho niekde hľadať. Pozrel som si program televízií, toto ma zaujalo, stlačil som pár krát tlačítko na diaľkovom ovládači a film si pozriem tiež bez reklamy.

Televízne vysielanie ponúka možnosti. Je len každom, čo si kto vyberie. Nedá sa to zovšeobecniť.
A TV mi často ponúkne aj programy, ktoré by som inak nehľadal.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist