Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Predám BTR RCA Prepojovací kábel (ks/pár)
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predám
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
dropadred
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2015
Príspevky: 77

PríspevokZaslal: Ne november 12, 2017 23:24:43    Predmet: Predám BTR RCA Prepojovací kábel (ks/pár) Odpovedať s citátom

Ponúkam na predaj RCA prepojovací kábel vlastnej výroby v prostom duchu "Back to roots" - myšlienka a postupy opierajúce sa o používanie kvalitných komponentov bez potreby to obaliť do "fancy" marketingu. Kvalita, výkon a tlačenie ceny na minimum.

Konštrukcia a špecifikácie:
- metráž Canare koaxiál (1-vodič (24 AWG, viac-vlákno (lepšia flexibilita ako jednoliaty vodič), izolácia okolo stredového vodiča z extra-flexibilnej PE peny, 2-vrstvové tienenie (2x medený oplet) - pokrytie 95%/94%, stat. kapacita 53 pF/m, merný odpor tienenia 1Ohm/100m)
- konektory Amphenol RCA M-séria (čierne prevedenie, pozlátené kontakty)
- kvalitný sleeving (nemecký výrobca)
- dĺžka - podľa požiadavky

Pár záberov: https://drive.google.com/open?id=1XDgcYgLnKMfK8NNn1RzKiNUmhO1y6C7Z

Cena: 23€ (1m/pár), možné brať aj po kusoch, pri iných dĺžkach sa cena prispôsobuje (ceny viažem na reálnu spotrebu, takže žiadne vymyslené cenové stupienky)
Doprava: 2€ na ktorúkoľvek pobočku Zásielkovne (CZ aj SK)

V prípade požiadavky mi dajte vedieť. Wink



1_slovanet.jpeg
 Description:
 Filesize:  56.08 KB
 Viewed:  183 Time(s)

1_slovanet.jpeg




Naposledy upravil dropadred dňa So apríl 14, 2018 16:13:28, celkom upravené 4 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Po november 13, 2017 17:29:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Moc pěkné kabely na pohled, cena je taky více než přívětivá. Mám dotaz, jak je myšlena ta věta o jednostranném zemění ? Který konkrétní koax od Canare je použit ?
Kabely vyrábíte na základě objednávky, tedy je možno si třeba říct že chci délku 1,25m nebo libovolnou jinou ?
Díky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ut november 14, 2017 11:15:45    Predmet: Odpovedať s citátom

djrix napísal:
Moc pěkné kabely na pohled, cena je taky více než přívětivá. Mám dotaz, jak je myšlena ta věta o jednostranném zemění ? Který konkrétní koax od Canare je použit ?
Kabely vyrábíte na základě objednávky, tedy je možno si třeba říct že chci délku 1,25m nebo libovolnou jinou ?
Díky

Koľkokrát a to v hlavne v profi praxi a hlavne u symetrických vedení sa používa odpojené tienenie na jednej strane konektora,t.j.napr.od zdroja-mixpult ku koncákom odpojené zemnenie na druhej strane atým zlepšenie-odstránenie a potlačenie zemných slučiek,brum sypot aj...Tienenie kábla je zabezpečené len jednou stranou či zdroja signálu alebo vstupu prijímania signálu,Neodporúča sa pri nízkoimpedančných vstupoch a výstupoch napr.spojenia cez symetriu mikrofonu so vstupom mixpultu,myslem som to správne ?Otázka pre predávajúceho ale z profi live a studio praxe sa to tak bežne rieši.
S pozd.Daniel.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ut november 14, 2017 13:07:13    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano uz jsem si to vyjasnil s prodavajicim v PM, ale nepripada mi to logicke. Pokud si predstavim situaci, kdy mam koncak v tride 1, preamp v tride 1, pak signalova zen musi u obou zarizeni byt spojena s PE, spoj signalove zeme z preampu do koncaku je realizovan pres privodni kabely pro napajeni a rozvod v prodluzovacce. Pokud jeden z pristroju nebude mit spojenu signalovou zem s PE nebo bude ve tride 2, nebude to fungovat a dokonce bych se obaval o reproduktory/pristroj jako takovy. U cinch nesymetrickych kabelu jsem se s tim jeste nesetkal a pripada mi to krajne nebezpecne a nepouzitelne. Nastesti ale pro me, pokud prodejce pozadam o to, aby mel kabel spojeni na obou stranach neni to problem Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut november 14, 2017 13:14:04    Predmet: Odpovedať s citátom

daniel00421 napísal:

Koľkokrát a to v hlavne v profi praxi a hlavne u symetrických vedení sa používa odpojené tienenie na jednej strane konektora,t.j.napr.od zdroja-mixpult ku koncákom odpojené zemnenie na druhej strane atým zlepšenie-odstránenie a potlačenie zemných slučiek,brum sypot aj...Tienenie kábla je zabezpečené len jednou stranou či zdroja signálu alebo vstupu prijímania signálu,Neodporúča sa pri nízkoimpedančných vstupoch a výstupoch napr.spojenia cez symetriu mikrofonu so vstupom mixpultu,myslem som to správne ?Otázka pre predávajúceho ale z profi live a studio praxe sa to tak bežne rieši.
S pozd.Daniel.


Ovšem pro nesymetrický kabel je to totální pitomost, že, pokud není uvnitř použitý kroucený dvojvodič. Signálový návrat se musí v nesym propojení (RCA) někde zaručit.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dropadred
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2015
Príspevky: 77

PríspevokZaslal: Ut november 14, 2017 18:15:47    Predmet: Odpovedať s citátom

Ospravedlňujem sa, že reagujem až teraz. Ako písal djrix, komunikoval som s ním v správe.

PMA, nerád to hovorím ale nemusí. Táto technika robí to isté ako u balancovaného, tak nebalancovaného signálu.

Inak, daniel, ono u mikrofónov sa to hlavne zakazuje, kedže bežne sa to tienenie využíva aj pre napájanie, takže tam pre niečo také nie je priestor.


A teraz ty, djrix, tu už teraz musíme prejsť do inej úrovne rozhovoru.
Tento výrok
citácia:
Pokud jeden z pristroju nebude mit spojenu signalovou zem s PE nebo bude ve tride 2, nebude to fungovat a dokonce bych se obaval o reproduktory/pristroj jako takovy. U cinch nesymetrickych kabelu jsem se s tim jeste nesetkal a pripada mi to krajne nebezpecne a nepouzitelne.

je ten, na ktorý by som rád naviazal. Dôkaz, poprosím dôkaz, pretože to, že Vy sa niečoho obávate neznamená nič...samozrejme pokiaľ to nepredostriete pod inzerát s použitím takých výrazov ako že to je "nebezpecne a nepouzitelne". Poučte ma.

Ak by ste mi toto napísali do správy, tak to budem rešpektovať, samozrejme, každý má iný názor a preto dávam možnosť to spraviť aj tým konvenčným spôsobom ale prepáčte, no ak prídete do témy s takýmto výrokom (kde ako keby ja som toto videl ešte pred rokmi, tak sa otočím a utekám od takého inzerátu), tak ho podložte, inak je to obyčajná klebeta len preto, lebo Vášmu nosu sa niečo nepáči.

Edit: upravil som to späť na vykanie, ospravedlňujem sa.


Naposledy upravil dropadred dňa Ut november 14, 2017 19:19:50, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ut november 14, 2017 18:33:28    Predmet: Odpovedať s citátom

V pořádku, stále ještě mám v úmyslu si kabely od vás koupit, rád tedy pomůžu k pochopení celé věci, kterou jsem popisoval. Níže je obrázek situace s oběma přístroji ve třídě jedna.


CLASS1_amp.png
 Description:
 Filesize:  24.81 KB
 Viewed:  209 Time(s)

CLASS1_amp.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ut november 14, 2017 18:37:34    Predmet: Odpovedať s citátom

A nyní situace, kdy je preamp ve třídě 2:


CLASS2_amp.png
 Description:
 Filesize:  23.72 KB
 Viewed:  226 Time(s)

CLASS2_amp.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ut november 14, 2017 18:39:45    Predmet: Odpovedať s citátom

A neberte to prosím jako kletbu nebo pokus zhatit vaše obchody, ale dobrou radu pokud zde chcete skutečně nějaké kabely prodat. Na tomto fóru jsou z velké části technicky znalí lidé, kteří si nesymetrické kabely s nezapojeným zeměním na jedné straně prostě nekoupí, protože to není správně.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut november 14, 2017 18:48:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Ta varianta 1, co jsi namaloval, sice bude nějak hrát, ale bude nachytávat spoustu rušení. Varianta 2 nebude fungovat vůbec.

A jen pro vysvětlení panu prodejci, toto fórum není placená inzerce typu Annonce atd., kam lze umístit cokoliv neb si to inzerent zaplatil, takže s věcnými komentáři ke zjevným nesmyslům musí počítat. Je to i v zájmu kupujících.

_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dropadred
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2015
Príspevky: 77

PríspevokZaslal: Ut november 14, 2017 19:17:10    Predmet: Odpovedať s citátom

Samozrejme, ja sa nesťažujem, ja debatu ocením (i keď radšej keby tu bol len link na tému, kde sa to rozoberá, toto je konieckoncov inzerát), audio je vždy komunitne-orientované a ja som rád toho súčasťou ale ak niekto príde s tak katastrofickým tvrdením, tak si to žiada dôkaz, že ľudia z fachu po celom svete vlastne montujú nefunkčné systémy. Nehovoriac o tom, že pri tejto logike vyššie by "nefungovali" ani balancované zapojenia, pretože tie vo svojej podstate vykonávajú úplne rovnakú funkciu ale samozrejme inou metodikou.


Djrix, budem úprimný, očakávam niečo viac ako záber zo skicáru. Ja daný štýl kabeláže používam už niekoľko rokov a akokoľvek to bude znieť neuveriteľne, signál, ten beťár, sa ale z bodu A do bodu B dostane. Možno je to akoby sme každý na to pozerali z iného hľadiska.

Nie som si úplne istý, čo sa ale snažíte povedať. Hovoríme o "return" signály? Ak áno, tak nesymetrický signál ho nepotrebuje (ten proste tečie jednou stranou). To nie je spojenie s reproduktormi a slúchadlami, ktoré nemajú vlastné napájanie a "vzťah k Zemi".

Tento štýl riešenia tienenia nie je žiadnym tajomstvom a je to praktizované v praxi.

citácia:
A neberte to prosím jako kletbu nebo pokus zhatit vaše obchody, ale dobrou radu pokud zde chcete skutečně nějaké kabely prodat. Na tomto fóru jsou z velké části technicky znalí lidé, kteří si nesymetrické kabely s nezapojeným zeměním na jedné straně prostě nekoupí, protože to není správně.

Znovu, prečo? Mne toto príde ako výrok:
citácia:
A neberte to prosím jako kletbu nebo pokus zhatit vaše obchody, ale dobrou radu pokud zde chcete skutečně nějaké AUDIO ZAŘÍZENÍ prodat. Na tomto fóru jsou z velké části technicky znalí lidé, kteří si AUDIO ZAŘÍZENÍ s nezapojeným zeměním, PONĚVAČ S NEPOUŽITÍM PE VODIČE ZE SÍTE na jedné straně prostě nekoupí, protože to není správně.
(ala zariadenia len s napájaním riešeným bez ochranného PE vodiča)
alebo to isté ale s tým, že technicky znalí ľudia si proste nekúpia audio prístroje, ktoré nie sú plne symetrické, lebo to proste nie je správne a je to šetrenie, lebo symetrické zapojenie je proste správna cesta ako to robiť.

Ja by som si osobne niečo také nikdy nedovolil tvrdiť, pretože znovu, je to Váš názor a pohľad na vec; to, či to tak je v skutočnosti asi ostane zahalené v zahalení audio dogiem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ut november 14, 2017 19:36:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Jak váš kabel funguje kupříkladu při propojení běžného CD přehrávače s dvouvodičovou přívodní šňůrou se zesilovačem ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dropadred
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2015
Príspevky: 77

PríspevokZaslal: Ut november 14, 2017 20:38:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak ako s hociktorým iným zariadením, ktoré slúži ako zdroj a prijímač. Či som riešil zapojenia prevodníkov (DAC) a zosilňovačov alebo na nich používal line-out/predzosilňovacie výstupy do ďalších zosilňovačov, tak to funguje tak ako to píšem. Signál bez rušenia, ak by som to mal popísať v skratke - mal by som rušenie s tradičným káblom? Kedysi som používal aj také a bolo to v pohode...preboha, doteraz si vybavujem tie odpad káble k lacným zariadeniam s činčami bez akéhokoľvek tienenia, kde už ale bola stále vysoká šanca, že niekde počas ich cesty sa stretnú s niečím.

Tieto a napríklad moje XLR káble fungujú, ako s jedným spôsobom, tak s druhým. Jediný rozdiel je, že moja "default" verzia môže zbaviť problémov s pazvukmi "zo Zeme".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
djrix
Hifi expert


Založený: 15 marec 2010
Príspevky: 1833

PríspevokZaslal: Ut november 14, 2017 21:09:38    Predmet: Odpovedať s citátom

A jak se v obrázku CLASS2 co jsem dal výše uzavírá přenos signálu z Preamp do Zesilovač ? Kudy vede signál když stínění je na straně zesilovače odpojeno ? Díky

PMA napísal:
Ta varianta 1, co jsi namaloval, sice bude nějak hrát, ale bude nachytávat spoustu rušení. Varianta 2 nebude fungovat vůbec.

To já vím Pavle, snažím se pochopit jak to prodávající myslí, nedokážu si představit že ty kabely tak jak jejich provedení z popisu chápu fungují....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dropadred
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2015
Príspevky: 77

PríspevokZaslal: Ut november 14, 2017 21:22:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Smiem najprv vedieť, aká je myšlienka za týmto Class 1 a 2 označením obvodov? V živote som sa s niečím takým nestretol. A to ani za čias štúdia elektrotechniky.

A ako? Nesymetrický signál funguje aj len cez 1 vodič, toť prečo som sa pozastavil nad tými ultra-lacnými káblami, ktoré každý z nás aspoň raz zažil), ktoré nemali ani tienenie, teda žiaden ten známy "return signal conductor".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: Ut november 14, 2017 21:24:30    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám tady na opletu kabelu z UPC naměřeno 74 voltů proti zemi. Vede to do DVB-C tuneru, který je ve II. třídě. A představa, že z toho potáhnu něco RCA kabelem bez zapojeného druhého pólu do nízkonapěťového vstupu zařízení ve třídě I mě dost děsí.

Docela by mě zajímalo, jak by se pan "výrobce" postavil k odpovědnosti za vzniklé škody.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
PMA
Pavel Macura


Založený: 18 január 2007
Príspevky: 20444

PríspevokZaslal: Ut november 14, 2017 21:54:32    Predmet: Odpovedať s citátom

Země je přece placatá, to ještě nevíte? A žárovku stačí připojit do sítě jedním drátem. Zlatej Féďa.
_________________
mám rád hifi, ale víte, jak je to dál .....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
dropadred
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2015
Príspevky: 77

PríspevokZaslal: Ut november 14, 2017 22:01:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Inak, už som si spomenul a dohľadal, že referujete na triedy ochrán, nemýlim sa?

Gnat, tvoj popis desí aj mňa, ale akosi, znovu, mám pocit, že sa bavíme o rôznych veciach. Hovoríme o RCA prepojoch, ktoré pracujú so signálmi tak malých amplitúd a elektrických špecifikácií? Ja z tvojej prípadovej štúdie by som sa bál to potáhnout niečo na nízkonapäťový vstup zariadenia s oboma zapojenými koncami tienenia, lebo by som sa bál, že zasvietim ako vianočný stromček.
Takže pre audio zariadenia - efekt pripojeného/nepripojeného je taký, aký som opisoval. Ak mi neveríš, tak verím, že EMC (ako Electromagnetic Compatibility) ti zodpovie obavy z niečoho takéhoto.


A ak to má nejaký súvis s konkrétnymi praktikami pre signály mimo audio spektra, tak to je mimo mňa. U videa (alebo dig. audia, ethernetu,...) sa o niečom takom nebavíme vôbec, tam je zemenenie tienenia na oboch koncoch kritické kvôli vysokofrekvenčným rušeniam, ktoré dané frekvencie reálne môžu ohroziť (aj keď tam väčšinu práce spraví hliníková fólia vďaka 100% pokrytiu).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dustin
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 4857
Bydlisko: Plzeň

PríspevokZaslal: Ut november 14, 2017 22:33:39    Predmet: Odpovedať s citátom

To je peklo...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
gnat
Hifista - pokročilec


Založený: 06 jún 2012
Príspevky: 381

PríspevokZaslal: Ut november 14, 2017 22:40:02    Predmet: Odpovedať s citátom

O RCA propoji se bavím i já. Vsadím se, že RCA cinche mají v tom tuneru stínění galvanicky spojené se stíněním vstupního F-konektoru. A napětí na signálovém vodiči toho RCA konektoru se pak bude pohybovat sice v rozsahu "malých amplitud", ale oproti potenciálu na tom stínění, který už tak malý není.

Ono to napětí je samozřejmě měkké a při propojení stínění na uzemněný přístroj tam bude jen pár mV bordelu. Ale pokud se použije tvůj zázračný kabel, tak se na ten vstup dostane celých 74V oproti zemi.

Pokud chceš vyrábět a prodávat elektrická zařízení, měl by jsi splňovat určitá kvalifikační kritéria. A pokud by jsi je splňoval, pak ti musí být jasné, že napětí je rozdíl 2 potenciálů. Hádejte, co se stane, pokud je jeden potenciál plovoucí (nespojený) ?

A praxí profesionálních zvukařů bych se už neoháněl vůbec. Pracuji ve firmě, která dodává technologie pro televizní vysílání, předtím jsem dělal v produkci, a za svou kariéru jsem viděl už opravdu hodně odborníků. Řešení zemní smyčky obalením zemnícího kontaktu síťové vidlice papírkem z cigarety je v podstatě běžným folklorem. Zvýšení stupně krytí elektrozařízení umístěného uprostřed lidí za deště z IP21 na IP65 omotáním igelitem mě už taky nepřekvapuje. Ale viděl jsem i experta co dokázal připojit trojfázový agregát do jednofázového rozvodu stylem co drát to fáze.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Tico
Hifista - zaslúžilec


Založený: 28 október 2012
Príspevky: 560

PríspevokZaslal: Ut november 14, 2017 23:10:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Tady to ještě bude zajímavé! Laughing
2 dropadred: Smím se zeptat, na které škole se v rámci výuky elektrotechniky učí podobně revoluční teze?
Jako...kabely vypadají pěkně, materiál kvalitní, cena příjemná, ale na tomhle fóru je nutno počítat s tím, že technické nesmysly nebo podobně odvážná tvrzení tady budou po zásluze rozebrána na prvočinitele - tohle není Bazoš Wink

_________________
HTPC/Foobar/Esi Juli@/WaveIO -> BB-DAC -> Customworks HYPA1+Actidamp mk4 -> DPA222Mk3 SE + DPA386SE -> B&W704, Sony ST-SB920QS, Sony CDP-XB930QS, AKG K701mod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dropadred
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2015
Príspevky: 77

PríspevokZaslal: St november 15, 2017 08:13:34    Predmet: Odpovedať s citátom

Tico, to je v poriadku, už som to písal, ak by to bola chyba, tak na mojom mieste je sa "postaviť" a priznať to, spraviť zmeny. Inak, neadekvátna referencia, to máš pravdu, potŕeboval som len pár minút mavyše, kým sa premažú kolečka a info príde na um.

Budem úprimný, Gnat, toto bolo niečo, čo som mal na mysli s dôkazom alebo podnetom, vysvetlením, apod.
Preštudujem si to a dám vedieť. Už rozumiem danému dotazu a myslím, že viem, na čo narážaš a s tým som sa na začiatkoch s materiálmi stretol. Dohľadám danú info a dam vedieť.

A samozrejme, ak máte ešte iné dotazy takéhoto druhu, tak dajte určite vedieť. Nech sa všetko zodpovie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
šeďour
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2011
Príspevky: 869
Bydlisko: Říčany

PríspevokZaslal: Pi november 17, 2017 11:29:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Diskutovat s tímhle člověkem s údajným elektrotechnickým vzděláním je zmarněnej čas.On je neuvěřitelnej demagog a překrucovač.Viz. například tahle diskuze na AVmanii...

http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1874&t=1263036&st=0&sk=t&sd=a&start=45

Na začátku stránky diskuze začíná velmi pikantní tezí o neblahým vlivu pocínování měděnejch vodičů.Pak přichází zdejší specialista na výrobu kabelů a diskuze směřuje až k neuvěřitelnejm závěrům.
A je toho tam (v jinejch vláknech) ještě víc.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BV
Hifi inventar


Založený: 06 október 2006
Príspevky: 5908
Bydlisko: Trnava

PríspevokZaslal: Pi november 17, 2017 14:04:31    Predmet: Odpovedať s citátom

citácia:
Dôkaz, poprosím dôkaz, pretože to, že Vy sa niečoho obávate neznamená nič...samozrejme pokiaľ to nepredostriete pod inzerát s použitím takých výrazov ako že to je "nebezpecne a nepouzitelne". Poučte ma.

Celá tá debata je zbytočná, ak výrobca nechápe, že "jednovodičový" prenos nesymetrického signálu pri zariadení triedy II. je blbosť.. A pri symetrickom prepojení riskuje odpojením tienenia na jednej strane prekročenie povoleného súhlasného napätia a prípadné poškodenie vstupu.
A ten "výrobca" by si mal uvedomiť vlastné slová
citácia:
aké neskutočné rozdiely robia káble, viac ako zmena slúchadiel alebo ostatných komponentov. A o nekorektných použitiach káblov ani nehovoriac.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dropadred
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2015
Príspevky: 77

PríspevokZaslal: Po november 20, 2017 12:05:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Ani neviem, od koho začať, takže skúsim zobrať z každého rožka troška. Ospravedlňujem sa, že sa vraciam k tomu až dnes (Djrix-ovi som písal už v piatok), len som mal ešte nejaké povinnosti, tak tu až dnes, ale poďme hneď na to.

Djrix, respektíve celkovo páni vyššie, mali ste pravdu. Obrovská (ba až fundamentálna) chyba z mojej strany, a o to väčšia, lebo som ho ani ja sám nevyskúšal kvôli aktuálnej absencii monitorov, šiel som len podľa staršieho návrhu (bez znovu-overenia dizajnu).

K tým predchádzajúcim káblom - boli to poväčšinou "pseudo" symetriky, teda rôzne riešené káble v konfigurácii 2-4 vodičov s/bez tienenia a s rôznymi zapojeniami. Fungovať fungovali ale už som sa ich chcel zbaviť, kedže nie som fanúšikom daného zapojenia (šeďour, tu je príklad toho, že nie som exkluzívne ovplyvnený západnými praktikami, tieto praktiky, kde medzi prvými to začal praktizovať Monster, mi nechutia a prídu mi ako zbytočné míňanie inak lepšie využiteľného materiálu).

BV, rozumiem, čo tým myslíš. U symetriky máš tiež pravdu, síce vstupy/výstupy sú riešené, aby vydržali kolísania (to je už potom aj o celkovom prevedení zariadenia (už keď spomíname triedy ochrán, tak trieda 1), hlavne napájacieho zdroja (napríklad odolnosť voči prúdovým špičkám atď, nárazovým prúdom pri zapínaní,...)). Problém je, že neraz je problém používať zariadenia na jednom elektrickom obvode, preto je to také "foolproof" riešenie, ktoré má fungovať všade, o bežné vystavenia rušeniami sa už potom postará aj samotný diferenciálny vstup na prijímači. Ale ja sám som si vedomý, že tieto riešenia sa robia (a mali by sa robiť) len v nekomerčnej a inštaláterskej sfére, hlavne u symetriky je to naozaj len pri probléme so slučkami, kedže inakšie prechovanie pazvukov aj na konci reťazca je takmer nemožné (aj symetrika má svoje limity a podmienky, kedy nemusí pracovať tak ako chceme, kde môžeme doplatiť na fyzickú nedokonalosť danej metráže a podobne). Každopádne pre symetriku mám ešte ďalšie plány, konkrétne pre naozaj korektné "foolproof" riešenie pre úplne každého ale to je zatiaľ ešte len na papieri.

A ďakujem, páni, rozhodol som sa, že je tu lepšia cesta ako to robiť - ak niekto problémy so slučkami mať bude a nebude vedieť to vyriešiť inak, tak môže napríklad u symetriky riešiť plávajúcu zem (toť celý benefit nelisovaných konektorov).

A ja? Ja som za tú chybu mimoriadne rád - nie z hľadiska, že som ju spravil ale za to, že sa na to prišlo, rovnako zvyšok príspevkov - preto som chcel dôkaz, niečo, čoho sa môžem chytiť, aby som to mohol preveriť, zistiť, poučiť a naučiť sa, pretože tu bude stále niekto šikovnejší a vzdelanejší, toť "community-driven" trh. Toť, prečo je skvelé, že k audiu je vždy aj tá komunita (inak, šeďour, spomeň si alebo si prejdi tú tému a všimni si ako som ti písal, že si len kritizoval ale nič si nepriniesol do tej tvojej "diskusie" - tu? raz-dva prišli priamo argumenty, presné a exaktné, ktorých sa človek vie chytiť, pochopí, čo sa druhá strana snaží povedať atď.).

Možno nakoniec doplním len to, čo som napísal na záver aj djrix-ovi; osobne dúfam, že toto permanentne (a nenávratne) nepoškodí mienku mojej osoby a mojich káblov. Samozrejme plne rešpektujem, ak áno, s tým musím počítať.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dropadred
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2015
Príspevky: 77

PríspevokZaslal: Ut november 28, 2017 17:44:54    Predmet: Odpovedať s citátom

UP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dropadred
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2015
Príspevky: 77

PríspevokZaslal: So marec 03, 2018 11:21:32    Predmet: Odpovedať s citátom

UP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dropadred
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2015
Príspevky: 77

PríspevokZaslal: So apríl 14, 2018 16:09:43    Predmet: Odpovedať s citátom

UP, a nové foto
https://drive.google.com/open?id=1XDgcYgLnKMfK8NNn1RzKiNUmhO1y6C7Z
trošku zmenený dizajn, už žiadne bužírky pre elegantnejší dizajn.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dropadred
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2015
Príspevky: 77

PríspevokZaslal: Ne máj 13, 2018 17:51:55    Predmet: Odpovedať s citátom

UP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
dropadred
Nádejný hifista


Založený: 16 máj 2015
Príspevky: 77

PríspevokZaslal: So jún 23, 2018 20:41:38    Predmet: Odpovedať s citátom

UP
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Predám Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalšia
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist