Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Zmena za Dynaudio contour 1.3 mk2
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Št júl 27, 2017 18:08:16    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Ďakujem za hodnotnú odpoved, máš sakra pravdu z laborovaním, zažil som stavy kedy vôbec "nehrali" - paradoxne ked som ich priniesol domov , žiaden priestor, čistota, otvorenosť , taka tá vyvážená pohoda, len plácačka . Mal som ich napočúvané u pôvodného majitela kde hrali fantasticky !! , až po aktuálny stav - kedy hrajú výrazne chytlavo záživne bez pocitu že mám pred sebou bedne, iste vieš čo mám na mysli.
Čo sa týka siličov, mám pocit že ich už nikdy nebudem potrebovať riešiť , štyri ktoré si občas prehadzujem , LUXMAN L-550 (50 W A trieda), LUXMAN L-11 (AB, 100W) , SONY ES TA-F555ES MK II (150W AB, navrhnutá Takashi Kanai popredným konštruktérom SONY) a VFET (triodový zvuk) 35W , zo všetkými hrajú výborne aj na basoch. Kabeláž používam práve koaxiál RG 214 postriebrený, má výborný prierez a pevný hutný prejav, teraz som skúsil páskovú dvojlinku kde je medzi vodičmi plastový válček o priereze 4 mm2 určený pod koberce a to je paráda , bas suchší presnejší a vyššie pásmo otvorené . Čím to živíš ty ? je prínos solid core štvorlinky v krížovom zapojení značný ? a v čom


Měl jsem taky ledacos, napřed nějaké DPA (380, 380SE), pak Bryston 4B-SST, pak Pass X150 a nakonec Bryston 14B-SST. Ten mám nyní v tém malé poslechovce se Stealth. V pokoji (na Troels - kruci vypdalo mi jejich jméno, holt skleroza:-) mám nyní Passe, protože ty bedny mají vysokou citlivost a 300W/4 ohmy booohatě postačuje na všechny možné excesy. Brytson nyní pracuje s regulovaným výstupen an Cd Lindemann 820S a nemohu si vynachválit. kdysi jsem tam měl Pass X2.5, ale proti přímému spojení CD- zesilovač byl zvuk horší - méně prostoru, detailu. Nyní jsem opravdu spokojen. Já mám obyčejnou dvojlinku, originál, 4linku jsem nikdy neměl, takže nemohu srovnat. Ale koaxiály byly u mě vždy horší jak na Brystonech, tak na Passu. Měl jsem ještě půjčený koncák Audia Flight 100 (čisté áčko), ale moc mi nesednul.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Št júl 27, 2017 18:27:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Niekoľkokrát som sa pohrával s myšlienkou zakúpenia dajakého monobloku (400W/4) a pod., ale odporuje si to s článkami , kde sa píše o nezmyselnosti tak výkonovo predimenzovaného konca pri bežnej hlasitosti a malej miestnosti ak zrovna človek nepočúva klasickú hudbu kde môžu byť peaky . Obecne sa udáva že pri bežnej hlasitejšej reprodukcií príkon bední neprekonáva 2 - 30 W ,tak mi vysvetli nač tie monster výkony sú ak nepočítame extremne velike bedny s malou citlivosťou a potrebou velkého damping faktoru , má to reálny technický prínos ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Št júl 27, 2017 18:34:15    Predmet: Odpovedať s citátom

Mohu srovnat jen Bryston 4 a 14, B-SST. u 14 je zvuk výrazně lepší. Výkon není zřejmě to jediné, ale jiné zapojení asi ano. Výkonnější zesilovače hrají více s nadhledem, to jsem poznal prakticky na všem, nepočítám nějaké integráče typu Denon 1080, který měl mít výkon asi 200W. DPA s 200W bylo zcela jinde v kontrole, dynamice a lehkosti projevu. Není to jen o tom výkonu, ale asi obecně platí, vyšší proudiová zatížitelnost vícero koncových tranzistorl dělá svoje. Pak je velmi pravděpoodbné, že nějaké impedanční úlety zvládne výkonnější zesilovač lépe, než ten slabší, kde mlže narazit na limitaci a pod. DOma stejně nehraješ na víc, než 10-20W, ale pokud hraje 50W a 400W konec (nebo nyní můj 700W), poznat to je. Kupodivu, co byl mezi 4a 14 největší rozdíl, tak mimo dynamiky i sušší, méně objmený bas u 14B-SST, ale daleko daleko prokreslenější a přesněujší. 4 měla tendenci trochu zahuhlávat, u 14 tento problém nepozoruji.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št júl 27, 2017 19:52:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdeny, medzi 700W a 70W je rozdiel 10 decibelov a odhadujem, ze ten 700W zosilnovac moze mat sumove dno na tom vykone co bezne pouzivas aj o 10 dB horsie nez by mal 70W zosilnovac.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Pi júl 28, 2017 03:36:01    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
Zdeny, medzi 700W a 70W je rozdiel 10 decibelov a odhadujem, ze ten 700W zosilnovac moze mat sumove dno na tom vykone co bezne pouzivas aj o 10 dB horsie nez by mal 70W zosilnovac.


Jenže šum není slyšet, ani když vrazím hlavu přímo k vějškáči. Absolutně mě tohle netrápí.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Vlasto
Hifista


Založený: 25 január 2007
Príspevky: 210
Bydlisko: Žilina

PríspevokZaslal: Št august 03, 2017 21:06:28    Predmet: Odpovedať s citátom

Zdeny napísal:

Esotar (C1) je vanikající měnič a silně pochybuji, že nějaký paskový ho dokáže překonat. Silně pochybuji...


Pri vsetkej ucte, asi toho preslo tvojimi rukami dost, ale podobne vyjadrenia, hlavne v dnesnej dobre, ked vyvoj stale napreduje, su dost odvazne...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 10:14:21    Predmet: Odpovedať s citátom

a čo vravíte na dobovú konkurenciu v podobe BW Matrix 805 - malé regály rigidnej konštrukcie ladené skôr do štúdiového chrakteru zvuku.., minule som ich počul a hrali ináč - ostrejšie otvorenejšie, myslím že taktiež solídna regálovka
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Ne august 06, 2017 11:10:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Vlasto napísal:
Zdeny napísal:

Esotar (C1) je vanikající měnič a silně pochybuji, že nějaký paskový ho dokáže překonat. Silně pochybuji...


Pri vsetkej ucte, asi toho preslo tvojimi rukami dost, ale podobne vyjadrenia, hlavne v dnesnej dobre, ked vyvoj stale napreduje, su dost odvazne...


Leč bohužel pravdivé. Kdyby byly ty pásky tak zázračný, tak jse výrobci nejdražších soustav a používající jen výhradně své produktyx, pali všude. zatím vede kalota, libo v jakém provedení. I materiálu...Skutečně mi prošlo pod rukama hodně věcí, ale na T330 se zapomenout fakt nedá.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: St október 11, 2017 10:25:15    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
... netreba nič ošetrovať ... pokiaľ na ne nesvieti priame slnko, tak by ťa tie Contoury mali v pohode prežiť ... moje Mk.1 kupované cca v r.1994 sú stále ako nové Wink


Moje od novoty boli hrané zo sieťkami a bez slnka - výsledok ? - Skúsil som čistiť gumené závesy mýdlovou vodou ,(jemná černota ), potom pár krát ošetriť prostriedkom na gumu - starý dobrý REGUM, po utieraní zvyškov impregnátu nechám na posúdenie !! , po 15 rokoch .. , o zjemnení gumenej vlnky ani nehovoriac , pred očistením bola makká bez námietky , ale po , to je iná liga , o zvukových prínosoch radšej pomlčím . Určite sa vyplatí o to postarať.

Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: St október 11, 2017 10:47:50    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman: Chápu, akorát bych upozornil, že závěsy mohou být takto špinavé již z výroby. Při výrobě se forma, do které se střikuje guma, nastříká separátorem, což si můžete představit něco jako průmyslový nástřik mýdlovým roztokem s příměsí uhlíku. Separátor slouží k tomu, aby se guma nepřilepila k formě a šla z ní snadno vyndat. Část separátoru ulpí na závěsech a výrobci to většinou nechají, jak to je, nikdo to neumývá.

Já osobně čistím všechny závěsy středových reproduktorů od mého hlavního výrobce měničů. Z výroby je na nich spousta zbytků toho separátoru. Beru to hadříkem namočeným v acetonovém ředidle. Nějaký přípravek na obnovu gumy mi kdysi někdo věnoval, ale ještě jsem ho nepoužil.

_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: St október 11, 2017 12:24:04    Predmet: Odpovedať s citátom

ďakujem za informáciu , to by vysvetlovalo ten povlak , myslíš že by som mohol na tú "modernú" gumu použiť tiež acetón C 6000 ? viem že sa kedysi s tým dobre čistili teslácke gumáky ..

záves jedného stredobasu sa mi zdá na dotyk nepatrne tvrdší ako druhý .... Regum mám nový nepoužitý.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: St október 11, 2017 12:39:05    Predmet: Odpovedať s citátom

... závesy patlať regumom a C6000 ... hmmm ... a ešte treba všetky kontakty poriadne vystriekať kontoxom a celú bedňu preleštiť diavou

... iniciatívny blbec bol, je a vždy bude podstatne nebezpečnejší ako triedny nepriateľ Laughing

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: St október 11, 2017 12:44:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemám pocit patlania, velmi opatrne a citlivo k tomu pristupujem, žiadnú agresívnu chémiu som hádam nepoužil, len mýdlovú vodu a jemný povlak Regumu ! , acetón zatiaľ nie !! RADŠEJ keby si mi poradil niečo konštrukctívne a odborné . Jednoznačne začali hrať otvorenejšie to bez sporu !! ten povlak výrazne ovplyvnil ich prejav po rokoch

Dlhé roky som na to nešahal !! s tým že to nie je potreba a takisto som sa na to pýtal tu na fóre, vidíš a nebola to pravda, výsledok je že to potreba vyčistiť a ošetriť JE!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: St október 11, 2017 12:56:09    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
... Jednoznačne začali hrať otvorenejšie to bez sporu !! ten povlak výrazne ovplyvnil ich prejav po rokoch ...
... no však veď toto! ... psychoakustika toť nerozlučný spoločník všetkých domácich kutilov
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: St október 11, 2017 13:03:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Velké hovno, ja tým netrpím, poznám ich zvuk bytostne !! a jednoznačne je tam velká otvorenosť a živosť prejavu ktorá sa nepochybne časom vytratila a zvykol som si , nebudem tu písať psychohighendové bludy ..
_________________
Raspberry Pi 4 (Arch Linux MPD) ▶ Hiface EVO ▶ BB-DAC 24/192 ▶ BB Superclock ▶ SANSUI AU 907MR ▶ Custom RG214 ▶ ISOPHON VERTIGO ▶ JA:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: St október 11, 2017 13:11:56    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
Velké hovno, ja tým netrpím ...

... aha, no tak to teda prepáč ... Rofl

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
check
Martin Vitvar


Založený: 10 júl 2007
Príspevky: 1511
Bydlisko: Horní Počernice

PríspevokZaslal: St október 11, 2017 13:28:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano aceton používám, dřív jsem používal i nějaké jiné ředidlo, co bylo zrovna po ruce. Myju ten závěs, protože je z výroby šedivý, když ho umyju, tak je hezky černý.
_________________
http://vmaudio.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorové WWW stránky
Kocour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 07 február 2008
Príspevky: 797

PríspevokZaslal: St október 11, 2017 13:45:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozrejme ze gumove zavesy muzou po letech troche ztvrdnout. Mel jsem v rukach Seas, ktery meril temer 2x vyssi rezonancni frekvenci. Takze po letech v bedne, s tvrdsim zavesem, rozhodne basy nebudou co byvaly. Rozhodne nevidim duvod, proc se toto stejne nemohlo stat u Dynaudio.
_________________
HTPC + RME ADI-2 DAC + Yamaha M-50Dawsoo + ruzne DIY repro
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: St október 11, 2017 14:28:19    Predmet: Odpovedať s citátom

No u bacila sa take veci nedeju, kedze "pocuva" vo vakuu a u neho postupom casu k ziadnej degradacii zariadeni nedochadza Wink
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II


Naposledy upravil moses dňa St október 11, 2017 20:27:04, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: St október 11, 2017 17:14:53    Predmet: Odpovedať s citátom

... presne tak, Dynaudio má už z fabriky namontované vákuum okolo závesov ... samozrejme, že nie je vôbec problém odstrániť ho rôznymi chemickými svinstvami ... mimochodom pokiaľ viem, tak C6000 nie je čistý acetón, ale podstatne väčšie svinstvo
_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St október 11, 2017 18:42:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Čistite opatrne aby Vás to vákuum nevcuclo Very Happy
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St október 11, 2017 19:24:25    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
... a ešte treba všetky kontakty poriadne vystriekať kontoxom a celú bedňu preleštiť diavou...

Čo máš proti Diave? Dnes je to rad výrobkov z Tatrachemy, ktorý obsahuje aspoň 10 druhov - od čistiacich prostriedkov po leštiace a konzervačné prípravky na rôzne povrchy. Ich pomer cena/kvalita je vyšší, ako pri "značkách" nadnárodných spoločností. Ty doma neupratuješ, alebo bývaš v prachotesnej bubline?
A čím chceš čistiť kontakty, ak nie prípravkom na kontakty? Alebo si myslíš, že netreba? Aj Kontox bol v niekoľkých druhoch. Dnes je podobných prípravkov oveľa viacej, ale čo myslíš, čo prevratné obsahujú?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: St október 11, 2017 19:29:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Na drevený nábytok ale aj topánky a iné poznám asi lepší prípravok - reštaurátorský vosk - značku z hlavy neviem no mám doma a skúsenosť - výsledok super.
Tiež to nie je svetová značka Smile

_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: St október 11, 2017 19:30:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Až dodatočne ma napadlo. Bacil asi nemá rád čistotu Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ravenman
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 február 2009
Príspevky: 875
Bydlisko: Martin

PríspevokZaslal: St október 11, 2017 19:57:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Je mi jedno čo si kdo myslí, dôležité pre moju osobu je to, že začali opať hrať s istou živosťou a expresivitou ktorú vzhladom na znečistené závesy stratili , teším sa z posluchu a musím povedať že sú to skvelé regále
_________________
Raspberry Pi 4 (Arch Linux MPD) ▶ Hiface EVO ▶ BB-DAC 24/192 ▶ BB Superclock ▶ SANSUI AU 907MR ▶ Custom RG214 ▶ ISOPHON VERTIGO ▶ JA:)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: St október 11, 2017 20:02:30    Predmet: Odpovedať s citátom

MaG napísal:
Čo máš proti Diave?

... proti diave nič, ale na blbcov som dosť vysadený ... hlavne na tých čistotných Wink

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Št október 12, 2017 15:36:00    Predmet: Odpovedať s citátom

ravenman napísal:
ďakujem za informáciu , to by vysvetlovalo ten povlak , myslíš že by som mohol na tú "modernú" gumu použiť tiež acetón C 6000 ? viem že sa kedysi s tým dobre čistili teslácke gumáky ..

záves jedného stredobasu sa mi zdá na dotyk nepatrne tvrdší ako druhý .... Regum mám nový nepoužitý.


Panebože...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št október 12, 2017 19:08:23    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2 napísal:
... proti diave nič, ale na blbcov som dosť vysadený ... hlavne na tých čistotných Wink

Na blbcov sú "vysadení" všetci. Dokonca aj iní blbci.
Ja osobne ich nerozlišujem podľa čistotnosti. Aj keď hygienické návyky a čistota prostredia sú prejavom inteligencie.

Mne vadia hlavne hulváti. Tí nie sú schopní argumentovať, či iným poradiť. Sú schopní len ostatným nadávať, či zosmiešňovať ich názory. Takíto hulváti znechutia normálnych diskutujúcich a sú schopní zlikvidovať aj vecnú diskusiu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist