Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Realita dnešních dnů a stavu inteligence spoluobčanů hifistů

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Mikipetr
Hifista - pokročilec


Založený: 30 január 2011
Príspevky: 404

PríspevokZaslal: Št január 18, 2018 12:36:52    Predmet: Realita dnešních dnů a stavu inteligence spoluobčanů hifistů Odpovedať s citátom

Zdravím všechny příznivce hifi a hudby.
Nedalo mi to a vkládám sem kopii odpovědi na můj inzerát na phono preamp SIMAUDIO MOON LP5.3.

Je to spíše pro zasmání se , ale i pro vytvoření obrazu o našich spoluobčanech , zřejmě duševně i inteligenče chorých



Dobrý den,
přišla Vám odpověď na Váš inzerát číslo 64783 s textem:
Nabízím tento špičkový high-end phono předzesilovač MM/MC , vynikající zvuk a skvělý stav. Spousta možností nastavení systémů parametrů pro MM i MC přenosky. Symetrické XLR i nesymetrické RCA výstupy. Originální balení i doklady. https://www.stereophile.com/phonopreamp ... index.html https://www.soundstage.com/vinyl/vinyl200706.htm
Odpověď na Váš inzerát:
Jděte už konečně s těmi vinyly a gramofony všichni do prdele! To jste skutečně takoví hluší diletanti, že neslyšíte, jakou posloucháte zvukovou sračku? Já nevím, kde je chyba – vinyl může dnes poslouchat snad už jen opravdový idiot, který o skutečné zvukové věrnosti nemá sebemenší páru a stal se jen obětí vychcaného hudebního průmyslu, od něhož si nechal normálně nachcat na hlavu: http://www.audiodrom.net/cs/jak-to-vidi ... vek-vinylu
Pro odpověď použijte e-mail: hifista.realista@seznam.cz

_________________
ACCUPHASE A50V , CLASSE CP 700, KRELL EVO 505, KEF 109 MAIDSTONE, VPI Prime Scout, LYRA DELOS , CANOR TP306 VR+ ,KENWOOD KD990+ MADRIGAL, THORENS TD150+SAECW308N ,MAGNUM DYNALAB ETUDE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Št január 18, 2018 13:14:23    Predmet: Odpovedať s citátom

Dle mých zkušeností se na takovýto primitivní nudný neoriginální trolling naráží na všech serverech, kam lze vkládat diskusní příspěvky. Já osobně si rozhodně nemyslím, že by to nutně souviselo s naším koníčkem nebo že by mezi hifisty bylo víc takovýchto chudáků než mezi lidmi s jinými koníčky. On to navíc vůbec nemusí být trollující hifista, ale troll obecný. Ale samozřejmě chápu, že tě to nadzvedlo.

Navíc my si taky děláme z inzerentů srandu - a to zcela otevřeně:

http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=8923

Takže by se to taky dalo brát jako bumerang, který trefil zrovna tebe.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zdeny
Hifista - pokročilec


Založený: 26 január 2007
Príspevky: 377

PríspevokZaslal: Št január 18, 2018 16:06:32    Predmet: Re: Realita dnešních dnů a stavu inteligence spoluobčanů hif Odpovedať s citátom

Mikipetr napísal:
Zdravím všechny příznivce hifi a hudby.
Nedalo mi to a vkládám sem kopii odpovědi na můj inzerát na phono preamp SIMAUDIO MOON LP5.3.

Je to spíše pro zasmání se , ale i pro vytvoření obrazu o našich spoluobčanech , zřejmě duševně i inteligenče chorých



Dobrý den,
přišla Vám odpověď na Váš inzerát číslo 64783 s textem:
Nabízím tento špičkový high-end phono předzesilovač MM/MC , vynikající zvuk a skvělý stav. Spousta možností nastavení systémů parametrů pro MM i MC přenosky. Symetrické XLR i nesymetrické RCA výstupy. Originální balení i doklady. https://www.stereophile.com/phonopreamp ... index.html https://www.soundstage.com/vinyl/vinyl200706.htm
Odpověď na Váš inzerát:
Jděte už konečně s těmi vinyly a gramofony všichni do prdele! To jste skutečně takoví hluší diletanti, že neslyšíte, jakou posloucháte zvukovou sračku? Já nevím, kde je chyba – vinyl může dnes poslouchat snad už jen opravdový idiot, který o skutečné zvukové věrnosti nemá sebemenší páru a stal se jen obětí vychcaného hudebního průmyslu, od něhož si nechal normálně nachcat na hlavu: http://www.audiodrom.net/cs/jak-to-vidi ... vek-vinylu
Pro odpověď použijte e-mail: hifista.realista@seznam.cz



Nejhorší na tom ale je, že ten dotyčný má pravdu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mikipetr
Hifista - pokročilec


Založený: 30 január 2011
Príspevky: 404

PríspevokZaslal: Št január 18, 2018 17:24:56    Predmet: Odpovedať s citátom

No to bych tady ale tak úplně netvrdil. Každé hudební medium a každá sestava a kombinace přístrojů přináší svoje aspekty pro a proti při poslechu hudby. Tím příspěvkem jsem vůbec nechtěl rozvášnit válku mezi analogisty a digitálisty....ale poukázat na přízemnost a omezenost některých jedinců - co se týká prezentace svých názorů.

Každý může mít mnoho názorů na téma z čeho , jak , na čem a co poslouchat .
Najdou se příznivci ultra přesného zvuku a vyobrazení i příznivci analogového poslechu , příznivci elektronkových zesilovačů atd. To ale vážení pánové není podstatné. Hlavně se ten zvuk a hudba musí tomu dotyčnému líbit , ano ryze subjektivně líbit a dát nějakou radost a emoce , protože neposloucháme přeci zvuk , ale hudbu.
Sám jsem za svůj hifistický život naposlouchal spoustu komponentů a střídal aparatury , chvíli BRYSTON 14BSST , nebo AUDIO RESEARCH REFERENCE 75 - který mám v současnosti - osobně nevidím rozdíl mezi dobře udělanými přístroji a to jsem slaboproudou elektroniku vystudoval a troufám si říct , že obvodově chápu jak elektronková , tak tranzistorová zařízení a jak pro
incip analogových zdrojů signálu - tak i těch digitálních.
O tom to ale není , podle různmých reakcí na toto téma je vidět , že se tu mezi námi nachází hlavně spousta egoistů , kteří si sebestředně nevidí na špičku nosu a hlavně nesnesou jakoukoliv kritiku nebo jiný názor na věc A o tom to hlavně je.....pánové

_________________
ACCUPHASE A50V , CLASSE CP 700, KRELL EVO 505, KEF 109 MAIDSTONE, VPI Prime Scout, LYRA DELOS , CANOR TP306 VR+ ,KENWOOD KD990+ MADRIGAL, THORENS TD150+SAECW308N ,MAGNUM DYNALAB ETUDE
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaG
Hifi expert


Založený: 11 január 2014
Príspevky: 1474

PríspevokZaslal: Št január 18, 2018 17:55:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Re: Mikipetr
Ja s Tebou v podstate súhlasím. Niečo iné je diskutovať napr. tu o nejakom inzeráte, kritizovať jeho obsah..., a niečo iné je priama reakcia na inzerát, ako si uviedol Ty. Dotyčného nikto nenútil inzerát čítať, ani nič kupovať.

Prečítal som si aj spomínaný článok na Audiodrome a mám na "vinyl" rovnaký názor.
Pridám ešte opravený odkaz na článok:
http://www.audiodrom.net/cs/jak-to-vidime/101-novy-vek-vinylu

Hlavnú príčinu vidím v Loudness War. Je to pekne vidieť aj grafoch v článku. Vydavateľstvá už viac než 10 rokov usilovne pracujú na zhoršovaní zvuku CD a potom sa čudujú, že im predaje klesajú.

Ja sám mám gramofón, ale len kvôli zbierke LP zo 70. - 80. rokov. Kvalitnejšia alternatíva na CD sa dnes kúpiť nedá.


Naposledy upravil MaG dňa Št január 18, 2018 17:56:34, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Št január 18, 2018 17:55:52    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne tak.
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Mikipetr
Hifista - pokročilec


Založený: 30 január 2011
Príspevky: 404

PríspevokZaslal: Št január 18, 2018 20:22:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Souhlasím , tento příspěvek berte pouze jako ukázku toho , jací vlastně někteří z nás jsou a že se to může dotýkat i tak okrajovéhp tématu jako je poslech analogu. Každopádně si nenechme zprotivit naše hobby - poslech hudby z jakychkoli udrpjů signálu . A Hi-Fi zdar
_________________
ACCUPHASE A50V , CLASSE CP 700, KRELL EVO 505, KEF 109 MAIDSTONE, VPI Prime Scout, LYRA DELOS , CANOR TP306 VR+ ,KENWOOD KD990+ MADRIGAL, THORENS TD150+SAECW308N ,MAGNUM DYNALAB ETUDE


Naposledy upravil Mikipetr dňa Pi január 19, 2018 12:36:18, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Št január 18, 2018 23:00:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Technické limity vinylu jsou známé, ale mohl to napsat slušně. V jaké kvalitě chce kdo poslouchat je přeci věc svobodné volby každého toho soudruha. Také já snad časem dodělám gramofon, abych mohl zdigitalizovat těch pár desek, které už nejsou k sehnání. Ale pokud je něco dostupné ve formátu CD nebo slušně vytvořená MP3, není důvod se zbytečně týrat. Na druhou stranu, pokud někomu nejde o kvalitu zvuku, ale o ten obřad a patlání se s deskou, proč ne?
Měl bych takové přirovnání - na vytápění baráku je vhodné plynové topení nebo tepelné čerpadlo, ale posedět si u krbu nebo u táboráku může být příjemné, přestože energetická účinnost není nejvyšší.

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
JHradec
Hifista - zaslúžilec


Založený: 29 január 2007
Príspevky: 998

PríspevokZaslal: Pi január 19, 2018 10:47:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Včera jsem spokojeně poslouchal i šelak a mono Cool
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kozousch
Hifi inventar


Založený: 09 máj 2009
Príspevky: 4168

PríspevokZaslal: Pi január 19, 2018 11:48:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak. Vyšší věrnost automaticky neznamená hlubší prožitek. I s nevěrnou holkou to může být lepší než s věrnou. Jak říkal tuším Sovák nebo kdo:
"Je lepší se dělit o hezkou než mít ošklivou sám pro sebe." Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Stefan31
Hifista


Založený: 10 marec 2007
Príspevky: 179

PríspevokZaslal: Pi január 19, 2018 13:15:46    Predmet: Odpovedať s citátom

.... lenže so škaredou je to najlepšie, lebo ona si myslí, že je to posledný krát .... Laughing Laughing Laughing

Stefan31
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
tatko Tom
Hifi expert


Založený: 21 február 2016
Príspevky: 2918
Bydlisko: Prievidza

PríspevokZaslal: Pi január 19, 2018 13:21:42    Predmet: Odpovedať s citátom

S mladou, peknou, pol roka-rok rozvedenou. Very Happy
_________________
AKAI AM-69, AKAI CD-62, Thorens TD 115, Philips 70fs363, Topping D10s, UMM380 "TLU"
______
Rozdiely vo zvuku, ktoré nepočujem, mám - áno, presne tam...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
janik1971
Hifi expert


Založený: 12 január 2010
Príspevky: 1479
Bydlisko: Trnava a kusok od..

PríspevokZaslal: So január 20, 2018 14:30:00    Predmet: Odpovedať s citátom

tatko Tom napísal:
S mladou, peknou, pol roka-rok rozvedenou. Very Happy

Dakto sa tu tusim chvali.... Laughing

opa napísal:
Také já snad časem dodělám gramofon, ....

Ty ho este furt nemas?

opa napísal:
posedět si u krbu nebo u táboráku může být příjemné, přestože energetická účinnost není nejvyšší

Pekne ano ale tej roboty a bordelu okolo toho...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Analóg Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist