Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

DPA330Mk4
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi júl 21, 2017 07:41:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to dual mono (dve trafá, alebo dva izolované sekundáry)?? Ak odpojíš tie odpory 100R//100n na vstupe na PE, tak zeme koncov sú skutočne 100% izolované (meranie!)?
citácia:
Kostra podle měřáku izolovaná.

Však PE je na "kostru" (pri sieťovej zásuvke) a musí byť spojené cez 100R//100n na zem vstupu. "Kostra" (krabica) nemôže plávať proti signálovej zemi!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Št júl 27, 2017 06:52:14    Predmet: Odpovedať s citátom

bohužel u nesymetrického propojení ( Cinch) přístrojů vznikají snadno různé smyčky.
Jedna z nich vznikne následovně : země výstupního zařízení ( preamp atp.) jsou spojené - audio kabely mají země propojené u hifistických přístrojů (DPA)jsou cinche daleko od sebe- pokud jsou země obou kanálů jakkoliv propojené - vzniká smyčka, do které se snadno naindukujuje rušení - čím menší odpor smyčky, tím vyšší proud a protože jsou zemní oplety propojovacích kabelů využity k vedení signálové země- objeví se rušení i v signálu. Takže ano, DPA MUSÍ být zapojené jako dual mono - kanály zcela oddělené. Na druhou stranu- kovovou krabici by chtělo využít jako stínění - v tom případě spojit u cinchů- ale jen přes kondenzátory. Ideální řešení je jenom přechod na symetrické propojení- třeba vstupní trafo.

Zkusil bych jak to brumí, když je připojený jen jeden kanál atp. porozpojovat ty smyčky v různých místech. Ještě mne napadlo -tvarovat mgt pole od transformátorů - přehodit jednomu primár například.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št júl 27, 2017 10:22:45    Predmet: Odpovedať s citátom

To JHradec:
Vítej v klubu metačů luštěnin na zeď Smile
Zbytečné
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
trimo
Hifi obsluha


Založený: 11 január 2011
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: Št júl 27, 2017 12:03:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky za tip, já teď spíš řeším to, že po vyzkratování mezizemního odporu mi to kmitá na 6,9Mhz bez ohledu na vyzkratovaný vstup. Až to odstraním, tak teprve zkusím nějaké další experimenty. Momentálně ještě nevím, čím to je. Částečně se to umravní, když si sondou šáhnu na R39 (a nebo když uzemňuji PGND na krabici). Sonda na C11 udělá jen fázový posuv. Podobný problém tu měl jmd se 6Mhz, ale bohužel jsem tu nedohledal, čim to vlastně nakonec odstranil. Tak z toho dnes večer sundám chladič, abych se dostal i ke koncákum a jdu pokračovat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Št júl 27, 2017 12:24:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Tohle funguje spolehlivě. Z nějakého důvodu ale děláš znovu výzkum jak to vyřešit, netuším proč. Tak jak jsem to popsal ti to nefunguje ? 330 díky laterálům výstupem "visí" poměrně velkou kapacitou na chladiči, pak je jasné že se to indukuje kamkoliv, když krabice není připojena nikam nebo neexistuje spoj AGND - PE -chassis popsaný níže.

djrix napísal:
Kdyby to ještě někdo řešil v budoucnu,nakonec jsem to udělal následovně:

Mezizemní 10R nahrazen propojkou.
PE přímo na krabici/chladiče.
Krabice spojena na zem vstupních cinchů v každém kanále přes 12R/7W Sfernice.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št júl 27, 2017 12:30:01    Predmet: Odpovedať s citátom

To Trimo:
Zkus C16 (zatlouká VAS)

To djrix:
Výzkum? Spíše jen hledání v kruhu. Připusť si, že mnoho lidí co to staví vlastně ani nechápe co tam ten který komponent dělá. I přesto, že se často ještě hádají.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
trimo
Hifi obsluha


Založený: 11 január 2011
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: Št júl 27, 2017 13:19:30    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:
Tak jak jsem to popsal ti to nefunguje ?

Mezizemní 10R nahrazen propojkou.
PE přímo na krabici/chladiče.
Krabice spojena na zem vstupních cinchů v každém kanále přes 12R/7W Sfernice.


Tak to teď mám. Jen místo 12R tam je 100R//100n.
Stačí vrátit jeden z 10R a je po kmitání. Zkusím nejdříve poladit C16 a uvidím.

Jinak se mi líbí, jak se ten chladič nechá na jedné straně povolit a vytočit tak, že se k tomu hezky může. Snadné odmontování od chladiče je teď také fajn. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Št júl 27, 2017 13:26:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Prvý Boucherot (na výstupe, pred tlmivkou, R58+C30) v DPA330 je 10R+4n7?? Nemá to byť 47n? To by som skúsil ako prvé.. 4n7 je nezmyselná hodnota v tejto pozícii.
citácia:
Zkus C16 (zatlouká VAS)

"Nezatlouká".. To robí C11, ten by som zvýšil. C16 to môže ešte zhoršiť (vf zisk v obvode EC). A kapacita 100n-330n medzi bázy T19,T20 by neuškodila. Na obidvoch bázach (T19, T20) by mal byť rovnaký signál, inak je šanca pre nestabiltu (dve rozdielne cesty v obvode EC). Tá kapacita to zabezpečí, prípadne ešte premostiť R33 kapacitou cca100n.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Karel S.
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 jún 2010
Príspevky: 610
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št júl 27, 2017 13:55:56    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
...
"Nezatlouká".. To robí C11, ten by som zvýšil. C16 to môže ešte zhoršiť (vf zisk v obvode EC). A kapacita 100n-330n medzi bázy T19,T20 by neuškodila. Na obidvoch bázach (T19, T20) by mal byť rovnaký signál, inak je šanca pre nestabiltu (dve rozdielne cesty v obvode EC). Tá kapacita to zabezpečí, prípadne ešte premostiť R33 kapacitou cca100n.

...pravda - ech, pardon (co dodat - jdem debil).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Pi júl 28, 2017 08:08:08    Predmet: Odpovedať s citátom

"....Zkušenost mne poučila, že k tomu, aby někdo byl schopen uznat svoji chybu, je nutné IQ aspoň 140, pokud ne víc..." (c)Velky Bobo
Laughing

_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Pi júl 28, 2017 08:34:29    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
"....Zkušenost mne poučila, že k tomu, aby někdo byl schopen uznat svoji chybu, je nutné IQ aspoň 140, pokud ne víc..." (c)Velky Bobo
Laughing


Obávám se, že žádná souvislost s IQ v tomto případě neexistuje Smile .

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11427
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 28, 2017 09:47:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Schvalne, skus najst v historii tohoto fora nejaky protipriklad...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi júl 28, 2017 09:51:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že nie je nutné robiť tu nejakú psychoanalýzu alebo sebakritiku.. Problémom je nestabilita na dosť vysokom kmitočte (cca7MHz), čo nebude nestabilita celkovej NFB,tá tam nemá určite dostatočný zisk, ale niečo lokálne a na 100% to bude obvod EC (lokálna slučka )alebo konce (10R ako gatestopper je dosť málo). Pre vyradenie EC a tým zistenie, či je príčinou nestability by stačilo odpojiť vždy jeden koniec R40, R41.
Ako je to s tým prvým Zobelom, je tam skutočne 4n7, podľa schémy?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: Pi júl 28, 2017 10:17:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Laughing
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Pi júl 28, 2017 10:19:07    Predmet: Odpovedať s citátom

2 BV: Ve schematech na netu, převzatých ze seriáluv AR, je kondík prvního "Bušerotu" skutečně 4n7...

http://www.dzino.szm.com/sch330.gif

_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi júl 28, 2017 10:28:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Jistě, protože v původním DPA je kisna na PE a PGND taktéž, výstup tedy je "na tvrďáka" kapacitou pouzder koncáků vůči chladiči na zem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi júl 28, 2017 10:49:16    Predmet: Odpovedať s citátom

A akú to má súvislosť so Zobelom (Boucherotom), R+C , ktorý má predstavovať definovanú záťaž na vf ? Čistá kapacita (2x puzdro proti chladiču) z výstupu na zem situáciu (stabilitu) len zhorší (práve na oddelenie čisto kapacitnej záťaže tam je výstupná tlmivka), navyše to bude možno 100pF.. Zobel 10R+4n7 je nezmysel, možno výsledok nejakej snahy po rýchlosti.
2 Tico
Viem že je v publikovaných schémach 4n7, otázka je či je aj reálne použitý, či bola tá hodnota aj v BOM. Pretože problémov so stabilitou bolo viac. Ak by boli prehodené tie dva kondenzátory v Zobeloch (33n priamo pri koncoch, 4n7 za tlmivkou), tak to by dávalo zmysel..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi júl 28, 2017 11:50:10    Predmet: Odpovedať s citátom

100p je to tak na jeden tranzistor při vzduchové mezeře, takže při slídových podložkách nebo kaptonu to vychází cca 400pF na pouzdro tedy celý výstup x4 pouzdra vysí minmálně 1,5nF natvrdo na chladiči....

Pokud se použije ten oxid hliníku tak při jeho konstatně asi 8 a síle 3mm to vychází na cca 14p na pouzdro tedy ani ne 100p na všechny koncáky, to jen pro pořádek Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Pi júl 28, 2017 12:39:32    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Viem že je v publikovaných schémach 4n7, otázka je či je aj reálne použitý, či bola tá hodnota aj v BOM. Pretože problémov so stabilitou bolo viac.

Áno, v BOM je 10R + 4n7 aj pri 330 mk4.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Pi júl 28, 2017 14:23:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Safra já tu svou otevřu a mrknu co v ní mám Very Happy Když ale koukám na BOM tak u Mk4 je vážně taky 4n7 a 33n.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi júl 28, 2017 17:50:41    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
citácia:
"....Zkušenost mne poučila, že k tomu, aby někdo byl schopen uznat svoji chybu, je nutné IQ aspoň 140, pokud ne víc..." (c)Velky Bobo
Laughing


Obávám se, že žádná souvislost s IQ v tomto případě neexistuje Smile .


Obávám se, že máš pravdu. Wink

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
roberto
Hifi expert


Založený: 03 marec 2007
Príspevky: 2632
Bydlisko: Brno

PríspevokZaslal: Pi júl 28, 2017 19:09:59    Predmet: Odpovedať s citátom

BV napísal:
Prvý Boucherot (na výstupe, pred tlmivkou, R58+C30) v DPA330 je 10R+4n7?? Nemá to byť 47n?


Taky jsem si toho všiml, v DPA380 (což je podobný zesilovač) je 10R+33n před i za cívkou.. zvětšování C 4n7 nějaky vliv na stabilitu mělo.

Taky je lepší když odpory 10R nejsou drátové-vinuté.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
trimo
Hifi obsluha


Založený: 11 január 2011
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: Ne júl 30, 2017 09:44:45    Predmet: Odpovedať s citátom

Když jste upravovali odpory R33, R40,... v EC na 680/305, tak jste měnili ještě nějaký? Např. R31? Nebo tam všichni máte těch 410/210?

Občas je ten kanál pěkně "stabilní" do doby, než mu dám nějaký impulz. Například připojím zem osciloskopu, nebo si hraju s amplitudou vstupního obdélníku. Pak se to někdy rozkmitá na 7Mhz s amplitudou cca 3,5V a už to nedokáže samo přestat. Mě tak připadá, že EC není tak rychlá a celou situaci spíš podporuje. Nezvyšovali jste někdo kondenzátory okolo konců (např. C23 a C19)? Často to i přestane kmitat, když se jen dotknu sondou výstupu.

To je záměr, že v blízkosti EC není žádný kondenzátor blokující napájení?

BV napísal:
obvod EC (lokálna slučka )alebo konce (10R ako gatestopper je dosť málo). Pre vyradenie EC a tým zistenie, či je príčinou nestability by stačilo odpojiť vždy jeden koniec R40, R41.
Ako je to s tým prvým Zobelom, je tam skutočne 4n7, podľa schémy?


Včera jsem sundal chladič a přidal 100p k Ck a C11, takže jsem měl Ck=200p a C11=133p. To nemělo žádný pozorovatelný efekt, kromě toho, že obdélník měl hladší hrany.

C16=133p také bez efektu.

Dal jsem 100R do gate konců. To se zdá že posunulo kmitání z 7Mhz na 5Mhz.

100n mezi bázemi T19 a T20 nemělo efekt stejně jako na výstupu C30 +100n.

Nezkoušel jsem dát paralelně k R33 kond, protože jsem se bál o T15. Rozpojit R40 nebo R41 se taky trochu bojím.


Nechtěl by si někdo přivydělat? Smile Já už jsem téměř bez nápadu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Ne júl 30, 2017 13:35:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie je dobré robiť viac zmien súčasne , pretože napr. zvýšenie hodnoty C11 a C16 pôsobia proti sebe. 100n paralelne k R33 je špatne, myslel som k R39 (1k8).
Chcelo by to postupovať systematicky,odpojiť najprv EC odpojením odporov R40,41 (nič nehrozí, len sa EC vyradí, kladná väzba do emitorov T17, T18 ). Tým sa overí, či je nestabilita tam. Ak to nepomôže, zvýšiť C11, potom 33-47n do Zobela, gatestoppery do 100R... Ak je nestabilita z EC, tak zvýšiť hodnotu C17, C18, prípadne odpojiť (skúšobne) C16. RC členy z hradiel do zeme nie sú najšťastnejšie, mali by byť medzi G a D, namiesto kondenzátorov 47p..Nejaký systém.. Kým to nebude bezpodmienečne stabilné (so záťažou, bez záťaže, rôzne budenie..), nemá cenu riešiť zeme. Medzizemný odpor ako metóda "kompenzácie" je špatne, nemá tam pri dualmono čo robiť. Je to čistá núdzovka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trimo
Hifi obsluha


Založený: 11 január 2011
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: Po august 07, 2017 09:22:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Jsem ty změny zkoušel po jedné. Jen když jsem už dal do gate 100R, tak se mi to nechtělo hned vracet. Po tom co jsem trošku proniknul do schématu, tak bych se už nebál odpojit R40 a R41. Vzhledem k tomu, ze kmitaní mělo docela stabilní amplitudu pár volt a docela vysokou frekvenci, tak jsem se čím dál tím víc domníval, že to bude způsobený zpětnou vazbou v EC.

Po tom co jsem přidal 47p na C17 a C18, tak je najednou po kmitání, ale ještě to budu víc testovat... Rychlost přeběhu 36V/us, bez překmitu, výstupní odpor jsem zatím neměřil. Předpokládám, že bych po této změně měl doladit odpory R40/R33...

Většina z vás tu po výměně zenerky D11 píše, že má nastaveno 300mA na pojistce. Má to nějaký přínos oproti 200mA?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po august 07, 2017 10:02:14    Predmet: Odpovedať s citátom

C17, C18 je kmitočtová kompenzácia lokálnej slučky EC. Takže to bola nestabilita EC .Zmenou odporov R33, R34 na vyššiu hodnotu (470R na 680R )vzrástol zisk v slučke EC. Teraz je to stabilné aj s vyskratovanými odpormi R11 (10R)? Čo brum, keď sa to na vstupe spojí na kostru ce 100R//100n?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
trimo
Hifi obsluha


Založený: 11 január 2011
Príspevky: 42

PríspevokZaslal: Po august 07, 2017 18:12:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak bohužel radost byla předčasná. Kmitání je zpět. Zvýšení C17 a C18 sice výrazně pomohlo, ale ne úplně. Při těchto pokusech mam R11 vyzkratovaný a 100R/100n na vstupu na kostu. Zesilovač mám postavený na stole na čelní straně a sundaný chladič. Ke všemu tak krásně můžu. Hranoly jsou tedy opřený o čelní stěnu, na které stojí, ale ta je eloxovaná a tedy nevede a tedy hranoly nebyly uzemněný na PE. Když jsem hranoly uzemnil, tak to opět občas kmitá.

Také mě napadlo, že jsem tu EC rozhodil úpravou R33, R34 na 680R, tak jsem k nim dolepil 1600R, abych se dostal zpět na 477R a k R40, R41 (309R) jsem dolepil 680R, takže jsem se tam dostal na těch cca 212R. To se téměř neprojevilo, tak jsem tuto úpravu zase vyhodil.

Vyndal jsem C16 a kmitalo to dál. Zkoušel sem místo něj menší i větší hodnoty. To nepomáhá.

Zkusil jsem tam D11=12V a to zdálo že to nekmitá, ale možná jsem to s ní jen málo testoval.

Zkoušel jsem si hrát z C19 - C26. Bez efektu. Zesilovač je stabilně nestabilní Smile

Ještě asi pro jistotu zkusím vyhodit ty R40 a R41. Ale nevím, kdy se k tomu dostanu, přítelkyni se už zdá, že u toho trávím nějak moc času.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po august 07, 2017 18:50:25    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Když jsem hranoly uzemnil, tak to opět občas kmitá.

Je jasné, že je v hre aj kapacitná väzba z výstupu na PE, teda zem vstupu (100R//100n), tých 100n je pre vf prakticky skrat a uplatní sa indukčnosť (asi úzkych..) zemných spojov na DPS na vstupnú signálovú zem....Urob posledný pokus, prepoj silnejším krátkym vodičom signálovú zem od vstupu na výkonovú zem výstupu (zmenšenie indukčnosti existujúceho spoja..), či sa to zmení . Môže to byť aj nešťastnou topológiou DPS. Ak nie je layout tajný, možno by to pomohlo. Kmitočet nestabilty je momentálne stále tých cca 7MHz?


Naposledy upravil BV dňa Po august 07, 2017 21:01:36, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Po august 07, 2017 18:58:37    Predmet: Odpovedať s citátom

Kapacity vykonaku na nedefinovany potencial chladice.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Po august 07, 2017 19:03:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak je chladič "v lufte", tak je to práve stabilné. Až keď sa chladič uzemní na krabicu, ktorá je na vstupe spojená cez 100R//100n na signálovú zem, sa objaví nestabilita.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Zosilňovače Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85  Ďalšia
Strana 81 z 85

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist