Obsah fóra hifi.slovanet.sk hifi.slovanet.sk

Bolo zavedene manualne potvrdzovanie registracii !!!
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny   RegistráciaRegistrácia 
 NastaveniaNastavenia   Súkromné správySúkromné správy   PrihláseniePrihlásenie 
https://www.tnt-audio.com/gif/smallstereo_white.gif

Tritonia (work in progress)
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 31, 32, 33  Ďalšia
 
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St apríl 25, 2018 18:04:43    Predmet: Odpovedať s citátom

Já si to vysvětluji tak, že zalomený nátrubek se chová jako tři prvky - první část=hmotnost, druhá část zlom=poddajnost (vzhledem k tomu, že je tam skok v průřezu a skoková změna směru proudění), a třetí část=poddajnost. U toho vyústění bokem to asi nebude tak žhavé, poněvadž tam je jedna sekce podstatně kratší než druhá, a vůbec je to zjednodušené. Nicméně vliv na chování nátrubku to asi mít bude. Ta anomálie při vyústění podél stěny se výrazně projevila při návrhu Helmholtze, který dělal coffee, tam myslím vlastně nátrubek jako takový nebyl, jen ta štěrbinová díra u hrany kastle, a celé to ladilo asi o půl oktávy (přesně by to řekl coffee) níž než by vyplývalo z prostého výpočtu podle plochy štěrbiny. Z hlediska návrhu je to vlastně dobře, poněvadž se ušetří na fyzické délce nebo se může štěrbina udělat širší. Nejlepší by bylo natáhnout štěrbinový nátrubek až k protilehlé stěně a tam nechat vyústění. Do oblouku by to asi obecně nemuselo být, mohlo by snad stačit šikmé seseknutí, které by se dalo udělat třebas vloženým hranolkem s trojúhelníkovým průřezem, a to tak, aby profil v nejužším místě odpovídal šířce štěrbiny (nebo byl trošinku menší).

Když se kruhový nátrubek rozdělí do více menších, tak se to taky chová jinak, nedá se to brát jako dva oddělené, ty vyzařovací zóny se nějak vážou a očekával bych, že výsledek bude záviset na tom, jak budou nátrubky daleko od sebe. To je zrada když se počítá nějakým programem, třebas Basta v tomto ohledu docela kecá, nelze počítat jako více malých, zhruba spíš jako jeden o součtovém průřezu. Ale to už je alchymie, musí se prostě experimentovat. Stálo by za to udělat nějaký malý modýlek a na tom to vyzkoušet pro víc variant. Bylo by užitečné zmapovat to pro Helmholtz obecně, při návrhu absorbéru je to taky aktuální.

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12740

PríspevokZaslal: St apríl 25, 2018 18:09:33    Predmet: Odpovedať s citátom

... nevýhoda řešení níže je v tom, že ta "křídla" směrem k basáku by se musela namontovat až po jeho usazení. Ale zase by to nemuselo být žádné velké drama.


trit_twoparts.png
 Description:
 Filesize:  16.68 KB
 Viewed:  62 Time(s)

trit_twoparts.png



trit_corner.png
 Description:
 Filesize:  17.02 KB
 Viewed:  68 Time(s)

trit_corner.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St apríl 25, 2018 18:11:53    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
Basák normálně pohodlně čelem, v principu takhle, jen drobná úprava -
Umím si to představit i v detailech docela pěkně řešený, ale nemůžu to teď celý kreslit. Celý ten díl se střeďákem by se tam jen vhodně přimontoval.


Pokud to vepředu je střeďák, mělo by se nějak domyslet, jak do toho zamontovat zaoblení hran. Když by ta nejpřednější deska byla tlustá řekněme 3 cm (což není žádná velká rána), dalo by se to zvládnout celkem v poho. Asi bych ale nedělal zaoblení čtvrtkruhové, alebrž spíš čtvrteliptické nebo čtvrtoválné potažmo čtvrtlemniskátové apod., 3 cm do hloubky, řekněme 5 cm do šířky. Ale to jsou jen takové nápady, ono se všechno košer udělat nedá (třebas ještě vyosení, které difrakce může potlačit dost významně).

_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12740

PríspevokZaslal: St apríl 25, 2018 18:33:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Ano, střeďák. Nějaké zaoblení tam určitě bude, kdekoliv k tomu bude možnost. Jestli se bude frézovat na stroji celá čelní deska, tak to už je pak to nejmenší. Zas bych to asi úplně neprožíval, uvidíme co přinesou ty experimenty. Pokusil bych se teď propracovat tuhle verzi, a kdyžtak tam to vyústění ještě rozšířit oproti šířce té štěrbiny. Tohle samozřejmě ještě není v reálných proporcích, jen ideové schéma.


trit_hard_top_2.png
 Description:
 Filesize:  14.19 KB
 Viewed:  60 Time(s)

trit_hard_top_2.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St apríl 25, 2018 19:02:05    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovolil bych si připodotknout ještě jednu dost zásadní věc. Basové ozvučnice typu bandpass, které v jistou dobu byly velká móda, zas tak velká výhra nejsou. Když se to pořádně optimalizuje v simulaci, tak to nevychází nijak výrazně líp než prostý basreflex - tedy na basech blízko dolní meze. Celkem by se mi i líbilo uspořádání bandpass s jednou uzavřenou a jednou laděnou komorou a ladění udělat pasivem. Mám dojem, že kdysi jsem se s něčím podobným už setkal. Ty bandpass bedny dost fedrovala firma Bose, ovšem to byl takový bum-cink koncept, vyhnat citlivost někde v basech v poměrně úzkém pásmu. Ta šířka pásma je bohužel problém vždycky, čím vyšší má být výsledná citlivost, tím menší je šířka pásma a s rozumnou citlivostí ta šířka pásma bývá maximálně jedna oktáva. Pasiv tomu nijak nepomůže, i když pár výhod má, hlavně nevyzařuje parazitně na středech, což je výhodné zejména u dvoupásmovek, samozřejmě s normálním basreflexem.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12740

PríspevokZaslal: St apríl 25, 2018 19:05:28    Predmet: Odpovedať s citátom

velky bobo napísal:
Celkem by se mi líbilo uspořádání bandpass s jednou uzavřenou a jednou laděnou komorou a ladění udělat pasivem.

Přesně takový je tu od začátku plán. Jestli se nám povede vyrobit kloudný pasiv, je to stále ve hře. Mě v tom limituje hlavně poddajnost dostupných 15" závěsů. Simulace jsou na začátku vlákna, není ani cílem, aby to šlo co nejníž. Vlastně na začátku se uvažovalo o výrobě v AC Akustika, pak jsem nějak usoudil, že to půjde i na koleně - možná že ano, mám to rozdělené.

Teď na chvíli uvažujeme udělat to bez pasivu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: St apríl 25, 2018 19:10:50    Predmet: Odpovedať s citátom

Udělat takhle oblouky by neměl bejt velkej problém.


trit_hard_top_2.png
 Description:
 Filesize:  11.76 KB
 Viewed:  67 Time(s)

trit_hard_top_2.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12740

PríspevokZaslal: St apríl 25, 2018 19:49:08    Predmet: Odpovedať s citátom

Nestahoval bych kalhoty daleko před brodem. Uvidíme, co to bude dělat, kdyžtak s tím něco vymyslíme. Zkusím teď hlavně udělat předběžný výkres v reálném měřítku.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: St apríl 25, 2018 20:45:38    Predmet: Odpovedať s citátom

OK, počkám na výkres. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: St apríl 25, 2018 23:38:12    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak jsem si trochu prošel a došla mi jedna věc - tedy pokud jsem něco nevynechal. Někde na začátku bylo řečeno, že výhodou bandpass bedny je to, že není třeba výhybky a filtrace basů je akustická. To ovšem je pravda jen pokud se staví aktivní bedna pro připojení na nejméně dva zesilovače, a i to jen do jisté míry. U aktivní bedny bez další filtrace by se do repráku cpal signál z celého audio pásma, přičemž asi tak 80% příkonu by se využilo jen pro ohřívání repráku. U pasivní bedny by se navíc vytvořila totálně blbá impedanční chára. V každém případě je tedy nutná alespoň jednoduchá filtrace, která při daných frekvenčních charakteristikách znamená dost velké hodnoty součástek. Třebas pro jmenovaný basák 15TBX100 8 to obnáší pro kompenzaci přibližně 7 ohmů, 9 mH a 300 uF a pro filtraci 1. stupně asi tak 10 mH. Filtrační obvod ovšem interaguje s bednou dost složitě a filtrace se dá udělat i tak, že pomůže basům. Což už je však dost náročný úkol.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12740

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 05:27:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Dodatečný elektrický filtr tam samozřejmě bude -
MaBat napísal:
... teď vynechávám implementační detaily, jako že ani ten akustický bandpass nezůstane úplně bez výhybky. A tento filtr nejspíš mírně zasáhne do přenášeného pásma, ale to nevadí, s tím se dá normálně počítat.

MaBat napísal:
... Ten basák bude samozřejmě filtrovaný nějakou dolní propustí i elektricky.

Není to tak náročný úkol, nestavíme raketoplán, a mám na to dobrý software. Nejsem si teď úplně jistý, jestli tam bude nutné kompenzační RLC, ale i kdyby to mělo být 7 ohmů, 9 mH a 300 uF, tak přece o nic nejde, to je pár laciných součástek. Ale myslím, že mi to vycházelo slušně i bez toho - hlavně mi to celé předběžně vycházelo, jinak bych se to toho vůbec nepouštěl. Víc budu vědět, až se to všechno skutečně změří. Docela se na to těším, bude to zas něco trochu nového.

Aktiv s DSP z toho udělá procházku růžovým sadem, jako z každé bedny, i to je samozřejmě možné, ale primárně to má být pasivní. Nejnákladnější položka ve výhybce bude asi seriový kondenzátor před střeďákem, tam už se to moc ošidit nedá, pokud tam bude někdo chtít mít něco lepšího. Cívka 10 mH/0,5 ohmu stojí čtyři stovky (samozřejmě ne vzduchová). Počítám tam předběžně tak 6 - 8 mH, spíš ve druhém řádu. Za dvanáct stovek se dá koupit 10 mH/0,1 ohmu, ale to už mi přijde naprosto zbytečné.

- Vždyť se na tu bednu podívejte, jak je to krásně kompaktní. To když se dá na stojan, opticky to nebude mít chybu. Původně tam měl být jen 12" basák, ale pak jsem našel 15", který chodí ve stejném objemu stejně a je levnější, tak tam zůstal. 15TBX100-4 je tam pak jako dražší varianta s vyšší napěťovou citlivostí, ovšem ve 4 ohmech. Pořád stejný objem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
reta
Hifista


Založený: 18 marec 2014
Príspevky: 194
Bydlisko: Pce

PríspevokZaslal: Št apríl 26, 2018 18:26:45    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat napísal:
... Pošlu retovi výkres pasivu na frézování, ať popojedem. To mám v podstatě připravený.


Pošli. Nějaký materiál mám skladem. (MDF, překližka, HPL)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12740

PríspevokZaslal: So apríl 28, 2018 11:23:00    Predmet: Odpovedať s citátom

Co byste řekli na takovýhle rezonátor-nátrubek? Vychází mi to tam hezky do bočních stěn někam za střeďák -
Tvar vyústění samozřejmě lze případně udělat i jiný, než trojúhelník.



BR-Tria-1.png
 Description:
 Filesize:  43.65 KB
 Viewed:  71 Time(s)

BR-Tria-1.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12740

PríspevokZaslal: So apríl 28, 2018 11:29:42    Predmet: Odpovedať s citátom

Tj. v bedně potom nějak takhle (modře naznačen vnitřní předěl mezi uzavřenou a laděnou komorou basáku) -

Ono totiž jak se to začně skutečně kreslit v měřítku, není to žádná prdel - většinou se to tam blbě vejde, hrozí, že to bude moc krátké, nebo dlouhé. K tomuhe jsem došel po několika hodinách laborování. Znamenalo by to demontovatelné dno bedny (do uzavřené komory basáku), zbytek fixní, nijak nenarušený.

Jen nevím, jak snadno by se vám to vyrábělo. Výhoda je monolitická čelní deska, celá jen přilepená.



T1-enc2.png
 Description:
 Filesize:  7.41 KB
 Viewed:  4329 Time(s)

T1-enc2.png


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: So apríl 28, 2018 12:03:23    Predmet: Odpovedať s citátom

To vypadá dost dobře.
Vyrobitelný to bude bez problémů a odmontovatelný dno jsem měl už v RpM.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
velky bobo
Big Audio Druid


Založený: 04 február 2007
Príspevky: 2864
Bydlisko: U mně doma

PríspevokZaslal: So apríl 28, 2018 14:44:58    Predmet: Odpovedať s citátom

Udělat se to dá jakkoliv, jen se to nedá spočítat, je to jednoznačně na experiment. U trojúhelníkového profilu nebo vyústění bych se trochu obával aerodynamických efektů v koutech. Ale nějaké turbulence tam budou vždycky, i když to bude kruh.
_________________
Nemám nic proti hifi, vadí mi jen hifisti. Ale technokraty taky zrovna nemiluju.
http://www.kvakeri.cz/
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12740

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2018 09:10:55    Predmet: Odpovedať s citátom

Pro zajímavost, basreflex u Vividů -


cadendresult.jpg
 Description:
 Filesize:  81.57 KB
 Viewed:  69 Time(s)

cadendresult.jpg



g2-500x500_1400x.JPG
 Description:
 Filesize:  17.69 KB
 Viewed:  56 Time(s)

g2-500x500_1400x.JPG


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Basstl
Hifi expert


Založený: 26 apríl 2008
Príspevky: 2337
Bydlisko: Teplice

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2018 10:51:14    Predmet: Odpovedať s citátom

Toho jsem si nikdy nevšimnul a to jsem je několikrát viděl na živo. Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2018 16:58:09    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: Konečně nějakej pořádnej tvar. Tak doufám, že se od těch hranatejch beden oprostíte a vznikne nějaká pěkná technologická výzva Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12740

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2018 18:57:54    Predmet: Odpovedať s citátom

Njn, btw takhle tam vypadá prototyping - obávám se, že s našimi technologickými možnostmi bychom museli zůstat u těch prvních dvou Very Happy
Jinak tyhle bedny stojí asi milion a půl Kč.



prototyping1.jpg
 Description:
 Filesize:  134.28 KB
 Viewed:  60 Time(s)

prototyping1.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12740

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2018 19:12:44    Predmet: Odpovedať s citátom

Takhle vypadá detail toho vyústění. My bychom ten "výfuk" z nátrubku samozřejmě také mohli udělat ještě nějak do hladka na CNC. Je to jen otázka pracnosti.


vivid_vent.jpg
 Description:
 Filesize:  47.49 KB
 Viewed:  52 Time(s)

vivid_vent.jpg




Naposledy upravil MaBat dňa Po apríl 30, 2018 19:27:42, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12740

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2018 19:19:46    Predmet: Odpovedať s citátom

A ještě jedna, protože to se neomrzí Smile

Zdroj: http://www.vividaudio.com/images/docs/making-giya.pdf



making_giya.jpg
 Description:
 Filesize:  99.08 KB
 Viewed:  55 Time(s)

making_giya.jpg


Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miero
Hifi inventar


Založený: 08 september 2010
Príspevky: 11493
Bydlisko: Praha

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2018 19:33:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Diky za odkaz na PDF, je vidiet ze s tym mali hromadu prace. Ozaj, plastelinu na modelovanie uz mate? :-)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Po apríl 30, 2018 19:37:35    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: Hele, takovej tvar by nebyl problém, to bych zvládnul udělat. Ale docela rád bych věděl, jaká část z těch 1,5mega je v materiálu+práci a jakou část dělá jen značka a marketing.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12740

PríspevokZaslal: Ut máj 01, 2018 07:27:18    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemám vůbec představu. Už "jen" repráky mají jak z jinýho světa: http://www.vividaudio.com/drive-units.html

- Ty bys měl nějaký námět? Ono by možná stačilo vyfrézovat tomu ta vyústění nátrubků. U tak velký bedny zas nejde dělat nějaký tvarový extravanagce, aniž by to narostlo do obřích rozměrů - jen zvukovod má 18" a z toho se slevit nedá.


Naposledy upravil MaBat dňa Ut máj 01, 2018 08:16:36, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Ut máj 01, 2018 08:14:51    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: Koukal jsem na to, ale zase z toho moc nepoznám. Má to nějak výrazně lepší parametry, než konkurence, nebo je to především designová záležitost, která má vliv hlavně na marketing (a pomáhá zákazníkům poslouchat očima)?
Jakej námět? Na tvar bedny? To asi ne, já se v tom nevyznám. Můžeme navrhnout pěkné, ale nesmyslné tvary, to není dobrá cesta. Mělo by to nejdřív vycházet z nějakých fyzikálních zákonitostí a tam jsem mimo. Muselo by vzniknout nějaké propracovanější zadání. Zatím jsem z vašich návrhů poněkud zmatený. Navíc vlastně nevím, jaký je celkový záměr projektu. Jestli to má být DIY projekt, tak to asi stejně skončí u hranatý bedny, protože ty složité patvary si doma nikdo neudělá, případně skoro nikdo nebude ochotný zaplatit.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12740

PríspevokZaslal: Ut máj 01, 2018 08:28:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Fakt netuším, za kolik to musí prodávat, aby je to uživilo, celou tu fabriku, a kolik toho tak můžou prodat. Celá ta bedna je takovej dost extrém ve všem, ale technologicky je to po všech stránkách moc hezký. Nepochybně to dostává punc výjimečnosti i tou cenou, která je teda šílená za reprobednu.

Ale jestli je tohle opravdu měření toho výškáče, tak je to skutečně mimořádné. (je to sice trochu naaranžované, aby to vypadalo ještě líp, ale ta 2" kalota pak bude jistě hodně podobně dobrá) -



D26_alu_vs_diamond.jpg
 Description:
 Filesize:  113.21 KB
 Viewed:  71 Time(s)

D26_alu_vs_diamond.jpg




Naposledy upravil MaBat dňa Ut máj 01, 2018 08:36:08, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12740

PríspevokZaslal: Ut máj 01, 2018 08:31:39    Predmet: Odpovedať s citátom

Zelený napísal:
Jestli to má být DIY projekt, tak to asi stejně skončí u hranatý bedny, protože ty složité patvary si doma nikdo neudělá, případně skoro nikdo nebude ochotný zaplatit.

DIY projekt pro pár nadšenců. Mě živí něco úplně jiného, tohle je takové povyražení po volných chvílích. Proto to je od začátku koncipované s tím, že to musí jít nařezat a slepit doma v garáži, když to přeženu. Maximálně vyfrézovat nějaké díly - čela, apod. Proto si myslím, že to ani pro tebe nemůže být nijak lukrativní. Je to opravdu jen z nadšení a pro radost, tím taky bez potřeby nějakého okecávání. Jsem přesvědčen, že vnitřní tvar je u bedny už dost podružnost (to jejich vysvětlování úplně nežeru). A zvenku pro omezení difrakcí a odrazů my nic až takového vymýšlet nemusíme - máme tam už tu hornu, která v tom odvede spoustu práce. Proto by tu byl nějaký jiný tvar už IMO taky dost vymyšlenost.

A mimochodem, kdo máte doma G1, klidně to pak přivezte, porovnáme...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zelený
Hifista - pokročilec


Založený: 11 február 2018
Príspevky: 434
Bydlisko: Podkrkonoší

PríspevokZaslal: Ut máj 01, 2018 19:59:58    Predmet: Odpovedať s citátom

MaBat: Jasný, jen mi přijde trochu škoda dát zvukovod s tak pěkným tvarem do hranaté bedny. Jak jsem teď koukal na ten vyfrézovaný D99, tak to je zase tak příjemný tvar, že si sám říká o další pěkné tvary Smile Ono je to sice zajímavé i v tom kvádru, ten kontrast křivek a úseček má také něco do sebe ....... ale kdyby se to zasadilo do něčeho zajímavějšího, asi bych tomu dal přednost.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
MaBat
Hifi inventar


Založený: 21 november 2007
Príspevky: 12740

PríspevokZaslal: Ut máj 01, 2018 20:27:03    Predmet: Odpovedať s citátom

Jestli bychom tomu neměli začít říkat NTH - "Nice Transition Horn", nebo přímo ECH - "Eye Candy Horn" Smile
Moc díky za D99, jsem na to zvědav. To už bych do bedny nedával, ale jen proto, že už by byla hodně velká. Jinak proti těm kvádrům nic až tak nemám. Snad kdybych uměl ohybat překližku...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra hifi.slovanet.sk -> Reprosústavy Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 31, 32, 33  Ďalšia
Strana 10 z 33

 
Prejdi na:  
Nemôžete pridávať nové témy do tohto fóra.
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre.
Nemôžete hlasovať v tomto fóre.
Môžete pripojiť súbory do tohto fóra.
Môžete sťahovať súbory z tohto fóra.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Slovenský preklad phpBB Slovak - www.pcforum.sk
TOPlist