Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Thiel
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 21, 2017 16:41:27    Predmet: Odpovedať s citátom

Reagoval som prvým príspevkom preto, že si pamätám ako by dnes, keď Martin so skúsenosťami z Kanadského Energy a Mirage prišiel do Marsias Acoustics (BA v 90tych SR). Prevzal vývoj preprosústav podľa skúseností a vedomostí naviazaných aj na NRC. Okrem iného mal techniku DRA MLSA a prístup k bezdozvukovej komore. Napriek tomu jeho prístup a proces vývoja reprosústav prebiehal podľa popisu čo som sem dal.

jmd napísal:
Za starych cias, bol graf z nejakej bezdozvukovej komory pripadne zaznam mlsa k reprobedni pre konstruktera len voditko ci tam nie je nejaky evidentny pruser. Na zaver sa vsetko aj tak ladilo na posluch a v roznych podmienkach napr. podla typu urcenia v obytnych miestnostiach alebo kamrlikoch a pod.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
BlackBerry
Hifi inventar


Založený: 14 máj 2012
Príspevky: 3237
Bydlisko: nedaleko od Trenčína

PríspevokZaslal: Št december 21, 2017 16:54:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Soaron napísal:
MaBat napísal:
Nebo dost hladový.

(Kdyby tě to naučili jíst jako dítě, přišlo by ti to úplně přirozené. Mimochodem, ta doba asi není daleko. Blbý je, že i hmyzu na planetě drasticky ubývá...)

Ubýva to je pravda, ale zasa na druhú stranu sa dá hmyz chovať a podmienky pre chov sa dajú zabezpečiť dosť jednoducho. Neriešim rôzne exotické druhy, ktoré potrebujú presnú klímu. Takže v relatívne malom objeme sa dá chovať "výživná pochúťka". Ľudstvo je zachránenééééé.
Odporúčam teda s konzumáciou hmyzu začať už teraz a to rovno miesto Vianočných pochúťok. Laughing


Romovia už chovaju. Mad
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št december 21, 2017 16:54:24    Predmet: Odpovedať s citátom

jmd: Pokud by to bylo tak, jak píšeš, byla by to pěkná ostuda, co ti na to mám víc říct. To ale já nijak nerozporuju, jsou podle všeho i výrobci, kteří to tak dělají do dneška (pokud to vůbec měří). Já netvrdím, že takoví nebyli a nejsou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 21, 2017 17:21:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Bežná prax nie len tých čias. Dôležité je na čo zákazník reflektuje. Zákazníka masírovaného časopismi zaujímalo či sú použité kozmické technológie najlepšie používané v NASA, či sú meniče aspoň dánskej výroby napr. Vifa a podobne. Na druhej strane aj mne sa do pozornosti dostali informácie o vyrovnanom akustickom výkone až cez Bohumilove články v AR, a tiež som si ich nedal úplne vo všetkom hneď do súvislosti so smerovkami, deličkami a typmi filtrov pre vertikálne smerovky.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Št december 21, 2017 17:51:02    Predmet: Odpovedať s citátom

Jen nechápu, proč vadilo, když tu to samé napsal Bartoli.
A pak už vůbec nechápu, proč jsme se tu nedávno museli dohadovat na téma "skok ve výkonu" z odečtu z měření, kde žádný nebyl Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
jmd
Hifi inventar


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 3896
Bydlisko: Bratislava

PríspevokZaslal: Št december 21, 2017 19:26:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Jéj to myslíš túto polemiku a doťahovanie sa ...

jmd napísal:
MaBat napísal:
Tak je tam skok, nebo není?

jmd napísal:
http://gedlee.azurewebsites.net/Images/NS15.PNG

Začne sa otvárať od 1kHz a na 400Hz sa úplne otvorí vyžarovanie sústavy podobnej 1518. Pre mna je to z akustického pohľadu skoková zmena výkonu, ak sa ešte k tomu pridá fakt klesajúcej pohltivosti akustického výkonu v priestore smerom k nižším kmitoctom. Z tohto pohladu sa mi viac páčia 4 pásmové podľa možnosti čím vyššie široko vyžarujúce repro sústavy. Nie je zlý ani tento 1518 systém len sa zmieriť aj s niektorými kompromismi a nevýhodami.

Pekne to popísal vo vedľajšom fóre Cough http://hififorum.sk/phpBB3/viewtopic.php?f=27&t=42&hilit=Repro#p289

Znovu pripomínam, že som tým mojim starým prispevkom chcel utlmiť vtedajšie Bartoliho vášne naprieč celým fórom. Najmä bezmedznú chválu o absolútnej dokonalosti 1518 vo všetkých ohľadoch voči bežným reproduktorovým sústavam.
jmd napísal:
Z grafu troch kriviek odčítam na 400Hz 2dB a na 1kHz 8dB. Nárast DI 6dB alebo aj rovnakou mierou pokles výkonu.

jmd napísal:
Uznám, že je to u 1518 zvládnuté dostatočne dobre a aj plynulo v horizontálnej rovine bez vplyvu miestnosti. Je to však v tomto ohľade podobné s mnohými inými dobrými klasickými reprosústavami. Možno nie na tejto frekvencii 400-1kHz a pod. Ale čo je správne, aby sa menila smerovosť a výkon v tak citlivej oblasti kde už nezaberá pohltivosť akustického výkonu v miestnosti? Nemal by byť DI opačne sklonený, že by reprobedňa viac smerovala na nízkych kmitočtoch, potom konštantne so stúpajúcou energiou? To ale sú len akademické priania a fantázie, nepodložené reálnymi skúsenosťami.

Každopádne pre mňa boli neprijateľné tvrdenia a prirovnania od Bartoliho, ktoré som chcel uviesť na pravú mieru. Tak ako aj tvoju reakciu, že tu píšem absolútne nezmysly a ešte všakovaké "odfukovanie pary ako by v tebe vrela žlč".
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi december 22, 2017 08:25:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslel jsem tu původní polemiku, lépe řečeno uvádění tvého bezuzdného žvanění na pravou míru. Ne tenhle sestřih (ve kterém si mimochodem stále protiřečíš).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: Pi január 19, 2018 23:31:45    Predmet: kávovary značky THIEL už nebudú Odpovedať s citátom

https://www.strata-gee.com/thiel-toast/

poprosil by som Vás, píšte len Vy, ktorí máte čo povedať o značke Thiel....
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
britishaudio
Hifista - zaslúžilec


Založený: 14 marec 2009
Príspevky: 778
Bydlisko: Dunajská Streda

PríspevokZaslal: Pi február 23, 2018 23:12:16    Predmet: servis THIEL cez Coherent Source Service Odpovedať s citátom

https://www.stereophile.com/content/service-continues-legacy-thiel-loudspeakers
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist