Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

kotúčaky
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Po november 28, 2016 09:40:16    Predmet: KUK Odpovedať s citátom

Ak by bolo treba niake pásečky,aj iné v predaji si pozrite prosím.http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=23666
S pozd Daniel.



P1040928.JPG
 Description:
 Filesize:  26.09 KB
 Viewed:  115 Time(s)

P1040928.JPG



P1040925.JPG
 Description:
 Filesize:  138.33 KB
 Viewed:  102 Time(s)

P1040925.JPG



P1040910.JPG
 Description:
 Filesize:  124.61 KB
 Viewed:  113 Time(s)

P1040910.JPG



_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Glastron
Hifi obsluha


Založený: 01 január 2017
Príspevky: 1
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Po január 02, 2017 12:27:21    Predmet: Odpovedať s citátom

zdravim potreboval by som pomoct s revoxom a 77. nechce mi pretacat spat ked je uz skoro pri konci,vymenil som kondiky pre motory a ziadna zmena, nemate niekto nejake skusenosti co s tym? potom som vymenil este vsetky trimre v audio casti a potreboval by som nejaky strucny navod ako to nadstavit, skusobny pas som si objednal z ebay. dakujem
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: So január 28, 2017 11:18:49    Predmet: QUANTEGY 671 Odpovedať s citátom

Predaj ak je záujem o krmivečko na tu v rubrike predaj:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=281811#281811



P1040961.JPG
 Description:
 Filesize:  150.7 KB
 Viewed:  155 Time(s)

P1040961.JPG



_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ut január 31, 2017 16:16:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Glastron napísal:
zdravim potreboval by som pomoct s revoxom a 77. nechce mi pretacat spat ked je uz skoro pri konci,vymenil som kondiky pre motory a ziadna zmena, nemate niekto nejake skusenosti co s tym? potom som vymenil este vsetky trimre v audio casti a potreboval by som nejaky strucny navod ako to nadstavit, skusobny pas som si objednal z ebay. dakujem


To chce kumšt a odborné skúsenosti, meracie prístroje , cit , ak máš záujem dám ti kontakt na pána čo tomu naozaj rozumie - Púchov
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: St február 01, 2017 11:53:24    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Glastron napísal:
zdravim potreboval by som pomoct s revoxom a 77. nechce mi pretacat spat ked je uz skoro pri konci,vymenil som kondiky pre motory a ziadna zmena, nemate niekto nejake skusenosti co s tym? potom som vymenil este vsetky trimre v audio casti a potreboval by som nejaky strucny navod ako to nadstavit, skusobny pas som si objednal z ebay. dakujem


To chce kumšt a odborné skúsenosti, meracie prístroje , cit , ak máš záujem dám ti kontakt na pána čo tomu naozaj rozumie - Púchov

Už ho mám doma,zatial čaká v poradí-ešte vo voľnom čase dorobiť tak predchádzajúcich 5 restov a idem na neho,výsledky dám vedieť,čas a práca na živnosti voľný čas nepustí a to som si myslel že zvučenie akcii a konferencii bude prvé tri mesiace skoromnejšie.Asi to bude príčinou že minulý rok počas predsedníctva EU sme často robili ozvučko aj tlmočnícku tech. pre nich a bola spokojnosť tak objednávky sa hrnú,za január už odrobených viacdňových konferencii.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Pi február 03, 2017 10:20:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Hey Dane (aj Vy priaznivci kotúčakov) kuknijtě semka čo povietě na to ?
http://www.monoandstereo.com/2017/02/ballfinger-m-063-real-to-real-tape.html
vizuálne pripomíná vintage Philips N 7150

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Pi február 03, 2017 13:19:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Lechos napísal:
Hey Dane (aj Vy priaznivci kotúčakov) kuknijtě semka čo povietě na to ?
http://www.monoandstereo.com/2017/02/ballfinger-m-063-real-to-real-tape.html
vizuálne pripomíná vintage Philips N 7150

Konštrukciou skôr Revox A700 s inšpiráciou Studer.
Stále sa pýtam či je to realne a koľko to stojí,kto ho ponúka.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: Pi február 03, 2017 20:13:12    Predmet: Odpovedať s citátom

daniel00421 napísal:
Lechos napísal:
Hey Dane (aj Vy priaznivci kotúčakov) kuknijtě semka čo povietě na to ?
http://www.monoandstereo.com/2017/02/ballfinger-m-063-real-to-real-tape.html
vizuálne pripomíná vintage Philips N 7150

Konštrukciou skôr Revox A700 s inšpiráciou Studer.
Stále sa pýtam či je to realne a koľko to stojí,kto ho ponúka.


cca. 10 tisíc bude.

však si postav svoj magnetofon. zober si dobru mechaniku, postav zdroj a urob kopie record/playback amp napr. Telefunken V86 + V87 alebo top reference CELLO aj ja to riešim tak.



telefunken-v-87-foto-bild-116216958.jpeg
 Description:
 Filesize:  26.67 KB
 Viewed:  146 Time(s)

telefunken-v-87-foto-bild-116216958.jpeg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Lechos
Hifi expert


Založený: 03 január 2009
Príspevky: 1185
Bydlisko: Severní Morava okr.Karviná

PríspevokZaslal: Ut február 07, 2017 08:20:04    Predmet: Odpovedať s citátom

aj gramec
http://www.ballfinger.de/turntable-ps-2
o ceně magiča taktně pomlčím

_________________
pioneer A-656 MK2***technics SL-PG400A***pioneer PL335***
aiwa AD-F 910E***sony ST-S390***technics SH-GE 70***toshiba SD-24 VL***
2x pioneer CS-901***Tesla B116 A
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Št február 23, 2017 13:39:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak som dobojoval a v najbližšej dobe ide strojček ku klientovi.
Išiel som na istotu a to aj rada pre druhých majiteľov REVOX A 77:Treba meniť komplet t.j. štyri kusy kondenzátorov 0,47 mikro v cestách napájania motorov,tri na doske pl.prepínania funkcií a behu motorov prevíjacích a jeden na doske riadenia rýchlosti capch motora.
Vysvetlím:Staré vyzerajúce ako epoxy liate kondíky osadz.ako firma MINIPRINT a podobné podliehajú starobe a často sú popraskané a stávajú sa dve príčiny znefunkčnenia stroja,t.j.:
Vada 1:kondíky majú odchýlky od hodnoty viac ako ca.20%,dochádza väčšinou k nefunkčnosti motorov a zvýšenému brumu v audiocestách.
VADA 2:kondíky majú zvod nakrátko a vtedy väčšinou beží naplno niektorý z motorov a tiež nie je možná obsluha stroja radenými funkciami,tiež asymetricky beží rýchlosť capsch motora.Príčinou je nadmerný a tým pádom presycovaný transformátor stroja,koľkokrát aj hreje a nadmerne brumí.V konkrétnom stroji sa prejavili obe chyby a aj justačný odbor 1,2 kiloohm sa nadmerne hrial v cestách dosky riadenia funkcii.
Vše je teraz po výmene O.K.,s tým že majiteľ medzitým pomenil aj všetku trimre v obvodoch s tým ádom treba ešte dokalibrovať všetky prehrávacie aj záznamové cesty v audiu.
Tak toľko,zdraví Daniel.
daniel00421 napísal:
ravenman napísal:
Glastron napísal:
zdravim potreboval by som pomoct s revoxom a 77. nechce mi pretacat spat ked je uz skoro pri konci,vymenil som kondiky pre motory a ziadna zmena, nemate niekto nejake skusenosti co s tym? potom som vymenil este vsetky trimre v audio casti a potreboval by som nejaky strucny navod ako to nadstavit, skusobny pas som si objednal z ebay. dakujem


To chce kumšt a odborné skúsenosti, meracie prístroje , cit , ak máš záujem dám ti kontakt na pána čo tomu naozaj rozumie - Púchov

Už ho mám doma,zatial čaká v poradí-ešte vo voľnom čase dorobiť tak predchádzajúcich 5 restov a idem na neho,výsledky dám vedieť,čas a práca na živnosti voľný čas nepustí a to som si myslel že zvučenie akcii a konferencii bude prvé tri mesiace skoromnejšie.Asi to bude príčinou že minulý rok počas predsedníctva EU sme často robili ozvučko aj tlmočnícku tech. pre nich a bola spokojnosť tak objednávky sa hrnú,za január už odrobených viacdňových konferencii.



P1040975.JPG
 Description:
 Filesize:  101.15 KB
 Viewed:  107 Time(s)

P1040975.JPG



P1040974.JPG
 Description:
 Filesize:  161.02 KB
 Viewed:  101 Time(s)

P1040974.JPG



P1040976.JPG
 Description:
 Filesize:  157.71 KB
 Viewed:  112 Time(s)

P1040976.JPG



_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roger
Hifi obsluha


Založený: 23 október 2015
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Ut október 10, 2017 22:50:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrý den, mám dotaz na majitele magnetofonů Technics RS 1500 . Čím a jak nahradit původní obložení brzd? Děkuji
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Št október 12, 2017 12:12:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Roger napísal:
Dobrý den, mám dotaz na majitele magnetofonů Technics RS 1500 . Čím a jak nahradit původní obložení brzd? Děkuji

Používame tzv gumokorok,plát vyzerajúci ako 2-3mm mletého najemno ako ako korková podlaha ale kombinácia je ca.50/50% korok guma.
Ja som dostal od známeho,neviem kontakt na predajcu.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roger
Hifi obsluha


Založený: 23 október 2015
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Št október 12, 2017 14:18:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Děkuji. Nějaký gumokorek jsem našel mají 2 i 3mm. Stačil by ten 2mm ? A nalepit něčím speciálním nebo stačí vteřinové lepidlo? Díky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Št október 12, 2017 14:24:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Roger napísal:
Děkuji. Nějaký gumokorek jsem našel mají 2 i 3mm. Stačil by ten 2mm ? A nalepit něčím speciálním nebo stačí vteřinové lepidlo? Díky

Ten 2mm je lepší a nelepiť v žiadnom prípade sekundáčom,po odobraní starých obložení očistiť nosný modul od zbytkov starých častí lepenia,idealne klasika s 10 min.zavetraním chemoprén Univerzál,musí to po zlepení byť pružné.Po sekunďáku by to zatvrdlo a možno po čase aj odpadlo.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roger
Hifi obsluha


Založený: 23 október 2015
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Št október 12, 2017 14:47:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Díky. Koupil jsem nové kladky a ložiska k napínacím vodítkům, ale stejně jsou při přetáčení dost slyšet. To je normální jev nebo by chtěli namazat?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Št október 12, 2017 17:08:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Roger napísal:
Díky. Koupil jsem nové kladky a ložiska k napínacím vodítkům, ale stejně jsou při přetáčení dost slyšet. To je normální jev nebo by chtěli namazat?

Kúpili ste originály Japonské alebo len náhrady skl a pod.Mám zlú skúsenosť s ekvivalentami ložísk.Pokial viem tak originály sú zapúzdrené a výrobca garantuje aj stav mazania tak to by malo odpadnúť,originaly sú aj presne na hranách ukosené pre dopínanie pásu aby sa po okrajoch nekrčil,treba si objednať podľa presne vyrazených čísiel a sledu písmen,robia sa aj v Japan stále ale treba počítať neraz podľa dovozcu kus aj 20 Eur.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Št október 12, 2017 17:47:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Roger napísal:
Díky. Koupil jsem nové kladky a ložiska k napínacím vodítkům, ale stejně jsou při přetáčení dost slyšet. To je normální jev nebo by chtěli namazat?

Tak som vyhľadal nakoľko som vlastníkom 1500 ky originaly po výmene a aj učet po kúpe nových,na foto viac.Mohlo sa stať že už niekto pred Vami menil a vy ste len nedopatrením kúpili nové tie ktoré bli doteraz osadené.
Pôvodné boli osadzované NSK 605 ZS,neskôr 605 ZZ,alebo 605 2Z/2Y-ťažko na každom kuse vyčítať vyrazenie či ide o číslo 2 alebo veľké Z,kupoval som v obchode PRETTY trading,www.ložisko.com,oni to viedli ako označenie 605 2Z-ááá,tak je t na účte.Hlavne nič nemazať a pod,ak suští treba reklamvať.A ešte:sú to špecialne konštruované ložiská pre stranové,nie obvodové zaťaženie.
S pzd.Daniel.



P1050040.JPG
 Description:
 Filesize:  56.93 KB
 Viewed:  82 Time(s)

P1050040.JPG



P1050039.JPG
 Description:
 Filesize:  49.06 KB
 Viewed:  79 Time(s)

P1050039.JPG



P1050038.JPG
 Description:
 Filesize:  152.64 KB
 Viewed:  90 Time(s)

P1050038.JPG



_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Roger
Hifi obsluha


Založený: 23 október 2015
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Št október 12, 2017 18:00:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Je to kupované v Německu jako sada kladek a ložisek na Technics. Je na nich číslo 605 Z tak snad to jsou ty pravé, ale trochu slyšet jsou i když méně než ty původní. Děkuji za odpověd'
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Št október 12, 2017 18:33:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Prepáčte velmi blbú otázku, ale načo je dobré vlastniť tak velkú robustnú a nákladnú vec ? ja osobne nemám čas si na riadnom tape decku nahrávať - a ani neviem prečo by som to robil ?? POPRAVDE mám solídnu 3 hlavovú mašinu, direct drive a so špičkovými Metálkami softva rozoznám rozdiel oproti zdroju signálu na dobrom aparáte a idem do 19 khz +- 1 db , samoška je tam mierna degradácia rozlíšenia ale zanedbatelná, nejaký analógový nádych ta páska nepridá - ani nemôže pokial sa bavíme o slušnom highend kazaťáku , Tak prečo to robíte ? prosím serioznu odpoved, zberatelstva a nostalgie sa pri odpovedi vyvarujte
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Roger
Hifi obsluha


Založený: 23 október 2015
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Št október 12, 2017 19:16:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Těchto velkých magnetofonů mám 6 . Jsou to vyhozené peníze, ale rád si hraju a protože nerad pracuju mám i dost času nahrávat a pod. Je to jenom zábava
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Pi október 13, 2017 12:37:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Pri opatovnom prehrávaní je v tom zvuku niečo magického ? ten všade ospevovaný analogový šmrnc - ako by ste to popísal ? alebo ako to vnímate vy..
_________________
Raspberry Pi 4 (Arch Linux MPD) ▶ Hiface EVO ▶ BB-DAC 24/192 ▶ BB Superclock ▶ SANSUI AU 907MR ▶ Custom RG214 ▶ ISOPHON VERTIGO ▶ JA:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Pi október 13, 2017 18:37:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Magnetofón už dávno nepoužívam, ale v minulosti som si na ňom nahrával LP platne, ktoré som si nevedel kúpiť, ale vedel som si ich požičať. Pri rýchlosti 19cm/s som nepoznal rozdiel vo zvuku. Nevýhodou bola nutnosť pretáčať pás a s tým spojený nižší komfort.
Pre tento účel si viem predstaviť využitie magnetofónu aj dnes. Kvalitná digitalizácia v domácich podmienkach nie je jednoduchá záležitosť a vyžaduje si kvalitný AD prevodník. A vzhľadom na nezmyselnú "politiku" Loudness War majú LP stále svoj význam. A s nimi aj ich kvalitný záznam.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Pi október 13, 2017 21:38:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Loudness War sa aplikuje pri masteringu ktorý je v digitálnej forme a dalej sa distribuje či už na CD alebo Vinyl , zdrojom vačšiny LP je digitálny master ktorý sa lisuje na CD alebo priamo sťahuje z internetu !!. Takže všetky chyby a prefláktnuté praktiky nahrávok sa týkajú aj vinylu !!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: Pi október 13, 2017 22:17:16    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman, ale LP sa masteruju uplne inac ako CD. A lahodi to uchu urcite viac ako zkompresovane CD. Mam zopar albumov na LP aj CD a rozdiel je priepastny...

Naposledy upravil Jupi dňa So október 14, 2017 10:39:40, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Pi október 13, 2017 22:22:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Práve preto majú cenu zachovalé pôvodné LP. Tie sa už nedajú kúpiť, len príležitostne prekúpiť. Preto má význam ich archivovať.

Nahrávať nové LP, ktoré sa dajú kúpiť, nemá význam. Magnetofónové pásy nie sú lacné.
A aj pri nových LP sú rozdiely v masteringu, ako uviedol Jupi. Ale to je na inú diskusiu.

Spomenul som to však len ako príklad praktického využitia. O tých menej "praktických" si nechcel diskutovať. Je to podľa mňa podobné, ako s inými staršími predmetmi. Napr. s automobilmi (veteránmi). Fungujú, slúžia, majiteľovi prinášajú radosť, sú jedinečné... A môžu mať aj svoje kvality.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: So október 14, 2017 00:04:24    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Loudness War sa aplikuje pri masteringu ktorý je v digitálnej forme a dalej sa distribuje či už na CD alebo Vinyl , zdrojom vačšiny LP je digitálny master ktorý sa lisuje na CD alebo priamo sťahuje z internetu !!. Takže všetky chyby a prefláktnuté praktiky nahrávok sa týkajú aj vinylu !!


... výnimkou tých nových LP "kde sa loudness war neaplikuje"
... ani nehovoriac o tých nových master pások, "kde sa loudness war taktiež neaplikuje"
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: So október 14, 2017 06:27:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Jupi napísal:
ravenman, ale LP sa masteruju uplne inac ako CD. A lahodi to uchu urcite viac ako zkompresovane CD. Mam zopar albumov na LP aj CD a rozdiel je priepastny...


Dnes zakoupená nová LP starých nahrávek mají stejný původ, jako CD. proto je to podvod na lidecha krok zpět. Pokud LP, tak z doby, kdy neexistovalo CD = před rokem 1982.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: So október 14, 2017 07:49:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne, na to narážam, to ide potom s cenou ruka v ruke hore
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Jupi
Hifista - zaslúžilec


Založený: 31 august 2011
Príspevky: 590
Bydlisko: skoro Bratislava

PríspevokZaslal: So október 14, 2017 10:47:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdeny napísal:
Jupi napísal:
ravenman, ale LP sa masteruju uplne inac ako CD. A lahodi to uchu urcite viac ako zkompresovane CD. Mam zopar albumov na LP aj CD a rozdiel je priepastny...


Dnes zakoupená nová LP starých nahrávek mají stejný původ, jako CD. proto je to podvod na lidecha krok zpět. Pokud LP, tak z doby, kdy neexistovalo CD = před rokem 1982.

Pôvod (nahrávka) je rovnaký, ale master na CD a LP je poväčšinou rozdielny. Pri LP sa sa musí rátať s fyzikálnymi obmedzeniami záznamu a ponecháva sa vysoký DR. Naproti tomu sa CD v dnesnej dobe brutálne kompresuje.
Uvádzam príklad:
http://dr.loudness-war.info/album/list?artist=jean+michel+jarre&album=electronica+1
Porovnaj si Vinyl a CD. Ak má niekto gramo, tak si vinyl určite kúpi radšej ako CD. Rozdiel DR medzi nimi je naozaj brutálny.


Naposledy upravil Jupi dňa Ut október 17, 2017 10:58:54, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Roger
Hifi obsluha


Založený: 23 október 2015
Príspevky: 22

PríspevokZaslal: Ut október 17, 2017 10:16:19    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem koupil ty ložiska znovu a tentokrát original NSK Japan a Technics přetáčí krásně potichu. Dokonce jsem je koupil u nás za 224,-Kč. Díky za radu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51  Ďalšia
Strana 47 z 51

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist