Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Moderní zvukovody - teorie a praxe
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 112, 113, 114  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Měli byste zájem o nabídku hotových STH zvukovodů?
Měl bych zájem o menší verzi (k basáku 8" - 10")
20%
 20%  [ 6 ]
Měl bych zájem o větší verzi (k basáku 12" - 15")
36%
 36%  [ 11 ]
Měl bych zájem o nějakou formu stavebnice (menší rozměr)
13%
 13%  [ 4 ]
Měl bych zájem o nějakou formu stavebnice (větší rozměr)
10%
 10%  [ 3 ]
Nemám zájem.
13%
 13%  [ 4 ]
Nemám zájem a věřím, že horny zkreslují jako pr... a samozřejmě velmi slyšitleně.
6%
 6%  [ 2 ]
Celkom hlasov : 30

Autor Správa
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So marec 31, 2018 07:55:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Myslím, že označení advanced si to zaslouží -


sth-pet007-pp.png
 Description:
 Filesize:  95.21 KB
 Viewed:  140 Time(s)

sth-pet007-pp.png



sth-pet007.png
 Description:
 Filesize:  172.41 KB
 Viewed:  113 Time(s)

sth-pet007.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So marec 31, 2018 08:04:36    Predmet: Odpovedať s citátom

Bíle tučně výkonová charakteristika pro tu přední hemisféru. Hergot, to je dobré. Mám fakt radost, že se to takhle povedlo.

Teda pozor, tohle jsou zatím jen horizontální směrovky. O vertikální obavu nemám, to tady bude zákonitě hodně podobné, ale diagonálně se to může ještě pořád ukázat o poznání horší. Jakmile už to není rotačně symetrické, je potřeba být opatrnější.

Každopádně gratuluji investorovi! Smile



sth-pet007-pwr.png
 Description:
 Filesize:  77.48 KB
 Viewed:  107 Time(s)

sth-pet007-pwr.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So marec 31, 2018 13:42:35    Predmet: Odpovedať s citátom

Konečně resumé z posledních let: 1518, B2, STH12/Pet007. Všechno normalizovaně vůči 10°. Horny v 1518 i B2 se chovají prakticky stejně (až na ty detaily okjolo osy), a to jsou tam jiné průměry driverů, 1" a 1,4". Obě jsou ještě o krapet větší, než tohle STH.


norm10-1518.png
 Description:
 Filesize:  20.91 KB
 Viewed:  100 Time(s)

norm10-1518.png



norm10-B2.png
 Description:
 Filesize:  34.11 KB
 Viewed:  86 Time(s)

norm10-B2.png



norm10-sth.png
 Description:
 Filesize:  32.74 KB
 Viewed:  82 Time(s)

norm10-sth.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So marec 31, 2018 13:56:00    Predmet: Odpovedať s citátom

U těch OSWG by se to mělo normalizovat spíš pro 20°, jelikož tam to je optimální osa přímého zvuku. To osové zlvnění s tím jinak pořád dost cloumá.
U STH to vypadá, že to bude opravdu fuk.



norm20-1518-B2.jpg
 Description:
1518 (DE500) -- B2 (ND1460A)
 Filesize:  167.94 KB
 Viewed:  94 Time(s)

norm20-1518-B2.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
ball
Hifi obsluha


Založený: 26 december 2013
Príspevky: 40

PríspevokZaslal: So marec 31, 2018 14:28:09    Predmet: Odpovedať s citátom

Investor je velmi spokojen Very Happy i designově se mě ten zvukovod strašně líbí

Jsem velmi rád ze se dílko podařilo - jste hold kluci šikovní Cool- respekt

( kalot jsem měl doma už dost - už je na čase vyzkoušet tento koncept )
Mám velké očekávání Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So marec 31, 2018 14:41:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Uvažoval jsem, jestli nezinkarnovat 1518 s tímto typem zvukovodu, ale je to zbytečné - tohle bude hodně dobré. Ta Sica se taky tváří v pohodě. Tak teď už to jen Petr nesmí zkazit Very Happy
A možná už by si to zasloužilo i svoje vlákno.

Musím se zeptat Bartoliho, jestli nechce upgradovat B2, mohl by se tam udělat nový ten díl se zvukovodem, to by se přímo nabízelo. Akorát nevím, kdo by to znovu měřil. Ačkoliv, asi by stačila jen ta horna a střeďák, což se dá udělat i doma. Fotka - kdyby někdo už nevěděl Smile



8.jpg
 Description:
 Filesize:  46 KB
 Viewed:  145 Time(s)

8.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: So marec 31, 2018 16:58:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Malem jsem si tam ten STH zvukovod ale neprosadil Smile
A ano, zkazit se da vsechno. Ted nejsem do uterka doma, takze to pekne necham cely ulezet (pochopitelne uz jsem to jeste pred odjezdem v patek chvili poslouchal na aktivu - zatim to necham bez dalsich komentaru, byly to filtry spichly asi za 10minut).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: So marec 31, 2018 19:15:41    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: Frézovat to z toho stříbrnýho materiálu? Neznám aktuální ceny, ale před lety stál kubík toho materiálu půl milionu. Blbý je, že většinu materiálu přeměníš na odpad. Pokud by těch zvukovodů mělo být víc, tak by se spíš vyplatilo udělat formu a odlévat je. Podobný vzhled by měla třeba polyuretanová pryskyřice F50 s práškovým hliníkem jako plnivem. No, ale když už odlévat, tak já bych to dělal třeba z betonu :- Very Happy Když si byl Pet007 vyzvednout ty čela, tak jsem mu ukazoval patinovaný beton. Znovu jsme otevřeli téma TWR OSWG - TWR STH (ATH) a tam uvažuju, že by byl betonový zvukovod a betonový podstavec. Mohlo by se to na tom tedy vyzkoušet.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: So marec 31, 2018 19:25:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak zalozeno vlakno projektu Sica+STH zde - http://hifi.slovanet.sk/bb/viewtopic.php?p=302991#302991

Zeleny: ano, ten beton s patinou vypada na zivo opravdu velice pekne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So marec 31, 2018 19:56:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Zelený napísal:
Neznám aktuální ceny, ale před lety stál kubík toho materiálu půl milionu.

Hm, tak to je dost Smile To by tedy odhadem byly tak desítky tisíc. To už bych nedal Smile

Mě ten patinovaný beton z fotek právě až tak nezaujal, nevím, jastli mi to připomnělo nějaký náhrobek, nebo něco takového. Třeba to naživo vypadá úplně jinak. Nakonec proč ne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: So marec 31, 2018 20:22:21    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: Tak jasně, tváří se to jako kámen a z kamene se dělají náhrobky Very Happy Ale ono to nemusí být flekaté, může se to patinovat jednobarevně, může se to probarvovat ve hmotě, může se to udělat z bílého betonu, dokonce se to může i nastříkat a pak už vůbec nepoznáš, jestli je pod barvou beton, plast, nebo MDF. Tady mi šlo spíš o tu technologii odlévání.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: So marec 31, 2018 20:52:48    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebráním se ničemu, beton jako takový je mi sympatický (když se to netváří, jako náhrobek). Jen nemám moc představu, jak by se to kombinovalo se zbytkem bedny. Kdyby měl být zbytek běžná škatule, pak by mi to moc nedávalo smysl. Ještě, kdyby byl zvukovod jako samostatné těleso, nebo aspoň mít betonové celé čelo. Protože když už beton, tak aspoň přiznaný, identifikovatelý. Ale obávám se, že čas na nějaké hromadnější bastelní je pryč, moc lidí už by se asi nenašlo. Ono je to taky problematické, dost obtížně se to pak prodává za rozumnou cenu - já bych si DIY bedny taky nekoupil (jediná výjimka, tedy kromě tebe, je asi Yoda (jeho bedny), taky mimořádně schopnej a ochotnej člověk - kdo ví, kde je mu konec). No a pak hlavně hrozně málo lidí ví, co chtějí, lépe řečeno co a proč mají chtít Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: So marec 31, 2018 21:38:19    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: Jak se půjde do odlitků, tak už to moc DIY nebude. Výroba formy na jeden pár je nesmysl. Maximálně celek jako nějaká stavebnice, nebo samotné komponenty (samotné zvukovody). Ale když o tom přemýšlím, tak i výroba zvukovodů na CNC už to posouvá mimo výrobní možnosti většiny zájemců. Stejně si to budou muset koupit, nebo nechat udělat. No, to je teď jedno.

Měl bych ještě dotaz na STH. Chtěl bych pochopit, jaká je vlastně ta geometrie. Jestli tomu dobře rozumím, tak pro úhel 0° by ta hyporbolická část zvukovodu byla tvořená rotačním hyperboloidem (tedy pouze pokud má superelipsa exponet =2), který by vytvořila hyperbola rozříznutá úsečkou spojující ohniska té hyperboly? Jak se úhel bude zvětšovat, tak se to řízne tak, aby odpovídal tečný úhel hyperboly tomu požadovanému úhlu. Kde je oříznutá hyperbola na tom druhém konci? Tedy na tom, který navazuje na klotoidu? Tam je jaký tečný úhel? Ve vstupních parametrech vidím jenom "hloubka hyperbolicke sekce, sirka hyperbolicke sekce, vyska hyperbolicke sekce". Když se v tom snažím zorientovat, tak mi připadá, že z těch vstupních parametrů není jednoznačně určená, jaká tam vlastně bude hyperbola. Třeba je to jenom tím, že to blbě chápu.
Proč se ptám. V GH jsem si vytvořil definice, které mi vytvářejí superelipsy a klotoidy, ale když jsem chtěl dělat hyperbolu, tak vlastně nevím, jak ji matematicky popsat (tedy jak se dopracovat ke konkrétním hodnotám pro střed-ohniska-vrcholy). Pokud by se mi to celé podařilo matematicky nadefinovat, tak bych mohl ty plochy přímo generovat v GH a nemusel bych načítat jen souřadnice (zadával bych přímo vstupní parametry). No a pokud by se to dotáhlo ještě dál, tak bych mohl matematicky generovat přímo dráhy pro CNCčko.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
moses
Hifi expert


Založený: 17 november 2012
Príspevky: 1898

PríspevokZaslal: So marec 31, 2018 23:31:04    Predmet: Odpovedať s citátom

Lesteny beton vyzera super:

http://www.consciousforms.com/images/1500x1000/polished_concrete_worktop_samples__semi_ground_exposed_aggregate.jpg

Daju sa do toho pripadne pridat kludne aj sklene ciastocky. V podstate na tom principe je terazzo.

_________________
SET01: PC + CA DacMagic Plus + KRK Rokit 4 G3 SET02: NTB + Echo Indigo IOx + Beyerdynamic DT 831 SET03: HTPC + ASUS Xonar STX + Bryston BP4 + Behringer TRUTH B3030A SET04: MP + AudioQuest Dragonfly Black + Sennheiser HD 25-C II
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
opa
Hifi inventar


Založený: 24 február 2007
Príspevky: 11176
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Ne apríl 01, 2018 00:44:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak v podstatě už jen zbývá, aby trochu vylepšili ty 3D tiskárny na beton...
https://bydleni.idnes.cz/dum-z-3d-tiskarny-0kj-/architektura.aspx?c=A150310_133511_architektura_web
A nebo tohle, 3D tisk reprosoustav z umělého dřeva.
https://3dprint.com/5188/akemake-first-3d-printed-wood-speaker/

_________________
Cui bono ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: Ne apríl 01, 2018 08:32:57    Predmet: Odpovedať s citátom

Zelený napísal:
Když si byl Pet007 vyzvednout ty čela, tak jsem mu ukazoval patinovaný beton. Znovu jsme otevřeli téma TWR OSWG - TWR STH (ATH)

Mohly by vypadat viz priloha. Rozmer obou 210x180mm, uz se trochu obavam, aby to nebylo ve vertikalnim smeru maly...
Na druhou stranu TWR vznikly se zvukovodem BRX. Takze horsi nez Dexon to nebude zcela jiste Smile



twr_sth_210x180_2.0_2.5.png
 Description:
 Filesize:  61.13 KB
 Viewed:  87 Time(s)

twr_sth_210x180_2.0_2.5.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne apríl 01, 2018 09:06:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Zelený napísal:
Měl bych ještě dotaz na STH. Chtěl bych pochopit, jaká je vlastně ta geometrie. ...

Princip je velice jednoduchý, proto je to tak flexibilní, a ty hyperboly jsou na tom ještě to nejsnazší. Protože to ale funguje tak dobře, nevím, jestli to tu chci nějak rozmazávat Smile

Hyperboly jsou sestrojené tak, aby spojovaly kružnici hrdla s libovolně zadanou křivkou (říkejme jí třeba tvarová křivka, v rovnicích jako RH(θ)), ležící v rovině v dané vzdálenosti od hrdla. Této části říkám hyperbolická sekce. Zohlednit v rovnici hyperboly požadovaný vstupní úhel je snadné (tak, jak píšeš), stejně jako upravit ji tak, aby procházela bodem tvarové křivky. Takto definovanou hyperbolu popisuje rovnice (1). Konkrétně pak pro superelipsu coby tvarovou křivku to dáva rovnici (2). Pro rotačně symetrický tvar (tzn. kružnici jako tvarovou křivku) jednoduše odpadá proměnná theta, což je závislost na úhlu "po obvodě".

Dál od roviny tvarové křivky směrem k rovině vyústění pak "jednoduše" navazují klotoidy, které jsou každá v takovém měřítku, aby to hladce doplnily na požadovanou celkovou délku, aby na konci ležela její tečna v rovině čela bedny.

Nevím, jak bys to použil - na nějaká ohniska apod. to jde samozřejmě případně přepočítat. A už vůbec si neumím představit, jak GH pracuje s klotoidami, jejich tečnami, apod. To co se udělá snadno algoritmicky, může být nějak analyticky dost oříšek.

Vysvětlivky k rovnicím:
x, y, z ... souřadnice, viz obr.
r ... "poloměr" zvukovodu (kolmá vzdálenost od osy k jeho stěně)
theta ... "obvodový" úhel
R_0 ... poloměr hrdla
gama ... vstupní úhel hrdla (jednostranně)
H ... vzdálenost roviny tvarové křivky od hrdla
R_H ... poloměr tvarové křivky
A, B ... poloosy superelipsy
N ... exponent superelipsy



eq(1).png
 Description:
Hyperbolická sekce, pro z od 0 do H, theta od 0 do 360°
 Filesize:  2.15 KB
 Viewed:  14117 Time(s)

eq(1).png



eq(2).png
 Description:
Hyperbolická sekce, superelipsa jako tvarová křivka
 Filesize:  4.23 KB
 Viewed:  14117 Time(s)

eq(2).png



sth_coords.png
 Description:
 Filesize:  27.14 KB
 Viewed:  59 Time(s)

sth_coords.png




Naposledy upravil MaBat dňa Po apríl 02, 2018 18:04:24, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Ne apríl 01, 2018 10:16:03    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: Tak koukám, že na to asi moje současné matematické schopnosti a současná úroveň znalostí GH nebudou stačit. Ale není to tak dávno, kdy bych to samé napsal o vykreslení klotoidy a superelipsy. Takže to beru jako zajímavou výzvu. Z tvého popisu chápu, jak se dostaneš k začátku hyperbol, chápu, jak jsou vytvářené ty klotoidy, ale pořád z toho nemůžu pochopit, jak je určený úhel napojení v místě hyperbol a klotoid. Vlastně ani to, jestli je ten úhel stejný ve všech řezech. Tedy, jestli je stejný v případě, že tvarová křivka je jiná, než kružnice. Pokud bych znal ten úhel, tak už jsou hyperbola s klotoidou zcela definované. Sice bych to pořád nedokázal nakreslit, ale měl bych kompletní zadání Very Happy

GH je na algoritmické modelování přímo určený. Pokud lze nějakou křivku/plochu/těleso popsat matematickou rovnicí, tak to vymodelovat jde. Třeba superelipsu mám nadefinovanou takto:



ParametrickaSuperelipsa.jpg
 Description:
 Filesize:  30.92 KB
 Viewed:  110 Time(s)

ParametrickaSuperelipsa.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Ne apríl 01, 2018 10:37:53    Predmet: Odpovedať s citátom

Pet007: Tak vzhledově bych dal předost STH s n=2,5 ale můžeme udělat OSWG, STH2 i STH2,5 ........ ať máš co měřit Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne apríl 01, 2018 10:43:07    Predmet: Odpovedať s citátom

Hyperbola už je kompletně daná tou funkcí (1), to je rovnice hyperboly. Když se zderivuje, dostaneš tečný úhel. Není všude po obvodu stejný. A konkrétně pro úhel, kde se napojuje hyperbola na klotoidu, tj. pro z = H, je to takhle (úhel alfa, je to úhel od osy). Tzn. jakmile už klotoidu máš, stačí ji otočit o tenhle úhel a posunout její začátek do koncového bodu hyperboly. A samozřejmě upravit její měřítko, aby končila na čele bedny - k tomu potřebuješ znát místo, kde je její tečna rovnoběžná s čelní deskou. To už jako jednoduchý vzorec neumím.

S GH nemám zkušenosti vůbec žádné, to je pro mě španělská vesnice.

Edit: opravená rovnice



eq(3).png
 Description:
Úhel napojení klotoidy. Dá se to celé zjednodušit zavedením k1, k2, k3.
 Filesize:  9.44 KB
 Viewed:  13845 Time(s)

eq(3).png




Naposledy upravil MaBat dňa Ne apríl 01, 2018 13:28:39, celkom upravené 6 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Ne apríl 01, 2018 11:09:08    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: Díky, pokusím se tím prokousat.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Ne apríl 01, 2018 11:09:20    Predmet: Odpovedať s citátom

Rovnice hyperboly, tj. profilu zvukovodu od hrdla až po rovinu tvarové křivky (kde to dál přebírá klotoida), se tím redukuje na tohle -
(Samozřejmě, že na pochopení by bylo nejlepší, kdybych tu ukázal kompletní odvození krok za krokem, ale to už po mně nemůže nikdo chtít - přenechávám jako cvičení čtenářům.)

Sakumprdum:
- volbou tvarové křivky RH(θ) se určuje základní tvar horny (pozor, ne koncový - ten z toho teprve vyjde, tohle je tvar v řezu pro z=H),
- volbou H se nepřímo ovlivní vyzařovací úhly,
- poměr H k celkové hloubce určuje, jak prudce nebo pozvolně to bude na konci zaoblené (v jaké části hloubky od hrdla přejdou hyperboly v klotoidy).



eq(4).png
 Description:
 Filesize:  1.14 KB
 Viewed:  13961 Time(s)

eq(4).png



sth_coords_rt.png
 Description:
Pro jistotu vyznačeno "r" a "théta"
 Filesize:  28.41 KB
 Viewed:  61 Time(s)

sth_coords_rt.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Po apríl 02, 2018 08:38:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Takhle to vychází (je to tak vymyšlené), když se do těch vzorečků dosadí hraniční hodnoty pro vzdálenost od hrdla -
Můžeš si snadno zkontrolovat, že to sedí.



eq(5).png
 Description:
 Filesize:  4.13 KB
 Viewed:  13586 Time(s)

eq(5).png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St apríl 04, 2018 07:23:33    Predmet: Odpovedať s citátom

Narostl zájem o klíč k programu. Možná jsem to nezdůraznil - prosím pamatujte na to, že poskytnutý klíč je nepřenosný. Není to nic jiného, než textový soubor, ve kterém je e-mail a jméno toho, komu byl vystaven (spolu s hash kódem, takže se to nedá změnit). Čili jestli nechcete být dohledatelní jako piráti, vřele doporučuji soubor s klíčem nikomu dalšímu nedávat Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: St apríl 04, 2018 07:32:02    Predmet: Odpovedať s citátom

U mne je klic v bezpeci a tak to i zustane.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: St apríl 04, 2018 13:16:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Už hraješ? Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Pet007
Hifista - zaslúžilec


Založený: 12 november 2015
Príspevky: 551
Bydlisko: Jablonec n.N.

PríspevokZaslal: St apríl 04, 2018 13:22:59    Predmet: Odpovedať s citátom

Zapojeno mam, ale kvuli WAF to nemuzu v klidu a pri normalnim SPL poslouchat. Snad zitra.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi apríl 06, 2018 18:30:01    Predmet: Odpovedať s citátom

Přemýšlel jsem, co na těch zvukovodech ještě vylepšit .... a nic mě nenapadá Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11428
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Pi apríl 06, 2018 19:03:11    Predmet: Odpovedať s citátom

Bude z toho clanok pre AES?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12669

PríspevokZaslal: Pi apríl 06, 2018 19:27:38    Predmet: Odpovedať s citátom

Jo, to kdybych tak ještě dokázal exaktně popsat, tj. vypočítat nebo "aspoň" změřit šíření zvukových vln v tom zvukovodu, to pak ano. Ale těžko budeš psát článek "zkusil jsem čistě intuitivně co mi dávalo smysl, a podívejte, není to špatný". To můžu napsat tak na bastlířské forum Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4 ... 112, 113, 114  Ďalšia
Strana 3 z 114

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist