Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Audio Technica ATH-A990Z

 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Št január 04, 2018 12:55:03    Predmet: Audio Technica ATH-A990Z Odpovedať s citátom

Tak čakám v najbližších dňoch dodanie týchto slúchadiel.
Vyberal som naslepo podľa parametrov,držte mi palce.
Bol by som rád keby ste poslali niake postrehy,debatu o tomto type slúchadiel-skúsenosti a tak.
Čakám na reakcie.

http://www.zvuk.sk/produkt/audio-technica-ath-a990z-833381.html

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
ythren
Hifi obsluha


Založený: 26 október 2016
Príspevky: 41

PríspevokZaslal: Št január 04, 2018 14:30:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Mám A900X což bude asi pořád to stejné prakticky a jsou to výborná slucátka všecho tak akorát basy dobrý jdou i hluboko. na uzavřená sluchtka je tam i nějaký prostor ale nemůžeš čekat zázraky. Nemá to uplně uhlazené a kristalické výšky
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: So január 06, 2018 12:13:27    Predmet: Odpovedať s citátom

ythren napísal:
Mám A900X což bude asi pořád to stejné prakticky a jsou to výborná slucátka všecho tak akorát basy dobrý jdou i hluboko. na uzavřená sluchtka je tam i nějaký prostor ale nemůžeš čekat zázraky. Nemá to uplně uhlazené a kristalické výšky

Ano ale asi rozdiel medzi uzatvorenými a polootvorenými slúchadlami,nehovoriac o zaťažitelnosti,moje majú až 2 000mV do uší a citlivosťou cez 100dB.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Pi január 12, 2018 12:48:34    Predmet: Tak sú doma Odpovedať s citátom

Prispievam pár fotos a malým narýchlo urobeným posluchovým testom týchto slúcadiel,berte to ako posluchovú skúšku,žiadne grafy a merania len taký môj prvotný dojem.
Parametre:
Driver: Closed-back dynamic 53mm
Output Sound Pressure Level: 100dB/mW
Frequency Response: 5 ~ 42,000Hz
Maximum Input Power: 2,000mW
Impedance: 44 ohms
Weight: 335g
Cable Length: 3.0m (OFC-6N+OFC)
Connector: 6.3/3.5mm gold-plated stereo 2-way plug
Testované na rýchlo v studiu zapojenom components CD player Tascam CD-01U Broadcast player a preampe Telefunken CP 1 Hifi preamp,proste narýchlo čo som v sklade našiel,preamp rovno bez korekcii a tlačenie až do maxima.
poslúchaná hutba-CD-žánre:
Stanley Clarke-Find Out-Jazz,Funky,Adam F-Colours-Fussion,Drum n Base,Vivaldi Czech quartet filharmonic radio Prag-Four Seassons.
Slúchadlá hrajú bez problémov aj vo vyšších hlasitostiach posluchu,komfort na hlave bez problémov,na môj vkus treba trochu pridávať horné spektrum stredovýšok jemne viac tak do+ 2db.Basy hutné ale bez zbytočného násilia ála tuc tuc,príjemné,nenásilné.Trocha a to potom doma som šiel cez tretinooktávový 30 pásiem EQ a sa mi pozdávalo trocha uberať na nižších stedoch okolo 120-600 Hz,v studio bolo dobre doma sa zdalo týchto stedov trocha nadmerne.
Hrajú za tú cenu ceľkovo spoľahlivo aj vzhľadom ku takmer celkovo uzavretej konštrukcii,Japonci sa pochlapili.
Som viac menej venujúci sa hlavne Live produkcii a Studio práci v nahrávaní,posudzujem z tohto hľadiska.Nakoľko som kupoval tzv.na slepo na objednávku som max.spokojný a navyše:
Dlhé roky som mal na ušiach v profi prevádzke spomeniem len niečo a krátko popíšem:
AKG K 130/240-jasné čisté prednesy,bohužial dobou strata citlivosti,Bayer dynamic DT 880,990 prednes výborný ale pri väčšom budení kreslia na nízkych frekvenciách,Sennheiser 280-660,spoľahlivé ale podľa mňa až moc nahúlené v stred.pásmach zbytočne.
Berte to ako môj súkromný pohľad,nie ako vodítko k nákupu a posluchu.
Celkový dojem:
Prekvapivý a v cenovej relácii spoľahlivé a veľmi pekne,jemne analytické slúchadlá po dlhšej dobe neobťažujú a aj nemajú vplyv na únavu sluchovú či fizycky tlačenú únavu na nosení na hlave,sedia dobre aj s nasadenými okuliarmi,čo niektorí ocenia.
A ocenia to aj poslucháči hlasnej produkcie s dostatočnou rezervou takmer 2 Wattov v príkone ale radšej vzhľadom ku konštrukcii by som to neskúšal.
Pár foto na záver v dvoch kapitolách.
Čakám úprimne vaše postrehy,skúsenosti aj kritiku.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Pi január 12, 2018 13:40:34    Predmet: FO FO Odpovedať s citátom

Tak foto aj strojov na požiadanie:
_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Pi január 12, 2018 15:01:33    Predmet: Re: FO FO Odpovedať s citátom

daniel00421 napísal:
Tak foto aj strojov na požiadanie:

A poslali mi otázku do ss správy čo ta hľadá ta reprosústava-omylom som mal nafotenú historiu,ktorá však už nejde vymazať.
Vysvetlím popis:
Ide o Visaton VIB EXTRA MkI,ešte pôvodne osadená a vyrobená na kolene repro DSM 50 a 25 FFR a legendou basákom DSM 26,ktorý žial sa už nerobí.
Stavalo sa počiatkom 90-tych rokov,neskôr robil Visaton Vib Extra GF a 2000 už ale osadeným basákom s dvojitým vinutím,nespomínam si na typ ale vraj už to nebolo ono.
A čo to dalo v tej dobe zohnať komponenty,pamätám že aj výhybku a tlmenie a ladenie bedne sme robili v Media Tech s chalanmi a inžiniermi,doba však minulá ani neviem kde sa tí chalani podeli.Viem len a to teraz nebudem kôli tomu sústavy rozoberať tak je v nich tlmenie origoš ovčím rúnom a tak aj výhybky ladené čojaviem možno na tú dobu....ehe.
Ale dodnes ich mám doma a slúžia s vintage zostavou bez problémov.
Taký experiment,ale zvládnutý na tú dobu,hlavne ak komponemty boli zohnať problémom.
Rozmery sústavy ca.1250x300x400mm,bassreflex a zhora ťahaná prepážka -vlna dobehu bass na ak sa pamätám cca.2,4meter.
Hrajú naozaj pekne ale len pri mänšom príkone tak do tých ca.80W/8 Ohm a citlivosti charakter asi 98 dB.
V tej dobe doma ak niekto prišiel tak nechápal a to aj napriek povrch úprave na MDF-ke v troch náteroch-impregnácia,latex a valčekovaný kladiv.lak,dnes známy napr.ako Hammerride alebo ako sa to volá,proste má to povrch ako kladívková čierna farba,experimentovalo sa...

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1901

PríspevokZaslal: Pi január 12, 2018 22:54:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Wow! Telefunken som uz davno nevidel Smile Kedysi sme mali dvojca PCR 55. Prezilo otca, dve sestry ho slusne nacali a ja som ho dorazil...
_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne január 14, 2018 12:25:53    Predmet: Odpovedať s citátom

moses napísal:
Wow! Telefunken som uz davno nevidel Smile Kedysi sme mali dvojca PCR 55. Prezilo otca, dve sestry ho slusne nacali a ja som ho dorazil...

Ja mám kompletku zostavu tohto modelu a nie je ani tak rozšírený,mám dokonca problém so zohnaním na všetky modely s datasheet a hlavne schémami,si to pekelne strážia,zohnať full servisné manuály,tož niekedy problém ale hrá to naozaj perfektne.
Zostava Telefunken čo mám:
CT 1 analog scale tuner aj s kalibračnými frekvenciami 400/1 000Hz
CP 1 preamplifier with microphone mix
CM 1 main power amp.
Pošlem foto najbližšie,opäť hovorím,hrá to bezproblemovo,trocha musím počistiť a prestreknúť potíky-jemný chrapot hlavne na korekciách.

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne január 28, 2018 13:06:38    Predmet: fu Odpovedať s citátom

Čo nič,nikto nevlastní,nikto nepočúva.
Nemáte doma...

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ne január 28, 2018 22:50:49    Predmet: Odpovedať s citátom

moses napísal:
Wow! Telefunken som uz davno nevidel Smile Kedysi sme mali dvojca PCR 55. Prezilo otca, dve sestry ho slusne nacali a ja som ho dorazil...

Ako som sľúbil,viac na:
http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?t=25519

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
daniel00421
Hifi expert


Založený: 26 máj 2009
Príspevky: 1113
Bydlisko: záhorie

PríspevokZaslal: Ut február 20, 2018 14:52:26    Predmet: Re: fu Odpovedať s citátom

daniel00421 napísal:
Čo nič,nikto nevlastní,nikto nepočúva.
Nemáte doma...

Žiadno,skúsenosti a užívaní od ostatných ?čo som jediný kto ich tu vlastní...

_________________
Vintage:
Visaton VIB Extra GF,Telefunken CP,CM,CT1,Tascam CD-U01,DA 30 Dat,Pioneer RT 909,Teac X 2000R,Sansui SR 525,SE 7,dbx DS 4,Actidamp Mk 3 VS II,veľa vinyl,cd,dat aj pásov v archíve.
My Job-Work: live,broadcast,studio,conference sound Engineer
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Sluchátka Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Nemôžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Nemôžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist