Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Zamyslenie sa

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Námety
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 14:44:17    Predmet: Zamyslenie sa Odpovedať s citátom

Zamysleli ste sa niekedy nad niečim takto formulovaného súčasnej výroby a distribúcie zameranej na HI konštrukcie a výrobky pre náročných klientov?
Veľa z Vás si hovorí určite Áno.
Prídete do obchodu či spotrebky alebo zameraných na vyššiu triedu či audio alebo video či digi,stream alebo inej elektroniky v súlade aj s profi technikou,tiež jedno či kamennej alebo shop net predajne a komunikujete či osobne alebo mailom.
Prídem do predajne,zaujal ma výrobok určitej kategorie,kvality,ceny-začíname:
očakávam prístup predavača-pýtam sa na základné parametre a ostatné...vysvetľuje mi funkcie,kvalitu odporučania,idem podrobnejšie,som znalý problematiky,viem čo chcem,mám skúsenosti v počúvaní,obsluhe a aké také znalosti z elektroniky:Predavač:odpovedá a dáva mi do rúk manuál od výrobku,horšie ak idem objednať čo nie je na sklade,postreh!nič nevie o výrobku,potiažne pozná že model a značka sa robí-roznož kupujete audio vuššej triedy,video pr.TV oled.
čo sa stane ak ako napr.ja znalý problematiky s vývojom aj servisovaním a bastr
lením a a aj robrním DIY konštrukcii?
Predavač mi v prípade na predajni stále melie to najlepšie hodnotenie aby som kúpil a presviedča o ma o mimoriadnych kvalitách daného výrobku.
Pýtam sa na audiu napr. na počet vstupov,výstupov,výstup a výkon ako to poznáme...zrazu,môžete mi daný kus preniesť napojiť a mám možnosť predvedenia a posluchovej skúšky,obsahuje skutočne prístroj tie a tie obvody...prvé zarazenie predavača...no ak nemáte viete mi poskytnúť overenú informáciu že zariadenie je osadené obvodmi ako píše výrobca a viete mi ich konzultovať a potvrdiť....Predavač čaká....volá šefovi predajne...túto informáciu nemáme ale výrobok si pri vážnom záujme môžete u nás zakúpiť a v danej lehote vrátiť-pekný prístup.
Koniec,idem na kúpu vyššej urovne LED telky.
Páči sa mi toto a toto:
Predavač tvrdí že ide o najnovšiu technologiu v danej triede,vysvetľuje obsluhu,parametre všeobecné,pýtam sa tak mi to predveďte,výrobok je vystavený a hrá,čakám 5 min a predavača nieto,po 10 min.príde iný človek a tvrdí že nemôžu nájs dialkový ovládač od výriobku.
Ja:tak ďakujem za ochotu,odchádzam a pozdravujem slušne a odporúčam sa že odchádzam do konkurenčnej predajne,samo do inej prídete a odohrá sa to isté...
Ani som sa v predajniach nedostal ku podrobnejším a definitývnym otázkam a odpovediam aby ma naozaj výrobok zaujal a mal pocit že si kúpim a budem mať srdiečko na mieste s plnou spokojnosťou a to som ešte u audia chcel len doplniť otázku či ide u zosilovača zapojenie s koncákmi tranzistorovými alebo integráč,ako má tvorené prepínanie a zapojené korekcie,má to stabilizáciu zdroja a akú,má spínaný alebo trafo tvrdý zdroj,impedancie reprosústav....a nedostal som sa k tomu,bo pol hoďky čakania ma odradili.
LED TV,chcel som ešte od nich info aká technologia kladenia led pix je na paneli,ako je to s filtrom kontrastu,či realne viem pripojiť HDMI 2 serie,nič,čakal som dlho kým nájdu pos..ný ovládač a nik sa mi nevenoval,prišiel iný a povznášal sa na do mňa a odporúčal prechadzku a navnadenie ostatných výrobkov v predajni,hovorím mu,čakám na ďalšiu konzultáciu s kolegom,kývne ramenom odchádza preč.
ZAŽILI STE čo k tomu?
Otváram tému.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 14:56:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Není v silách prodavačů v obecných elektroprodejnách, aby zvládali takový detail o každém výrobku prodávaném v jejich prodejně - od žehliček po televize.
Takový přehled by měli prodavači ve speciálkách věnovaných třeba jen televizím. Jenže za získání takového přehledu by je musel jejich zaměstnavatel zaplatit. Tuhle cenu za školení / odbornost by pak logicky musel promítnout do ceny prodávaného zboží. Jenže zákazník v ČR takovou cenu není ochoten akceptovat, protože na www.xyz.cz to samé koupí levněji.
Začarovaný kruh.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 15:14:18    Predmet: Odpovedať s citátom

PítrsPraha napísal:
Není v silách prodavačů v obecných elektroprodejnách, aby zvládali takový detail o každém výrobku prodávaném v jejich prodejně - od žehliček po televize.
Takový přehled by měli prodavači ve speciálkách věnovaných třeba jen televizím. Jenže za získání takového přehledu by je musel jejich zaměstnavatel zaplatit. Tuhle cenu za školení / odbornost by pak logicky musel promítnout do ceny prodávaného zboží. Jenže zákazník v ČR takovou cenu není ochoten akceptovat, protože na www.xyz.cz to samé koupí levněji.
Začarovaný kruh.

Zaoberám sa vo svojej profesii hlavne ako zvukár a prevádzkovateľ pro audio techniky.Keď prídem do shop-u s pro audio technikou,väčšinou sú to bývalí obsluhovači,technici,ktorí si postavili predajne na svojej preferencii,prečo by nemohol mať prístup bežný spotrebitel k obdobnému prístupu a informáciam.
Príklad a to nebudem obhajovať predajcov profi a studio techniky:
Väčšinou Vás uvítajú v kancelárii s kafčom,porozprávate im svoj príbeh a čo by ste potrebovali k danej problematike a čo vlastne konkrétne potrebujete-v rámci podobného prístupu som sa na pr.stretol vo Viedni priamo u distributa BANG OLUFSEN predajcu TV a audia.
Vzniká diskusia a poradenstvo,ponuka značiek a možností v rámci diskusie,následuje prehliadka tovaru na sklade,pri záujme odbalenie a testovanie,čo nie je skladom a ide napr o ozvučovacie systémy väčšieho rozsahu alebo špecifických zariadeniach napr.procesorov,logiky a digi mixpultov tak Vás odporučia kľudne aj s kontaktovanim na predchádzajúceho majiteľa s odporučením isť na otestovanie apod,pri realnej kúpe aj naštudovaním materialov aj predajcom a zaučením na plnohodnotnú obsluhu daného zariadenia.
Tak bu to malo byť.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 15:32:28    Predmet: Odpovedať s citátom

No oni tam tchori maju velakrat brigadnikov a ti na info kaslu. Kamos robil takto po skole v Nay-i v Auparku a vzdy si robil srandu, ze velkarat tam dojdu zakaznici, co o tych produktoch vedia viac ako on...
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PítrsPraha
Hifista - zaslúžilec


Založený: 20 august 2014
Príspevky: 930

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 15:33:22    Predmet: Odpovedať s citátom

Představ si, kolik prodavačů by muselo mít každé elektro, pokud by se měli všem zákazníkům věnovat takhle individuálně.
Navíc jsou to dva docela odlišné segmenty: to, co popisuješ, je spíš projektový přístup. Zatímco elektroprodejny jsou klasický maloobchod a tam funguje úplně jiný styl prodeje.

Ale jo, sem tam by bylo hezký, kdyby člověk třeba v samošce (taky typický maloobchod) dostal k ruce šéfkuchaře, který by s ním probral, na co má chuť, jak moc se mu chce vařit, jaké suroviny má rád a podle toho mu poradil recepty a nákup (projektový přístup).

Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 15:40:50    Predmet: Reakcia Odpovedať s citátom

Samozrejme že nie je realne jednanie ako u profi technike ako som načrtol v spotrebkách predajniach.
Ale mal som kedysi realne zámožného klienta pri ktorom sme mu už počas výstavby domu mali požiadavky a realizovali netové a audio-video kabeláže po dome a po dokončení a kolaudácii holodomu chcel pred inštaláciou realnych modelov a značiek pri kúpe simulovať a pozrieť si stav a prevádzku zariadení,ktoré nakoniec budú inštalované v jeho prostredí a priestoroch a to nevedela žiadna externá dodávateľská firma v konečnom dôsledku pred nákupom realizovať.
Konkretne:
Asi 5x izby s prepojením LAN siete s prepínateľným syst.nie len blokovania netu ale aj sieťovej TV a všeobecným prístupom-to vše realne konzultované.
Prišiel prípad projekčnej miestnosti-kina:pred realnou inštalaciou chcel ponuky ako od projektora HD cez osemkanalový system VIOILET kinoflots cez asi jeho vybranými repro sústavami asi piatich značiek a modelov samo čo neboli u Nás nikde na sklade a požadonal pred samotnou inštaláciou zriadiť provizornu posluchovku a projekciu so všetkým vybavením a realne si posedieť a vybrať medzi jednotlivými značkami a modelmi.
A to potom prišlo:Žiadna firma nebola ochotná navoziť a realne objednať všetky produkty a typy a potom si zákazník z toho ukáže toto chcem a to nie,samo potom by im na skladeostali zbytky zvuku rovnajúce sa nula predaju,o tom stále hovorím,že na skladoch niet potrebného množstva real produktoch aby boli držané na sklade a možnosť výberu a plnej ponuky aj spojené s plným zákazníckym servisom

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 15:44:34    Predmet: Odpovedať s citátom

moses napísal:
No oni tam tchori maju velakrat brigadnikov a ti na info kaslu. Kamos robil takto po skole v Nay-i v Auparku a vzdy si robil srandu, ze velkarat tam dojdu zakaznici, co o tych produktoch vedia viac ako on...

Máš veselú pravdu a aj ja vo svojej praxi zvukára koľkokrát čumím čo mi to pridelili za brigádnikov na nosenie a stavbu techniky ak ani nevie kam sa doťahuje a odtáča matka závitu skrutky.To si radšej aparát s audio káblami zapájam sám.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 16:15:17    Predmet: Re: Reakcia Odpovedať s citátom

daniel00421 napísal:
Samozrejme že nie je realne jednanie ako u profi technike ako som načrtol v spotrebkách predajniach.
Ale mal som kedysi realne zámožného klienta pri ktorom sme mu už počas výstavby domu mali požiadavky a realizovali netové a audio-video kabeláže po dome a po dokončení a kolaudácii holodomu chcel pred inštaláciou realnych modelov a značiek pri kúpe simulovať a pozrieť si stav a prevádzku zariadení,ktoré nakoniec budú inštalované v jeho prostredí a priestoroch a to nevedela žiadna externá dodávateľská firma v konečnom dôsledku pred nákupom realizovať.
Konkretne:
Asi 5x izby s prepojením LAN siete s prepínateľným syst.nie len blokovania netu ale aj sieťovej TV a všeobecným prístupom-to vše realne konzultované.
Prišiel prípad projekčnej miestnosti-kina:pred realnou inštalaciou chcel ponuky ako od projektora HD cez osemkanalový system VIOILET kinoflots cez asi jeho vybranými repro sústavami asi piatich značiek a modelov samo čo neboli u Nás nikde na sklade a požadonal pred samotnou inštaláciou zriadiť provizornu posluchovku a projekciu so všetkým vybavením a realne si posedieť a vybrať medzi jednotlivými značkami a modelmi.
A to potom prišlo:Žiadna firma nebola ochotná navoziť a realne objednať všetky produkty a typy a potom si zákazník z toho ukáže toto chcem a to nie,samo potom by im na skladeostali zbytky zvuku rovnajúce sa nula predaju,o tom stále hovorím,že na skladoch niet potrebného množstva real produktoch aby boli držané na sklade a možnosť výberu a plnej ponuky aj spojené s plným zákazníckym servisom

Asi som Vám dlžný info ako to celé dopadlo.
Vykašlal sa majiteľ na spotrebky a ostal pri nás.
Počul a bol na koncerte kde sme ozvučovali cez bedne line array od TW audio a blázon do dnes má v projekčnej miestnosti 18x10m ca. nainštalované:
Barco projektor chladený vodou-ten od nás nebral,Multiplex dekoder zvuku Violet kinospo a zvuk:
3x bass http://www.twaudio.de/en/product/b-series/b15-format-with-functionality/

8x mid-hi http://www.twaudio.de/en/product/m-series/m8-the-subdued-representative/

zosiky 2x http://www.powersoft-audio.com/en/touring/m-series#series

samozrejme zosiky aj s full softverom Armonia-.

Tvrdil že to musí znieť počas projekcie tak že keď udrie blesk a je ten nízky dopadajúci zvukový sprievod tak musí" triasť domom".
Takže real merania aspoň v predstave nie na 1m od bední ale v strede sály pri plnom budení kde sa nedalo vydržať ak si pamätám bolo okolo 110 dB s výkonom v ružovom šume7,8 kW.On to chcel,my nie,my sme počas merania boli mimo nmiestnosti ale domácemu sa to páčilo.Môže doma robiť koncert.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Ut február 28, 2017 18:14:46    Predmet: Odpovedať s citátom

daniel00421
A keby si taký obchod, fungujúci presne podľa Tvojich predstáv skúsil založiť?
On by mohol mať kopec spokojných zákazníkov - alebo nie?

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: St marec 01, 2017 14:19:51    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
daniel00421
A keby si taký obchod, fungujúci presne podľa Tvojich predstáv skúsil založiť?
On by mohol mať kopec spokojných zákazníkov - alebo nie?

JÚÚÚJ to si ani neviem predstaviť,dobrá myšlienka ale obávam sa že skôr umriem ako by som to spáchal.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St marec 01, 2017 14:21:59    Predmet: Odpovedať s citátom

skus navstivit BV Audio v Trnave ... myslim ze je to co hladas...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št marec 02, 2017 21:24:46    Predmet: Odpovedať s citátom

dalsi dobry obchod je napr. http://www.proalergiky.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Št marec 02, 2017 21:36:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Wow! Hi-fi pre alergikov? Frightened
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št marec 02, 2017 21:43:03    Predmet: Odpovedať s citátom

samozrejme, ze ten kto byva v meste, vyuzije nejaku cisticku vzduchu, aby sa hifi nezaprasilo a cisty vzduch podporoval vnimanie hudby :-)

pozeram prave na tuto, asi skusenost s nou (a s hifi) nema nikto, ze? :D

http://www.proalergiky.cz/eshop/cisticka-vzduchu-winix-wac-u300.html
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Št marec 02, 2017 21:45:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Fuha... S cistickami veru nie. Skor s odvlhcovacmi Smile Viem, ze nejaku lacnejsiu cisticku mali aj v Ikei ale tusim ju aj rychlo stiahli.
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št marec 02, 2017 23:03:41    Predmet: Odpovedať s citátom

Jednu skúsenosť mám. Bionaire. Trafil som inzerátom za vynikajúcu cenu. Funguje.
Mačacie chlpy a iné veľké (z prádla atd) to nejak moc neodchytá. Odchytáva to menšie častice - jemný a najjemnejší prach. Účinnosť neviem posúdiť no odkedy ju používame, podstatne menej sa tvorí jemný sivý prach na poličkách a vo vitrínke.
Poznať to aj na dýchaní (som alergik, astmatik podľa doktorky).

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
merhaut
Hifi expert


Založený: 12 október 2006
Príspevky: 2646

PríspevokZaslal: Št marec 02, 2017 23:39:35    Predmet: Odpovedať s citátom

No, pokud daniel00421 mluví stejně zmatečně jako píše, tak se ani nedivím, že na něj prodejci koukají jako na exota:-)
_________________
---
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Námety Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist