Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Malý hrdina od Thermopyl
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
seas
Hifi expert


Založený: 25 október 2006
Príspevky: 1236

PríspevokZaslal: St november 01, 2017 20:38:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Pfizer Spolu UA forum

Naposledy upravil seas dňa So december 31, 2022 00:48:14, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Honza63
Hifista


Založený: 02 september 2007
Príspevky: 174
Bydlisko: Blansko

PríspevokZaslal: St november 01, 2017 20:48:22    Predmet: Odpovedať s citátom

miero: možná by PMA, který si toho dost vytrpěl za reprobedny, by nemusel inzerovat fotky poslechového prostoru, který je opravdu mizerný. Nic proti tomu, spousta lidí žije taky v omezených místnostech, ale neposílá sem fotky. Natož když je PMA guru tohoto serveru. Nebo není? V reproduktorech tedy určitě ne. Ale v zesilovačích si ho hluboce vážím. Osobně nevím, proč to dělá když nemusí.
_________________
JTC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Honza63
Hifista


Založený: 02 september 2007
Príspevky: 174
Bydlisko: Blansko

PríspevokZaslal: St november 01, 2017 21:00:15    Predmet: Odpovedať s citátom

A ještě poznámka - kabel mezi zesilovačem a bednou je asi metr. Když bude rozumný průřez tak 4 nebo 6 mm2, jak se to může v reprodukci projevit? No stříbrné vodiče a orientovaná měď 0,999% je to, co teprve pořádně hraje. Nebo jsme v reálu?
_________________
JTC
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: St november 01, 2017 22:00:26    Predmet: Odpovedať s citátom

Kratsi kabel je urcite plus, no je dobre to kombinovat i s kvalitnymi konektormi s nizkym prechodovym odporom.

Ja rozdiely nepocujem a vlastne sa ani nesnazim pocut. No bol som v situaciach, kedy niekto trvdil, ze to s vymenenym kablo hralo inak, ale za mna bol rozdiel vzdy zanedbatelny.

A je myslim dobre, ze si tu moze kazdy zverejnit i nedokonalu "posluchovku". Autocenzury je uz i tak vsade dost...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Soaron
Hifi expert


Založený: 27 december 2015
Príspevky: 1920

PríspevokZaslal: Št november 02, 2017 00:01:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Predpokladám, že MaBat narážal skôr na to, aby sme nerobili unáhlené závery, že rozdieľ nepočuť, ak sa testuje v nedokonalej miestnosti na nedokonalých aparátoch. Áno čiastočne súhlasím, ale toto testovanie je počinom PMA s tým, že netají okolnosti a z toho odvodil nejaký záver. A to je správne.

V škole na laboratórnych meraniach tiež úplne nezáležalo na tom, aký bude výskedok. Ale skôr na tom, či výsledok korešponduje s parametrami merania a išlo hlavne o záver. Takže ak sa niečo odmeralo zle, bolo dôležité, aby sa poukázalo na to, čím to bolo spôsobené.

Zároveň si myslím, že PMA si určite nebude chcieť nechať ten svoj zázrak pre seba a ak by sa našiel nejaký Babiš s miliónovou aparatúrou a k nemu dobre počujúci hifista, predpokladám, že sa požičaniu prepínača nebude brániť.

Berme to tak, že PMA nemusel nič robiť a tak by sme všetci zomreli hlúpi, mysliac si, že záleží aj na debilných poistkách. Takže v rámci možností dávam klobúk dole pred týmto počinom a čakám kedy príde s niečim podobným súdruh MaBat, aby sme mohli kritizovať aj my.

_________________
PC - DIY silver USB - Denafrips Pontus II - DIY silver XLR - BVa PA300SSE - DIY silver XLR - BVa PRE 1 - Atohm Zef Max - STH12
PC - Drop SDAC balanced - Drop THX AAA™ 789 - HE-560
Sony WH-1000XM4
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št november 02, 2017 08:00:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
Berme to tak, že PMA nemusel nič robiť a tak by sme všetci zomreli hlúpi, mysliac si, že záleží aj na debilných poistkách.

Mluv za sebe.

A ještě jednou, vyjádřil jsem údiv, protože to prostě údiv vzbuzuje. To nebyla kritika, vždyť ať si každej dělá co chce, a tohle je navíc neškodná zábava.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Št november 02, 2017 08:54:31    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Minimální systém - SPDIF koax, DAC, zes s co nejkratšími kabely k bednám. Optimální by bylo udělat zesy 2 a každý dát ke své bedně a tím zcela eliminovat vliv reprokabelu.

Nedávno jsem zkracoval reprokabely SPaudio LC1 (princip křížové čtyřky) z délky 8,4m na 2x3,5m+zbytek, zvukový rozdíl mezi tím dlouhým, který kdysi vedl k jedné regálovce přes celou místnost a tím úplně nejkratším je nula. Prostě nic, naprosto shodný zvuk.

_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št november 02, 2017 10:01:56    Predmet: Odpovedať s citátom

Honza63 napísal:
možná by ... nemusel inzerovat fotky poslechového prostoru, který je opravdu mizerný. ...Osobně nevím, proč to dělá když nemusí.

Říká se tomu coming out Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št november 02, 2017 20:49:29    Predmet: Odpovedať s citátom

Zkuste si poslechový test, chlapci

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=25196&highlight

V něm není poslechový prostor zahrnutý, ale zesilovač a celá cesta ano. Jsem dost zvědavý na výsledek chytrolínů, jako je MaBat, ale i dalších. Jenže na to je MaBat příliš opatrný, on se svou kůží na trh nikdy nepůjde.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št november 02, 2017 20:57:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Honza63 napísal:
miero: možná by PMA, který si toho dost vytrpěl za reprobedny,


... a vesměs od lidí, kteří je tu v životě neslyšeli ani neměřili. Jak příznačné, že? Zajímavé je, že z těch lidí z fóra, kteří tu byli na poslech, si nikdo nestěžoval. Čím to, že by hodnocení od oka, jako jsou známé "kolorácie" u zesilovačů, které pak nikdo není schopen slyšet? Řekl bych, že je to úplně totéž.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št november 02, 2017 20:59:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Já tu nejsem ten, kdo tu celé roky nadutě žvanil, jaký jsou ty čipový zesilovače sračky pro tetřevy. Já tedy ne. Mně to naopak vždycky stačilo, protože rozdíly mi přišly bezvýznamné, oproti třeba bednám a obecně akustice - tomu se taky věnuju. Na rozdíl od tebe jsem netrávil roky hnípáním se v nesmyslech, chytrolíne Laughing

Naposledy upravil MaBat dňa Št november 02, 2017 21:01:06, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št november 02, 2017 20:59:40    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
no je dobre to kombinovat i s kvalitnymi konektormi s nizkym prechodovym odporom.



Tak to je snad elementarita, ne? Je něco lepší, než kabel na fest utažený přímo pod svorkou?

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št november 02, 2017 21:00:49    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Já tu nejsem ten, kdo tu celé roky nadutě žvanil, jaký jsou ty čipový zesilovače sračky pro tetřevy. Já tedy ne. Mně to naopak vždycky stačilo, protože rozdíly mi přišly bezvýznamné, oproti třeba bednám a obecně akustice - tomu se taky věnuju a nestrávil jsem celou tu dobu hnípání se v nesmyslech, chytrolíne Laughing


No já teď mluvím o komentářích k bednám a poslechovému prostoru.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št november 02, 2017 21:03:57    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Je něco lepší, než kabel na fest utažený přímo pod svorkou?

je, spoj s pajkou :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št november 02, 2017 21:12:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad prostor, je to problém? (viz RT)


rt60.png
 Description:
 Filesize:  41.13 KB
 Viewed:  123 Time(s)

rt60.png



_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Št november 02, 2017 21:13:12    Predmet: Odpovedať s citátom

miero napísal:
PMA napísal:
Je něco lepší, než kabel na fest utažený přímo pod svorkou?

je, spoj s pajkou Smile


Může a nemusí. Dost nepraktické, ale.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št november 02, 2017 21:24:16    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Ad prostor, je to problém? (viz RT)

Je to vynikající Thumbs up
Až přemýšlím, jestli jsem někdy viděl lepší. Akorát by u toho nesměla být ta fotka.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št november 02, 2017 21:52:04    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
... Zajímavé je, že z těch lidí z fóra, kteří tu byli na poslech, si nikdo nestěžoval.

To je asi tak zajímavé, jako že ti také jistě pochválili tvůj tehdy zrovna nejnovější zesilovač, ačkoliv by naslepo nepoznali rozdíl oproti chipampu.
A krom toho, lidi se na návštěvě nevím proč chovají kolikrát až přehnaně slušně. Třeba jim tě bylo jen líto Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
bacil2
Hifi expert


Založený: 29 marec 2013
Príspevky: 1429

PríspevokZaslal: Št november 02, 2017 22:25:28    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Ad prostor, je to problém? (viz RT)



PMA, ty si obyčajný ojebávač! ... vzhľadom na tú tvoju "kompromitujúcu fotku" je to úplne evidentné Laughing
Ty si fakt myslíš, že sme tu všetci kokoti, čo Ti úplne všetko zožerú aj s navijákom?

_________________
Suchý ňúter mokrý ven
želáme vám dobrý den
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št november 02, 2017 22:46:26    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA napísal:
Honza63 napísal:
miero: možná by PMA, který si toho dost vytrpěl za reprobedny,


... a vesměs od lidí, kteří je tu v životě neslyšeli ani neměřili. Jak příznačné, že?

Až na to, že on v kontextu celého příspěvku jistě nemyslel to, že by tobě někdo plival na reprobedny, ale naopak reakce na tvé projevy na téma reprobedny (byť to podává poněkud svérázně tak, jako bys ty byl nějaká oběť). Krapet rozdíl. Jak příznačné, že?

BTW, stále bez reakce: http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=291557#291557
Naplivat a utéct, to ti jde - pokud na něco, tak na tohle jsi opravdu expert. A pak se ti nelíbí, že tě to furt dohání. Tak to nedělej.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi november 03, 2017 08:22:12    Predmet: Odpovedať s citátom

bacil2, MaBat a pripadne dalsi ... nemam skusenosti na vlastny nazor, len sa chcem uistit, ze ci naozaj tvrdite, ze ten graf PMA odmeral urcite nespravne? a v beznej malej obyvacke nic take nie je mozne?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi november 03, 2017 08:25:01    Predmet: Odpovedať s citátom

K tomu grafu a vůbec k "poslechovce" u PMA se už nebudu vůbec dál vyjadřovat, ta fotka mluví za vše. A krom toho, o relevanci měření RT v malých místnostech tu toho už bylo napsáno dost (a nebo možná nebylo, ale pak ať se každý dovzdělá sám).

Naposledy upravil MaBat dňa Pi november 03, 2017 08:29:38, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi november 03, 2017 08:29:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Njn, tak to aby sme si zas nieco precitali z Tooleho knihy, ak sa chceme nieco dozvediet... :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi november 03, 2017 08:31:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Takové pokusy už tu taky byly Smile
Nicméně PMA prohlásil, že Toole už vyčpěl. Tak při pohledu na tu fotku to lze pochopit Laughing

Takže samozřejmě, že ne Toole. Jestli se chceš něco dozvědět o tom, jak se to dělá správně, zeptej se PMA. Má k tomu i grafy.


Naposledy upravil MaBat dňa Pi november 03, 2017 08:38:42, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Pi november 03, 2017 08:38:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Tvl PMA šel zase s kůží na trh a zase mu tu slimáci nedaj pokoj a vokousávaj paty, to je hnus...
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi november 03, 2017 08:40:14    Predmet: Odpovedať s citátom

PMA si nic jiného nezaslouží. A sám to dal do bojiska, tak přestaň pičovat Smile

- Může mi někdo definovat, co znamená "jít s kůží na trh" v kontextu toho, co dělá PMA? PMA má zas akorát jen další kladivo na to, aby z vás dělal pitomce.


Naposledy upravil MaBat dňa Pi november 03, 2017 08:44:47, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Pi november 03, 2017 08:44:14    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat bež sa prejsť a predýchať to na

Maču Pikču (Machu Picchu)

https://www.youtube.com/watch?v=e2QLc69alN0

Very Happy

https://www.youtube.com/watch?v=j8UYRFiTEkA
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Pi november 03, 2017 08:54:15    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: Ti není jasný jak šel s kůží na trh? A nechtěl bys také dát nějaké foto své vymakané poslechovky ať můžem taky vohrnovat nos?


rb.poslechovka.jpg
 Description:
RB Poslechovka
 Filesize:  216.21 KB
 Viewed:  81 Time(s)

rb.poslechovka.jpg



_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi november 03, 2017 08:58:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Ne není. A k tomu mi můžeš vysvětlit i to, o co se tady teď snažíš. Lezeš PMA do prdele, nebo si taky jen potřebuješ ulevit od toho, jak mizerné máš podmínky poslechu? Very Happy

BTW, to já mám samozřejmě taky - se dvěma malými dětmi po celém a stále někde rozestavěném domě to ani líp nejde. Jenomže já si tu celou dobu nehraju na snobskýho zlatoušce, kterej pohrdá plebsem.

Vždyť jen kolik jedovatých řečí tu měl PMA na vůči Bartoliho poslechovce? Té, která se s tím jeho nebohým nahňácaným krcálkem nedá vůbec srovnat - navíc při bendách, které tam k tomu Bartoli má. To je teprve hnus.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
RedBaron
Hifista - pokročilec


Založený: 30 apríl 2015
Príspevky: 298

PríspevokZaslal: Pi november 03, 2017 09:39:51    Predmet: Odpovedať s citátom

Nepotřebuju lézt do prdele nikomu, ani nevím co bych z toho měl mít. Jen z nových příspěvků pozoruji setrvalý trend vochcávání nožiček PMA. Jseš votravnej jak zasedlá učitelka, sám kritizuješ a svoji kůži přitom necháváš v teplým kabátě.
_________________
Doma: Synology DS920+ > NUC8i5Beh+Akasa+Foobar2000+REW > SPaudio D1 > P1 > A400 > JBL 250Ti Jubilee
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Bojisko / offtopisko Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Strana 2 z 4

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist